» »

Prenosnik se ne prižge

Prenosnik se ne prižge

gnjoj ::

Danes sem razstavil moj prenosnik Toshiba Satellite L850 ker se je pregreval in sem želel očistit ventilator. Ko sem prenosnik spet sestavil in poskušal prižgat ni deloval. Lučka za polnjenje se sveti ko je priključen na elektriko, če pritisnem na gumb za vklop, se prižge lučka ki se prižge ponavadi pri vklopu, in prižge se tudi lučka na čitalcu CDjev, ki se oglasi s "klk klk", potem pa računalnik ugasne. Ventilator se sploh ne zažene. Kakšna ideja kaj bi lahko šlo narobe?

solatko ::

Enega od flat kablov nimaš v redu priklopljenega. Pogosta napaka. Hitro še enkrat podri in počasi sestavi, pazi predvsem na tiste tanjše, touchpad, usb, zagon,...
Delo krepa človeka

gnjoj ::

Ok, sem še nekajkrat preveril flat kable. Zgleda vse ok. Še kakšna ideja?

solatko ::

Brez, da imam prenosnik v rokah, ti na daljavo težko dam kakšno uporabno mnenje. Lahko da si pri čiščenju kakšno zadevo na plošči odtrgal, največkrat se zgodi da je flat kabel malo zamaknjen in ni dober kontakt ali pa ti celo ena linija pobira dve.
Nekateri novejši nimajo varovalk, temveč gre v konektor malo na silo in se zna hitro zgodit, da se kontakti na flat kablu odlepijo,.....
Možno je tudi, da nisi bil ozemljen, ko si čistil in si skuril kakšen del vezja.

Prenosnik razdri, daj MB na antistatično podlago in priklopi samo power gumb in grafiko. Seveda pustiš gor procesor in RAM. Zadeva bi morala pokazat začetni zaslon in ti sporočit, da nimaš boot enote, potem pa ti na temnem ekranu, utripa v levem zgornjem kotu -.
Delo krepa človeka

Zheegec ::

Poglej, če si dobro povezal konektor od ventilatorja. Dosti prenosnikov se takoj ugasne, če ventilator check ne deluje. Drugače pa je treba pogledati v živo in vse sprobati. Lahko me kontaktiraš na ZS :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Camel ::

Poskusi odstraniti disk in potem zaženi, če zažene je fuč disk.

Zheegec ::

Prenosnik brez ali s pokvarjenim diskom se čisto normalno prižge.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MIHAc27 ::

Zheegec je izjavil:

Prenosnik brez ali s pokvarjenim diskom se čisto normalno prižge.


Še nikoli nisi videl okvarjen disk, ki dela ampak prenos podatkov ima pa na rangu 28800 modemov? Jaz že velikokrat...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11114022 (12584) Berni_01
»

Zagon - prižiganje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
8797 (642) akulp
»

Težava s prenosnikom HP 6735s

Oddelek: Pomoč in nasveti
425101 (4065) manijak26
»

Računalnik problem. prosim za pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
61670 (1548) kikicar
»

Acer aspire 1360 se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
171499 (1350) Pyr0Beast

Več podobnih tem