» »

Gtx 1060 ali RX 480

Gtx 1060 ali RX 480

««
7 / 28
»»

PredatorX ::

ezzy je izjavil:

Na stock profilu doseže v Witcher 3 68°C, boosta na 1873MHz, fan na 48% in se juji ne sliši, verjetno tudi zaradi case fanov(4x po 20dba).



rpm

m0LN4r ::

490 v primeru, da bo imela HBM bo znala bit zelo draga igracka,
ampak jaz se nebi sekiral za kartice, ki pridejo sele drugo leto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

m0LN4r je izjavil:

490 v primeru, da bo imela HBM bo znala bit zelo draga igracka,
ampak jaz se nebi sekiral za kartice, ki pridejo sele drugo leto.


490 bo GDDR5X in verjetno bo kmal zunaj.


Tam do 1350RPM pri 120mm fan-u je okey. Odlično pa je pod 1200Rpm... kar je več kot 1500rpm pa ni okey. Venti se malce razlikujejo tako... nekateri so malce glasnejši.

Recimo tole
https://www.computerbase.de/2016-08/rad...

RX 470+ 8GB naj bi se vrtela okoli 1650RPM... jst sm svojo naštimal malce pod 1350 rpm, ker jo lepo trdi disk preglasi. Na stock se je vrtela tudi okoli 1350rpm. Nevem od kje njim 1650rpm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Telbanc ::

http://www.mindfactory.de/Hardware/Graf...

Že 5 prodanih 1060 3gb
....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

1player1 ::

Je pa kr pocen, kaj šele čez par mescov.

Telbanc ::

1player1 je izjavil:

Je pa kr pocen, kaj šele čez par mescov.


Čudno, ane, poceni, pa ne gre. Le zakaj? Kaj meniŠ?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Napajalc ::

Sej veš kak občutek je ko enkrat nisi več zadnji v vrsti. 3.5
011011100111010101100010

Telbanc ::





Če potegnemo vzporednico, nekoliko močnejši GPU (1060) in manj Vrama, razumi to, kdor more?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

MacGyver141 ::

Po tvoji logiki je potem tudi RX 480 4GB šrot napram R9 390?

Telbanc ::

MacGyver141 je izjavil:

Po tvoji logiki je potem tudi RX 480 4GB šrot napram R9 390?


Best buy pri trenutnih cenah je rx 470 8gb ali gtx 1070.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

gddr85 ::

problem je da dobiš za ceno 470 8gb že eno gtx 1060 6gb, ki je pa ranga vsaj rx 480 ;), ram gor, dol..

buttplugs ::

Telbanc je izjavil:

PredatorX je izjavil:

BF1 - VRAM usage
Pozor: 8GB grafa


Zdej čakamo dr. Hojnika, da razloži, kako je 3gb vrama v bistvu prednost ravno v takih primerih.

sorči prjatuček, kompetitiv plejer bo tole igral na 1600:900 vse na low, ves postprocessing izklopljen.

D3m ::

A zdaj pa je ok vse na low? :))

Sicer pa, zakaj se gleda alpha verzijo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m0r4l1z3d ::

Čakamo teste 470 4gb vs. 1060 3gb...

Med tem pa še enkrat spomnim na komaj 1 leto staro in še vedno top kartico AMDja Fury x s 4gb vrama, kar nas opominja na to, da 3gb vrama na 1060 sploh ni toliko malo.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Telbanc ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Čakamo teste 470 4gb vs. 1060 3gb...

Med tem pa še enkrat spomnim na komaj 1 leto staro in še vedno top kartico AMDja Fury x s 4gb vrama, kar nas opominja na to, da 3gb vrama na 1060 sploh ni toliko malo.


Ne rabiš spominjat na to kartico. Tud ne rabiš opominjat.

Ker vsi dobro vemo kolko je ura, razen tistih par naivčina, ki bojo ubodli tole z 3 gb vrama.

D3m je izjavil:

A zdaj pa je ok vse na low? :))

Sicer pa, zakaj se gleda alpha verzijo?


Vse na low in na 10 let starem monitorju. Very good .

Gamer off trol.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

D3m0r4l1z3d ::

Samo toliko, da veš kolk debilno izpadeš, ko zagovarjaš AMD, pa serješ po 3gb karticah, ko pa imaš 4gb na najhitrejši 1gpu kartici, ki je še kako aktualna, če želiš highend AMD.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Telbanc ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Samo toliko, da veš kolk debilno izpadeš, ko zagovarjaš AMD, pa serješ po 3gb karticah, ko pa imaš 4gb na najhitrejši 1gpu kartici, ki je še kako aktualna, če želiš highend AMD.


3 ali 4 gb grafe v srednjem rangu so zgodovina.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

klinker ::

Telbanc je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Samo toliko, da veš kolk debilno izpadeš, ko zagovarjaš AMD, pa serješ po 3gb karticah, ko pa imaš 4gb na najhitrejši 1gpu kartici, ki je še kako aktualna, če želiš highend AMD.


3 ali 4 gb grafe v srednjem rangu so zgodovina.


Kakor komu. Meni bi 470 4gb/1060 3gb ustrezale v popolnosti, ki sem casual gamer, se mi jebe za ultra nastavitve in vec kot teh 200€ nikoli ne bi dal za grafo.
Seveda pa ker imas ti v svoji kisti 8gb rdecega dreka, je to sedaj must have, vse ostalo pa sranje, ker nam ti tako reces.

D3m0r4l1z3d ::

Pa še niti testov ni in že je vseved tale Slonic
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

m0LN4r ::

A predator si je nabavil 470ko ?

Damn, tle se folk bun ker ma 219EUR GPU 3GB rama, a Fury/Nano sta ga kasirale 3x vec 700EUR za 4GB.

Vsakemu je jasno, ce bi rad vec kot 3, bos pac se par bankovcev dal zraven.
Nekaterim se pa gre zato, da si nabavjo karto za 200 in ne 250. Pa bodo ravnotako srecni, kot tist ki drka na 8gb390ko, ki ne ve razpolagat z vramom in zato so natlacilgor toliko, pa ker AMD ni znal kva bi naredu da bi pospesu prodajo powerhoga, je pac nalimu gor se 4gb, da so navijacice padale nanj. Thats its, the revolution.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

SuperVeloce je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ima pa nekaj s tem, da je zacetna cena v vsakem primeru visoka! Dej si ti to vbij v glavo.

Kolk pa mislis, da 240 USD brez davka za ameriko nanese v EU? cca. 280 EUR. Se majhna premija za ne najbolj zanic aib in si na 300 EUR.

Seveda, amd je karitas po tvoje? Oni niso dolzni nizat msrp samo zato, ker trg dviguje retail cene... Ko bo pa ponudba presegla povprasevanje in cena konkurencnih izdelkov padla, pa lahko po hitrem postopku znizajo cene. Kakorkoli obrnes, niso dolzni prodajati pod trzno ceno, ce to ni potrebno.


Dej ne vadi se ven, tvoja trditev je, da AMD nima NOBENE odgovornosti za trenutno prenapihnjene cene. Sedaj pa trdis, da je to njihova pravica. Dej odloci se.

Trenutne cene pa so nekonkurencne in konec koncev bomo sele videli kako se bodo kupci odzvali. Zaenkrat se GTX 1060 prodaja odlicno in glede na nizjo ceno za priblizno enako zmogljiv izdelek, se ne cudim. Bomo videli poslovna porocila in bomo videli, ce in koliko se bo to AMDju mascevalo, ker dvomim, da imas kakrsenkoli vplogled v trenutno globalno uspesnost ene ali druge kartice.

SuperVeloce ::

Ne obračaj besed in ne mešaj retail dvig cene z msrp ali s tem koliko amd pobere na čip.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

tikitoki ::

vilonja je izjavil:

Kakšen pa ima kaj tale gtx 1060 3gb performance v primerjavi z rx470, ki pa ima 4gb?
Predvidevam da je tale 3gb različica podobna gtx 970, ali se motim?


Ne vem kako je s Polarisom, pr prejsnjih genracija so AMDjeve kartice bistveno slabse izkoristile spomin in 3 GB pr Pascalu zna biti enakovredno 4 Gb pri polarisu.

PredatorX je izjavil:

hojnikb je izjavil:

da nebos padu v sok, ko bo 1060se delal bp na tem spilu ;)


Ni čisto res. Je odvisno od mape... sem že gledal bench kjer je kurilo tudi 4.5GB.


Troli tukaj se niso dojeli, da alociran spomin se ne pomeni dejansko potrebnrga za normlan performance. Je razlika, kar dejanski testi tudi pokazejo.

SuperVeloce je izjavil:

Ne obračaj besed in ne mešaj retail dvig cene z msrp ali s tem koliko amd pobere na čip.


Vbistvu ti obracas besede, kar je jasno komurkoli, ki bo prebral.

Prvo trdis, da AMD nima veze, pol pa trdis, da ima to pravico in skoraj dolznost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

D3m0r4l1z3d ::

PredatorX je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

490 v primeru, da bo imela HBM bo znala bit zelo draga igracka,
ampak jaz se nebi sekiral za kartice, ki pridejo sele drugo leto.


490 bo GDDR5X in verjetno bo kmal zunaj.


Tam do 1350RPM pri 120mm fan-u je okey. Odlično pa je pod 1200Rpm... kar je več kot 1500rpm pa ni okey. Venti se malce razlikujejo tako... nekateri so malce glasnejši.

Recimo tole
https://www.computerbase.de/2016-08/rad...

RX 470+ 8GB naj bi se vrtela okoli 1650RPM... jst sm svojo naštimal malce pod 1350 rpm, ker jo lepo trdi disk preglasi. Na stock se je vrtela tudi okoli 1350rpm. Nevem od kje njim 1650rpm...

Katero 470 si nabavil in kako kaj ?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Lahko malo več kako slabo upravljajo AMD kartice spomin? :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Telbanc ::

D3m je izjavil:

Lahko malo več kako slabo upravljajo AMD kartice spomin? :D


Po pisanju nekaterih, bi si lah kdo mislil, da nnvidia grafe tko dobro upravljajo z Vramom, da ga je na grafah vsako leto manj, kar lepo dokazuje 1060 3gb.....

Naslednja generacija ga bo verjetno mela 2 gb ...

Kakšne eni pišejo da je 3gb rama na grafi od nvidia enako 4gb na amd grafi....



https://pbs.twimg.com/profile_images/56...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

hojnikb ::

D3m je izjavil:

Lahko malo več kako slabo upravljajo AMD kartice spomin? :D

AMD karte pred fury x sploh niso mele proper memory managmenta
#brezpodpisa

Telbanc ::

hojnikb je izjavil:

D3m je izjavil:

Lahko malo več kako slabo upravljajo AMD kartice spomin? :D

AMD karte pred fury x sploh niso mele proper memory managmenta


In razlika je bla?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

SuperVeloce ::

Poglej si 380 2GB vs 960 2GB... če želiš razliko. Seveda ne trdim, da ima Nvidia rešitev za 3GB vs 4GB...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

Na computerbase je test 960 vs 380, obe v izvedenkah 2 in 4 gb. In tam se je pokazala razlika o kateri se tu govori.

Cudno, da se tega nihce ne spomni. Pa za d3m sem siguren, da je smetil v tisti temi, tako kotv vsaki s to tematiko do sedaj.

Je patudi meni zanimivo, da je bil se nedolgo nazaj nano best buy za 1440p in sedaj za iste ljudi 3gb sploh ni dovolj za 1080, 6gb je pa ravno mejno, s poudarkom, da ni pameten nakup.

Telbanc ::

NightHawk je izjavil:

Na computerbase je test 960 vs 380, obe v izvedenkah 2 in 4 gb. In tam se je pokazala razlika o kateri se tu govori.

Cudno, da se tega nihce ne spomni. Pa za d3m sem siguren, da je smetil v tisti temi, tako kotv vsaki s to tematiko do sedaj.

Je patudi meni zanimivo, da je bil se nedolgo nazaj nano best buy za 1440p in sedaj za iste ljudi 3gb sploh ni dovolj za 1080, 6gb je pa ravno mejno, s poudarkom, da ni pameten nakup.


Glede na to, kaj pride še vse ven, je res 6gb mal tko. 8gb je mogoče še za silo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

MacGyver141 ::

Če je 8gb vrama za silo, potem pa novega računalnika brez 16gb sistemskega rama sploh ne smeš kupiti.

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

SuperVeloce je izjavil:

Poglej si 380 2GB vs 960 2GB... če želiš razliko. Seveda ne trdim, da ima Nvidia rešitev za 3GB vs 4GB...



Ker ti NVIDIA GE vse lepo porihta, da se nebi zgodilo podobno kot pri R9 380 2GB.

Napajalc ::

GTX 1060 6gb gre čez 3 gb v bf1, kaj bo šele v močnejših igrah. Štimat nastavitve na podlagi količine rama in ne zmogljivosti gpu se mi zdi metanje denarja stran, mogoče je bolj smiselno gtx 960 4gb na dolgi rok če je problem denar in more bit nvidija.
011011100111010101100010

buttplugs ::

D3m je izjavil:

A zdaj pa je ok vse na low? :))

Sicer pa, zakaj se gleda alpha verzijo?

Da lah rečejo bedaki, kolko rama morš imeti.

Troli tukaj se niso dojeli, da alociran spomin se ne pomeni dejansko potrebnrga za normlan performance. Je razlika, kar dejanski testi tudi pokazejo.

Niso troli, so zgolj neumni ljudje. Slonic-tonicm, tebe gledam.

Ampak ajd, naj se polpismeneži kregajo med sabo.

m0LN4r ::

Napajalc je izjavil:

GTX 1060 6gb gre čez 3 gb v bf1, kaj bo šele v močnejših igrah. Štimat nastavitve na podlagi količine rama in ne zmogljivosti gpu se mi zdi metanje denarja stran, mogoče je bolj smiselno gtx 960 4gb na dolgi rok če je problem denar in more bit nvidija.

Se dobro, da ti kartici niti priblizno ne staneta isto, da se jih primerja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

Telbanc je izjavil:



Je treba kaj dodat?


Da ni nobene razlike med ultra in high? Lahko brez problema znizas in je mir:)

tikitoki ::

SuperVeloce je izjavil:

AMD je že sedmo leto brez svoje "livarne". Naredili so jih toliko, kot je prišlo čipov iz glofo


Ti si res genij. GF samodejno dela cipe? Kakor se jim zljubi? Meni se zdi, da AMD predvidi potrebo po cipih in se dogovori za proizvodnjo, tudi za kolicino,...
Seveda se mora AMD zmoglčjivosti zakupiti dovolj zgodaj in upati, da ne bo kaksnih nepredvidenih problemov s proizvodnjo.
V koncni fazi je AMd odgovoren za izbiro dobavitelja in tudi za naroceno kolicino.

RC14 ::

Nekateri bi lahko napisali doktorsko disertacijo iz 2GB vs 4GB vs 6GB rama, ker vidim, da ste vsi "brihtne glavice" ?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

SuperVeloce ::

tikitoki je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

AMD je že sedmo leto brez svoje "livarne". Naredili so jih toliko, kot je prišlo čipov iz glofo


Ti si res genij. GF samodejno dela cipe? Kakor se jim zljubi? Meni se zdi, da AMD predvidi potrebo po cipih in se dogovori za proizvodnjo, tudi za kolicino,...
Seveda se mora AMD zmoglčjivosti zakupiti dovolj zgodaj in upati, da ne bo kaksnih nepredvidenih problemov s proizvodnjo.
V koncni fazi je AMd odgovoren za izbiro dobavitelja in tudi za naroceno kolicino.


Torej kaj si sedaj novega povedal, kar ne vemo? AMD je trenutno glavni narocnik glofo za high perf chipe, kapacitete so 100% full, yieldi pa pod pricakovanji... ti mislis da so pri AMD narocili tako malo kolicino?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

D3m ::

NightHawk je izjavil:

Na computerbase je test 960 vs 380, obe v izvedenkah 2 in 4 gb. In tam se je pokazala razlika o kateri se tu govori.

Cudno, da se tega nihce ne spomni. Pa za d3m sem siguren, da je smetil v tisti temi, tako kotv vsaki s to tematiko do sedaj.

Je patudi meni zanimivo, da je bil se nedolgo nazaj nano best buy za 1440p in sedaj za iste ljudi 3gb sploh ni dovolj za 1080, 6gb je pa ravno mejno, s poudarkom, da ni pameten nakup.


Boš podal link? :)

Ali ti ga moram jaz limati?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Cveto ::

A je že kakšen test 1060 3GB?

D3m ::

Nope.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

Potem pa ne še pametovat
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Tako je. Ne pametovat Anymal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Rok Woot ::

Poplava gtx 980 na bolhi, nova je 300€ +poštnina. Folk prodaja rabljene od 360 naprej.

tikitoki ::

SuperVeloce je izjavil:

tikitoki je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

AMD je že sedmo leto brez svoje "livarne". Naredili so jih toliko, kot je prišlo čipov iz glofo


Ti si res genij. GF samodejno dela cipe? Kakor se jim zljubi? Meni se zdi, da AMD predvidi potrebo po cipih in se dogovori za proizvodnjo, tudi za kolicino,...
Seveda se mora AMD zmoglčjivosti zakupiti dovolj zgodaj in upati, da ne bo kaksnih nepredvidenih problemov s proizvodnjo.
V koncni fazi je AMd odgovoren za izbiro dobavitelja in tudi za naroceno kolicino.


Torej kaj si sedaj novega povedal, kar ne vemo? AMD je trenutno glavni narocnik glofo za high perf chipe, kapacitete so 100% full, yieldi pa pod pricakovanji... ti mislis da so pri AMD narocili tako malo kolicino?


Da ti ocitno ne dojemas, da AMD ocitno ima vpliv na faktorje, ki jih gti stejes izven njihovega vpliva, ce tega ne dojemas, pa kaj ti cem

Telbanc ::



Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

buttplugs ::

Od tebe več iz principa ne pogledam nobenega posnetka.

AndrejO ::

Uuuu, burn ...

Zakaj prodajam? Ker sem želel sprobati crossfire v igri ki jo igram (elite dangerous)... No kot vidite sem poln navdušenja :)
««
7 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291122082 (10536) easyrider3
»

Je moj napajalnik dovolj močan

Oddelek: Pomoč in nasveti
193259 (2881) D3m
»

Kako lahko nadgradiš tole konfiguracijo

Oddelek: Kaj kupiti
212943 (2252) hojnikb
»

Novinca v družini AMD Polaris: RX 470 in RX 460 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
19631100 (24832) Spock83
»

Mnenja o grafični kartici 380 in 380X

Oddelek: Kaj kupiti
253142 (2652) xrotek

Več podobnih tem