» »

nedeljsko delo v goricah (napihal)

nedeljsko delo v goricah (napihal)

Temo vidijo: vsi

djforever ::

Lp v nedeljo so mi zacasno odvzeli voznisko dovoljenje zaradi alkohola
O,74

Zanima me samo nekaj,sem voznik povratnik,odvzen je bil leta 2008 in sem izpit naredil leta 2011 zdaj pa so me ustavili pod vplivom alkohola,

Je kaka resitev da mi ne vzamejo vozniskega dovoljenja,da ne bi trebal iti ponovno delat?

Hvala
  • zaklenil: Mavrik ()

šernk ::

če si napihal 0,74 in je meja za 18KT 0,71 (nepreverjeni podatki, se mi ne da iskat po zakonih) potem prideš za las skozi s toleranco, ki je 0,05. Toleranco pa upoštevajo šele ob pritožbi se mi zdi nisem pa siguren.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MadMicka ::

Če bi dobil odločbo o odvzemu izpita, lahko potem zaprosiš za odlog kazni in ti tako izpit ponavadi ostane, če pač paziš kaj in kako. Pozanimaj se okoli tega pri nekomu, ki je to že dal skozi.

krucymucy ::

toleranco upostevajo takoj in napisejo na zapisnik meritev z vkljuceno toleranco.

vprasanje je ali si napihal 0,74 ali so ti na zapisnik napisali toliko?

smacker ::

Jaz bi ti poleg izpita še avto vzel in dosmrtno prepoved vožnje. En odvzem ti je premalo, a moraš koga ubit da prideš k pameti? Drugi mu pa še pridno nasvete dajajte, da nas bo lahko še naprej ogrožal na cesti.

krucymucy ::

smacker je izjavil:

Jaz bi ti poleg izpita še avto vzel in dosmrtno prepoved vožnje. En odvzem ti je premalo, a moraš koga ubit da prideš k pameti? Drugi mu pa še pridno nasvete dajajte, da nas bo lahko še naprej ogrožal na cesti.

Ni potrebno ravno dramatizirat no. 0,74 spet ni tako huda.

Jaz bi vzel pa avto in izpit tistim, ki se vozijo 130km/h po prehitevalnem in se nocejo umaknit.

smacker ::

0,74 to je 1.5 promila! 3kratnik dovoljene količine in konkretna omotičnost. Tolaži se s tem da ni tak huda, ko se bo čelno zaletel v tebe.

darkolord ::

Meja za 18KT je 0,52 mg alkohola na liter izdihanega zraka.

krucymucy ::

darkolord je izjavil:

Meja za 18KT je 0,52 mg alkohola na liter izdihanega zraka.

stiri pire.

blackbfm ::

Jaz bi vzel pa avto in izpit tistim, ki se vozijo 130km/h po prehitevalnem in se nocejo umaknit.


Omejitev velja tut na prehitevalnem pasu.. Ce mas izpit bi to mogu vedet

bMozart ::

smacker je izjavil:

Jaz bi ti poleg izpita še avto vzel in dosmrtno prepoved vožnje. En odvzem ti je premalo, a moraš koga ubit da prideš k pameti? Drugi mu pa še pridno nasvete dajajte, da nas bo lahko še naprej ogrožal na cesti.

+1
Poznav sem jih kar nekaj takih. Eni so samo sebe poslal v smrt ali invalidski voziček, par njih jih je pa še koga nedolžnega poškodovalo sprotja.

En izmed njih je bil tudi moj zelo dobri kolega. Super človek, razen kadar je sam sedel za volanom. Imel je več prometnih nesreč, vedno ostal cel brez praske, en dan sem pa prejel klic da ga ni več.

Kaj čmo, ljudje se evolucijsko bojijo medveda (kar je trenutno skoraj brez pomena) ne bojijo se pa hitre vožnje, pijane vožnje, zaspane vožnje...itd ker pač ne obstaja dlje kot 100 let.

če bi op-a šausnil medved, niti pomislil nebi več na to še kdaj hotel videt (sedel za volan).
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Ales ::

bMozart je izjavil:

če bi op-a šausnil medved, niti pomislil nebi več na to še kdaj hotel videt (sedel za volan).

Na žalost to v dosti primerih ne drži. Ne rečem za OP-a, ga ne poznam, a je alkoholizem tako močna odvisnost, da se mimogrede najde folk, ki tudi po povzročitvi kakšne nesreče še naprej veselo pije in vozi. Če le imajo še vozniško, seveda, včasih pa jih tudi pomanjkanje le-te ne zadrži. Pri tistih, ki nis(m)o alkoholiki temveč s(m)o v tistem širokem sivem območju med popolno abstinenco in alkoholizmom pa je tako tako, tudi tukaj se najdejo taki, ki jih tudi nesreča in/ali odvzem vozniškega ne spametuje. Žal :|

KraitPay ::

Ravno zaradi ljudi kot je OP, smo imeli nedolgo tukaj temo o alkoholu in Maltu. Preveliko toleranco imamo do alkohola! Če voziš NE smeš piti, ni to samo eno pivo itd. Če vosiš ne piješ in pika.
Če ti to ni jasno kot vozniku, bi se moral imeti vsaj toliko rad, da veš, da ne smeš piti, ker ti alkohol zmanjšuje refleks (dokazano!).
Če se ti je vseeno že za druge, ne vem, zakaj ti je vseeno za sebe? Spomni se na nekoga ki ga imaš neizmerno rad, no v naslednji minuti ga izgubiš. No tako se bodo počutili tvoji + starši otroka, ki ga boš zbil.

Vsega pa so krivi državljani, ki za žejo pijejo pivo. Potem se pa doma kaj zgodi, je treba iti pa na cesto. Govedo brez možganov.

scipascapa ::

vrni vozniško, nehaj uporabljati morilsko orožje - avto + pijan voznik, ker boš nekega dne nekoga ubil.

dripac ::

darkolord je izjavil:

Meja za 18KT je 0,52 mg alkohola na liter izdihanega zraka.


Jep. Glede na to da je OP "povratnik" ko gre za omenjeno tematiko, dvomim da se bo tokrat lahko izvlekel.

Bi rekel da upam da mu uspe, pa ne morem. Sorry, moralnost gor/dol, kdor počne take stvari nima ravno sočutja ali skrbi do sodržavljanov.

Smurf ::

KraitPay je izjavil:

Ravno zaradi ljudi kot je OP, smo imeli nedolgo tukaj temo o alkoholu in Maltu. Preveliko toleranco imamo do alkohola! Če voziš NE smeš piti, ni to samo eno pivo itd. Če vosiš ne piješ in pika.
Če ti to ni jasno kot vozniku, bi se moral imeti vsaj toliko rad, da veš, da ne smeš piti, ker ti alkohol zmanjšuje refleks (dokazano!).
Če se ti je vseeno že za druge, ne vem, zakaj ti je vseeno za sebe? Spomni se na nekoga ki ga imaš neizmerno rad, no v naslednji minuti ga izgubiš. No tako se bodo počutili tvoji + starši otroka, ki ga boš zbil.

Vsega pa so krivi državljani, ki za žejo pijejo pivo. Potem se pa doma kaj zgodi, je treba iti pa na cesto. Govedo brez možganov.

Sej to ves a ne, da obstajamo tudi odgovorni vozniki, ki kdaj spijemo deci vina ob kosilu in zacuda premoremo toliko samokontrole, da lahko potem tudi ostanemo samo pri deci. Pa potem zacuda se zmeraj lahko vozimo mirno in zbrano, ter predstavlamo precej manjso nevarnost na cesti kot zaspani vozniki/tisti, ki norijo.

Svet ni crno-bel.

dripac ::

Verjetno je mislil na prekomerno pitje alkohola. Od deci vina dvomim da bo kak efekt.

diNero ::

Zero tolerance, pa naj bo 1dcl vina, 1 sms, 15 sekundi klic. Tisti, ki vse to zagovarjate, ko vas doleti dogodek, ko nekoga izgubite iz omenjenih razlogov..se oglasite, povejte ime in jasno in javno zagovarjajte dalje, ne potem jokcat po tv medijih in tožarit vse okrog.. :(

joze67 ::

Kaj pa naredimo, če nam bližnjega sname trezen?

diNero ::

joze67 je izjavil:

Kaj pa naredimo, če nam bližnjega sname trezen?


Nima nobene veze z mojim postom in temo. Vsak zase ve, kako reagira ob določenem dogodku. Je pa res, da sem pričakoval v treh sekundah nevmesen komentar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: diNero ()

Aston_11 ::

Pač na ST je bolj resno okolje kot v goricah, kjer možujete, kdo je bolj pijan sedel za volan.

111111111111 ::

OP sicer ne vem koliko si star, ampak očitno še ne dovolj, da bi prišel k pameti. Upam da ti vzamejo izpit saj ogrožaš sebe in druge.

Ko voziš ne piješ. Pika. Če si taka žival brez pameti, upam da ti še konkretno kazen pribijejo zraven, če ti bo kaj pomagalo. Z leti pride modrost ali odpoved jeter.

Smurf ::

diNero je izjavil:

Zero tolerance, pa naj bo 1dcl vina, 1 sms, 15 sekundi klic. Tisti, ki vse to zagovarjate, ko vas doleti dogodek, ko nekoga izgubite iz omenjenih razlogov..se oglasite, povejte ime in jasno in javno zagovarjajte dalje, ne potem jokcat po tv medijih in tožarit vse okrog.. :(

Jaz tega ne bi enacil. 1dcl vina je ok, 15 sekundi klic, ce je prostorocno je ok, sms ni ok.

diNero ::

OK no, dejte razumet poanto mojega posta in ni potrebno secirat vsake besede posebej. Tako kot nekdo funkcionira po dveh pirih popolnoma normalno, tako lahko nekdo odpove po 1dcl vina, stvar posameznika, kar pa ne pomeni da je OK ali eno ali drugo. Če gremo v detajle tudi "prostoročni pogovor" o neki recimo poslovni temi, ali neki pomembni zadevi je lahko nevaren, saj si z mislimi popolnoma drugje.
Še enkrat ni potrebno iti v detajle mojega posta, spoštovat zakon in vedeti kakšne so tvoje sposobnosti in kje so meje. lp in čao iz debate...

111111111111 ::

diNero je izjavil:

Tako kot nekdo funkcionira po dveh pirih popolnoma normalno.


Noben ne funkcionira normalno. Razumem tvojo poanto, samo nekdo bo šel še naprej in rekel da pri 4 pirih vozi bolje kot brez 4 pirov. pač ko se vozi se ne pije, sms-a, telefonira, seksa itd... To uredite doma. :)

Fuks ::

+ ne lovi pokemonov :D

GupeM ::

ma dej diNero... Grem stavit, da med vožnjo kdaj pogledaš tudi kaj drugega. Za sekundo pogledaš nekaj, mimo česar se pelješ. Zero tolerance, pa naj bo samo sekunda...

Sam sem povzročil nesrečo ravno zaradi tega. Nič alkohola, nič zaspan, nisem prekoračil omejitve, saj sem vozil za nekom, ki misli da so omejitve na cestah napisane v km/h, njegov števec pa kaže v mph... Trenutek nepazljivosti, ki se zagotovo zgodi tudi tebi. K sreči je bilo le nekaj malega materialne škode.

stjan ::

Nekaterim se nič ne more zgoditi, so bolj idealni od Kristusa.
Samo nam, ki smo navadni se lahko kaj zgodi.

Napajalc ::

Kje so časi ko je sredi poti omagal voznik avtobusa in smo mogli čakat eno uro da je prišel nadomestni..
011011100111010101100010

bMozart ::

Ales je izjavil:

bMozart je izjavil:

če bi op-a šausnil medved, niti pomislil nebi več na to še kdaj hotel videt (sedel za volan).

Na žalost to v dosti primerih ne drži. Ne rečem za OP-a, ga ne poznam, a je alkoholizem tako močna odvisnost, da se mimogrede najde folk, ki tudi po povzročitvi kakšne nesreče še naprej veselo pije in vozi. Če le imajo še vozniško, seveda, včasih pa jih tudi pomanjkanje le-te ne zadrži. Pri tistih, ki nis(m)o alkoholiki temveč s(m)o v tistem širokem sivem območju med popolno abstinenco in alkoholizmom pa je tako tako, tudi tukaj se najdejo taki, ki jih tudi nesreča in/ali odvzem vozniškega ne spametuje. Žal :|

Mislim da si narobe razumel moj komentar, hotel sem povedat ravno to. Mogoče sem se malo čudno izrazil. Dal sem primerjavo, da če bi strah do vožnje z avtom deloval tako kot do medvedov, pač nebi več sedel za volan. Pa NE deluje tako! Ne še, ker evolucija še ni tam. Možno da zaradi samovozečih avtomobilov tudi nikoli ne bo.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Ales ::

Najbrž sem te narobe razumel ja. Bi kar rekel, da se strinjava.

OvCa77 ::

blackbfm je izjavil:

Jaz bi vzel pa avto in izpit tistim, ki se vozijo 130km/h po prehitevalnem in se nocejo umaknit.


Omejitev velja tut na prehitevalnem pasu.. Ce mas izpit bi to mogu vedet

Ne drži povsem, v primeru da oviraš promet moraš pospešiti tako da varno prehitiš in se umakneš na vozni pas neglede na to ali je omejitev 90 ali 130.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Ales ::

Že. Ampak to, da se nekomu zadaj na avtocesti blede od besa, ker nekdo vozi 130 in ne recimo 150 ali koliko bi po njegovo že moral na prehitevalnem, še ne pomeni, da "počasnež" nevarno prehiteva. Pomeni le, da se tisti zadaj vede kot besna opica. :P

No, vsaka čast izjemam, niso vsi taki.

In res je tudi, da se po mojih izkušnjah v Sloveniji folk na splošno zelo slabo umika z levega na desni pas. Pa ne gre za prehitevanje, folk enostavno sanja in križari na levem pasu, po možnosti v ohlapni, razvlečeni koloni. Ker lahko. :))

Ales ::

Zakaj vozi tam s 130? Prehiteva.

Če pogledaš v mapo /bralno_razumevanje boš najbrž našel core dump... >:D

OvCa77 ::

Tako da končamo, načeto zgodbo. Če si se odloču da prehitiš, pospešiš tako da prehitiš in se umakneš hitrejše vozečim, divjakom.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Miha 333 ::

Ali imaš legitimen razlog za prehitevanje, če vozilo pred tabo vozi z največjo dovoljeno hitrostjo ali celo višjo?

aerie ::

Ljudje za volanom smo splošna nevarnost že v idealnem stanju, s psiho-fizičnimi odkloni pa že pravi mali ubijalski stroj. Bo pa to kmalu zgodovina.
Kar se pa tiče vozil na levem (prehitevalnem) pasu na naših avtocestah pa so tam, če še niste opazili zato, ker se na desnem (voznem) pasu vozijo tovornjaki z občutno nižjo hitrostjo on najvišje dovoljene. In potem imamo kot voznik osebnega avtomobila na voljo tri razmeroma razumne možnosti:
1. Vožnja za tovornjaki na desnem pasu (hitrost 100km/h +-10%) in uživanje v muziki (od LJ do MB lahko preposlušaš en album, npr.).
2. Neprestano vijuganje levo-desno in pospeševanje in zaviranje (hitrosti tam od 100 do 150km/h ko prehitevaš) - zna biti zelo utrujajoče, ker moraš še bolj, kot v prvem primeru pazit, kaj počnejo vozniki za tabo.
3. Vožnja na levem pasu (hitrost okoli 130km/h z občasno počasnejšo vožnjo za kakšnim tovornjakom, ki prehiteva tovornjak in pogledom na blinkajočo opico v vzvratnem ogledalu) z občasnimi izleti na desni pas, da se izogneš voznikom, ki peljejo nosečnico na porod.

AC_DC ::

Je minilo vsaj 15 minut, ko si spil špricer in dobil pihati ?

kokos25 ::

Ker si že drugič vozil pod vplivom alkohola, bi jaz začasno vzel prostost tebi in te vlekel po bolnicah in urgencah, da bi videl, kaj naredijo tabi podobni. Fant moj, skrajni čas, da se ne vsedeš več za volan...ko te bo dobil "taprav" pred policijo...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

shadeX ::

Grem stavit, da prav vsak tukaj nabere za kakega jurja kazni v enem mesecu in ostane brez izpita, če bi ga skrivoma spremljali...


Lol, najboljši post v tej temi :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720921 (10242) krneki0001
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716295 (13239) Mare2
»

Prekoračitev meje kazenskih točk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19644777 (35175) Mare2

Grozi odvzem vozniške (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6718141 (15313) MrBrdo
»

Avto in izpit za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7212273 (10809) SplitCookie

Več podobnih tem