» »

Vztrajnik tipalo - Clio 2001

Vztrajnik tipalo - Clio 2001

DarkSite ::

Hej,

torej imam problem z vžigom Cliota 2001. Včasih vžge v prvo včasih pa v 20to. Na Renault servisu sem dobil namig, da naj bi bil mogoče kriv vztrajnik.

Zanima me kje bi lahko dobil tale del in koliko stane?
Namreč, danes sem pač iztaknil samo konektor in ga malce popihal, pošprical z wdjem. Nisem pa vzel dol dela kjer naj bi bil magnetni senzor. To bo naslednji korak, če ne bo delalo.

Je kdo že menjal, pucal prav tega senzorja na priloženi sliki?


  • zavaroval slike: Mavrik ()

Spajky ::

Zalij najprej od vseh strani z WD-40 (konektor) ... pol pa dalje razglabljaj, če bo še zezalo ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dejan99 ::

To je senzor temperature hladilne tekočine, če se ne motim. Senzor vztrajnika je nižje.

69charger ::

Kot je bilo omenjeno, tole je verjetno senzor temp. hladilne. Je pa mnogo razlogov, zakaj ne vžge: štarter, kakšen rele, senzor vstrajnika itd. Se sliši kakšen klik zvok takrat, ko ne vžge?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

DarkSite ::

Ok, bom probal pogledat nižje. Sej mi je bilo sumljivo, ker na YT čisto drugače zgledajo. Je pa zanimivo, da mi je na servisu pokazal prav ta del na enmu clioutu(ne na mojemu).

Dejan99 ::

To je ta senzor, ja. Jaz sem imel podobno težavo na clio-tu, ki sploh ni hotel vžgati. Po čiščenju je deloval brezhibno, dokler ni bil prodan (pustimo izjemo, da so se kvarile ostale stvari :)).

Matko ::

DarkSite je izjavil:

Ok, bom probal pogledat nižje. Sej mi je bilo sumljivo, ker na YT čisto drugače zgledajo. Je pa zanimivo, da mi je na servisu pokazal prav ta del na enmu clioutu(ne na mojemu).


Ni problem konektor, ampak umazanija na tipalu
odvij tista dva vijaka in očisti spodaj pri glavi. Za vsak primer še poslikal številke.
Sestavi nazaj. Lahko, da bo pomagalo. Sicer kupi novega.

69charger ::

Jap to je to. Ampak ni senzor vztrajnika ampak senzor gredi.

How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Highlag ::

Tebe jebe senzor vžiga. So mi ga menjali na mojem cliotu pred leti. Popolnoma enaki simptomi. Včasig avto vžgal BP, včasih pa je trajalo n poizkusov. Žal ne vem kje se to skriva. Je bil pa Clio II
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem seat ibiza 1.6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
597165 (5132) p3ro
»

Težave z vžigom, Clio 2

Oddelek: Na cesti
154992 (4183) dolenc
»

Megane vžge kakor se mu zljubi

Oddelek: Na cesti
298992 (8329) SplitCookie
»

Clio 1.5 dci ne vžge - topel

Oddelek: Loža
4614125 (10782) BorutK-73
»

r megane l97, problem z elektriko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71667 (1574) El Barto

Več podobnih tem