» »

Windows 10 - geslo se je samo spremenilo, kaj narediti?

Windows 10 - geslo se je samo spremenilo, kaj narediti?

cjen ::

Pozdravljeni,

Ob inštalaciji (originalnega) windowsa 10 sem pri koraku, kjer moraš ustvariti uporabnika, le tega ustvaril in prepisal geslo iz listka, nato sem inštaliral antivirusni program, office, ACAD, chrome, vlc in še nekaj programov (med tem računalnik večkrat izklopil in ponovno vklopil ter vpisal geslo).
Po cca 1.5h, računalnik spet ponovno vklopim, prepišem geslo iz listka (oz, ga v tem trenutku vem že na pamet) in windows napiše da geslo ni veljavno.
Nisem imel vklopljenega CAPS LOCK-a, niti NUM LOCK-a, niti napačne tipkovnice ali karkoli v zvezi s tem, za vsak slučaj sem vpisal geslo še z zaslonsko tipkovnico, vendar je še vedno nepravilno.

Kako je to sploh mogoče?
Račun ni vezan na microsoftov račun, tako da se ni moglo nič sinhronizirat s spleta, niti ga jaz ne morem razveljaviti/spremeniti.
Kaj naj sploh naredim, glede na to, da sem datoteke, ki so bile na C disku že prenesel iz zunanjega diska oz D diska nazaj na C disk tega istega računalnika.

-windows password crack?
-inštalacija windowsa na isti disk (brez formata), backup obstoječih datotek in ponoven format + instal?
-neki portable OS na ključku in prenos datotek na D disk istega računalnika?

predvsem bi rad spravil outlookov.pst dokument,ostalo bomo že nekak

Hvala za odgovor
Nejc

PS: zadnjih 10let ze formatiram računalnike za bližnje sorodstvo in kolege in se mi to se ni nikoli pripetilo.

FX6300B ::

naredi live linux ključek, ubuntu ali karkoli, naredi backup outlookove datoteke in pojdi nazaj na windows 7, ali pa prešaltaj na linuxe:D

oz, lahko narediš kon-boot ključek in backupiraš:))
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

mihagr ::

Poišči na internetu "lazesoft", prenesi, poženi, naredi usb ključek
in boota zaklenjen računalnik s tem.

Modri dirkač ::

Jezik si spremenil in ti enaka kombinacija tipk pač ne dela, big deal ...
Everybody lies!

Lonsarg ::

Pa saj ne rabiš nobenih hack metod, vgrajeni windows Safe mode te logira brez gesla kot admin in si lahko userja na novo skreiraš tam.

Malajlo ::

Z in y? Pa če si tipkal na notebooku, da ti ni vklopilo numeričnega dela tipkovnice in si vnašal številke?

cjen ::

hvala za odgovore, popoldne jih sprobam in sporocim kaksno je stanje.
saj pravim, tipkovnice in njihove layoute sem izlocil z vnosom gesla skozi zaslonsko tipkovnico (ker sem sam domneval podobno), seveda zadeva se vedno ni delovala
hvala zaenkrat

Malajlo ::

Ja, amapk če si geslo vnesel z drugim layoutom tipkovbice, geslo ni tisto, ki ga imaš na pildku, ampak tisto kar si vtipkal. Vtipkal s tipkovnico na notebooku z vklipljenim numeričnim vnosom in imaš namesto m vnesen 9. Ali kar že je z modro natisnjeno na tipki.

Yacked2 ::

Poglej če se ti je jezik pri loginu spremenil ja, ker potem imaš zamenjan y in z ter special chars. Sicer pa bootaj nek sistem iz USB/CD, če nimaš širiranega diska boš nato lahko dostopal do C:\Windows\System32, poišči nek .exe do katerega lahko dostopaš preden se prijaviš, ter ga zamenjaj z cmd.exe, ko boš bootal sistem boš tako prišel do terminala z root pravicami.

(aja pa potem ne pozabi zamenjat nazaj :D)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

cjen ::

saj pravim... nobenih jezikov nisem nikoli spreminjal, in vedno je bila stovenska tipkovnica in jezik (v geslu ni bilo niti y,z-ja, niti simbolov... tako da tudi ce bi mi prekloplo na angleski layout, bi bilo isto).
in ja... v racunalnik sem se po prvi prijavi vpisal vsaj se 5x...medtem, ko 6ic ni slo.
kakorkoli.... ko sem cez 1dan prisel nazaj h kolegici in vklopil racunalnik... je normalno zagrabil geslo... tako, da sem samo naredil backup in takojsen format.

hvala za pomoc

Malajlo ::

Zarota... Windowsi so se odločili, da moraš malo počakati. Čas dopustov pa to.
Mogoče si se pa pod drugega userja prijavljal? Micka je lahko lokalna in domenska. Pravzaprav ne vem, če ni mogoče imeti celo več istih display nameov

aerie ::

Avtohtoni PEBKAC.

cjen ::

ni bil drugi user....ker je bil na celem računalniku samo 1 user, in razen ob inštalaciji se z accountom nisem ubadal (nobenih naknadnih sprememb itd)

kloko ::

Pač rad hodiš k tej kolegici, jaz te čisto razumem...

L.p., Kloko

Mare2 ::

Mogoče si imel cAPS lOCK vklopljen. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Invictus ::

Punca je spremenila geslo, ker je OP gledal njene nage slike na računalniku ;).

Zdaj je pa še sama pozabila geslo.

Geslo se NIKOLI ne spremeni samo. Vedno je vmes še butasti uporabnik...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cjen ::

hvala za neumne komentarje (razen prvih nekaj).
na racunalniku sem bil jaz, nagih fotk ni bilo, in racuna niti layouta nisem nikoli spreminjal na noben nacin (razen ko sem ju ustvaril).
neumen uporabnik sem bil ocitno jaz, kljub temu da se mi to prej nikoli se ni zgodilo, pa sem ze vsaj 100x formatiral racunalnike (od XPja naprej).
in se 1x ponavljam... ni bilo caps locka, numlocka, druge tipkovnice, drugega jezika (ne ob instalaciji, ne ob prvih 5ih vpisih, ne ob prvem nedelujocem, ne ob ponovnem... naslednji dan... ko je spet zagrablo)

konspirator ::

Imaš vklopljen remote desktop/teamviewer/ kaj podobnega ?

cjen ::

hvala za pomoč, ko se je računalnik na novo postavil, sem zadevo takoj ponovno sformatiral zaradi varnosti...
Tako, da se ne problem pojavlja več.
Zdaj dela tako kot mora...brez problemov.

Nejc

solatko ::

Čemu geslo, če uporablja računalnik samo ena oseba?
Delo krepa človeka

Mare2 ::

solatko je izjavil:

Čemu geslo, če uporablja računalnik samo ena oseba?


Dokler je geslo, lahko računalnik uporablja samo ena oseba. Če ni gesla, lahko vsak. He he. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Zaradi gesla 123456 in podobnih pa ne he,he.:)
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geslo za po spanju ne dela več - win 8.1 64b (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525699 (4851) jedateruk
»

Windows 8 jezik

Oddelek: Pomoč in nasveti
11960 (703) MrStein
»

Windows 7 - Kot administrator sem se zatipkal pri geslu. Kaj sedaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191805 (1341) ST-777
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203164 (2857) StratOS
»

Windows noče prepoznati gesla za vstop v OS

Oddelek: Operacijski sistemi
81260 (1069) Maribor

Več podobnih tem