» »

innbox v60u nastavitve

innbox v60u nastavitve

1
2
»

DeeCoy ::

Daniel je izjavil:

Potem te pa na tehnični pomoči vpraša, če dioda za sinhronizacijo gori rdeče ali zeleno, pa rečeš ne vem, sem jih pocvikal...

Ta je dobra ja :)) Sicer je bil moj prejšnji komentar zajebancija..

2dark ::

dunda je izjavil:

Je kakšna možnost, da bi ta nesrečni Innbox ugasnil lučke (brez ugašanja seveda)? Sveti nenormalno ...


Ne bod držalo, da sveti nenormalno. Ima prijetno zeleno svetlobo, ki ni moteča. A si si moral modem inštalirat v spalnico. Jaz ga imam na hodniku, tako kot vsak normalen človek.

krneki ::

Jaz sem zalepil črni selotejp čez vse lučke.

fikus_ ::

Zaviješ v alu folijo, ne sveti, ne seva, . . . :D

Dr_M ::

Jest sem ledice prelepil z dvema plastema izolir traka in je super. So se vedno zelo vidne, niso pa vec motece.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

romex ::

Men ga je uspel naštelat da je vse gorelo.. en teden so rabili, da so ga prišli zamenjat :D


 innbox fail

innbox fail

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romex ()

2dark ::

romex je izjavil:

Men ga je uspel naštelat da je vse gorelo.. en teden so rabili, da so ga prišli zamenjat :D


 innbox fail

innbox fail


Wtf je ta grdoba,? Mi mamo drugacnega...

romex ::

g67.. grd ali ne grd.. me ne moti, je zabetoniran v steno :D

krneki ::

2dark je izjavil:

romex je izjavil:

Men ga je uspel naštelat da je vse gorelo.. en teden so rabili, da so ga prišli zamenjat :D


 innbox fail

innbox fail


Wtf je ta grdoba,? Mi mamo drugacnega...


Take majo sam u Šalki vasi ;)

Gapi ::

Kako odstraniš stojalo pri innbox v60u? Zatiče kot vsak normalni človek vlečem ven pa se podstavek ne premakne. Rad bi ga namontiral na steno. Z stojalom pa to ne gre.
No person is rich enough,to buy back his past.

romex ::

krneki je izjavil:

2dark je izjavil:

romex je izjavil:

Men ga je uspel naštelat da je vse gorelo.. en teden so rabili, da so ga prišli zamenjat :D


 innbox fail

innbox fail


Wtf je ta grdoba,? Mi mamo drugacnega...


Take majo sam u Šalki vasi ;)



Izgleda da jih imajo še kje, ker jaz nisem od tam.

misticnimrk ::

Da ne odpiram nove teme bom izkoristu to..

Doma imam Innbox V60U (optika, dinamični ip). V omrežju ni drugih routerjev/switchev.
Na raspberry pi sem postavil bazo (mariadb) za katero želim, da je dostopna tudi nauzven (izven lan omrežja).
Preko no-ip sem registriral zastonj domeno in uredil nastavitve na routerju (advance setup / dns), da se rešim problema z dinamičnimi IP naslovi.
Nastavim port forwading: Source: any, destination: Rpi za Porte: 20:65000..

Zadeva na lokalnem omrežji (preko domene) deluje. Izven lokalnega omrežja pa zadeva še vedno ne.
Port forwarding sem poiskušal z "VPS" (advance/virtual server) in "Port forward" (advanced/IP Security/Inbound).
Kaj sem spregledal? Je omejitev na strani IPSja (telekom)?

Hvala za pomoč.

starfotr ::

Za tiste, ki bi radi odstranili podstavek:

https://t-2.rula.net/viewtopic.php?t=88...

(T-2 v navodilih sicer "prepoveduje" odstranitev stojala).

Za Dyn DNS priporočam uporabo:
https://www.duckdns.org/

Namesto no ip.

misticnimrk ::

starfotr je izjavil:


Za Dyn DNS priporočam uporabo:
https://www.duckdns.org/

Namesto no ip.


Hvala za priporočilo, ampak nastavitve dovoljujejo zgolj (3) določene ponudnike. DynDNS, No-IP in še enega (se ne spomnem katerega)..
Sumiš dyn dns za nedelovanje?

Zgodovina sprememb…

romex ::

afraid.org

sbawe64 ::

misticnimrk
Na raspberry pi si "odprl" port v firewallu ?
TK načeloma nima nekih blokad v stilu t2 visoka varsnot in podobno...Ednio vsi ispji blokirajo port_fw pod 1000 portom.

misticnimrk ::

sbawe64
na rpi je firewall default zaprt. [Link]

Ta informacija, da ISPji blokirajo porte pod 1000 je resnična, ampak tehniki so mi danes zagotavljali drugače. (da na njihovi strani ne blokirajo nobenih portov).

Sem se še nekaj igral danes... Najprej sem izključil dyn dns, pobrisal vsa pravila (Advanced/Nat/Virtual server) in jih nastavil na novo.
Porti so preverjeno odprti (based on this page status).
Stran je ob klicu tipa http://myLocalIp:8080/ dosegljiva. Kar pa še vedno ne velja za http://myGlobalIp:8080/.

Apache2 konfiguracija:
v ports.conf datoteki sem spremenil port 80 na 8080.
v sites-available/000-default.conf sem določil port 8080 za VirtualHost

Kaj sem spustil, da zadeva ne špila po mojih pričakovanjih?

misticnimrk ::

Ok, uspelo je.

Potrebno je bilo nastavit:
    NAT -- Virtual Servers
    NAT -- Port Triggering
    Incoming IP Filtering
    (Dynamic DNS)


Če eno od prvih treh alinej ni nastavljeno pravilno, zadeva ne špila.

Lepe korona praznike še naprej.

Zgodovina sprememb…

FiReFTW ::

A mi lahko kdo razloži na enostavni način kako nastavit port forwarding na tem??? Ker nimam pojma o pojmu, naj bi se dalo nastavit v virtual servers a nimam pojma kako.

Server IP Address:
Remote hosts IP Address/subnet masks:
NAT Loopback:

External Port Start External Port End Protocol Internal Port Start Internal Port End


Sklepam da tam pod porti pač napišem ta moj port, ampak kaj vse napišem gori, remote host ip? server ip address? keri ip točno pride kam?

FiReFTW ::

V server IP address sem napisal IP routera
pa porte sem napisal tiste ki hočem odpret

pa ni delovalo

Zdaj sem pa v server IP address napisal IP routera
v remote host IP sem napisal IP računalnika
pa porte napisal

Pa spet ne deluje

porti še kar zaprti

Vuli ::

server ip: tvoj lokalni ip od pcja ~192.168.1.x
Remote host IP Address: prazno
NAT Loopback: on
External Port Start External Port End Protocol Internal Port Start Internal Port End
št. porta, povsod isto.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

FiReFTW ::

Vuli je izjavil:

server ip: tvoj lokalni ip od pcja ~192.168.1.x
Remote host IP Address: prazno
NAT Loopback: on
External Port Start External Port End Protocol Internal Port Start Internal Port End
št. porta, povsod isto.


Če pa naredim to pa mi ne gre, piše da je port zaprt ko ga stestiram..

Kaj bi tu bilo lahko krivo?

Vuli ::

hja... enkrat me je zezalo na podoben način in mi odpro porte po "resetu" modema(on/off).
drugače imaš pa še mogoče windows firewall oz od antivirusa. Poskusi jih ugasnt.
A maš mogoče še kak router odzadi za modemom in si v bistvu na router proklopljen?

ČE imaš router odzadi in si na router priklopljen, pol mora bit server ip od routerja in
pol odpreš na routerju iste porte ampak na lan ip od pcja.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

blazekg ::

Pozdravljeni,

Pred kratkim so nam pri Telekomu nadgradili povezavo na VDSL. Imamo modem INNBOXV45, preko katerega se povezujemo na internet preko WiFija. Na Wifi se sicer poveže zelo hitro, ampak potem lahko traja tudi do 5 minut, da internet začne delovati (testirano z večimi telefonimi/računalniki). Ko začne delovati, deluje normalno. Večkrat sem že klical na Telekom (reset modema,...) ampak težava še vedno ostaja. Sumim, da naprave nekako ne pridobijo DNS strežnika oz. pridobivanje traja dolgo časa. Ima kdo kakšno idejo kaj bi to lahko bilo?

Hvala

dreamtheater ::

Pozdravljeni,

če iz enega porta nastavljenga na "trunk" peljem kabel na switch, od tam naprej pa na TV in PC. Bo deloval tako internet kot televizija?
Kakšno priporočilo za switch, rabim samo par dodatnih portov ostalo nič posebnega.
Hvala!

Daniel ::

Da, na večini stikal to dela BP, razen, če bi res našel kakšno eksotiko. Če pa boš kupil smart switch, pa bo treba nastaviti VLAne na njem.

gazibo ::

Imam T2. Optika preko tiste Huawei zadeve v Innbox V60, nato naprej v moj router.
Kako naredim da priklopim Huawei zadevo direktv moj router in zaobidem Innbox ?

Fsegula62 ::

Najlažje tako, da te preklopijo na način p2p v kolikor nisi. Ko si enkrat, lahko potem vtakneš fiber kamor koli ti paše in net delal, z TV pa bo nekaj dela.

gazibo ::

kdo pa da v P2P ? Telekom ?
Na TVju mam ze T2 app, tako da z tem ne bi smelo bit tezav.

Gapi ::

P2P je način kako si ti priklopljen na centralo. P2P je če imaš svoje vlakno do centrale. GPON kar pa ti imaš ker je Huawei škatlca kot vmesnik oz pretvornik. V P2P pa lahko samo spremeni lastnik omrežja če seveda ima prosto parico. Router imaš pa kateri? Naprimer v Mikrotika lahko direkt vklopiš SFP v določenih primerih.
No person is rich enough,to buy back his past.

gazibo ::

Mikrotik RB4011iGS+RM :)


saj zato lih razmisljam da ga dam direkt v Tika, da se losam nepotrebne aparature od T2 in Telekoma.

Moram samo se preveriti kater SFP modul bo taprav, tukaj sem se malo zelen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazibo ()

Daniel ::

A nimaš od tiste Huawei škatlice do Innboxa mrežnega kabla? GPON nikakor ne priklapljaj direkt v Mikrotika, ker boš sesul internet vsem, ki so na isti parici s tabo.

rokp ::

Ce malo ukradem temo - ima kdo kaj izkusenj z Innbox v60 in staticnimi IPv6 routami? Nikakor ne uspem pravilno (=tako, da bi delalo) vpisati IPv6 route proti LAN omrezju. Recimo, da imam aaaa:bbbb:cccc:dd00::1/64 na LAN vmesniku na Innboxu, omrezje aaaa:bbbb:cccc:dd01::/64 bi pa rad usmeril na aaaa:bbbb:cccc:dd00::2
Glede na to, da kaj dosti moznosti itak ni, kako se to nastavi, vedno bolj sumim na kaksen bug. A komu to dela?

Gapi ::

Nekateri imamo proper router.


Screenshot ipv6 settings innbox

Povej kaj imaš tuki obkljukan.
No person is rich enough,to buy back his past.

rokp ::

Sicer hvala za odgovor, ampak ne razumem, zakaj bi bilo to pomembno?
Iz tega LANa mi seveda vse deluje, ampak ker je na voljo se precej vecji naslovni prostor kot tisti directly connected /64 na Innboxovem LANu, bi pac kaksnega izmed (trenutno neuporabljenih) razpolozljivih naslovov/networkov, ki jih ISP usmerja proti meni, rad routal kam naprej v svojem (malce kompleksnejsem) omrezju. Seveda bi lahko na kaksnem notranjem usmerjevalniku (torej tistem, ki je za Innboxom, a ima z njim skupen segment) kaj caral z NAT66 (preslikoval IPv6 naslove v taksne, ki so v tem skupnem segmentu) in bi (preverjeno) delovalo, ampak tega nocem, ce ze imam na voljo veljavne naslove in jih lahko samo routam...
V tem povezovalnem LAN segmentu ne potrebujem ne DHCPv6 in ne SLAAC, ker imam vse naslove staticne.

gazibo ::

Daniel je izjavil:

A nimaš od tiste Huawei škatlice do Innboxa mrežnega kabla? GPON nikakor ne priklapljaj direkt v Mikrotika, ker boš sesul internet vsem, ki so na isti parici s tabo.


Kako to da sesuje vsem parico ? Ni nobene opcije da bi se direkt v usmerjevalnik povezalo ?
Zdej sem odstranil innbox in priklopil direkt v mikrotika in dela super, ce bi lahko vlakno direkt povezal bi bila zmaga

Daniel ::

Pri GPON ne. Delovanje GPONa mi sicer ni tehnično znano v podrobnosti ampak če se kar priklopiš direkt na vlakno na katerem je morda še ostalih 32, 64,... Itd. uporabnikov s svojim neustreznim GBICom bo tale tvoj GBIC naredil kaos na liniji in podrl internet vsem ostalim. To ni isto kot P2P optika, kjer to komot rešiš z ustreznim GBICom v Mikrotiku ali Switchu.

Bo morda XSIDE vedel kako točno je s tem, kaj je možno in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Map ::

Nastavit bi moral port forwarding za port 5514 UDP, da lahko pogledam neke loge. Bi mi lahko kdo pomagal s tem, da bo sigurno pravilno nastavljeno?

clancy ::

Pozdravljeni,

trenutno imam na telekomovi optiki priklopljen Innbox v60u na katerem sem izklopil wifi, za brezžični prenos, pa je nanj priklopljen starejši usmerjevalnik Tp-Link Archer C5 v1.20.
Iptv NEO box moram laufati preko dveh innbox PLC-jev, od katerih je eden pred kratkim nehal delovati in bi moral nabaviti novega.

Razmišljal sem, da bi osvežil celoten sistem in ga nadomestil z Fritzbox 5490 modemom in Fritzbox PLC. Torej, namesto dveh škatel Innbox v60u in Archer C5, bi imel le eno škatlo Fritzbox 5490.

Sedaj bi pa vprašal, ali bi ob zamenjavi, ob prihranku prostora, pridobil tudi boljšo stabilnost in pokritost s signalom wifi, ter boljšo uporabniško izkušnjo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

Lonsarg ::

Pokritost signala med 20€ in 2000€ oddajniki je tam-tam. Da se kaj dejansko pozna je treba ali boljšo postavitev ali več WiFi točk.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava Routerja na Innbox od T2

Oddelek: Omrežja in internet
303887 (3523) mzakelj
»

Internetna povezava preko routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
162724 (2495) Ganon
»

Innbox v50 in ruter - volume 2

Oddelek: Omrežja in internet
213101 (2555) mayne
»

strežnik skozi dva ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
226328 (5634) Yohan del Sud
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199807 (9334) Malajlo

Več podobnih tem