» »

Povezava Routerja na Innbox od T2

Povezava Routerja na Innbox od T2

moho ::

Imam težavo s povezovanjem mojega routerja pri povezavi z Innboxom pri dodeljenem statičnem IP.
Innbox od T2:
LAN 3-IPTV
LAN 4-IPTV
LAN 2 - moj Router ASUS RT AC-68U

Pri povezavi z Routerjem sem vnesel: Statični IP, maska podomrežja, Gateway in DNS. Povezava mmi ne dela. Po klicu na T2 pravijo, da je vse vredu in da bi moralo delat z njihove strani.
Prosim za pomoč :-( ... žena dela na daljavo službo in otrok šolo...pa ne gre

Klemen86 ::

Seveda ne dela, ker ti verjetno vnašaš statični IP v ASUS, ki pa je postavljen za NAT od Innboxa.
Rešitev 1: ASUS nastavi na DHCP.
Rešitev 2: Pokliči na T2 in reči, naj ti dajo port 2 na Innboxu v bridge način. Potem nastavi static IP na ASUSu ali pusti na DHCP (bo po moje delalo v obeh primerih).

Bakunin ::

pusti dhcp. saj dobiš statični IP via DHCP.

Argonavt ::

moho je izjavil:

Imam težavo s povezovanjem mojega routerja pri povezavi z Innboxom pri dodeljenem statičnem IP.
Innbox od T2:
......e


Po moje mora delati na Autoconfig. za Bridge na T2 klikni chat help uredijo v minuti.

Če so kake posebne nastavitve pa prosim vpiši tukaj. Bom dal na public, tudi sam pa priklapljam Asus Ac86U čez praznike, ko končajo ZOOMe..

moho ::

Sem klical na T" in pravijo, da je LAN2 na bridge načinu in da je vse vredu.
Poskusil sem na avtomatični IP, pa se ne poveže...

l0wc4 ::

In če ASUS WAN daš na DHCP?

RoccoC ::

Ne vem sicer kaj želiš oz. ali želiš da ti dela Asus v router načinu ali ne. Ampak povsem enako konfiguracijo sem imel sam, pa sem pustil innbox v router načinu (ne bridge) asus pa sem imel v access point konfiguraciji. Bi pa seveda moralo delati tudi na način da v innbox izklopiš dhcp in imaš asus kot router, tudi v tej konfiguraciji je meni delalo brez statičnega IP na asusu.

moho ::

Želim imeti torej VPN zaradi dela v tujini, to je glavni razlog, da sem kupil Asus router in da sem zaprosil in dobil statični IP. Pred nekaj leti sem ga pri drugemu operaterju že imel. Sem pa na OŠO - optiki.

l0wc4 ::

Potem ne potrebuješ routerja. Če želiš vspostaviti VPN povezavo, potrebuješ zgolj internetni dostop in VPN odjemalca na računalniku.

moho ::

Imam expressVPN, vendar mi ne zagotavlja več titega, kar jaz potrebujem. Kupil sem namenoma Asus, ki ima vgrajen OpenVPN in je precej ensotaven za nastavit.
Edino, če te nisem razumel? :|

videc ::

Kam imaš povezan Innbox-LAN2 na tvoje router? Poveži ga na WAN port, potem vnesi na svojem routerju na WAN portu nastavitve za statični ip.
Pa preveri, če ti dela internet.
Nato začni konfigurirati VPN in ostalo.

@l0wc4: človek hoče dostopati do domače lokacije preko VPN-ja. Zato je nabavil statični ip. Predvidevam.

l0wc4 ::

@videc: hvala ni mi bilo takoj jasno

moho ::

Imam v LAN2 in v mojem routerju v WAN. Nastavil sem vse parametre in mi je včeraj celo delalo kakšno uro, tudi VPN sem preizkušal in uspel vzpostaviti (na telefonu preko mobilne povezave). Potem pa je mrknilo in router se ne poveže več z internetom.

moho ::

Očitno je preveč odjemalcev na Routerju bilo priklopljenih in je problem v routerju in ne v povezavi med T2 modemom in Asus Routerjem.
Imam alarm, snemalnik s kamerami, domofon z notranjo in zunanjo enoto, in nekaj sob z 1 računalnikom in 1 RPI (Nextcloud). Vse to imam povezano preko dveh ASUS switchev, s tem, da mi nekaj stvari sploh ni prepoznalo oz. videlo v omrežju.
Če vse kable izklopim iz Routerja (razen WAN sovoda) mi dela internet.
Obstaja kakšna fora na routerju, da se takšne stvari nastavi?

Invictus ::

Daj butni nekaj nastavitev tukaj (screenshot), pa bomo videli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sloxl8 ::

Innbox ima lokalni IP 192.168.1.1, Če priključiš na katerikoli port na Innboxu dodatni router, temu za lokalni IP (WAN) nastaviš 192.168.1.2 in gateway 192.168.1.1. Na svojem routerju vklopiš DHCP in klienti, ki so priključeni na router bi morali dobiti povezavo v internet.

Klemen86 ::

Kot kaže imaš Asus ruter na bridge port priklopljen kot access point/switch in zato naprave ne pridobijo zunanjega IP. Prilepi sliko nastavitev LAN/WAN na ASUS ruterju, ipconfig kakšnega računalnika priklopljenega na router...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemen86 ()

moho ::

Evo, sem prilepil sliko WAN nastavitev...upam, da ni kakšen podatek preveč.
[url=http://shrani.si/?V/tD/2k63WQgg/3/asus....

[url=http://shrani.si/?3e/kM/Fdnt5tm/1/asus-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moho ()

Klemen86 ::

Nastavitve zgledajo OK, če je res port na Innboxu, na katerega imaš vklopljen router, v bridge načinu. V cmd na enem računalniku v omrežju izvedi ukaz ipconfig in prilepi še to sliko.

moho ::

Povezana sta LAN2 na Innbox in WAN na Routerju.
Problem je nastal, ko povežem 2 switcha na router in se vse skupaj ustavi, z internetno povezavo vred.

Unknown adapter Povezava z lokalnim omrežjem:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Unknown adapter OpenVPN Wintun:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Unknown adapter OpenVPN TAP-Windows6:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Povezava z lokalnim omrežjem* 1:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Povezava z lokalnim omrežjem* 10:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.80
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Ethernet adapter Omrežna povezava Bluetooth:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

C:\Users\rober>

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moho ()

Klemen86 ::

Čudno vse skupaj. Kaj pa če poskusiš Asus WAN namesto static dati na dhcp?

moho ::

to sem tudi že poskusil, samo potem mi pa da nek čuden IP, s katerim si nimam kaj pomagat. Takoj, ko priklopim switch na router se spet ustavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moho ()

videc ::

Torej: če imaš povezana samo t2 router in svoj router - LAN2 -> WAN - ti zadeva dela. Ko priključiš še dodaten switch, ti zadeva neha delati.
Je tako?
Kakšne switche priklapljaš? Imaš nastavljene kakšne IP-je za te switche?
Če na svoj router priklopiš dodatno eno od naprav, ti še vedno dela internet?

moho ::

Tako je. Ko priklopim switch (od Asusa, 5 in 8 portna - brez IP).
Ko priklopim en kabel z Beelinkom media playerjer pa ta deluje. Čim sta dva kabla, ne deluje.
...znorel bom...pa še kdo doma :-(

RoccoC ::

Pa če priklopiš recimo 4 naprave direkt v router, ne preko switcha? Glede števila priklopljenih naprav bi ti moralo vsaj ene 25 naprav brez problema delat. Sam sem imel na enakem routerju cca 15-20 naprav.

moho ::

Vsega skupaj imam okoli 15 naprav, vendar nobena ni npr. heavy user. Če imam 2 kabla, mi ena naprava ne deluje.
So kakšne nastavitve za to?

moho ::

Tako zgleda nastavitev:

[url=http://shrani.si/?36/tP/VitRsYG/asus3.p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moho ()

Invictus ::

moho je izjavil:

Tako je. Ko priklopim switch (od Asusa, 5 in 8 portna - brez IP).
Ko priklopim en kabel z Beelinkom media playerjer pa ta deluje. Čim sta dva kabla, ne deluje.
...znorel bom...pa še kdo doma :-(

Da si ti ne narediš kakega loopa?

Upam da switchev ne vežeš še med seboj?

RoccoC je izjavil:

Pa če priklopiš recimo 4 naprave direkt v router, ne preko switcha? Glede števila priklopljenih naprav bi ti moralo vsaj ene 25 naprav brez problema delat. Sam sem imel na enakem routerju cca 15-20 naprav.

Na switchu bi moralo delati naprav, kot ima priključkov...

Razen če ima DHCP pool premajhen, ampak ponavadi je default 254 naprav...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SeMiNeSanja ::

Kaj pa če je eden od kablov zanič in mu sesuje zadeve?

Sem tudi to že videl, ko so se v pisarni s stolom vozili čez kabel... telefonija pa jim je malo delala, malo ne-delala.... - dokler ni nekdo pogruntal, da je štos v tem kablu.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Vanadium ::

Kaj pa če port ni dobro naštiman s strani t-2? Pejt na neuradni forum pa še tam vprašaj za pomoč. Se ti bo kaki tehnik javil pa bosta skupaj šla čez nastavitev.

mzakelj ::

Drugače sem videl da imaš RPI v omrežju. Daj gor še Softether in imaš VPN kateri je boljša varjanta in hitrejša od OPENVPN. Ta najpočasnejši kar sem jih testiral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375185 (4689) BorutK-73
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611446 (10222) turob2
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172844 (1860) Cervantes
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472996 (2547) RuskiSnajper
»

Problem router/mordem

Oddelek: Omrežja in internet
152508 (2195) gorenjc

Več podobnih tem