» »

Ubuntu -> xubuntu

Ubuntu -> xubuntu

bigbada ::

Zdravo,

Downloadal sem si Ubuntu 16.04 in ga nameravam namestiti. Zanima me če je ko nameščam opcija da namestim xubuntu in ne navadni ubuntu. Kako to naredim?

zajc ::

Med nameščanjem ni opcije, ampak boš Xubuntu lahko namestil šele, ko boš namestil Ubuntu. Zato je bolje, da pobereš Xubuntu tukaj kot pa da bi najprej inštaliral Ubuntu in potem še Xubuntu.

Lahko pa pobereš t.i. MinimalCD (https://help.ubuntu.com/community/Insta... kjer te vodi v tekstovni obliki in lahko na neki točki izbiraš med vsemi distribucijami (Ubuntu, Xubuntu, Lubuntu...).

Ribič ::

Pusti Ubuntu primeru in si raje namesti Xubuntu direktno.
Stankaj dol sliko xubuntu, jo zapeči na CD ali pa USB ključ in bootaj z njega.
Potem samo normalno inštaliraš naprej.

FX6300B ::

tako kot so rekli, če imaš pa dovolj zmogljiv računalnik pa kar na linux mint pojdi, je bolj stabilen od ubuntuja, sicer je tudi xubuntu bolj stabilen ampak vseeno :D
May the force be with you!

hojnikb ::

od kje vam ideje o različni stabilnosti ? 8-O
#brezpodpisa

FX6300B ::

probaj enkrat naložit ubuntu z unitiyem pol boš vedu...
May the force be with you!

hojnikb ::

razn drugega desktopa je bolj ali manj vse enako...
#brezpodpisa

FX6300B ::

ja no sej desktop enviroment je problem, sam ubuntu je vbistvu ok , samo njihov grdi unity, ki povzroča neprestane crashe itd.
narediš fresh install, zvečer ko imaš že vse gor chrome itd. ti pa javi internal error, zlo dobr ni kej
pri mintu teh problemov nisem imel, mi je držal 1 leto brez kakšnih problemov, potem sem sedaj v kratkim šel nazaj na winse, ker uporabljam visual micro, katerega ni za linux:'(
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tu je Ubuntu 15.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4919228 (13748) Ozric
»

Linux OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
223604 (2730) DarKel
»

Kateri Linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5113064 (11889) panteist
»

Mintovci delajo svojo različico Gnome Shella (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5119335 (16220) BigWhale

Več podobnih tem