» »

Kje oglaševati posest za tuji trg?

Kje oglaševati posest za tuji trg?

Netrunner ::

Je že kdo prodajal posest / parcelo / nepremičnino tujim kupcem?

Ciljna skupija so predvsem kupci iz Italije, Nemčije, Rusije in Anglije. Prodajalo bi se brez posrednikov, zato me zanima če kdo ve kje in kako bi bilo to najbolje oglaševati. Če bi šel preko agencij, bi za to poskrbeli oni. Kot posameznik pa nameravam poiskati različne forume in strani tipa bolha in nepremičnine.net v vseh omenjenih jezikih, kar pa zahteva veliko časa. Je mogoče kdo to že počel in ima kakšno uporabno povezavo do kakšne "stran / foruma / oglasnika" v omenjenih jezikih ?

hvala

PrihajaNodi ::

Netrunner ::

@PrihajaNodi => hvala .. en predlog je bolje kot nič :)

Očitno jih ni dosti v moji situaciji :)

PrihajaNodi ::

Pokliči na nepremičninsko agencijo pa vprašaj kje oglašujejo za tuje trge.

fosil ::

Dvomim da tujci, ki hočejo kupit nepremičnino pri nas to iščejo na svojih oglasnikih.
Pri nas najamejo agencijo, ki pogleda naše oglasnike za njih, oziroma jim verjetno najprej ponudi nepremičnine svojih strank.
Tako je!

Invictus ::

Pri nas imaš nepremičninske agencije, ki delujejo tudi po tujini.

Recimo Fesst. Vem da je iskal kupce po VB in Rusiji. In jih tudi našel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Netrunner ::

Hja če bi šel preko nepremičninskih agencij ni panike, saj jih precej deluje na tujih trgih, pa tudi tuje ni težava kontaktirat.

Invictus ::

Če nimaš ravno nekega stanovanja/hiše na res dobri lokaciji, pozabi na to da boš prodal tujcem.

Tisti, ki kupujejo nepremičnine izven svoje države, precej dobro vedo njihovo vrednost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Netrunner ::

Invictus je izjavil:

Če nimaš ravno nekega stanovanja/hiše na res dobri lokaciji, pozabi na to da boš prodal tujcem.


Imam... čeprav izjava "res dobra lokacija" je relativna :D

PrihajaNodi ::

Ljubljana, Bled, Bohinj, Portorož, Koper v relativni bližini morja, gozda a blizu centra mesta in stran od sosedov + nepremičnina na nivoju.

Netrunner ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ljubljana, Bled, Bohinj, Portorož, Koper v relativni bližini morja, gozda a blizu centra mesta in stran od sosedov + nepremičnina na nivoju.


Nič od tega :) pa nepremičnina je potrebna obnove pred vselitvijo. Imam pa že dosti interesantov, saj zanimanje je že zdaj veliko, čeprav še nisem nič oglaševal. Vsekakor bi pa rad prvo sprobal srečo na tujem trgu, saj teoretično bi lahko več iztržil.

Saj podrobnosti niso pomembne ker ne iščem kupca tukaj.

Nepremičninskih agencij pa se izogibam ker jim ne nameravam dati 3-4% provizije. Če dobim kakšno ki se zadovolji z max 2% potem ok

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Nič od tega :)pa nepremičnina je potrebna obnove pred vselitvijo.


Pozabi. Srednji sloj bo raje kupil stanovanje blizu LJ, višji pa bajto za več 100k blizu kakšnega zdravilišča. Ne da se njim zajebavat še z obnovitvenimi deli, verjemi mi.

Netrunner ::

Bom vseeno poskusil srečo.

Invictus ::

Netrunner je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ljubljana, Bled, Bohinj, Portorož, Koper v relativni bližini morja, gozda a blizu centra mesta in stran od sosedov + nepremičnina na nivoju.


Nič od tega :) pa nepremičnina je potrebna obnove pred vselitvijo. Imam pa že dosti interesantov, saj zanimanje je že zdaj veliko, čeprav še nisem nič oglaševal. Vsekakor bi pa rad prvo sprobal srečo na tujem trgu, saj teoretično bi lahko več iztržil.

Saj podrobnosti niso pomembne ker ne iščem kupca tukaj.

Nepremičninskih agencij pa se izogibam ker jim ne nameravam dati 3-4% provizije. Če dobim kakšno ki se zadovolji z max 2% potem ok

Če nimaš nič od tega, boš težko dobil dobro ceno.

Sploh če je za obnovit. Seveda je dobra cena tudi relativen pojem. Tujci tudi niso butasti in vedo koliko stane obnova. Zato teoretično ne boš nič več iztržil. Če tujec kupuje izven svoje države, precej dobro pozna trg. In ve kje so dobre lokacije, še bolj pa ve kaj je dobra nepremičnina.

Noben tujec ne bo hotel iti brez agencije. Ker je tam to normalno, in ker preprosto domačinu ne bo zaupal. A ti bi zaupal nekomu na pravnem področju, v tuji državi?!?!?!

Vidim da gre bolj za tvoje pobožne želje. Če boš malo več napisal, ti bomo lahko precej realno povedali ceno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

Jasno v tujini se vse dela preko agencij, nekje (Au) je to celo zakonsko obvezno. Če nima luksuza ali res hude lokacicije zabija čas. Poleg tega rusi ne znajo angleško ali pa nočejo znati.

Netrunner ::

Prvo bi rad dobil potencialne kupce in ko bom le te dobil se bomo menili o načinu prodaje. Načeloma mi ni problem iti preko agencije, vendar je precej odvisno kakšno pogodbo mi ponudijo.

Bistvo je sedaj to, da dobim čimveč strani na katerih bi objavil "reklamo". In na osnovi tega bom videl kako naprej. Saj če ne bo šlo bom enostavno prepustil kakšni agenciji in je. Nimam nobenih pobožnih želj vendar probati ni greh pravijo a ne.

SaXsIm ::

Daj ne nabijajta oba. V neposredni bližini mojega doma, v največji vukoje*ini, imamo ene angleže in ene francoze. Niso potomci kakšnih izseljencev ali kaj podobnega. Nepremičnini so kupili v zadnjih 10 letih. Nista bili v najboljšem stanju. V neposredni bližini ni večjih turističnih atrakcij. Sama nakupa nista povezana. Oboji nepremičnini uporabljajo kot vikend. Kje so izvedeli zanje, ne vem.
Tujcem je pač všeč naše podeželje.
SaXsIm

bambam20 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Jasno v tujini se vse dela preko agencij, nekje (Au) je to celo zakonsko obvezno.



Glede, kako slabo dela večian naših agencij, ki bi z minimalno truda radi pobirali %. se še kako splača prodajati in iskanje kupcev v lastni režiji. To, da ima kupec lastnega zastopnika in agencijo, kateri potem on plača določen % OP-ja naj ne bi zanimalo.

PrihajaNodi ::

SaXsIm je izjavil:

Daj ne nabijajta oba. V neposredni bližini mojega doma, v največji vukoje*ini, imamo ene angleže in ene francoze. Niso potomci kakšnih izseljencev ali kaj podobnega. Nepremičnini so kupili v zadnjih 10 letih. Nista bili v najboljšem stanju. V neposredni bližini ni večjih turističnih atrakcij. Sama nakupa nista povezana. Oboji nepremičnini uporabljajo kot vikend. Kje so izvedeli zanje, ne vem.
Tujcem je pač všeč naše podeželje.



Ja in glih ko je v tvoji vukojebini par tujcev to pomeni da oni množično derejo v Slo. Ponudbe je enormno veliko, povpraševanja pa malo.

bambam20 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Jasno v tujini se vse dela preko agencij, nekje (Au) je to celo zakonsko obvezno.



Glede, kako slabo dela večian naših agencij, ki bi z minimalno truda radi pobirali %. se še kako splača prodajati in iskanje kupcev v lastni režiji. To, da ima kupec lastnega zastopnika in agencijo, kateri potem on plača določen % OP-ja naj ne bi zanimalo.



Koliko in katero si že uporabil? Kaj pomeni slabo? Si že kupoval v tujini, da lahko primerjaš?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

SaXsIm je izjavil:

Daj ne nabijajta oba. V neposredni bližini mojega doma, v največji vukoje*ini, imamo ene angleže in ene francoze. Niso potomci kakšnih izseljencev ali kaj podobnega. Nepremičnini so kupili v zadnjih 10 letih. Nista bili v najboljšem stanju. V neposredni bližini ni večjih turističnih atrakcij. Sama nakupa nista povezana. Oboji nepremičnini uporabljajo kot vikend. Kje so izvedeli zanje, ne vem.
Tujcem je pač všeč naše podeželje.

Toliko pa spet niso pokupili tistega Prekmurja...

Poleg tega se je to precej poceni prodajalo. Pa spet to ni bilo množično...

Pride 30 Angležev, pa že govorijo o invaziji...

bambam20 je izjavil:


Glede, kako slabo dela večian naših agencij, ki bi z minimalno truda radi pobirali %. se še kako splača prodajati in iskanje kupcev v lastni režiji. To, da ima kupec lastnega zastopnika in agencijo, kateri potem on plača določen % OP-ja naj ne bi zanimalo.

Tipično razmišljanje povprečnega Slovenca.

Ko so pa nategi pri nepremičninah, je pa država kriva, ne pa butast Slovenec.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Netrunner ::

Ni se potrebno kregat, saj vsak lahko ima svoje mnenje.

Namen te teme je pridobiti uporabne informacije in povezave ki bi mi bile v pomoč pri prodaji. Nikogar nisem vprašal koliko šans imam za pridobiti kupca, koliko lahko iztržim, ali se mi splača ali ne ... tako da vsi komentarji v tej smeri so samo trolanje in so totalno neuporabni. Čisto moja stvar je kaj, kako, za koliko in koliko časa bom prodajal.

Nihče od vas ne ve kaj prodajam, kje, za koliko in v kakšnem stanju je, tako, da če se ne znate držati tematike te tem vas prosim da se zadržite komenitranja.

Načeloma so mnenja dobrodošla, vendar žal po izkušnjah vem, da se le ta samo spreobrnejo v kreganje in nabijanje nerelevantinih informacij, saj kulutrna debata je praktično nemogoča zaradi določenih uporabnikov.

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Invictus je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

Daj ne nabijajta oba. V neposredni bližini mojega doma, v največji vukoje*ini, imamo ene angleže in ene francoze. Niso potomci kakšnih izseljencev ali kaj podobnega. Nepremičnini so kupili v zadnjih 10 letih. Nista bili v najboljšem stanju. V neposredni bližini ni večjih turističnih atrakcij. Sama nakupa nista povezana. Oboji nepremičnini uporabljajo kot vikend. Kje so izvedeli zanje, ne vem.
Tujcem je pač všeč naše podeželje.

Toliko pa spet niso pokupili tistega Prekmurja...

Poleg tega se je to precej poceni prodajalo. Pa spet to ni bilo množično...

Pride 30 Angležev, pa že govorijo o invaziji...



Jaz konkretno govorim o Posavju. Ampak ok. Vi že veste. Sicer pa nikjer ne pravim, da derejo, le ostali pravite, da ne in da jih ne zanimamo. Pa sem podal dokaz, da temu ni tako.
SaXsIm

fosil ::

Zakaj je pa taka skrivnost kaj prodajaš?
Čim več promocije, tem bolje.
Tako je!

Netrunner ::

fosil je izjavil:

Zakaj je pa taka skrivnost kaj prodajaš?
Čim več promocije, tem bolje.


Pa ni skrivnost, vendar zdaj pridobivam informacije kje in kako najbolje prodati in še ni čas za oglaševanje. Pa če dam info zakaj se gre bom dobil en kup "pametnih" odgovorov ki se te teme ne tičejo.

Ko bo čas za to bom vsekakor poskrbel da bo čimveč ljudi izvedelo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogled nepremičnine in oddaja podatkov

Oddelek: Loža
374418 (3387) Invictus
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8412802 (9650) thramos
»

Prodaja vikenda/hiske kako ocenit vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512884 (10204) Red_Mamba
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710317 (7794) Telbanc

Več podobnih tem