» »

Prenosni računalnik in UMTS internet

Prenosni računalnik in UMTS internet

B-king ::

Pozdravljeni.

Naprošam vas za en nasvet. Zanima me kako bi bilo mobgoče priti na hrvaškem do umts interneta, preko katerega bi stfal po internetu z prenosnim računalnikom. Nekje sem zasledil, da se dobijo neki umts modemi, ozirioma usb kartice, kamor vstaviš sim kartico in da potem stvar deluje.

Iščem kako cenovno ugodno rešitev.

hvala

smacker ::

Prva opcija je, da kupiš USB modem. Obstaja tud opcija, da se s telefonom povežeš na mobilni internet in deliš povezavo (wi-fi dostopna točka), s prenosnikom se povežeš na telefon, kot da bi bil ruter.
V obeh primerih pa rabiš SIM kartico, ki ti bo ponujala čimugodnejšo surfanje. To je odvisno od tega koliko podatkov rabiš. Preveri ponudbo hrvaških operaterjev, mao neke turist pakete ravno za ta namen. Vprašaj še pri svojem operaterju, če majo kake poceni pakete za uporabo interneta v tujini.
PS: če rabiš samo za gledanje TV (nogomet), lahko kupiš tudi TV kartico, ki se vtakne v USB in gledaš preko antene.

B-king ::

hvala za pomoč.

Kaj pa je potrebno gledat oziroma na kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu usb modemov?

Katerega svetujete da je malo boljši ter da deluje hitro?

Scorpia ::

Na hrvaskem, na obmocju kjer je ogromno turistov se izogibaj umts-u. Vsa tri opereterja sem imel na preizkusu, izven sezone vse ok deluje, v spici pa je bolj ali manj neuporabno, dokler ne grejo "turistu" spat. Raje kupi Lte, ki veliko boljse deluje. Seveda mores na hrvaskem gledat da imas omogoceno lte storitev.
////

SaXsIm ::

Sam nisem nikoli imel problemov z UMTS, konec julija / začetek avgusta. Je pa šlo za različne operaterje, enkrat sem imel simobilovo opcijo vključeno, drugič hrvaški sim od t-mobile. Prenos s polno hitrostjo HSDPA / HSUPA. Imam pa en Huawei wifi AP.
SaXsIm

Daniel ::

Jaz koristim od HT Tourist offer. 85 kun neomejen 4g (če je lokacija pokrita, drugače 3G) za en teden. Pokritost preveri na njihovi spletni strani. Kartice dobiš v trafikah Tisak (najenostavneje). USB modem ali MiFi si boš pa moral priskrbeti sam.

Grega_K ::

Zemljevid pokritosti si poglej tukaj.

V kolikor na tvoji lokaciji ni LTE omrežja, ne zapravljaj denarja za opremo/kartico, ker ti ne bo delalo.
Lp

Daniel ::

Tudi na 3G prav lepo dela.

Scorpia ::

Dokler nisi na lokaciji, kjer ena bazna pokriva x tisoc turistov in ti 3g lepo mrkne in se matras, da ti kako stran pokaze. Na Hrvaskem se niso trudili, da bi na obali okrepili 3g bazne postaje za tista dva meseca, ko je naval. Se najdejo izjeme, kjer 3g deluje ok, ampak to so kaksne res popularna mesta. Na sreco je zdaj lte, pa teh problemov ni.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Mobilni internet za telebane (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
86108721 (12145) zobnik
»

Najbolj ugoden internet na Hrvaškem 2017

Oddelek: Mobilne tehnologije
4111710 (3425) Scorpy84
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127368 (10000) Daniel
»

Router 3G za Edge signal mobitel

Oddelek: Strojna oprema
244242 (3986) todman74
»

USB UMTS stick - Kaj kupiti?

Oddelek: Omrežja in internet
377489 (5503) MTB

Več podobnih tem