» »

Autocad in vektoriziranje oblik iz bitne slike

Autocad in vektoriziranje oblik iz bitne slike

mulc007 ::

Imam linije, napise in podobno, ki bi jih rad za izdelavo šablone, iz bitne slike pretvoril v vektorsko.
Bitno sliko se spomnim sem nekoč že odprl v Avtocadu, ne spomnim pa se da bi nad njo lahko delal črte. Se da?
Še najbolje pa bi bilo če bi obstajal kak brezplačen program ki bi to sam avtomatsko pretvoril, jaz pa bi naredil samo še kake popravke.

fantasycamp ::

mulc007 je izjavil:

Imam linije, napise in podobno, ki bi jih rad za izdelavo šablone, iz bitne slike pretvoril v vektorsko.
Bitno sliko se spomnim sem nekoč že odprl v Avtocadu, ne spomnim pa se da bi nad njo lahko delal črte. Se da?
Še najbolje pa bi bilo če bi obstajal kak brezplačen program ki bi to sam avtomatsko pretvoril, jaz pa bi naredil samo še kake popravke.


raje pejt direkt na forum!

http://forums.autodesk.com/t5/autocad-l...

Highlag ::

Inkscape to zna. Pa še zastonj je.
Never trust a computer you can't throw out a window

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

AutoCAD in tudi DraftSight (ta je zastonj) lahko uvozita bitno sliko in čez to bitno sliko se da normalno risati. Sam uporabljam to za izvedbo približnih meritev na fotografijah (ali skenih) fizičnih komadov. Preko bitne slike narišem geometrijo, ki se najbolje prilega bitni sliki. Zadevo poskaliram glede na značilnost geometrije, ki je lahko merljiva in potem skotiram čez bitno sliko narisano geometrijo, kar mi da informacijo o dimenzijah.

LP

Jože

videc ::

Highlag je izjavil:

Inkscape to zna. Pa še zastonj je.
+1.
V meniju Path - Trace Bitmap. ;)

mulc007 ::

Naložil sem Inkscape ampak je v slovenščini. Verjetno je Trace Bitamp tam v obkroženem. Ker sem nekaj iz obkroženega kliknil in res je natančno odrezalo tam kjer so meje med barvami. Za rezanje s ploterjem moram verjetno shranit tako da bodo ostale samo linije kjer bo tekel nožek.
Katera od tega v obkroženem je stvar v katero se moram poglobit?
Lahko pa mi napišete tudi kaj pomenijo ostale funkcije v obkroženem, ki mi bodo mogoče tudi prišle prav.

 slika

slika

videc ::

"Preriši rastrsko sliko"
Nato klikneš na OK, cut, "new file", paste.
S parametri na desni pa nastavljaš, koliko bo "robove" močno prerisalo.
http://goinkscape.com/how-to-vectorize-...

mulc007 ::

Poteka krivulje ni čisto zadelo zato sem se nekaj igral s popravljanjem, ampak kot se vidi iz printskrina je črta zdaj ponekod debelejša, drugje pa tanjša.
Bo to kaj motilo ploter, ali bo šel kar po sredini odebeljene črte?

mulc007 ::

Aja ne vsaka črta je označena na notranji in zunanji strani. V zgornjem primeru so to potem skupaj štiri linije (se dobro vidi na spodnji sliki) . Ker nima smisla da ima nož s posamezno črto dvojno delo, me zanima kako naj eno linijo zbrišem. Ena možnost je ta da brišem vsako piko posebej ampak to je preveč dela.



Pretvorba pa ni ravno natančna čeprav je meja med barvami ostra.

Zanima me tudi kako se zbriše vmesni del neke linije. Če zbrišem eno piko potem se zunanji dve povežeta, to pa potem nima konca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Highlag ::

Objekte lahko razstaviš. Uporabiš lahko orodja Pot/razstavi ali Predmet/razdruži odvisno od načina kako je zadeva sestavljena.
Običajno je potrebno obliko še malo popraviti ročno.
Never trust a computer you can't throw out a window

mulc007 ::

Teksta ki sem ga napisal znotraj Ikscape nisem mogel vektorizirat ker je to že v osnovi vektorska oblika kajne? Mi potem ni treba nič storit in bo ploter vse naredil kot mora?
Kaj pa če bi naprimer hotel črko malo preoblikovat? Razstavit mi je uspelo samo toliko da lahko premikam posamezne črke besedila. Same črke mi pa ni uspelo razstavit.

maketa ::

Izbereš text in potem izbereš pot in predmet v pot in potem lahko urejaš črko (edith paths)

mulc007 ::

Zdej mi pa že kar gre Inkscape.
Za samo risanje mi je pa Autocad boljši.
Sem sprobal v katerih formatih naj shranjujem da bom lahko oba kombiniral. Zdaj ko sem na hitro sprobal mislim da bo šlo s shranjevanjem v PNG ali DXF.

Imam vprašanje za Avtocad.
V besedi bi rad podaljšal spodnji krak črke k. Kako to storim? Podaljšek se mora zaradi ploterja združit s črko?

Highlag ::

Ne moreš. Razen, če ima funkcijo, ki besedilo razstavi na komponente. (Ne poznam takšne funkcije)

Acad je inženirski program ne oblikovalski. Takšne stvari se delajo z Inkscape-om ali ilustratorjem, coreldrawom in podobnimi programi.
Never trust a computer you can't throw out a window

harvey ::

Highlag je izjavil:

Ne moreš. Razen, če ima funkcijo, ki besedilo razstavi na komponente. (Ne poznam takšne funkcije)

Acad je inženirski program ne oblikovalski. Takšne stvari se delajo z Inkscape-om ali ilustratorjem, coreldrawom in podobnimi programi.

Tole, kot vsak program za delo s krivuljami (bezier). Seveda mora biti pred tem besedilo v krivuljah.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Highlag ::

No in kako fonte v acadu pretvoriš v krivulje?
Bi včasih prišlo prav.
Never trust a computer you can't throw out a window

AC_DC ::

Explode funkcija.

mulc007 ::

explode funkcija je črko spremenila v eno samo linijo-črto, zato sem naredil kar od začetka svojo abecedo črk. Vzelo je nekaj ur časa, bo pa za skos :)
Zanima me samo še to kako posamezno črko, ki se sedaj obnaša kot kup črt in krivulj, združim tako, da se bo obnašala kot celota oz. da se ne bo dogajalo da se pri premikanju/kopiranju nekaj črtic izgubi.

mulc007 ::

Težava:
v autocadu2006 narišem lik in shranim v formatu dxf.
Dxf potem odprem v Inkscape da lahko shranim v pdf.
Pdf odprem v adobe readerju ampak vidim samo prazno.

Highlag ::

Zakaj pa ne namestiš PDF printerja? V W10 je že vgrajen. Potem lahko PDF zgeneriraš iz katerega koli programa.
Si siguren, da je prazno? Lahko so samo črte tako tanke, da se pri normalni povečavi ne vidijo.
Never trust a computer you can't throw out a window

mulc007 ::

Ker odnesem plotat.
Ugotovil sem da je prazno zato ker sem dal v avtocadu elemente v bloke. Če nimam v blokih potem je vredu ampak na koncu mora biti vseeno v blokih. Ima inkscape možnost dajanja elementov v bloke?

mojca ::

mulc007 je izjavil:

Sem sprobal v katerih formatih naj shranjujem da bom lahko oba kombiniral. Zdaj ko sem na hitro sprobal mislim da bo šlo s shranjevanjem v PNG ali DXF.


PNG ne bo v redu, razen če bi rad še enkrat spreminjal bitmap v vektorsko obliko.

mulc007 ::

Iz autocada shranim v dxf in prenesem v inkscape kjer potem shranim v pdf.

Lik ki ga narišem v autocadu bi rad v inkscape pobarval z neko barvo, krivulje pa morajo biti tanke da jo bo ploter obravnaval kot linijo in ne kvadrata.

Ima kdo od vas na računalniku autocad in inkscape?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafični programi

Oddelek: Programska oprema
142659 (2309) Dpool
»

Inkscape: tiskanje več objektov spremeni barvo

Oddelek: Programska oprema
9990 (859) b3D_950
»

vstavljanje vektorskega logotipa v word (dopis)

Oddelek: Programska oprema
154564 (4385) Limit-sky
»

Adobe photoshop in Roland pc60 printer

Oddelek: Programska oprema
61453 (1360) janko771
»

kako popraviti bitno sliko!

Oddelek: Programska oprema
81013 (946) #000000

Več podobnih tem