» »

kako popraviti bitno sliko!

kako popraviti bitno sliko!

pbezja1 ::

Pozdravljeni,

imam en problem in ta se glasi! Delam logo oz sem ga naredil v photoshopu.Sedaj pa je problem je ker PS bitni program in so pac obrobe na sliki kockaste, saj me razumete kaj mislim. Rad bi pa bil da bi bile gladke. Vem da je problem v tem da je slika bitna a se da to kak ov corelu ali katerem drugem programu popraviti ali moram obvezno novo narisat v katerem vektorskem programu

Prosim za pomoc!

Lp Peter
Peter Bezjak

MaCoFaCo ::

Pretvorbo rastrske v vektorsko sliko omogoča tudi zastonjski programčič Inkscape. Opcija autotrace.

pbezja1 ::

no saj poretvorba ni taki problem! Sam me zanima kot sem ze povedal kako bi naredil linije gladke da de bi blo teh kock. Obstaja kaki filter ki ti zglasi obrobe ali kaj podobnega?
Peter Bezjak

MaCoFaCo ::

Naredil si kockast logo? :)

miko 55 ::

si mogoče pogledal pri shranjevanju opcije v kakšnem formatu naj ti shrani sliko? probaj

pbezja1 ::

ja ce obdelujes sliko ki je bitna je pol vseeno v kaksnem formatu shranis sliko?
Peter Bezjak

opeter ::

V bistvu ja. Bitna slika ostane pač bitna. Drugače pa gospod mojster, logotipi se delajo v vektorskih programih (Illustrator, Freehand ipd.)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pbezja1 ::

ja saj vem da se delajo! ampak je pac problem da sem moral iz ene slike izrezat ta logo!
Peter Bezjak

#000000 ::

Če boš mel ta logo za na web pol ni nobenga problema (naštudiraj save to web, recimo) Če pa boš to imel za tiskat, pol pa vektorji rešijo zadevo.

Če boš mel zadevo v vektorjih boš lahko resizal v nedogled in nikol ne bo nobenih šteng.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafični programi

Oddelek: Programska oprema
142671 (2321) Dpool
»

Adobe photoshop in Roland pc60 printer

Oddelek: Programska oprema
61456 (1363) janko771
»

kateri program?

Oddelek: Programska oprema
61319 (1249) sammy12
»

Kako odstraniti belo ozadje v JPG

Oddelek: Programska oprema
174434 (4096) darkolord
»

HTML v vektorsko obliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61242 (1108) Sergio

Več podobnih tem