» »

Avto pocukava

Avto pocukava

Aston_11 ::

Evo, sem brez idej.

Passat 2.0 TDI 140, BKP, 2007

Avto mi je začel pocukavati prva dva km popoldne, ko je bilo zunaj toplo in avto segret. Par km je pocukaval in se potem umiril. Nekdo mi je dal idejo, da naj izklopim EGR, in sem ga izklopil in ni cukal več. Danes sem zamenjal EGR in je spet pocukaval. Pozimi in ko je mrzlo da mir.

Pri izklopljenem EGR-u sem imel lučko na armaturki, ki je ugasnila, ko sem ponovno priključil EGR.

Računalnik je pri izklopljenem EGR-u kazal dve napaki in sicer EGR potenciometer in MAF senzor, pri čemer sumim, da se nobena ne bo ponovila, ker se dosedaj MAF ni kazal na računalniku.

Kakšna ideja, kaj gledat?

;-) ::

https://slo-tech.com/forum/t676493/kone...

mam podobne probleme, čisto tako, kje tankaš meni je že čudno da je zadnje dni tolk istih težav po garazah za cut.

Aston_11 ::

Pojma nimam. Pri izklopljenem mi dela, pri vklopljenem ne dela. Danes bom izklopil MAF, pa da vidimo. Klinc je, ker če nekaj izklopiš in dela, ni nujno da tisto ne dela.

Heavy ::

Mogoče najdeš kaj tu:

http://www.team-vw.si/index.php
#TeamFelix

Aston_11 ::

Tam si mi rekli, naj izklopim EGR, pa ne bo več cukal, kar sicer drži.

;-) ::

Tudi jaz sem danes blindiral egr in za zdaj po relaciji mb-lj-mb se ni prislo ponovno do napake...je pa res da je cas preiskusa premajhen da bi trdil da sem napako odpravil. Je pa zanimivo kako avto zdaj vlece, razlika je vec kot ocitna.

Aston_11 ::

Jaz ga nisem blindiral. Prejšnji je bil dokaj zapackan, vendar sem ga očistil, mehanika v EGR pa je taka, da enostavno nima kaj crkniti, razen treh elementov, ki so najbrž diode in tranzistor + elektromotor. Moj EGR je električni. Sumim, da je razlog drugje, očistil bom še LMM, vendar ima neke specifične 5 krake torxe s luknjo. Očitno ni namenjeno razdiranju, temveč menjavi... nato pa iščem dalje. Danes v eno smer je pocukavalo (zjutraj), za nazaj popoldne pa ne. Računalnik ponovno nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EGR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
659560 (4484) TadejVW
»

Ford mondeo 2.2 2006 diesel pomoč

Oddelek: Na cesti
233530 (2606) Sony2012
»

Avto nima moci, kadi toyota d-4d dizel

Oddelek: Na cesti
3611620 (9977) Janac
»

zanima me nekaj glede dela v mašini

Oddelek: Na cesti
91236 (905) FiReFTW
»

EGR nejasnosti

Oddelek: Na cesti
51909 (1700) Blinder

Več podobnih tem