» »

Sprememba paketa Telekom

Sprememba paketa Telekom

xardas ::

Danes so me klicali s Telekoma (Mobitel), pri katerih imam že nekaj let paket Itak Džabest. Večino zneska, ki ga mesečno plačujem, predstavlja naročnina (od 22EUR imam nekje 5EUR stroškov od telefonskih pogovorov in pošiljanja sporočil). Priporočili so mi paket Enostavni A, ki mesečno vključuje 500 enot (1 enota = 1 minuta telefonskega pogovora v domačih omrežjih, 1 sporočilo sms, ali 1MB prenosa podatkov).

Zanima me, če kdo ve, kaj imajo od tega, da mi priporočijo cenejši paket? Mimogrede, če kdo ve za kakšen drug paket, ki bi ustrezal moji porabi, naj kar predlaga. :)
  • spremenilo: xardas ()

AC_DC ::

Dobro te skubijo.
Nič od TK.

http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes...
Pri izi si lahko urediš trajnik in pozabiš da imaš predplačniški paket.


ali superbob
http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-naroc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

xardas ::

Kul. Hvala ti. Poraba je bila v preteklih letih višja, sedaj pa so me spomnili, da bi bilo dobro zamenjati račun in ne metati denarja skozi okno.

shadeX ::

Odkar je bob oz. izimobil, ne razumem kako lahko folk še uporablja pakete oderuških ponudnikov teh storitev. Če ni razlog raba 4G omrežja (99.9% ljudi ga dejansko sploh ne potrebuje), potem bi res rad slišal kaj tile monopolistični kur*i, lahko ponudijo potrošnikom, kar bob oz. drugi podobni ne morejo (razen izjemno višje položnice).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

...:TOMI:... ::

Ime se prodaja. Potrosniki so pripravljeni placati vec, mnogo vec za znano stvar, znano blagovno znamko. Nic drugega ni tu, nobene druge stvari.
Tomi

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Odkar je bob oz. izimobil, ne razumem kako lahko folk še uporablja pakete oderuških ponudnikov teh storitev. Če ni razlog raba 4G omrežja (99.9% ljudi ga dejansko sploh ne potrebuje), potem bi res rad slišal kaj tile monopolistični kur*i, lahko ponudijo potrošnikom, kar bob oz. drugi podobni ne morejo (razen izjemno višje položnice).



LTE se še kako uproablja. Mislim no. Pa večian uporabljamo LTE omrežje.

Ga BOB sploh omogoča v svojih paketih?

shadeX ::

LTE se še kako uproablja. Mislim no. Pa večian uporabljamo LTE omrežje.


Kakšna je prednost LTE (4G) omrežja, pred HSPA (3G) (poleg izjemno hitrejšega prenosa podatkov, ki ga skuriš v nekaj minutah, če downloadaš torrente)? Potrebujem informacijo iz prve roke :)


Ga BOB sploh omogoča v svojih paketih?


Nop.

amacar ::

Prednost je nižji ping in zato hitrejše odpiranje strani napram 3G.

Bob omogoča LTE! je pa "načeloma" (gre tudi do 25mbit) omejen na 7.2mbit.

shadeX ::

amacar je izjavil:

Prednost je nižji ping in zato hitrejše odpiranje strani napram 3G.


Ne. Jaz ne opazim razlike v odpiranju strani med 3G in 4G. Niti med gledanjem Youtube videa sploh ni bilo vidne razlike. Edina razlika, je bila v času prenosa večje datoteke.

Zame LTE ne pomeni nič, dokler bojo ponudniki IT storitev omejevali hitrost po določeni prenešeni količini podatkov.

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

LTE se še kako uproablja. Mislim no. Pa večian uporabljamo LTE omrežje.


Kakšna je prednost LTE (4G) omrežja, pred HSPA (3G) (poleg izjemno hitrejšega prenosa podatkov, ki ga skuriš v nekaj minutah, če downloadaš torrente)? Potrebujem informacijo iz prve roke :)


Ga BOB sploh omogoča v svojih paketih?


Nop.



Razlika je očitna. In ne mislim o torrentih. Pri gledanju Yt posnetkov se pozna.

amacar ::

shadeX je izjavil:

amacar je izjavil:

Prednost je nižji ping in zato hitrejše odpiranje strani napram 3G.


Ne. Jaz ne opazim razlike v odpiranju strani med 3G in 4G. Niti med gledanjem Youtube videa sploh ni bilo vidne razlike. Edina razlika, je bila v času prenosa večje datoteke.

Zame LTE ne pomeni nič, dokler bojo ponudniki IT storitev omejevali hitrost po določeni prenešeni količini podatkov.


Potem ti žal ne morem pomagati. Meni 8mbit optika hitreje odpira strani kot 10mbit adsl, razlika v pingu je pač 1-2ms proti 40ms.

AC_DC ::

Na adsl bi moral biti ping 20ms (neobremenjena linija).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

N0t0ri0us ::

razlika med 3g in 4g je ta, da kjer 3g ne lovi, mogoče lovi 4g in obratno. Imaš 2 šanse, da lovi vsaj eden...

dunda ::

BTW - za Izimobil vem, da ponuja tudi LTE ...
https://www.kacnje.eu

bambam20 ::

dunda je izjavil:

BTW - za Izimobil vem, da ponuja tudi LTE ...


Jap. Sem šel čekirat in piše, da imajo LTE. Samo kakšno poritost imejo sploh.



Drugače pa je smešno, če nekdo napiše, da pri LTE-ju ne pozna hitrost prenosa.

jusv ::

AC_DC je izjavil:

Dobro te skubijo.
Nič od TK.

http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes...
Pri izi si lahko urediš trajnik in pozabiš da imaš predplačniški paket.


ali superbob
http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-naroc...


Tretja opcija, če rabiš več prenosa podatkov, pa je Telemachov paket Še več
http://telemach.si/mobilna-telefonija/n...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

bambam20 ::

Super fino. Zdaj pa mi naj nekdo napiše še realno pokritost signala ( za prenos podatkov) pri Telemachu ( 3G - lTE ) .. kako je , ko si v gostujočem omrežju in katero gostujoče omrežje Telemacah uproablja. Imaš v gostujočem omrežju brezplačne klice in prenos podatkov.

matobeli ::

Lahko povem za IZIja da vse deluje tipi-topi, Telekomovo omrežje, 4G, storitve ki jih naročiš so hitre (sem menjal SIM za tako ki pokriva 4G, oddal zahtevek okoli 1h, naslednji dan je prišla po pošti).

Skratka, za ta denar ponuja precej.

bambam20 ::

matobeli je izjavil:

Lahko povem za IZIja da vse deluje tipi-topi, Telekomovo omrežje, 4G, storitve ki jih naročiš so hitre (sem menjal SIM za tako ki pokriva 4G, oddal zahtevek okoli 1h, naslednji dan je prišla po pošti).

Skratka, za ta denar ponuja precej.



Hvala. A izi deluje v Telekomovem omrežju? Dobro to vedet.

matobeli ::

Tudi Spar mobil deluje v Telekomovem. Sem izbiral med obema, izbral IZI ker ima možnost trajnika. Če me ne bi spomnili preko SMSja da bo obračun, bi kar pozabil da plačujem telefon. Splo ker mi zadostuje 1500enot

dunda ::

Izimobil ima itak Telekomovo omrežje (vključno z LTE) in ni nobenih težav. Vidim pri očetu.

Sam pa sem po xx letih na Telekomu sedaj prešel na Telemach in moram reči, da sem prijetno presenečen. Sploh v trgovskih centrih, garažah ipd je Telemachov signal celo boljši (verjetno uporabljajo drugo frekvenco, ker sem na nekaterih delih res prijetno presenečen). Tudi sicer je kar solidno pokrito. Če pa Telemach nima signala, pa itak uporabi Telekomovo gostovanje (brez doplačila, le hitrost podatkov je zmanjšana na 1 Mbit/s). Edini minus, ki ga vidim, je prekinjanje, če prehajaš med Telemachom in Telekomom (če pač zmanjka domačega signala). Takrat te za nekaj sekund vrže ven. Ampak ok, to je relativno redko. Za deset evrov na mesec manj ... bom tudi to prebolel :-)
https://www.kacnje.eu

bambam20 ::

dunda je izjavil:

Izimobil ima itak Telekomovo omrežje (vključno z LTE) in ni nobenih težav. Vidim pri očetu.

Sam pa sem po xx letih na Telekomu sedaj prešel na Telemach in moram reči, da sem prijetno presenečen. Sploh v trgovskih centrih, garažah ipd je Telemachov signal celo boljši (verjetno uporabljajo drugo frekvenco, ker sem na nekaterih delih res prijetno presenečen). Tudi sicer je kar solidno pokrito. Če pa Telemach nima signala, pa itak uporabi Telekomovo gostovanje (brez doplačila, le hitrost podatkov je zmanjšana na 1 Mbit/s). Edini minus, ki ga vidim, je prekinjanje, če prehajaš med Telemachom in Telekomom (če pač zmanjka domačega signala). Takrat te za nekaj sekund vrže ven. Ampak ok, to je relativno redko. Za deset evrov na mesec manj ... bom tudi to prebolel :-)


Hvala za te izjemno koristne informacije.

shadeX ::

bambam20 je izjavil:


Drugače pa je smešno, če nekdo napiše, da pri LTE-ju ne pozna hitrost prenosa.


Smešno, še bolj pa žalostno je, da nekdo celo napiše da LTE sploh potrebuje (pri teh paketih, ki jih operaterji ponujajo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Drugače pa je smešno, če nekdo napiše, da pri LTE-ju ne pozna hitrost prenosa.


Smešno, še bolj pa žalostno je, da nekdo celo napiše da LTE sploh potrebuje (pri teh paketih, ki jih operaterji ponujajo).


Poglej. Če si ti zadolvjne brez LTE prenosa tudi prav. zakaj ne bi človek izkoristl možnosti, da uživa ob uporabi neta na telefonu?

LTe v navezi z močnim telefonom je prava poezija.

shadeX ::

Normalno. Vsak ve zase. Niti ne poskušam nobenega prepričati nasprotno. Ampak kar hočem slišati je nekaj argumentov, zakaj je LTE danes sploh uporaben?

Naj začnem pri 3G-ju.

- Browsanje in odpiranje strani je včasih hitrejše kot na domačem 10Mbit netu. (verjetno je to posledica optimiziranih mobilnih strani). Da odpre večjo spletno stran potrebuje 1-2 sekundi.

- Youtube posnetki se naloži dovolj da začne predvajati številki ekvivalentni zgoraj (1-2sekundi).

Pa recimo, da na LTE omrežju začne stream oz. se spletna stran naloži v manj kakor sekundi. Ok, good for you. Ampak to, za ceno še 1x višje položnice?

Nekateri se res kopajo v denarju očitno :)

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Ampak to, za ceno še 1x višje položnice?

Nekateri se res kopajo v denarju očitno :)


Ne vem za druge. Jaz mam mesečno naročnino 8,99€ pri Simobilu ( neomejene klice in SMS-e v vsa omrežja, in 500 MB prenosa ). Men je ok.

AC_DC ::

rupsi31
Kateri paket ?


Simobil trenutno ne ponuja nič temu podobnega.
https://www.simobil.si/narocniski-paketi

bambam20 ::

AC_DC je izjavil:

rupsi31
Kateri paket ?


Simobil trenutno ne ponuja nič temu podobnega.
https://www.simobil.si/narocniski-paketi


Vem, da ne ponuja. A še nisi zgotovil, da se ljudje vedno radi pohvalimo s tistim, kar sploh ni v redni ponudbi? enako je z vsem :).

Moj paket je posledica dolgoročne pripadnosti Simobilu in so mi ponudili konkreten popust, ki ga koristim že drugo leto zapored.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Izaso ::

bambam20 je izjavil:

Super fino. Zdaj pa mi naj nekdo napiše še realno pokritost signala ( za prenos podatkov) pri Telemachu ( 3G - lTE ) .. kako je , ko si v gostujočem omrežju in katero gostujoče omrežje Telemacah uproablja. Imaš v gostujočem omrežju brezplačne klice in prenos podatkov.


Evo za telemach (vir: njihova stran):
GSM: 97,6%
UMTS: 99,0%
LTE: 73,0%
Realno pa meni še ni nikoli zamenjalo na gostovanje, kjerkoli se gibljem.
Ko si v gostujočem omrežju (Telekom) imaš vse vključeno (tudi podatke; hitrost se omeji), torej ničesar ne doplačaš.
Imaš pa tudi možnost koristiti 7 dnevno testiranje omrežja in se po tem odločiš, če ti je ok tam kjer se giblješ ali ne.

bambam20 ::

Izaso je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Super fino. Zdaj pa mi naj nekdo napiše še realno pokritost signala ( za prenos podatkov) pri Telemachu ( 3G - lTE ) .. kako je , ko si v gostujočem omrežju in katero gostujoče omrežje Telemacah uproablja. Imaš v gostujočem omrežju brezplačne klice in prenos podatkov.


Evo za telemach (vir: njihova stran):
GSM: 97,6%
UMTS: 99,0%
LTE: 73,0%
Realno pa meni še ni nikoli zamenjalo na gostovanje, kjerkoli se gibljem.
Ko si v gostujočem omrežju (Telekom) imaš vse vključeno (tudi podatke; hitrost se omeji), torej ničesar ne doplačaš.
Imaš pa tudi možnost koristiti 7 dnevno testiranje omrežja in se po tem odločiš, če ti je ok tam kjer se giblješ ali ne.



Hvala za lastno izkušnjo, vnedar mene telemach ne bo videl nikoli.

amacar ::

shadeX je izjavil:


Pa recimo, da na LTE omrežju začne stream oz. se spletna stran naloži v manj kakor sekundi. Ok, good for you. Ampak to, za ceno še 1x višje položnice?


Zakaj za ceno višje položnice? Če sem napisal zgoraj, da bob podpira LTE.

shadeX ::

Dobro ja podpira. In kje so prednosti LTE omrežja, če je hitrost omejena?

telen ::

V odzivnosti. Preizkusi nek app ki pobira podatke iz interneta najprej preko 3G in potem še preko 4G pa ti bo jasno. Ko boš app odprl z vklopljenim 4G bo vidna razlika v hitrosti nalaganja appa.

shadeX ::

Ni me prepričalo..



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149898 (14619) Steinkauz
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632167166 (23374) neosonic
»

T2 ali Telekom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6918491 (10493) PunkDude
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640726 (23773) MrStein
»

TS vs. T-2 vs. Simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
256418 (5679) mirancar

Več podobnih tem