» »

Nakup notesnikov v Avstrijskem METROJU - akcije

Nakup notesnikov v Avstrijskem METROJU - akcije

Klampfer ::

Zadnje čase opažam kar naprej neke akcije prenosnikov v Avstrijsem METROJU. Ta teden, npr. ponujajo prenosnik IPC z Pentrium4 2.66 GHz, 512 MB DDR, 40Gb HD, 15' zaslon, ATI Mobility 9000 64MB z TV out, DVD/CD/CDRW, Firewire, USB, LiIon baterija... za smešnih 1100 EUROV (brez taxe).

Cene v teh akcijah so res nesramno nizke proti cenam prenosnikov v Sloveniji. A mi kdo lahko razloži, kaj je vzrok temu? A so ti prenosniki tako slabi? Ali pa so naši trgovci preveč pohlepni?
Bogomir

nojus ::

ket si to gledu.
na www.metro.at ni nic
sovražim Gargamela.

DjTonic ::

Pomoje je gledal iz reklam, ki jih lastniki Metro kartic dobijo domov.

PaJo ::

Zakaja so taksne cene? Preprosto ker recimi IPC ni nix kaj drugacen kot recimo kaksen Gericom in podobne zadeve, pac uporabijo v teh notbookih navadne procesorje in poceni ostalo robo, zato pa potem lahko dajo taksne dumpiske cene. Pa seveda Metro tega kupi po cele kontejnerej pa dobi tako boljse cene in te pac posreduje v akcijah naprej. V galvnem stvar se do neke mere celo splaca kupit, le ce upas malo raskirat in upas da se ne bo nic pokvarilo, ker ce pa se bo bos mel pa nepotrebno laufanje v AT, kakor sem jaz ze to delal za enega Gericoma;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Klampfer ::

Res je, reklame dobivamo po pošti na dom.

Kar se tiče drobovja v tem notesniku. Procesor je MOBILE PENTIUM, ATI je tud mobility, HD tud... tak, da so not zadeve z znamko in takšne kot morajo bit.:))

Vse bolj se mi zdi, da so naši trgovci v SLO preveč pohlepni.;((

iso2000 ::

Se popolnoma strinjam! - kar se tiče pohlepa. Samo poglejte cene digitalnih fotoaparatov!

Jux ::

Da ne govorimo o Sony Vaio, z zelo podobno konfiguracijo kot zgoraj za 399k sit. (vsaj tako reklamo majo v dnevniku).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

flipflop ::

Vse bolj se mi zdi, da so naši trgovci v SLO preveč pohlepni.


To so pa res,ja.

BaRtMaN ::

Sej sploh ni čudno, da vidš ogromno folka, ki bi rad spravil stvar do avstrijske meje in pol prevzel. Se splača. Samo z garancijo in servisom je križ.

Tiger ::

Pohlepni pa ja, ma kaj vi res mislite, da so v Sloveniji marže okoli 50% ali kaj?

Kot ste že nekateri zgoraj omenili, take cene so take zato, ker Metro lahko nabavi nekaj 1000 prenosnikov ter seveda zaradi tega dobi ogromen količinski popust, medtem ko je v Sloveniji lahko firma precej optimistična, če naroči ene 50 takih prenosnikov, na žalost po precej višji ceni kot jih je Metro.

Dajte si že dopovedati, da je Slovenija trenutno še veliko premajhen trg za elektronske komponente in to z veseljem izkoriščajo (beri: nabijajo cene) tuji distributerji. Lahko le upamo, da se bo to z vstopom Slovenije v EU spremenilo.

francek1 ::

Če misliš da so tam stvari poceni poglej tukaj.Pa cene so bruto ,da ne bo pomote.Glede servisa v Metroju pa naslednje;pred enim tednom mi je delno crknil printer (Canon i550 tovarniška napaka na glavi)in sem v 5 dneh dobil mail ,da je popravljen(nova glava). Tu se pride v Metro,to pa je :METRO-Kundenkarten-Nummer 13/0005002
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolikšne so marže na TVje

Oddelek: Loža
256292 (5552) St235
»

Metro - Kako kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638224 (5647) Mr.B
»

prenosnik (noname ali brand)

Oddelek: Kaj kupiti
393717 (2494) murmur
»

Koda za metro

Oddelek: Loža
61240 (1055) mAsA
»

Kaj je z Metrojem??

Oddelek: Kaj kupiti
223702 (2923) boych

Več podobnih tem