» »

prenosnik (noname ali brand)

prenosnik (noname ali brand)

blue ::

1. Zanima me če je prenosnik nuja ali samo statusni znak (na fakulteti).. Stanoval bom 3.5km stran od (budoče) fakultete.. Aja fakulteta za računalništvo in informatiko

2. Kaj menite o poceni prenosnikih kot (solonote,tronote.....)

Se zavedam, da so ti prenosniki sestavljeni iz enakih komponent kot nekateri mnogo dražji BRAND prenosniki.. Ampak vsak izdelek ima več kakovostnih razredov oz. slovenski trg 2 klasa in ostala Evropa prva klasa ??

VPRAŠANJE: Zakaj brand in zakaj nekaj brez znanega imena??

3. Kaj priporočate za max 375 tisoč sit skupaj z (dodatno 2-3letno garancijo)
512MB rama
2-3 garancija

lp Blue

boštjan ::

za 375k dobiš centrinota z 9600radeon mobility,firma prestigio

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Caligula ::

Za ta denar dobis ze kej dosti hujsega ce si narocis. Pobrskaj po www.geizhals.at
Mislim, da ze celo kakega Centrinota 17, kar je nekako kot Pentium 3.2 ce se ne motim.
Skratka to je velik denar in malo poglej.

Kupi pa Centrinota.

blue ::

Meni je bistvo, da za ta denar dobim najvecjo možno kvaliteto!!!

Nekaj let nazaj.. Ok 5 let nazaj sem imel Fujitsu c333.. Delal je dve leti potem pa je brez razloga crknil (1 mesec potem, ko je garancija potekla).. Na servisu niso mogli ugotoviti problema (predlagali so mi menjavo osnovne plošče 120.000 SIT )

Raje vidim, da je prenosnik počasnejši in zaneslivejši, kot da sm redni gost na servisu ali pa da mi po dveh letih crkne!!

Torej zanimajo me izkušnje uporanikov "noname prenosnikov" in "brand prenosnikov" (DELL, compaq, IBM...)

lp, blue

Mr.B ::

Pozanimaj se za servis.
Koliko časa traja popravilo.
itd...
...
...
Ostalo za tem....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Plutonij ::

Ok, prenosnik je tam popolnoma samo statusni simbol in niti slucajno ni nuja. Pri nas ga ima ene 5 ljudi in noben ne ve zakaj bi ga uporabljal. V soli ga sploh ne bos rabil ker bos itak samo pred tablo sedel, na vajah pri programiranju pa ga imas rezerviranega. Ta denar raje investiraj v novega namiznega....

bradek ::

Prvic: Plutonij, that's bull. Jaz sem ga uporabljal pol leta na fakulteti in mi je vedno prov prisel, skratka stalno sem ga uporabljal. Ce pa ljudje ne znajo uporabljati zadeve in ga imajo za status, se mi pa smilijo.
Drugic: Centrino NI procesor, procesor je kvecjemu Pentium M (in ne Pentium 4 M), o tem sem razlagal ze v drugi temi
Tretjic: Vsaj dve taki temi sta ze odprti, moderatorji ne skrbite dobro za zapiranje podvojenih tem.
Cetrtic: Priporocam ti da se izogibas raznih tronote in ostalih *note sistemov. Ce ne zaradi drugega zaradi garancije. Ce imas denar kupi HP/IBM. Ce isces price/performance kupi Dell Inspiron serijo. Mogoce bos za isti denar dobil pri brand name zadevi 200mhz pocasnejsi proc ampak pridobis pa veliko vec. LCDji so ponavadi (odvisno seveda katero serijo vzames) veliko kvalitetnejsi, baterija zdrzi dlje - pri tem bi ti priporocal da se oziras po Centrino tehnologiji, ohisja so veliko kvalitetnejsa, prav tako tipkovnice, vec dodatne opreme imas zraven ponavadi (serial, lpt, IR, modem, mreza, vga, video,...). Pa se nekaj, pod 400k se ti ne splaca kupovat laptopa. Nad 400k je prevec denarja za tako zadevo, tako kot pri novih procesorjih/graficnih, ce ze primerjam, pod 400k das pa prevec denarja za to kar dobis, ker ti bo sluzilo manj casa kot ce bos dal tistih 25.000 sit zraven. Razlike so velike, verjemi mi. Vsekakor je pa odvisno kaj in za kaj uporabljas laptop. Definitivno preveri vse, predno se odlocis za nakup, ker edino tako bos vedel kaj dejansko tebi najbolj odgovarja. Nekaterim se fučka za LCD, drugim za baterijo, tretjim za to ali ima floppy/cdr/dvdr ali ne, tretjim zopet ni vsec teza laptopov in tako naprej. Skratka raziskuj :)

Pa malce pobrskaj po prejsnjih podobnih temah, jih je kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

CCfly ::

Jaz sem imel zelo slabe izkušnje z noname zadevo, kar je tudi edini razlog da ni na FRI 6 ljudi s prenosnikom ;((.

blue ::

Brad3K hvala za tako dober odgovor!!! To sm hotel zvedeti!!!!!

Ok prepričal si me da grem z kvaliteto!! Bom pa pač dal malo več in bo zadeva delala!!

itq se mi pa ne zdi pomembno, da ima prenosnik 100 priklučkov..
DVD pekač, LPT (za moj prazgodovinski tiskalnik), ogromni diski bodo itq na serverju..

Hvala za odgovor!!

Phil ::

Prenosnik na FRI-ju nikakor ni nuja. V nasem letniku jih lahk na eno roko nastejem ki jih imajo, aktivno pa ga uporablja za faks samo eden ali dva. Sem ze malo premisljeval ce bi si ga kupil pa rajsi dam denar za namiznega. Itak na faksu pises samo pri kaksni matemetiki tam pa ti prenosnik bore malo pomaga. Za frajarjenje je ze fajn samo nuja pa nikakor ni! Tako da premisli preden das zanj 400K sit.
LP

pirat ::

Dosedaj sem bil lastnik ali pa sem službeno delal na 4 različnih prenosnikih. Najprej na Toshibi, nato na Tronote prenosniku, IBM in nazadnje na Asus. Povsem resno ti pravim, da osebno razen IBM nikoli več ne kupim ničesar drugega, pa čeprav bom dal za na papirju enako konfiguracijo 50 KSIT več. Razlogov je najmanj 100 - IBM je edini, ki je dejansko ves čas tiho pri uporabi, LCD ekran je v primerjavi z ostalimi prenosnimi z drugega planeta (vsaj razred boljši), o tipkovnici pa ne bi izgubljal besed. Poskusi cel dan tipkat na *note prenosnikih ali IBM prenosniku pa boš videl o čem govorim........ Podobno velja tudi za baterijo in gretje prenosnika....

Cenovno ugoden je bil sicer Asus, ki tudi ni za odmet, vendar se z IBM vseeno ne more meriti.

lp, pirat

BaRtMaN ::

Jaz podpiram Brad3ka, nekako sem se zagrel za Dell Latitude D600 (450k) oz. za HP nx7010 za 400k. Ni kaj, poletno delo bo nuja.

ZoR ::

mene pa zanima, če se da, da bi si po mili volji zmišlevou kaj hocm met v laptopu. kukr berem teme na forumu, vidm da to pr dellu in ostalih firmah ne gre.no razn da si das vec rama, večji disk,usb..
sam jz bi rad laptop s približno takole konfiguracijo:

ker kol 14" zasloncek
Pentium M 1,4 (centrino)
Radeon 9600 Pro Turbo 64 al pa 128 ,ce ni predrago
512 MB ram
40 GB disk
wireless
cdrw

uglavnm point mi je proc pa grafična! kok mislte da bi mogu odštet za tako mašinco? kukr sm gledu dell D600 mi smrdi ker nima dobre grafikulje, ravno tako HPji.
a se res ne da tak leptop dobit?

pajac ::

Sej pri prenosnikih je lih najvecja stala dobit dobro konfiguracijo + dobro grafiko za "normalen" denar. Se pa da vse dobit, če ne drugače na kakšni on-line trgovini.
Glede odločitve ali namiznega ali prenosnega pa 100% slednjega, saj ga bos lahko s sabo vlacu povsod kamor bos sou!!:D
Sam sem lastnik IBM-a in morem priznat, da :D KAPA DOL!!:D . Res je neverjeten, če ze ne zaradi drugih stvari, zmaga tipkovnica. Raje tipkam po njej kot pa po namizni:D :D !

Ima pa prjatlca ASUSA, ki je tudi zelo soliden. Pri meni dobi 2.mesto!!
HA!..Tega pa nima še nihče!! ;p

ZoR ::

ja sam IBM stane FUL! zanima me ker laptop ma tako grafično pa proc kukr sm zgori napisu. al bom mogu po firmah posežt, ker to bo pa pol takoj prek 400k, kar se mi zdi pa mal prevec :\

ZoR ::

mal sm brsku po netu in najdu tole stran, sej mogoc cam je že znana ampak vseeno http://www.racunalnistvo-potocnik.si/pr...

najbol mi ustreza nekak Acer Aspire 2001WLC
http://www.acer-ee.com/acereuro/page4.d...
oid=3822&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=6&ctx1=EE&crc=2090437319

ma centrinota in grafično ATI Radeon 9200 64MB, sam zdej ne vem čist dobr a je Acer kot firma uredu al se splaca kej bolsga nabavt?

cena je za model WLC v italiji 1400eu z ivo
http://www.computerdiscount.it/pagine/p...

pr nas je pa 320.000sit brez DDV!!
http://www.racunalnistvo-potocnik.si/no...
dobr, tuki majo samo LMI model k ma DVD-RW, WLC ma pa DVD-CDRW in to je edina razlika.

kaj mislte, nej kdo k se ornk spozna kej pove pa mi pomaga

PS: ne vem kako se nardi da bo url delu...:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZoR ()

nurmaln ::

Prenosnik Acer 2001 je preteklost. Če te res zanima kateri Acer prenosniki so aktualni pejd na stran www.avtera.si kjer so uradi distributer za acer (pa tudi hp in kup ostalih znamk). Tm si poglej kaj ponujajo in po kakšnih cenah (če iščeš acer imajo dva naslednika Aspire 2001, ki sta kr huda, cene na straneh pa so priporočene prodajne ne pa fiksne kar pomeni da lahko pri trgovcu dobite tudi ceneje) potem pa telefoniraj v katerokoli večjo trgovino (JAE, Mlacom, Anni) pa povej kaj bi rad. Ne vem kolk kej poznate zadeve ampak dejansko lahko v teh trgovinah dobite karkoli samo vprašat je treba če lahko dobijo (direktno pri distributerju vam ne bodo hotl prodat - preverjeno ;( )

nurmaln ::

Drugače pa si lahko kaj o acerju prebereš tukaj

povezava

Zgodovina sprememb…

overman ::

Ne me prosim kregat, ampak v metroju-graz imajo vcasih zelo mamljive akcije. Npr. Mislim, da je bil HP prenosnik centrino 1.5Ghz, 512 MB, graficna radeon 9600 128MB mobile, 40gb, 15,1 lcd, pol pa en kup usb, infra rdeca povzava,...... za 979€ (zdaj bi to bilo ca. 1150€=max. 280kSit). V bistvu imajo taksne akcije vsaka dva tedna, pa se kaksnih pet drugih prenosnikov po podobni cenah.

lep pozdrav

PS: tudi IBM imajo veckrat, nisem pa se opazil prenosnika drazjega od 1500€

ZoR ::

nurmaln hvala za nasvet, sm kr takoj opustu misel na 2001 k sm vidu une modele 2012. mislm da bom kr poklicu trgovine pa vprasu kako je s tem, bo se najbols.tud link sm prebrov,dej kaj je s temi amd 64 a se splaca, al bo drago k žafran. sam matr vola, če je res kar pravš overman pol jz takoj letim v graz! ker tale hp je res pocen. dej povej mi plis url od metroja.

Gwanaroth ::

Dve besedi.. "Fujitsu Siemens".
Sam si lastim Fujitsu-Siemensovega Amilo-D in ga ne zamenjam za nic na svetu. Ze res, da je malo v letih (2) ampak dela kot urca. Za vse kar rabim.. Nestetokrat mi je ze padu na tla, polit je bil ze CEL s pivo (sem ga susil 14 dni).. a nikakrsnih posledic.. vse laufa kot novo...

Je pa res, da je bil na zacetku malo drazji.. okoli 450k ce se ne motim..


LP.
Lights often keep secret hypnosis..

overman ::

To sigurno stima! Zagotavljam ti da imajo zdaj min 4 prenosnike z solidnimi komponentami pod 1400€! URL je www.metro.at pol pa gres pod Aktuelle Angebote. Zal ti zdaj ne morem dat stevilko kartice, ampak komaj proti veceru. Sicer pa mislim, da je nekdo na slo-techu ze dal eno stevilko. Bom pogledal.....
Se pa absolutno splaca, ker je ze nekaj kolegov tam kupilo dober prenosnik za smesno malo denarja (proti cenam v slo). Finta je v tem ker oni nabavijo velike kolicine, pa pol dobijo tudi velik popust.

lep pozdrav

overman ::

Zal na njihovi strani lahko pogledas samo najnovejsi katalog kjer je samo ta prenosnik (glej spodaj). Sem pa zihar da majo se vsaj tri druge na policah z podobnimi cenami oziroma cenejse. Ce bos se kaj gledal pojdi pod aktuelle angebote POST ter vpisi stevilko 12 0076400 (to je prospekt, ki ga metrojevci dobijo vsak mesec ali kako ze, po posti).


Gledat moras ta spodnjo ceno (crno), ker mislim, da zdaj vec niti v metroju ne dobis Mwst. nazaj. No ja chili green tudi ni neka neznana znamka, graficna je kar ok, dvd pekac:) , citalec kartic, firewire..... za 1300€=ca.300ksit. Ostane ti se za nov printer pa kampiranje na morju:D

||_^_|| ::

Jst sm pred casom kupil prenosnika v metroju. Zaenkrat vse OK. ena mrtva pika takoj od zacetka to je pa tut vse, cena je bla pa okroglih 200jurjev cenej kot pri nas. Takrat so bli se IPC, dons so chiligreen.

Uporabnik ::

Men so rekl IBM al pa Sony, pa sm kupu IBM :) in dela kot je treba...

bobby ::

Ok, jst nisem vsega bral tko da bi dodal samo eno.

Kupi tisti prenosnik pri tisti firmi, ki ti omogoča možnost podaljšanje garancije. primer:pri harvej normanu imajo zadeve, pri katerih je standard gar 1leto. imajo pa opcijo,da za par 10k podaljšaš gar na 3 leta!! zelo koristna zadeva! delam na servisu in se je že par ljudi rešilo s tem. 2 leti je delal (konkretno HP/Compaq) in zadeva je šla po gobe. imel je mopdel podaljšano gar in je padu čez brez proglema. podaljšano gar krije harvej norman in ne recmo HP.

to ti zelo toplo priporočam pa neglede kater notebook boš se odloču!!!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ZoR ::

hm, res skoda da je na metroju sam ta chillgreen trenutno. ker un HP k si ga prej omenjal overman je uber opasan! zdej sploh ne vem, a nej še naprej poizvedujem pr nas, ker kukr primerjam cene s tem metrojevim HPjem se mi zdi prov smesn. Ker pr nas kukr sm že reku, se nekak najbl splača Acer 2012 WLCi 15,4" zaslonček, pentium M 1.5 (centrio), 512mb, 40gb, ATI radeon 6700 64mb stane 350k brez davka! Sam to je v primerjavi z HPjem podn.
http://www.avtera.si/

a kdo ve kaj se kej dons da dubit v metroju, pa da je kukr tok ena znamka, like acer:)

ps: hvala overman za kodo in trud. boby, glede garancije, ma ja to se tud men zdi pomemben, tko da bom dau unih 30k(kar pa ni ravn mal)

nurmaln ::

ZoR

tisti amd 64 prenosnik je Aspire 1511, ki je tud na uni strani ki sem ti jo priporočil. Da pa ne bo pomote HP je odlična znamka ampak Acer ni v primerjavi z njim niti približno poden ampak mu je najbližja konkurenca, sam si po novem lastim Aspire 2023LMi in ti povem da ga ne bi zamenjal za HPja (en mesec sem uporabljal HP nx7010)

s51as ::

Kako pa je z windowsi (nemščina, italjanščina, angleščina), pa tipkovnico (šumniki), če kupiš računalnik recimo v avstriji ali pa italiji?
It's just me myself and I

BaRtMaN ::

Tipkovnice vsekakor ne boš imel slovenske, zato si boš moral kupiti nalepke. Pravzaprav veliko modelov, naprodaj pri nas, nima slovenske tipkovnice. Windowse lahko pa druge naložiš...

nurmaln ::

@BaRtMaN
Hočeš reči da bo človek za en prenosnik plačal dve licenci za Win?

Utk ::

Ah dej no, dokler je polovica windowsov piratskih ti ne bo nihče težil, če imaš slovenske windowse in nemško licenco. Vsaj nekaj imaš.

nurmaln ::

Dokler folk krade avte ti ne bo nihče nič rekel za ukradeno čokolado, pa bo vseeno ukradena.

EULA RULZ:D

s51as ::

Kaj pa prenosnik brez operacijskega sistema? Se to dobi?
Zakaj je sploh ponavadi zraven prenosnika windows zraven? Prenosnili in linux ne gredo skupaj?
It's just me myself and I

Utk ::

Pri "navadnih" računalnikih je tudi ponavadi windows zravn, če kupuješ od neke firme. Se pa dobi tudi brez..če ne rabiš tistih windowsov ne kupuj takšnega.
In ja, če bi vsi kradli avte, bi tudi jaz kakšno čokoladico, brez skrbi. Si kar predstavljam kolk smeha bi blo, če bi nek revež kupil poleg nemških še slovenske windowse, cela ulica bi imela pa piratske gor:\

Zheegec ::

Prestigio načeloma pride brez operacijskega sistema, kakšni HP so pa recimo (kolikor poznam) vsi z OS. Acer za 160K (Celeron M 1.3GHz, 40GB HDD, 256MB,...) pride z Linuxom 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

s51as ::

No jas kar veliko dam za te licence tako da ne vem zakaj bi bil smeh... to je pač edino pravilno, kaj pa moremo če je drago... Fino bi bilo edino če bi lahko v austriji kupil cenejši prenosnik brez OS potem bi pač v sloveniji kupil windowse...
It's just me myself and I

plavko61 ::

Acer Travelmate 1692WLMi
ali
Acer Travelmate 5024WLMi

Moja milost je govorila.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

nurmaln ::

Zdej če bi se zdelo celi ulici to smešno je verjetno nekaj narobe s to ulico.
Proizvajalec operacijskega sistema točno določa kakšna so pravila. Če so ti všeč ali ne si jih dolžan upoštevat če ga uporabljaš. Če se ti zdi vse skupaj brezveze pa pač ne uporabljaj tega operacijskega sistema. Tudi meni ne pade na pamet, da bi dal nekaj 10k za operacijski sistem ampak zato doma uporabljam linux.

Glede Winsov na novih prenosnikih in računalnikih pa je tko, da imajo vsi večji proizvajalci pogodbe z Microsoftom in imajo za operacijski sistem MNOGO boljše cene kot so na prostem trgu. Ker pa zagotavljajo tako "nizke" cene pa lahko na proizvajalca tudi pritiskajo in ga silijo, da večini novih računalnikov že doda tudi OS. Dologo so imeli vsi brand name prenosniki vključen operacijski sistem, zadnje čase pa zaradi izjemno nizkih cen prenosnikov že skoraj vsak brand ponuja najcenejše prenosnike tudi brez OS oz. z Linux ali Free DOS.

BTW: Tale Acer Aspire (ne travelMate) 1692WLMi imajo v akciji v Bofu in Big Bangu za 299k.

murmur ::

se par stvari blue,
rabis workstation ali tipkarski stroj?
od tega koliko ga bos prenasal je odvisna velikost, teza, baterija.
garancija 3 leta je nuja!
po mojih izkusnjah se 1kg prekleto pozna in 1h pri bateriji tudi, sicer pa thinkpad rules :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916221 (7182) Seb4
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363056 (1864) Rešpetlin
»

Kupujem prenosnik cca. 400kSIt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1018407 (6364) nurmaln
»

Kateri notebook? cenovni razred okoli 350-400k

Oddelek: Kaj kupiti
161695 (1380) TribesMan
»

No-name vs. brand name laptopi

Oddelek: Kaj kupiti
252477 (2110) Caligula

Več podobnih tem