» »

Tiskanje pdf z dopisom

Tiskanje pdf z dopisom

Pro ::

Pozdravljeni.

Neka aplikacija mi naredi pdf dokument s cca 100 stranmi. Jaz pa bi rad na koncu vsake strani dodal še en stavek in tako skupaj natisnil.
Sedaj naprej natisnem vseh 100 strani pdf, potem pa še enkrat dam tiskat doc dokument in tako dostikam še dodaten stavek. Ali bi lahko to kako poenostavil in natisnil na enkrat. Aplikacije na žalost ni mogoče spremeniti.

Andrejpan ::

A listi imajo vsi isto vsebino? Ce je samo en list, bi se ga verjetno dalo multiplicirat 100x s Pdftk orodjem.

Pro ::

Tisti stavek na koncu je na vseh 100 listih enak. Pdftk je program?

BlaY0 ::

Da. S pdftk lahko narediš overlay čez obstoječi PDF. Recimo header/footer ali recimo watermark (v pdftk se temu reče multistamp).

Ampak vse to ti ponavadi omogoča že gonilnik za tiskanje oziroma framework za tiskanje (recimo CUPS to zna). Preveri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bili_39a ::

Naloži raje pdfsam ali kaj podobnega. S tem lahko zlagaš pdf po straneh skupaj in narazen (pdfsam - pdf split and merge).
poišči na Softpediji.

mojca ::

TeX rules!!!

Princip delovanja:
- Pripraviš plain text datoteko moj-novi-dokument.tex, kjer podaš ime drugega PDF dokumenta in specificiraš, kam gre katero besedilo (alternativno lahko tudi združiš več PDF-jev).
- V konzoli/terminalu poženeš nekaj v stilu "context moj-novi-dokument" (ali si inštaliraš enega od GUI programov kot je npr. TeXworks, kjer samo klikneš na gumb) in dobiš ven ličen PDF. Lahko mu nastaviš tudi avtorja, naslov, ... ali zganjaš poljubne akrobacije z vhodnimi PDF-ji.

Če potrebuješ pomoč pri tej rešitvi, vprašaj. Stvar v principu ni za "lajthearted", če se je lotiš čisto sam, ampak ko ti enkrat dela, ti vedno dela in omogoča ti ogromno možnosti za izživljanje nad dokumenti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Brezplačna programska oprema (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Programska oprema
1172487374 (10386) GupeM
»

Združitev .pdf datotek (ena čez drugo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
112235 (1973) buttcrack
»

PDF - Razkosat

Oddelek: Programska oprema
111191 (808) 5er-->
»

Brezplačen urejevalnik pdf za komercialno rabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
153595 (3246) beni
»

Samodejno odpiraje v PDF "embeddanih" datotek

Oddelek: Programska oprema
6553 (482) Cold1

Več podobnih tem