» »

Excel zmrzne

Excel zmrzne

kitajc ::

Naložil sem free verzijo preverjeno delujočega programa in sledil navodilom.

Pri samem delovanju pa mi računalnik zamrzne. Excel javi, da je prenehal delovati ("Excel has stopped working"). Nato nekaj melje, a se vedno zapre in ne morem nič. Poskusil sem že na dveh računalnikih, a je enako (sta si pa po specifikacijah zelo podobna). Poskusil sem tudi v VirtualBoxu, kjer imam Win 8, je povsem enako. Imam pa 2,2GHz procesor in 4gb rama. Program naj bi deloval na vseh Windows-ih in Office-ih.

Če se komu da poskusiti. Program se naloži v 2-eh minutah. Preslab sistem? Premalo rama? Na spletni strani nisem zasledil programskih zahtev, na maile pa odgovarjajo bolj slabo.

Spremljal sem Task Manager in imam porabo rama vseskozi na 50%. Potem je to ok.
  • spremenilo: kitajc ()

harvey ::

Imaš prave knjižnice za ustrezno verzijo excela - 32 ali 64 bitno, strojne zahteve so pa v navodilih kot praviš, da si delal po njih:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kitajc ::

Excel imam nalozen ze kaksni 2 leti in deluje kot mora. Ta program sem nalozil 64-bitni, kot je tudi procesor. Zazenem Excel in iz njega poklicem program. Ce v njem spremenim karkoli, ka je se vedno pravilno, pa Excel kar neha delovati.

Sploh ne vem, kaj bi se naredil....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitajc ()

harvey ::

Excel pa imaš kateri 32 ali 64 bitni?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kitajc ::

64-bitni. Poskusil sem tudi v VirtualBoxu, kjer imam 32 in nastavil tudi program za 32. Vse isto.

Enako sem naredil še na drugem računalniku.

AC_DC ::

Verzija excela ? V pdfu so omenjene 2003, 2007 in 2010 http://www.prode.com/docs/pppman.pdf .
# 9

ter
IMPORTANT the different versions (32 or 64 bit) of Excel require different versions of Prode dll library,
(Excel 32 requires Prode dll 32 bit while Excel 64 requires Prode dll 64 bit),
when installing Prode Properties you must select the version suitable for your copy of Excel


Poglej še stran 10, če ni kaj z makri in varnostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

kitajc ::

Excel je pa 2013. Poskusil sem tudi na 2007, kjer pa je še slabše. 32 ali 64-bitno verzijo izberem ob instaliranju. V download fajlu sta obe. To je tako kot bi moralo biti.

Tole so mi odgovorili:

>Does Prode works on Win 10?

on my portable I have Windows 10 Enterprise with Excel 2013 64,

Prode Properties has been tested with

Windows 7 (32 and 64)

Windows 8 (32 and 64)

Windows 10 (32 and 64)

Excel 2007 32

Excel 2010 32 and 64

Excel 2013 32

Excel 2016 32


Ne vem, bom še malo probal pogledati po navodilih...

kitajc ::

Ok, dobil sem informacije, da niso vsi Exceli enako stabilni (najboljši je Office 2010). Poskusil sem z Office 2010 na 64-bit in je malo bolje.

Od česa je to odvisno? Bo v VirtualBoxu na 32-bitnem Office 2010 slabše? Kaj lahko naredim?

Trenutno imam naložena oba Excela. Verjetno je bolje, da je le eden. Ali je dobro, da posamezni Excel tudi posodobim maksimalno ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitajc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel problem

Oddelek: Programska oprema
7603 (445) Ice-Heki
»

Gerg 2008

Oddelek: Programska oprema
51116 (953) Miha 333
»

Ubuntu in Windows 7 dual boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
265282 (4351) borča
»

32 or 64 bit OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
386389 (5303) Hayabusa
»

Windows 7 beta ušla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9212114 (6350) Pesimist

Več podobnih tem