» »

Samsungov drugi zapestni poizkus: Gear Fit 2

Samsungov drugi zapestni poizkus: Gear Fit 2

Slo-Tech - Dobri dve leti po izidu Gear Fita, iz katerih po velikih obljubah potem na trgu ni bilo kaj dosti, je Samsung pripravil Gear Fit 2. Na prvi pogled je zelo podoben predhodniku, je pa nekoliko cenejši, bolj ergonomičen in z dodatnimi funkcijami, s katerimi Samsung nagovarja kupce.

Gear Fit 2 ima 1,5-pačni AMOLED-zaslon in ukrivljen dizajn, s čimer se bolje prilega zapestju. Sicer sama oblika ni bistveno drugačna, le nekoliko daljši in skoraj dvakrat širši zaslon ima. Ta je sedaj bistveno preglednejši, tako da si lahko vse karakteristike pogledamo na zaslonu brez zvijanja in upogibanja roke. Poganja ga dvojedrni Exynos 3250 z 1 GHz, 512 MB pomnilnika in baterija s kapaciteto 200 mAh, kar naj bi zadostovalo za tri do štiri dni uporabe. Novosti od prve verzije so čip za GPS in samodejna prepoznava določenih aktivnosti (npr. teka).

Kot je bilo pričakovati, Gear Fit 2 meri korake, spanje, različne aktivnosti in srčni utrip. Poleg tega je sinhroniziran s pametnim telefonom (a žal le z Androidom), tako da pokaže obvestila s telefona tudi na svojem zaslonu. Da nam med tekom ne bi bilo dolgčas, se je Samsung povezal s Spotifyjem. Na napravo lahko hranimo do 4 GB glasbe, uporabimo povezavo prek Bluetootha s telefonom ali pa predvajamo glasbo prek Spotifyja.

Gear Fit 2 stane 180 dolarjev, kar je deset odstotkov manj, kot je ob izidu stal prvotni Gear Fit.

32 komentarjev

#000000 ::

Občutno predrago bo tole

MrNighthawk ::

Občutno? konkurenca je z istimi ali manj funkcijami dražja. Je pa treba počakat, da ga konkretno s testirajo.

mtosev ::

A če že imaš oz si pripravljen za tole plačati, a ni boljše kar kupiti smart watch?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Spock83 ::

Saj to je ene vrste smart watch.

#000000 ::

MrNighthawk je izjavil:

Občutno? konkurenca je z istimi ali manj funkcijami dražja. Je pa treba počakat, da ga konkretno s testirajo.



Kera konkurenca ?

MrNighthawk ::

#000000 je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Občutno? konkurenca je z istimi ali manj funkcijami dražja. Je pa treba počakat, da ga konkretno s testirajo.



Kera konkurenca ?


Fitbit, Garmin, Jawbone, Polar, Misfit, Under Armor, Moov, MS Band,... Malo morje jih je.

bojanr ::

To ni resna konkurenca.
Jaz ravno iščem nekaj za tek, torej rabim pulz, GPS in music player, seveda vse to brez telefona.
Tu pa ni kakšne resne konkurence razem Moto 360 sport.

Lp

matcat ::

@bojanr: Če bi prebral kar je napisano...

"Gear Fit 2 ima 1,5-pačni AMOLED-zaslon in ukrivljen dizajn, s čimer se bolje prilega zapestju. Sicer sama oblika ni bistveno drugačna, le nekoliko daljši in skoraj dvakrat širši zaslon ima. Ta je sedaj bistveno preglednejši, tako da si lahko vse karakteristike pogledamo na zaslonu brez zvijanja in upogibanja roke. Poganja ga dvojedrni Exynos 3250 z 1 GHz, 512 MB pomnilnika in baterija s kapaciteto 200 mAh, kar naj bi zadostovalo za tri do štiri dni uporabe. Novosti od prve verzije so čip za GPS in samodejna prepoznava določenih aktivnosti (npr. teka).

Kot je bilo pričakovati, Gear Fit 2 meri korake, spanje, različne aktivnosti in srčni utrip. Poleg tega je sinhroniziran s pametnim telefonom (a žal le z Androidom), tako da pokaže obvestila s telefona tudi na svojem zaslonu. Da nam med tekom ne bi bilo dolgčas, se je Samsung povezal s Spotifyjem. Na napravo lahko hranimo do 4 GB glasbe, uporabimo povezavo prek Bluetootha s telefonom ali pa predvajamo glasbo prek Spotifyja. "

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matcat ()

PARTyZAN ::

Mimogrede: teli merilniki srčnega utripa v smartwatchih so crap napram tistim, ki jih nosiš okoli prsnega koša.

Ganon ::

Katero uro pa priporočate za tek in kolesarjenje? GPS, srčni utrip ipd.

bojanr ::

Pravim, da "Fitbit, Garmin, Jawbone, Polar, Misfit, Under Armor, Moov, MS Band,... Malo morje jih je." niso resna konkurenca Samsungu.
Vsaj zame ne.

Lp

nekikr ::

PARTyZAN je izjavil:

Mimogrede: teli merilniki srčnega utripa v smartwatchih so crap napram tistim, ki jih nosiš okoli prsnega koša.

Jaz imam Garmin Fenix 3 Sapphire HR verzijo in je odlična, razlike med trakom in uro praktično ni pri srčnem utripu (kar sem si pogledal pred nakupom in so ostali prišli do enakih rezultatov). Vrhunska stvar.

MrNighthawk ::

nekikr je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Mimogrede: teli merilniki srčnega utripa v smartwatchih so crap napram tistim, ki jih nosiš okoli prsnega koša.

Jaz imam Garmin Fenix 3 Sapphire HR verzijo in je odlična, razlike med trakom in uro praktično ni pri srčnem utripu (kar sem si pogledal pred nakupom in so ostali prišli do enakih rezultatov). Vrhunska stvar.


Človek bi rekel, da Ura za 500EUR ali pa 170EUR nista ravno v enakem cenovnem razredu a ne?

Večino "pametnih" ur so samo gadgeti, ki ti ne koristijo kaj konkretno v življenju. Resni športniki uporabljajo bolj konkretne zadeve, profesionalci pa na tekaške stezi z masko na obrazu in merilci po telesu, da ugotovijo kako in kaj. Takle Samsung je pa za mini rekreativce čisto ok, dokler res ne rabiš konkretnih podatkov.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Človek bi rekel, da Ura za 500EUR ali pa 170EUR nista ravno v enakem cenovnem razredu a ne?

A je kdo rekel, da sta? Trditev je bila, da so merilci v pametnih urah zanič v primerjavi s trakom, kar je laž, samo ne smeš vzeti crap zadeve.

Večino "pametnih" ur so samo gadgeti, ki ti ne koristijo kaj konkretno v življenju.

Vse okoli nas so samo takšni in drugačni gadgeti, ki ti nič ne koristijo v življenju. Predvidevam, da živiš v jami?

Fenix 3 recimo uporabljajo profesionalni triatlonci, pa je to ura, dostopna vsakomur (če ima vsak za iphone, potem pa tudi tole ni predrago).

#000000 ::

180 eur oz pri nas bo verjetno ene 250 po tamalm, je vsaj 120 preveč za tisto kar nudi, dokler pride na trg bodo kitajci nadrkali enak ali celo boljšo zapestnico, že sedaj imajo eno ne vem sicer linka a sem jo videl, ki meri tako kot vse ostale korake ipd, utrip in celo pritisk, nima pa mislm da GPS-a in zaslona, a glej v roku 10 dni bo na trgu nekaj podobnega od kitajcev za ceno pod 50 eur, še vedno je blo tako.

Markoff ::

Očitno tek brez merjenja vseh mogočih parametrov ni več zabaven. ;((
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

njyngs ::

Markoff je izjavil:

Očitno tek brez merjenja vseh mogočih parametrov ni več zabaven. ;((

Pol ne moreš šerat na FB :D

edit: in dodati #running #healthy #herbalife #nike #adidas #fit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

PARTyZAN ::

Sam res. Taprav desc laufa bosonog, s pokrivalom čez genitalije iz kravje kože, s kopjem v roki, da še večerjo prinese domov v postonjsko jamo. Tale mladina dans, sam tehnologijo bi uporabljala!

MrNighthawk ::

nekikr je izjavil:

Človek bi rekel, da Ura za 500EUR ali pa 170EUR nista ravno v enakem cenovnem razredu a ne?

A je kdo rekel, da sta? Trditev je bila, da so merilci v pametnih urah zanič v primerjavi s trakom, kar je laž, samo ne smeš vzeti crap zadeve.

Večino "pametnih" ur so samo gadgeti, ki ti ne koristijo kaj konkretno v življenju.

Vse okoli nas so samo takšni in drugačni gadgeti, ki ti nič ne koristijo v življenju. Predvidevam, da živiš v jami?

Fenix 3 recimo uporabljajo profesionalni triatlonci, pa je to ura, dostopna vsakomur (če ima vsak za iphone, potem pa tudi tole ni predrago).


Primerjalni testi katere sem jaz gledal so pokazali prevelika odstopanja, razen pri teku jih je bilo ponavadi manj. Še vedno predlagajo chest strap za resne športnike.
http://www.wareable.com/sport/optical-h...

A za tebe vsak, ki nima 15 useless gadgetov živi v jami? :) Nisem rekel, da nimam gadgetov...ampak, da so po večini useless ;)

Markoff je izjavil:

Očitno tek brez merjenja vseh mogočih parametrov ni več zabaven. ;((


Nekaterim mora ura povedat, da so utrujeni :)

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Primerjalni testi katere sem jaz gledal so pokazali prevelika odstopanja, razen pri teku jih je bilo ponavadi manj. Še vedno predlagajo chest strap za resne športnike.

Linkal nisi nobenega testa, samo en povzetek slabih naprav. Linkaj tisto, o čemer teče beseda, da je vsaj v kontekstu. Recimo tule spodaj.
Resni športniki pa tega niti ne rabijo. Ronaldo se ne bo ukvarjal s srčnim utripom, Prevc tudi ne. To so gadgeti za nas, da popestrijo kakšno aktivnost, da si na njih nastaviš kakšen tempo, intervale ipd.

s51as ::

Tečt se da tudi brez vseh teh meritev, je pa to vseeno ena motivacija in merilo po katerem lahko izboljšaš svojo tehniko ali pa enostavno spremljaš napredek.
Po moje bo zanimiva stvar, škoda res da je samo za android, jaz uporabljam windowse in na widowsih ne deluje nič. Imam en bluetooth okoliprsni merilnik srčnega utripa, ki na windows telefonu nikakor ne deluje...
It's just me myself and I

stuffy ::

Kupi Microsoft band...deluje več kot odlično :)

#000000 ::

Tečt in hodit se da tud brez vseh teh naprav, to je res, ampak samo zdravi ljudje lahko, brezskrbno šibajo in se obremenjujejo, ko si pa enkrat že v pisdi pa rad veš kako kažejo številke da si nebi škodoval namesto deloval preventivno, je pa res da mal delujejo tudi motivacijsko, jest sem od jan do zdaj prehodil že nekaj čez 600 km, če nebi mel telefona s takim appom tega nebi vedu natanko + ko grem k zdravniku mu za tekoči mesec sprintam grafe kake so bile HR obremenitve in podobno, in je vsa navdušena da je to pa res podatek ki ji večinoma primankuje pri pacientih, ker vsi pravijo da se gibajo, a vsakič bol zaliti hodjo tja (tud jest kljub temu dobivam vamp, pa nimam pojma od kje)

Tako da ni slaba taka stvar, je pa pač stvar izbire, lahko si okol rokce prpneš tako zapestnico, al pa LIVESTRONG band, da pač nisi ven is mode LOL

win64 ::

s51as je izjavil:

Tečt se da tudi brez vseh teh meritev, je pa to vseeno ena motivacija in merilo po katerem lahko izboljšaš svojo tehniko ali pa enostavno spremljaš napredek.
Po moje bo zanimiva stvar, škoda res da je samo za android, jaz uporabljam windowse in na widowsih ne deluje nič. Imam en bluetooth okoliprsni merilnik srčnega utripa, ki na windows telefonu nikakor ne deluje...

Fitbit tudi deluje z windowsi.

Malo OT: Ima pa WP(tudi namizni windows) en manjko. Na hitro povedano: imajo v celoti implementiran Bluetooth 4 odjemalca, strežnika pa ne. Tako windows phone ne more oddajati opozoril preko GATT protokola(sprejema jih lahko), ki ga večino malih naprav uporablja. MS band uporablja legacy protokol Accessories API.
Za pošiljanje podatkov iz senzorja v uri na telefon to ni težava. Težava je, da ne moreš sprejemati klicev, videti kdaj te kdo kliče in podobno.

MrNighthawk ::

nekikr je izjavil:

Primerjalni testi katere sem jaz gledal so pokazali prevelika odstopanja, razen pri teku jih je bilo ponavadi manj. Še vedno predlagajo chest strap za resne športnike.

Linkal nisi nobenega testa, samo en povzetek slabih naprav. Linkaj tisto, o čemer teče beseda, da je vsaj v kontekstu. Recimo tule spodaj.
Resni športniki pa tega niti ne rabijo. Ronaldo se ne bo ukvarjal s srčnim utripom, Prevc tudi ne. To so gadgeti za nas, da popestrijo kakšno aktivnost, da si na njih nastaviš kakšen tempo, intervale ipd.


Po Googlaj malo

#000000 je izjavil:

Tečt in hodit se da tud brez vseh teh naprav, to je res, ampak samo zdravi ljudje lahko, brezskrbno šibajo in se obremenjujejo, ko si pa enkrat že v pisdi pa rad veš kako kažejo številke da si nebi škodoval namesto deloval preventivno, je pa res da mal delujejo tudi motivacijsko, jest sem od jan do zdaj prehodil že nekaj čez 600 km, če nebi mel telefona s takim appom tega nebi vedu natanko + ko grem k zdravniku mu za tekoči mesec sprintam grafe kake so bile HR obremenitve in podobno, in je vsa navdušena da je to pa res podatek ki ji večinoma primankuje pri pacientih, ker vsi pravijo da se gibajo, a vsakič bol zaliti hodjo tja (tud jest kljub temu dobivam vamp, pa nimam pojma od kje)

Tako da ni slaba taka stvar, je pa pač stvar izbire, lahko si okol rokce prpneš tako zapestnico, al pa LIVESTRONG band, da pač nisi ven is mode LOL


Motivacijsko je kul. Točnost podatkov je pa za zdej še vprašljiva in ne bi želel, da mi zdravnik na podlagi tega postavlja diagnozo/prognozo itd. :)
Zakaj pa človek dobiva vamp pa najbrž ni Fitbit kriv ;)

rand ::

Ganon je izjavil:

Katero uro pa priporočate za tek in kolesarjenje? GPS, srčni utrip ipd.


Garmin Forerunner 235 za 300€ če nočeš dati 600€ za fenix3. Ima vse funkcije smartwatcha in meri HR na zapestju.
while(1)fork();

roli ::

Garmin vivoactive dobiš za kakih 170€. Ima vgrajen GPS, primeren je tudi za plavanje, prikazuje opozorila iz telefona in vsega tega. Za srčni utrip pa lahko gor priklopiš prsni HR meter.

Moj oče ga je ravno prejšnji teden dobil in izgleda kar ok. Zelo majčkena zadevica, baterija ima zelo dobro avotnomijo. Zaslon sicer ni ravno najkvalitetnejši pa software včasih deluje na prvi pogled malce štorasto - ampak se nisem z njim kaj dosti igral. Mojemu očetu je fajn tudi zaradi tega, ker ima vmesnik v Slovenščini.
http://www.r00li.com

#000000 ::

MrNighthawk je izjavil:

nekikr je izjavil:

Primerjalni testi katere sem jaz gledal so pokazali prevelika odstopanja, razen pri teku jih je bilo ponavadi manj. Še vedno predlagajo chest strap za resne športnike.

Linkal nisi nobenega testa, samo en povzetek slabih naprav. Linkaj tisto, o čemer teče beseda, da je vsaj v kontekstu. Recimo tule spodaj.
Resni športniki pa tega niti ne rabijo. Ronaldo se ne bo ukvarjal s srčnim utripom, Prevc tudi ne. To so gadgeti za nas, da popestrijo kakšno aktivnost, da si na njih nastaviš kakšen tempo, intervale ipd.


Po Googlaj malo

#000000 je izjavil:

Tečt in hodit se da tud brez vseh teh naprav, to je res, ampak samo zdravi ljudje lahko, brezskrbno šibajo in se obremenjujejo, ko si pa enkrat že v pisdi pa rad veš kako kažejo številke da si nebi škodoval namesto deloval preventivno, je pa res da mal delujejo tudi motivacijsko, jest sem od jan do zdaj prehodil že nekaj čez 600 km, če nebi mel telefona s takim appom tega nebi vedu natanko + ko grem k zdravniku mu za tekoči mesec sprintam grafe kake so bile HR obremenitve in podobno, in je vsa navdušena da je to pa res podatek ki ji večinoma primankuje pri pacientih, ker vsi pravijo da se gibajo, a vsakič bol zaliti hodjo tja (tud jest kljub temu dobivam vamp, pa nimam pojma od kje)

Tako da ni slaba taka stvar, je pa pač stvar izbire, lahko si okol rokce prpneš tako zapestnico, al pa LIVESTRONG band, da pač nisi ven is mode LOL


Motivacijsko je kul. Točnost podatkov je pa za zdej še vprašljiva in ne bi želel, da mi zdravnik na podlagi tega postavlja diagnozo/prognozo itd. :)
Zakaj pa človek dobiva vamp pa najbrž ni Fitbit kriv ;)



MA TOČNOST MI banda ki meri HR ni pretirano fail, meni kaže kr precej dobre razultate, za tam utrip dva gor dol, primerjano z profi okximetrom v ZDL ter merilnikom pritiska v ZDL, kjer je baje vse umerjeno, govorim za HR, za pritisk bomo pa vidli ko nabavim prvo zapestnico ki je zmožna tega, zadeva seveda ni certificirana za zdravstvo, če bi bila bi bila cena vsaj 6× višja :) ampak je v meji ki nekako da vedet kaj dejansko se dogaja s številkam, GPS in step metri pa so skor k vojaški že.

Markoff ::

#000000 je izjavil:

...ko grem k zdravniku mu za tekoči mesec sprintam grafe kake so bile HR obremenitve in podobno, in je vsa navdušena da je to pa res podatek ki ji večinoma primankuje pri pacientih, ker vsi pravijo da se gibajo, a vsakič bol zaliti hodjo tja (tud jest kljub temu dobivam vamp, pa nimam pojma od kje)

Tako da ni slaba taka stvar, je pa pač stvar izbire, lahko si okol rokce prpneš tako zapestnico, al pa LIVESTRONG band, da pač nisi ven is mode LOL

Jaz absolutno podpiram takšne appe, saj mnogim lahko dejansko pomagajo v življenju ali življenja celo rešujejo. Težava je v tem, da jih večinoma posvojijo japiji, metroseksualci ali kakorkoli se že danes reče snobom v (večinoma) 30. letih, ki si kupujejo gadgete, ker želijo biti "in" (ali kakorkoli se že reče temu, da si v koraku s zeitgeistom). Takšni pogosto razvrednotijo tako gadgete, kot tudi appe in jim uničujejo ugled.

Saj po mojem bi jaz tudi potreboval kaj takega, da me spravi h gibanju. ;((
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

MrNighthawk ::

Markoff je izjavil:

#000000 je izjavil:

...ko grem k zdravniku mu za tekoči mesec sprintam grafe kake so bile HR obremenitve in podobno, in je vsa navdušena da je to pa res podatek ki ji večinoma primankuje pri pacientih, ker vsi pravijo da se gibajo, a vsakič bol zaliti hodjo tja (tud jest kljub temu dobivam vamp, pa nimam pojma od kje)

Tako da ni slaba taka stvar, je pa pač stvar izbire, lahko si okol rokce prpneš tako zapestnico, al pa LIVESTRONG band, da pač nisi ven is mode LOL

Jaz absolutno podpiram takšne appe, saj mnogim lahko dejansko pomagajo v življenju ali življenja celo rešujejo. Težava je v tem, da jih večinoma posvojijo japiji, metroseksualci ali kakorkoli se že danes reče snobom v (večinoma) 30. letih, ki si kupujejo gadgete, ker želijo biti "in" (ali kakorkoli se že reče temu, da si v koraku s zeitgeistom). Takšni pogosto razvrednotijo tako gadgete, kot tudi appe in jim uničujejo ugled.

Saj po mojem bi jaz tudi potreboval kaj takega, da me spravi h gibanju. ;((


Pred leti sem si kupil HR chest strap od Sportstracker. Cca 80€ meri super, dela že kar nekaj let in je ravno dovolj "geekovski" za analizo :D je pa res, da si prisiljen nosit telefon s sabo.

lopov ::

Na Kickstarterju lahko podprete Pebble2/Time2 -- po novem ima vgrajen HR senzor. Time2 je trenutno (še) za 99$ + dajatve :)
Seveda pa ne priporočam kot hudo zanesljivo športno uro!

BigWhale ::

Jaz imam Fitbit Surge in je za moje potrebe precej ok. GPS je nujen, ker telefona velikokrat nimam kam dati. Moti me software, ki je omejen na pescico sportov in je brez nekega genericnega GPS+heartrate nacina. Potem sem prisiljen uporabljati Bike ride.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna športna ura

Oddelek: Kaj kupiti
183296 (2002) Heisenberg
»

GPS sport tracker

Oddelek: Kaj kupiti
81016 (832) kuglvinkl
»

Samsungov drugi zapestni poizkus: Gear Fit 2

Oddelek: Novice / Android
3213318 (10663) BigWhale
»

Samsung pripravlja pametne ure

Oddelek: Novice / Ostale najave
2310093 (8232) Markoff
»

Samsung je predstavil Gear 2, Gear Fit

Oddelek: Novice / Android
76023 (5385) bluefish

Več podobnih tem