» »

Hlajenje za PRENOSNIK

Hlajenje za PRENOSNIK

jaki1 ::

Pozdravljeni!

Na tem forumu sem bolj nov, ker pa vidim da je ravno pravi kotiček za moje probleme imam vprašanje, in sicer: doma imam približno eno leto star prenosnik znamke HP. Že kmalu po nakupu se je začel pregrevati oziroma zviševati temperaturo. Zanima me kako bi to lahko preprečil? Na internetu sem videl precej sistemov hlajenja na ventilator, cene pa variirajo vse od 20-250$. Kakšna je razlika v kakovosti glede na ceno? Bi bilo mogoče hladiti tudi na kakšen drug način (sicer si že podstavljam knjigo pod laptop, za večji pretok zraka)? Hvala za pomoč. :D

shadeX ::

HP-ji so itak znani po tem da se pregrevajo, tako da dost ne moreš naredit. V mislih mam dve možnosti in sicer

1. Spihaj (če je prah v notranjosti prenosnika, se bo začel pregrevati)
2. Nabaviš kaj takega

Kaj več, da bi rešil ta jajca pa ne moreš naredit.

jaki1 ::

Hvala bom poskusil, zanima me če ti "hladilniki" res tako, dosti izboljšajo hlajenje? Ker 5 stopinj gor ali dol mi je vseeno :P. Imaš ti kakšne izkušnje z temi hladilniki slučajno?

hojnikb ::

pozabi te hladilnike, ker so samo obliž na rano.

Lepo spucaj hladilni sistem ter zamenjaj termano pasto, pa more špilat. Če ne, potem ga reklamiraj.
#brezpodpisa

shadeX ::

jaki1 je izjavil:

Hvala bom poskusil, zanima me če ti "hladilniki" res tako, dosti izboljšajo hlajenje? Ker 5 stopinj gor ali dol mi je vseeno :P. Imaš ti kakšne izkušnje z temi hladilniki slučajno?


Ni nekaj kar bi res izboljšalo hlajenje prenosnika. To je bolj kot ne "mizica" za prenosnik, da ga nimaš ravno na odeji v postelji, kjer mu blokiraš reže :)

Če ga maš na mizi je pa praktično vseeno. Mogoče kakšna stopinja hladneje, za 5 bi bil pa že luksuz :)

fujtajksel ::

> ... približno eno leto star prenosnik znamke HP. Že kmalu po nakupu se je začel pregrevati oziroma zviševati temperaturo. ...

V prašnem okolju se reže hladilnika zabašejo tud manj kot v enem mesecu, v enem letu se ti lahko tudi če načeloma zelo lepo delaš z njim. Termalna pasta v tem času naj še ne bi bila fuč, mogoče sicer že na začetku ni bila dobro nanešena. Itq pri mnogih prenosnikih hlajenje ni dobro rešeno in vidiš "thermal throttling" v reviewih novih primerkov direkt iz fabrike, ker je v štacuni važno da imajo prenosniki hude specifikacije in da so majhni in tanki in lahki in poceni, kar sevede ne gre dobro skup ampak vsi padamo na isto foro :'(

V glavnem, redno čiščenje ventilatorja je nuja, če delaš redno preden se hudo zabaše ne vzame 5 minut in ni treba nič razdirat. Če že imaš hujši problem, pejd na servis ali poglej na YT če je kdo posnel natančna navodila za tvoj prenosnik ali če se najde podroben service manual.

MasterTade ::

ofni pa spuci..Hpje je ponavad lahko razstavt ker se kuj začne pregrevat :D
Mors omnia aequat

hojnikb ::

ne vse. nekateri so prav zoprni za razstavljat.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi prenosniki se pregrevajo, problem rešuje programski popravek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6712808 (9262) Invictus
»

Hladilnik za laptop

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
275360 (3221) jozekuch
»

HP Probook 4730s

Oddelek: Pomoč in nasveti
253870 (2662) maestroarte
»

Težave s prenosnikom HP PAVILION DV5 (ekran)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111550 (1366) jukoz
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019257 (18326) Havq

Več podobnih tem