» »

Zunanji disk ne prepozna particije

Zunanji disk ne prepozna particije

rs1975 ::

Imam sledeč primer, prosim za kak nasvet kaj narediti.

Iz starega pokvarjenega prenosnika sem ven vzel disk, katerega bi sedaj uporabljal kot zunanjega.

Na tem starem disku sem imel narejeni 2 particiji. Sedaj ko ta disk preklopim preko USB na novi računalnik mi najde samo tisto particijo, na kateri so bili Windowsi. Druge pa ne vidim. Zanimivo je sicer, da ko gledam pregled te prikazane particije, mi izpiše velikost 225GB, kolikor je dejansko velikost celotnega diska. Ta disk sem imel razdeljen na cca. 75+150GB.

Je kakšna možnost, da bi prišel do te manjkajoče particije?

dukedl ::

najbrž samo nima dodeljene črke...
poišči jo v disk managementu in dodeli neko neuporabljeno črko pa bo



aha sm bil prehitr...kaj pa če disk vklopiš brez tega usb vmesnika? kaj pravi disk management?
lp dukedl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dukedl ()

rs1975 ::

kako to misliš? če si mislil, da ga vstavim direkt v računalnik bo težka, ker je novi računalnik tudi prenosnik...

Jst ::

Sprašuje te, kaj pravi:

diskmgmt.msc

(Vpiši v cmd, najbolje z Admin privilegiji)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

rs1975 ::

Evo, prilagam sliko. Gre za disk H, ki je bil na starem računalniku razdeljen na dve particiji. Ko brskam po njej, so vidne samo datoteke iz diska, na katerem so bili Windowsi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

AC_DC ::

Na tem disku imaš (H:) in in hp recovery particiji (I:).

rs1975 ::

Ja, tudi to je od starega diska. Tega nisem niti uporabljal, je zgolj 6GB velik...

BorutK-73 ::

Pobriši vse particije * (če nimaš gor pomembni datotek) in ustvari novo čez celoten disk. HPrecovery particija je verjetno skrita.

*
Seveda obe particiji na modrem disku, Disk 1.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Po tej sliki izgleda, da si imel samo eno zate-uporabno particijo, veliko 226GB.

Praviš, da si imel še eno. Kaj so datoteke iz druge izginile?

Mogoče je to pač kakšen "hack" proizvajalca zunanjega ohišja. Recimo na mojem 3TB je 1TB namenjen za backup, pa čeprav se vseh 3TB vidi kot ena particija. Vendar na tej 1TB particiji sploh nikoli nisem gledal, kaj je gor, tako, da ti ne moram pomagati.

Po sliki sodeč, imaš eno particijo, veliko v velikosti hard diska. Makverjetneje ti je nekaj "odžiral" backup program/servis, ki ga pa sedaj več ne vidiš, ker, se predstavi koz druga naprava.

ps: kakšen mesec naaj sem raziskoval, kater backup program uporabiti/kupiti in je izbire mnogo z mnogimi funkcijami.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

rs1975 ::

Ah, sem se zmotil...:) zgleda, da sem res imel le eno particijo. Sem nekako našel tiste datoteke, katere so bile pomembne.

Hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk in particije (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
597069 (5441) solatko
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678090 (6647) ngc2392
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5811910 (7391) carota
»

Pomoč pri Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
204877 (4453) BorutK-73
»

Simple Basic Volume - Težave pri dostopanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
5673 (535) wooted

Več podobnih tem