» »

Vprašanje glede dobavljivosti licenc

Vprašanje glede dobavljivosti licenc

Mato989 ::

Pozdravljeni, imam nekaj vprašanj, sicer sem nekaj že iskal pa se obračam še na vas.

In sicer:

- imam XP pro OEM licenco na eni stari kišti, zanima me ali bi lahko to licenco porihtal da bi mi delala na neki drugi stari kišti če vnesem ključ? Ali je to sploh možno, če recimo pokličem Microsoft?

- Zanima me če je še sploh možno dobit FPP (prenosljivo pač) licenco za Windows 7?

Pač imam slab feeling da bo Microsoft začel izklapljat kakšne licence in blokirat Winse (taka smer se mi nakazuje) pri win 10tka itd. in bi rad mel nek backup, kejr ne špijonirajo kar tako in ne dobivajo podatkov, hkrati sta mi XP in Win7 top windowsa in mi je itak žal da nsiem kupil takrat FPP licence za 7tko ali Xpje...

Hvala vnaprej

hojnikb ::

- imam XP pro OEM licenco na eni stari kišti, zanima me ali bi lahko to licenco porihtal da bi mi delala na neki drugi stari kišti če vnesem ključ? Ali je to sploh možno, če recimo pokličem Microsoft?


oem licence niso prenosljive.


in bi rad mel nek backup, kejr ne špijonirajo kar tako in ne dobivajo podatkov, hkrati sta mi XP in Win7 top windowsa in mi je itak žal da nsiem kupil takrat FPP licence za 7tko ali Xpje...


In po čem sklepaš, da ti winsi ne špijonirajo ? :)
#brezpodpisa

mtosev ::

Na ebayu bp dobiš win7 fpp škatlo/licenco. V ebay napiši windows 7 retail/fpp.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pesimist ::

noja kolko legit pa so te ebay ponudbe saj vidim za 10ko cene od 10-20$.

Nekak se mi zdi da je to isto legit kot iz partisa dol, ceprav dopuscam moznost da bi delalo. Vendar ki so vsi papiri in racuni?

peko_deko ::

jst sm dobil za par eur msdnaa licence, ki delajo čisto ok

če jih firma kupi 1000 tud za eno ne plača tolk, mogoče je kdo pač dobil za kako darilo, uporablja pa linux in je ne rabi, .....

Cveto ::

Mato989 je izjavil:

Pozdravljeni, imam nekaj vprašanj, sicer sem nekaj že iskal pa se obračam še na vas.

In sicer:

- imam XP pro OEM licenco na eni stari kišti, zanima me ali bi lahko to licenco porihtal da bi mi delala na neki drugi stari kišti če vnesem ključ? Ali je to sploh možno, če recimo pokličem Microsoft?

- Zanima me če je še sploh možno dobit FPP (prenosljivo pač) licenco za Windows 7?

Pač imam slab feeling da bo Microsoft začel izklapljat kakšne licence in blokirat Winse (taka smer se mi nakazuje) pri win 10tka itd. in bi rad mel nek backup, kejr ne špijonirajo kar tako in ne dobivajo podatkov, hkrati sta mi XP in Win7 top windowsa in mi je itak žal da nsiem kupil takrat FPP licence za 7tko ali Xpje...

Hvala vnaprej


Je možno. Sicer ni ravno legalno, a za domačo uporabo se MS ne bo sekiral. Normalno instaliraš Windowse na novo kišto in vneseš ključ. Ko je instalirano, poizkusiš aktiviran windowse. Če na računalniku še nisi kaj menjal bi moralo iti skoz. Če ne gre, izbereš telfonsko aktivacijo, odtipkaš v telefon številko ki to jo dajo windowsi, nakar ti ms po telefonu (gre za avtomatiziran sistem) javi številko s katero odkleneš windowse. Kar v neskončno to ne deluje, a prvi bi morali iti skoz.

Seveda pa, kot sem že napisal, s tem krši MS licenčne pogoje.

Pa tudi glede varnosti bi priporočal vsaj windows 7. XP so že tako out da so nevarni.

FPP licence se dobi in v win 10 sploh niso drage, recimo tole:

http://www.enaa.com/oddelki/microsoft/i...

Seveda pa je treba ob morebitnem prenosu deinstalirati sistem iz stare mašine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti original Windows 10 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
19132198 (6884) Gospod
»

Windows licenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5015024 (8259) Dman
»

Nakup Windows 10 - katere izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
328812 (8076) Miha 333
»

Iz nelegalno do legalno win7pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
243926 (2942) Mare2
»

Je legalno naložiti Visto na drug računalnik??

Oddelek: Operacijski sistemi
363787 (2693) nonenone

Več podobnih tem