» »

Napaka - Memory_Management - Namestitev Windows10

Napaka - Memory_Management - Namestitev Windows10

[DrAc0] ::

Pozdravljeni,

Na nov Asus-ov L502SA laptop sem po večjih težavah namestil Win7 (seveda nisem bil pozoren, da ni podpore glede gonilnikov za ta win7).
Trenutno imam na laptopu nameščene win7 a so zaradi manjka gonilnikov neuporabni, nato sem preko usb kljuca poizkusil namestiti win10. (CD-rom-a nima.)

Pred začetkom namestitve mi enostavno javi Memory_Management napako, nakar se ciklično zaganja. Preko win7 sem uspešno pognal program sfc/scannow.
Napak ni pokazal nobenih, kasneje sem poizkusil z nadgradnjo biosa (iz verzije 204 na 209). Nekaterim je to pomagalo rešit težavo.

A kot sem kasneje ugotovil, da mi EasyFlash (Bios-ov program za ugrade) ne prepozna upgrade "fajla", ki je na ključku. Enostavno ga ne pokaže, tako da niti posodobitev Biosa ni mogoča. :(
Preko bootable usb Freedos-a ne morem dostopati do diska, da bi ga ponovno formatiral. Disk je "formatiran" MBR načinu.
Zagon memtesta ni pokazal nikakrčnih napak (rač. je nov!)

Nikakor ne morem naprej od tu? Napaka na disku, usb ključu, ... ?

Vsakršna ideja dobrodošla.
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

solatko ::

Napaka je v tem, da se ti računalnik zažene v UEFI. Če boš iz M$-jeve strani potegnil windows 10 in orodje za izdelavo ISO slike, ter to prenesel na ključ, boš win 10 nemoteno zagnal.

Pogoj je seveda prednaložen win 10 OEM. Če pa si imel freedos, pa se boš moral malo potruditi na piratskih forumih, ker boš tu, težko dobil uporaben odgovor, zaradi pravil S-T.
Delo krepa človeka

[DrAc0] ::

Hvala za odgovor.
Se bom lotil težave s tega vidika.
Hvala.
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

[DrAc0] ::

Rešitev:

Nazadnje sem bil primoran uporabiti externi CD-rom, preko katerega sem naložil OS (8), nakar ga nadgradil na zadnjo različico OS(10).

Dokončni razlog za pojavljanje Memory_management pri namestitvi M-OS ni znan.
Domnevam da je bila težava v ISO formatu OS-a ali v splošni težavi kompatibilnosti USB-ključev in prenosnika.

LP
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

Han ::

Verjetno ne bi imel nobenih težav, če bi Windows 10 ISO zapisal na USB ključ z Rufus v UEFI GPT načinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

jest10 ::

Kar se tiče posodobitve biosa. Se najdejo plate pri katerih moraš imeti ključek formatiran v fat/fat32, da ga zna prebrati.

[DrAc0] ::

@Han: Sem poizkusil, večrat z različnimi verzijami Rufus-a in OS-ov z nastavitvami UEFI GPT. Vedno ista napaka - Memory_Management.

@jest10: Sem poizkusil s FAT32 in FAT z različnimi ključki različnih velikost, ne prebira nobenih "fajlov" prepozna samo "direktorije" - mape.
Čudna reč..
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

Zheegec ::

A secure boot imaš vključen?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boogie_xlr ::

[DrAc0] je izjavil:

Sem poizkusil s FAT32 in FAT z različnimi ključki različnih velikost, ne prebira nobenih "fajlov" prepozna samo "direktorije" - mape.
Čudna reč..
Banalno ampak si odzipal downloadan file? na ključku bi mogla bit datoteka E502SAF1.209 brez drugih končnic

[DrAc0] ::

@Zheegec: Secure boot : Disabled

@ boogie_xlr: Točno tako, DL-jal bios update iz uradne Asus strani in kot si zapisal je bil "fajl" točno tako poimenovan. Brez izjeme.
Še vedno ni prepoznave.
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

AC_DC ::

Bios update iz uradne Asus strani je v zip formatu.
http://www.asus.com/support/Download/3/...

E502SAF1209.zip


S katerim orodjem si spravil win10 iso na usb ?

https://www.microsoft.com/en-us/downloa...
https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Zheegec ::

[DrAc0] je izjavil:

@Zheegec: Secure boot : Disabled

@ boogie_xlr: Točno tako, DL-jal bios update iz uradne Asus strani in kot si zapisal je bil "fajl" točno tako poimenovan. Brez izjeme.
Še vedno ni prepoznave.

Vključi secure boot za Win10.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535376 (3303) Han
»

Windows 10 Image ne boota iz USB-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
272950 (2267) MIHAc27
»

windows inštalacija problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111773 (1343) tone 45
»

Windows 10 BSOD memory_management

Oddelek: Operacijski sistemi
92189 (1720) slovo
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518772 (1010) Mare2

Več podobnih tem