» »

Koliko zaračunati za izdelavo videa?

Koliko zaračunati za izdelavo videa?

«
1
2 3 4

GitaBri ::

Zdravo pred kratkim sem dobil ponudbo za izdelavo kratkega filma za poroko. Film bo narejen samo iz slik z glasbeno podlago (4 min vse skup), slike pa bom dobil od stranke, torej nič fotografiranja z moje strani. pa me zanima koliko bi bilo primerno zaračunat za kaj takega?

NooB ::

20 - 50 EUR/h.
LP, JAZ

111111111111 ::

300€ če ste dobri kolegi, drugače pa okoli 500€ še posebej če se boš spuščal v lepe prehode med slikami, da bo res neka zgodba pol za manj skoraj ne moreš naredit.

donvito ::

Ti najbrž nimaš prav veliko prijateljev, vsaj po napisanem sodeč. :)

111111111111 ::

Ti pa očitno ne furaš posla. :D Pač zastonj ne moreš delat, pa tudi OP očitno ni bil povabljen na poroko. Za izdelavo takega videa porabiš cca. 10-15 ur, če se hočeš pa še ekstra potrudit je takoj 25 - 30, da ne namečeš skupaj kar nekaj. Se ti zdi 10€ na uro preveč?

Machete ::

15 ur - 30 ur za 4 min video? Saj ni trailer za Spider man madonca :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blum ::

Če ste kolegi, se tako stvar naredi za 2 pira, drugače pa za tam, 20-25 eur (brez ddv). Tu maš posla za dve urce, vključno z obdelavo fotk.

111111111111 ::

OK. Poglejmo takole. Če sta imela na poroki povprečnega fotografa ti poslika cca. 4000-6000 slik. Če imaš boljšega je to takoj 10000 slik. Določene za album niso, so pa super za v video. Čez ves ta šrot se moraš prebit in si naredit selekcijo, razporedit, naredit prehode med slikami, vse skupaj zmetat, po možnosti bo še izbira glasbe na tebi. Skratka stvar se zavleče. Dobit se z ženinom in nevesto da povesta svoje želje, vožnja ali hoja sem ter tja, če hočeta še račun...

Drugače pa 30 sekunda reklama pobere 2 snemalna dneva celotne ekipe in 1 dan montaže v studiu.

@Blum: Mislim da si najcenejši. :D Za 25EUR se meni ne splača mašine vžgat.

EDIT: Potem je tudi power point ok, ne rabita filmčka.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Ha ha, za dva pira. Najbolje, da še plača, da lahko naredi filmček.

Očitno eni nimajo niti najmanjšega pojma, koliko ur gre na minuto filma. Ne mislim tistega, ko namečeš 50 slik v Impress oz. PowerPoint.

Če se poznate, raje zavrni, ker bo vsaj eden nezadovoljen. Pa naj bo zaradi kvalitete, cene ali časa. Razen, če jim bo všeč filmček ala PowerPoint.

kixs ::

Saj verjetno imata PowerPoint mislih. Sicer pa en filmcek iz staticnih slik tudi ne bi smel ne vem koliko casa vzet.

Thuban ::

Windows Movie Maker. In vi bi računali 500 EUR za to da naredite isto kar se naredi s tem programom. Vrhunsko.

http://windows.microsoft.com/sl-si/wind...
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

fikus_ ::

Chuapoiz, si računal sploh kako pogosto moraš slikati, da na poroki narediš 10000 slik, ali si napisal kar na pamet?! Povprečno vsakih 5 s ena slika?!

Najprej je dobro vedeti, koliko slik boš dobil za pregledati, koliko jih boš spravil v filmček/powerpoint iz tega si predvidi koliko časa boš delal in za koliko ceniš svoj čas/hardware/software, pa dobiš ceno!

Thuban ::

Wrop je izjavil:


Očitno eni nimajo niti najmanjšega pojma, koliko ur gre na minuto filma. Ne mislim tistega, ko namečeš 50 slik v Impress oz. PowerPoint.


daš primer filmčka slik, ki je vreden 500 € prosim?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

111111111111 ::

fikus_ je izjavil:

Chuapoiz, si računal sploh kako pogosto moraš slikati, da na poroki narediš 10000 slik, ali si napisal kar na pamet?! Povprečno vsakih 5 s ena slika?!

Najprej je dobro vedeti, koliko slik boš dobil za pregledati, koliko jih boš spravil v filmček/powerpoint iz tega si predvidi koliko časa boš delal in za koliko ceniš svoj čas/hardware/software, pa dobiš ceno!


Na koliko porokah si videl enega fotografa? Za skupinsko fotko se naredi cca. 100-150 slik 2-3 zorni koti vsak naredi nekaj rapid slik in si takoj tam. Kolk pa misliš da stane fotograf na poroki? Za 1000€ ti pride amater s kolegom in ti spaca eno knjigo, če hočeš še ohcet je cca. 1500€. Ostalo je pa potem navzgor. če fotografiraš in delaš foto knjigo, lahko narediš še filmček za 300€, ker si itak slike že pregledal in porihtal.

Jaz tudi računam 25€ če mi pošlješ slike, jih vržem v powerpoint in potem stisnem eno animacijo čez vse slike in ti pošljem vse skupaj na ključku nazaj. :)

Thuban je izjavil:

daš primer filmčka slik, ki je vreden 500 € prosim?


Tale je krepko čez 500€:

Zgodovina sprememb…

iKst ::

111111111111 je izjavil:

300€ če ste dobri kolegi, drugače pa okoli 500€ še posebej če se boš spuščal v lepe prehode med slikami, da bo res neka zgodba pol za manj skoraj ne moreš naredit.


IMHO precej dobra ocena.

shadeX ::

111111111111 je izjavil:

300€ če ste dobri kolegi, drugače pa okoli 500€ še posebej če se boš spuščal v lepe prehode med slikami, da bo res neka zgodba pol za manj skoraj ne moreš naredit.


Roflmao. Kolega, ki se je lani poročil je imel 2 najeta profesionalna fotografa. Cel dan sta slikala + naredila 45minutni video (slike+video), ter še fizični album, za (skupaj) 600€.

25€ je za samo obdelavo premalo, ampak 500€ je pa močno pretirana cena.

iKst ::

Očitno dva taka, ki se zelo rada matrata za drobiž.

Sezona porok traja cca. 25 tednov (max). Če vsak teden narediš 2 poroki (optimistično, na poroko fotograf porabi še vsaj 2, 3 dni obdelave) po 600€ na leto zaslužiš 30 jurjev. Če imaš samo 10 jurjev stroškov (spet optimistično, albumi so dragi, da ne govorimo o opremi). Ti ostane 10 jurjev letno po osebi, ker je manj kot minimalna plača.

Ne bit neumni pa zaračunajte svoje delo kot se spodobi.

111111111111 ::

Folk se pač poceni prodaja, o kvaliteti njunih izdelkov pa močno dvomim. Že sama kvalitetna fotoknjiga stane cca. 250€+ Nikoli nisem trdil, da ne moreš najti idiota, ki ti naredi nekaj napol zastonj. So pač taki časi in marsikdo dela pod ceno, kar še ne pomeni da je to standard.

Naj dam en res lep primer kaj se da narediti s slikami:
https://vimeo.com/3114617

Si predstavljate, kakšen lep izdelek dobiš ven če ti ga dela en tak profi v celoti. Fotografija + montaža. Za prste oblizat.

Invictus ::

Večina ljudi je precej hitro zadovoljna s kvaliteto. ZA večino je dovolj en fotograf, ki pač poslika kar poslika.

Fotoaparati so pa danes dovolj dobri da lahko še tak amater naredi zadovoljivo sliko.

Glede na to da je folk čisto zadovoljen s HD ekrani, me to sploh ne čudi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

Jaz bi reko 50-80eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Phantomeye ::

iKst je izjavil:

Očitno dva taka, ki se zelo rada matrata za drobiž.

Sezona porok traja cca. 25 tednov (max). Če vsak teden narediš 2 poroki (optimistično, na poroko fotograf porabi še vsaj 2, 3 dni obdelave) po 600€ na leto zaslužiš 30 jurjev. Če imaš samo 10 jurjev stroškov (spet optimistično, albumi so dragi, da ne govorimo o opremi). Ti ostane 10 jurjev letno po osebi, ker je manj kot minimalna plača.

Ne bit neumni pa zaračunajte svoje delo kot se spodobi.


Kako narediš dve poroki na teden? Niso občajno poroke na isti dan? Sobota?

Preden bi jima zinil ceno, bi ju vseeno vprašal kaj točno pričakujeta od filmčka. Eno je, če hočeta nekaj posebnega, drugo, če hočeta 'powerpoint' iz random slik.

Zgodovina sprememb…

jero_no1 ::

111111111111 je izjavil:



Na koliko porokah si videl enega fotografa? Za skupinsko fotko se naredi cca. 100-150 slik 2-3 zorni koti vsak naredi nekaj rapid slik in si takoj tam. Kolk pa misliš da stane fotograf na poroki? Za 1000€ ti pride amater s kolegom in ti spaca eno knjigo, če hočeš še ohcet je cca. 1500€. Ostalo je pa potem navzgor. če fotografiraš in delaš foto knjigo, lahko narediš še filmček za 300€, ker si itak slike že pregledal in porihtal.


Koleg amater je računal 300€ za fotografiranje, tisti ki mu je pomagal, je naredu za darilo. Fotoknjiga 170 slik je bla potem 200€.
Ne vem kakšne foto cenike ti gledaš - 2 profi fotografa za cel dan staneta od 800€ dalje (brez fotoknjige, samo poštimane fotke).


iKst je izjavil:

Očitno dva taka, ki se zelo rada matrata za drobiž.

Sezona porok traja cca. 25 tednov (max). Če vsak teden narediš 2 poroki (optimistično, na poroko fotograf porabi še vsaj 2, 3 dni obdelave) po 600€ na leto zaslužiš 30 jurjev. Če imaš samo 10 jurjev stroškov (spet optimistično, albumi so dragi, da ne govorimo o opremi). Ti ostane 10 jurjev letno po osebi, ker je manj kot minimalna plača.

Ne bit neumni pa zaračunajte svoje delo kot se spodobi.



Ker profi fotograf slika samo 25 porok na leto, ostalega pol leta pa zapravlja tistih 10k, a ne??? :)

iKst ::

Kako narediš dve poroki na teden? Niso občajno poroke na isti dan? Sobota?


Ne vse, imaš tudi poroke med tednom pa ob nedeljah itd. Ampak ja, napisal sem optimalen scenarij, če si res nafilaš urnik in se ti vse izide 100%.

Ker profi fotograf slika samo 25 porok na leto, ostalega pol leta pa zapravlja tistih 10k, a ne??? :)


Bolj kot ne. Kaj pa naj poročni fotograf dela takrat, ko ni nobene poroke?

shadeX ::

Kaj pa naj poročni fotograf dela takrat, ko ni nobene poroke?


Ta ko ga je kolega najel, ima svoj studio, kjer fotografira (razvija fotografije), ter prodaja drobnarije. (telefone, fotoaparate..itd, pač en tak manjši prostor kjer ma to navlako, zadaj pa fotografira in razvija.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

gruntfürmich ::

itq za 2 pira je realna cena, kaj pa si misli da je!?
računat za nek beden video ki ga lahko zmontira tudi sosedov mulc? ali za neke fotografije, ki jih bo na poroki itq na tisoče iz vseh telefonov???

http://siol.net/siol-plus/kolumne/dezel...
http://siol.net/siol-plus/kolumne/druzb...
http://siol.net/siol-plus/kolumne/youtu...
http://siol.net/siol-plus/kolumne/pol-a...
http://siol.net/siol-plus/kolumne/boj-z...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Spc ::

111111111111 je izjavil:

OK. Poglejmo takole. Če sta imela na poroki povprečnega fotografa ti poslika cca. 4000-6000 slik. Če imaš boljšega je to takoj 10000 slik.

Poznam jaz par fotografov in več kot 130-150 slik nikoli ne poslikajo na porokah, računajo pa ponavadi 900-1500€ za teh 130 slik + album.

Nisem še videl fotografa,da bi poslikal 10000 slik na poroki.
 

iKst ::

Poslikajo jih vsi toliko, od sebe jih dajo pa tistih 130-150.

Spc ::

Nevem če je možno 10k slik poslikat na poroki, to pomeni, da moraš vsakih 5 - 30 sekund slikati sliko, kar je nemogoče.
 

opeter ::

Spc je izjavil:

Nevem če je možno 10k slik poslikat na poroki, to pomeni, da moraš vsakih 5 - 30 sekund slikati sliko, kar je nemogoče.


A o rafalu si že slišal? Boljši fotoaparati zmorej več ducat na sekundo, nekateri celo 100 ali več.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Spc ::

In kaj z tem dosežeš ko slikaš sliko vsakih 5 sekund ?
Aja točno, 1 oseba se premakne za 10 centimetrov.
 

HighBane ::

Saj lahko pregledaš vse slike, izbereš najboljše, se igraš z animacijami, prehodi, enako z glasbeno spremljavo, še kake kratke zvoke in je hitro par ur (dni) vloženih
ali pa jih vržeš noter 5s na sliko (4min 50 slik) (razporediš kronološko), enak prehod ali brez, daš catchy muziko čez cel filmček in si opravil v max 30min (+ render time), odvisno če imaš že pripravljene slike.
Tako da je odvisno, koliko je pripravljen plačati.

fikus_ ::

Kaj ti pomaga "rafalno" slikanje, če je kader v osnovi sfaljen! Samo več dela si narediš pri pregledovanju slik!
Za dober kader/ujeti trenutek se moraš gibati po prostoru in iskati zanimive stvari. In ne verjamem, da potem vsakih 5s narediš solidno fotografijo!
Tako da izjava s 10000 fotografijami na poroko je mal bosa, mogoče 2 ali 3 fotografi, pa še ti morajo biti pridni.
Slikanje poroke + fotografije 800 - 1000 € OK, če ima naročnik dosti pod palcem, še več.
Za idelavo 4 min. filmčka iz izbora 150 fotografij je pa 500 € preveč! (je nekdo zgoraj napisal da fotografi dajo od sebe 130-150 fotografij).
Aja, pa skupinska slika 150 fotografij; nekaj mi tu ne gre skupaj, potem imaš po 5 fotografij praktično enakih. Mislim, da nekateri tukaj pretiravajo in poskušajo nabijati ceno.

Miha 333 ::

NooB je izjavil:

20 - 50 EUR/h.

To je OK cena z računom in DDV-jem. Če govorimo o "neto" ceni, potem pol manj.

Spc ::

fikus_ je izjavil:

Kaj ti pomaga "rafalno" slikanje, če je kader v osnovi sfaljen! Samo več dela si narediš pri pregledovanju slik!

Točno tako, pa boljše, da ne razmišljam koliko zasede teh 10000 slik, če je ena slika velika 32MB - 120MB ...

:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

111111111111 ::

fikus_ je izjavil:

Kaj ti pomaga "rafalno" slikanje, če je kader v osnovi sfaljen! Samo več dela si narediš pri pregledovanju slik!
Za dober kader/ujeti trenutek se moraš gibati po prostoru in iskati zanimive stvari. In ne verjamem, da potem vsakih 5s narediš solidno fotografijo!
Tako da izjava s 10000 fotografijami na poroko je mal bosa, mogoče 2 ali 3 fotografi, pa še ti morajo biti pridni.
Slikanje poroke + fotografije 800 - 1000 € OK, če ima naročnik dosti pod palcem, še več.
Za idelavo 4 min. filmčka iz izbora 150 fotografij je pa 500 € preveč! (je nekdo zgoraj napisal da fotografi dajo od sebe 130-150 fotografij).
Aja, pa skupinska slika 150 fotografij; nekaj mi tu ne gre skupaj, potem imaš po 5 fotografij praktično enakih. Mislim, da nekateri tukaj pretiravajo in poskušajo nabijati ceno.


OK. Osnove. Trije fotografirajo skupinsko sliko eden iz leve proti desni eden po sredini eden od zgoraj. En kriči poglejte sem, nasmejte se, slikaš rafalno, ven dobiš 150+ slik in izmed vsega tega sranja dobiš 1-2 fotki, ki sta OK, kjer se noben ne vrta po nosu, kjer noben ne miži, kjer noben ne kaže jezika. Se sploh zavedaš kako težko je dobiti ven eno res lepo skupinsko sliko, da so ok barve. Končni produkt fotografa je res 150 slik, ampak iz izbora 5000 jih da 150 v knjigo in ženinu in nevesti cca. 1000 ki so ratale. Da ne omenim slikarjenja z pričami, ženin in nevesta, starši, itd...

Sicer ne vem kaj počnete v življenju, ampak se ti ne zdi neumno da si strokovnjak svojega področja IT in ti stranka reče, da to bi sosedov mulc naredil za pico. Meni se je to že zgodilo, sem pogledal stranko v oči in rekel, da naj pač pokliče soseda, jaz se 3 ure ne bom matral za 1 pico ali 10€ da bom imel za kavo. Raje ležim doma in gledam v strop.

Lahko pa ti pridem polagat ploščice za 5€ na uro in bom delal 5x dlje kot mojster, pa ne morem obljubit da bodo v ravni vrsti. lahko se zmeniva za 1 pir na uro, pa ti zagotavljam da 100% ne bodo v ravni vrsti.

Jaz če pokličem v hišo mojstra, sem mu pripravljen plačat in tudi pričakujem da mi ne bo zajebal ploščic, če hočem plačat mojstra, da bom imel lepo, pa moram tudi jaz nekje ZASLUŽIT €. Če sem vložil ure in ure v izobraževanja, v detajle, hočem to imeti plačano in dobiš v zameno odličen izdelek oz. opravljeno storitev. Če pa ti je škoda denarja pač plačaš manj, tistemu, ki ti je pripravljen narediti po taki ceni.

Thuban ::

fair enough.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Spc ::

Se pravi posebni fotografi z 20000 / 10000 slikami nosijo zraven 1TB diske, da vseh teh 10k/20k slik gor shranjujejo.
:D
 

111111111111 ::

Spc je izjavil:

Točno tako, pa boljše, da ne razmišljam koliko zasede teh 10000 slik, če je ena slika velika 32MB - 120MB ...

:)


Ti lahko povem iz prve, ena poroka+ohcet, cca. 5 TB ene so večje kvalitete druge malo slabše, fotografi presodijo in ponastavijo kvaliteto glede na svetlobo, zajem (ali je panorama, poročni detajli, da to ne prerase v neobvljadljivo) Ampak za 10000 slik je ene 4-5 fotografov, dobiš pa tudi 3d cerkev lahko vidiš kje je kdo sedel itd... na koncu je prav noro, kaj se da ven dobit. Ampak za tako razkošje je hitro cena 5k+. :)

In če imaš dovolj materiala lahko narediš krasen filmček iz slik, pač treba je pa plačat. LAhko delaš prehode, odtenke, pokažeš objokane starše, zadaj pa srečna ženina in nevesto, skratka poveš zgodbo, da se ti srce trga.

Če ne pa 60€, 150 slikc druga za drugo, shraniš v MKV in čao miki, filmček narejen v windows movie maker.

fikus_ ::

Ja ok, trije skupinska slika pa rafalno slikanje dobiš 150 slik. Ali potem greš gledati, da malo pretiravam 250 ljudi na sliki, da so vsi ok?! Ker potem rabiš res 10 ur samo za skupinske slike.
Pa povej mi, koliko je na leto v SLO porok s tremi fotografi?

111111111111 ::

Spc je izjavil:

Se pravi posebni fotografi z 20000 / 10000 slikami nosijo zraven 1TB diske, da vseh teh 10k/20k slik gor shranjujejo.
:D


Tako nekako. :) Imaš opremo vržeš notri kartico, ti skopira na diske in kartico pobriše. Samo hodiš mimo in ko ti zmanjka pobereš kartice ven. Naenkrat lahko kopira 15 SD kartic.

fikus_ je izjavil:

Ja ok, trije skupinska slika pa rafalno slikanje dobiš 150 slik. Ali potem greš gledati, da malo pretiravam 250 ljudi na sliki, da so vsi ok?! Ker potem rabiš res 10 ur samo za skupinske slike.
Pa povej mi, koliko je na leto v SLO porok s tremi fotografi?


Jebat ga. Tak je posel. :) Se da programerjem gledat 5000 vrstic kode? Kaj pa profesionalni športniki tolk enga znoja in tekanja in ostalega sranja? Bogati se še večkrat poročajo kot revni. :D Kdo pravi samo slovenija? raje mi povej kam greš v sloveniji, da ti omogoči tako storitev? Sploh dobiš firmo, ki zmore pohendlat ohcet za 200+ gostov? :)

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Pri kolegu, ko so štimali nevesto je fotograf kar klikal na sprožilec. Isto, ko so urejali njeno mamo. Pa zunaj, je samo avto poslikal iz vseh možnih zornih kotov.

Tako, da zagotovo slik je ratalo ogromno. Sem pa vprašal potem kolega, kako je shranjeval te slike, pa je povedal da je imel nekaj SD kartic s sabo.

Točnih podatkov ne vem, ampak nekaj sd kartic lahko nastane tudi do 1TB ali celo več posnetkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Glugy ::

Ma ja. Daš znancu (vedno se najde vsaj en) ki ima vsaj nekaj talenta in veselja z slikanjem da slika poroko, mu daš 100 evrov pa ti bo zrihtal čist zadovoljivo video is slikic pa še slikanje.

Tist k neke profesionalce najemaš pa neki dodajo kvečjemu 20% h končni kvaliteti, stanejo te pa 500% več.

#000000 ::

Če ste prjatli, jest ne bi računal ama ništa, rezen medijev DVD, SD ipd.
če pa ste samo kolegi, pol ap 120-150 komot računaš

poweroff ::

Takole je. Če ste kolegi lahko seveda narediš zastonj. Če ne pa, ajde, če res ni veliko dela (se pravi da ne boš rabil ogromno časa za izbor fotografij in prehode), 200-300 EUR.

Sicer pa je cena 500 EUR kar prava.

Če rečejo ne, ni problema - naj poiščejo koga drugega. Zavedaj se, da so zate zgolj stranka in jim nisi dolžan nič. Če jim cena ne paše, naj si pač najdejo koga drugega.

Jaz vedno gledam na stranko. Za kakšne stranke sem pripravljen tudi zastonj kaj naredit, za kakšne druge pa imam precej visoko tarifo. In če niso za, pač niso in ni posla. V resnici pa jaz pri tem nisem na izgubi.

"Reference" so pa bullshit. Za reference ne rabiš (brezplačno) delat.
sudo poweroff

Okapi ::

Machete je izjavil:

15 ur - 30 ur za 4 min video? Saj ni trailer za Spider man madonca :]

Meni telefon (Xperia) take videote iz slik dela kar sama;)

Wrop ::

Kakor jaz razumem se gre za filmček, ki se bo predvajal svatbi. Torej predstvitev utrinkov obeh v mladosti do poroke.

Slike, ki niso digitalizirane je časovno precej potratno digitalizirat.
Ko sem jaz pred leti delal kratek 7 min filmček sem dobil cca 70 fizičnih slik, ki sem jih moral digitalizirati. Vsako sliko skenirat in jo obrezat je časovno kar precej naneslo.

Uporabil sem 3ds studio max za izdelavo "enostavno" sceno. Vsako sliko posebej uvozit, skalirat, pozicionirat in še po potrebi obdelat, zgenerirat dodate napise za 12 ljudi ter začetni napis. Ustvarit dodatne modele za sceno in jih tudi umestiti. Še kamero postaviti v sceno, določiti pozicije premikajoče kamere za cel film. Ustvariti oz poiskati teksture za sceno. Nato parkat iti skozi, če je potrebno še kaj popraviti. Nato čez noč zrenderirat cca 15.000 frejmov in jih pretvorit v film. Poiskat primerno glasbo in jo na koncu dodat v film. Vse skupaj pregledat in zapeči na 15 DVD.

Vse skupaj vzelo 50+ ur, se niti ne spomnim točno.

Sram me je povedati za koliko sem vse to naredil. Po obraznih izrazih sem verjetno rekel še enkrat preveč. Danes se takega projekta ne bi niti lotil za manj kot 500 € neto, če bi bile vse slike v digitalni obliki.
Lahko pa zmečem slike v MovieMaker z že izbrano glasbo za sixpack (10 min dela). Oz. to lahko naredi sosedov mulc.

Okapi ::

iKst je izjavil:

Očitno dva taka, ki se zelo rada matrata za drobiž.

Sezona porok traja cca. 25 tednov (max). Če vsak teden narediš 2 poroki (optimistično, na poroko fotograf porabi še vsaj 2, 3 dni obdelave) po 600€ na leto zaslužiš 30 jurjev. Če imaš samo 10 jurjev stroškov (spet optimistično, albumi so dragi, da ne govorimo o opremi). Ti ostane 10 jurjev letno po osebi, ker je manj kot minimalna plača.

Ne bit neumni pa zaračunajte svoje delo kot se spodobi.
Za teh 25 tednov dela je to čisto dober zaslužek. Ostali čas pa slikaš pogrebe.

Plačevati fotografiranje poroke po 2-5 jurjev (ali še več) je podobno zapravljanje denarja kot kupovanje diamantnih prstanov. Če si taka žrtev družbenih norm, da ne moreš brez tega, si si čisto sam kriv.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Machete ::

Bistven problem te teme je da avtor ni navedel na kakšen nivo cilja in koliko (kakšnega) materiala misli predelat, preden ga vključi in ali ima kakršno koli izobrazbo in reference da je hud, ali je samo prijatelj, ki se malo bolj razume na računalnike od tastvoega bratranca Jožeta. Niti ni povedal s kakšnimi orodji zna in bo delal, ter dal referenčnega videota na kaj cilja. Kot smo že vmes pogruntali za vrhunsko produkcijo, ki jo dela res cenjen frajer je cena 500 kar prava , če ne nizka. Za muvi mejker in komad od Severine zadaj, pa je pač ena dobra večerja pa 50 eur že veliko :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

111111111111 ::

Ta s Severino zmaga. :) Si kar predstavljam, rase trava zelena in en powerpointič, to naredim jaz zastonj, če lahko zraven gledam. :)

OP mislim, da si dobil dovolj nasvetov, moje litanije pa kar preskoči, sem se malo preveč razpisal.

@Wrop: Hvala za razlago. Tako nekako poteka krivulja učenja.

Mehmed ::

111111111111 je izjavil:


Jaz če pokličem v hišo mojstra, sem mu pripravljen plačat


Vse lepo in prav.
Samo ce rabi tip sprasevati naokoli koliko zaracunati, potem mogoce le se ni mojster.
Mojstrske tarife so pa za mojstre, ne vajence.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inšpekcija

Oddelek: Loža
234489 (3396) Mare2
»

Poročne slike

Oddelek: Loža
252671 (1896) TheBlueOne
»

Spletna stran

Oddelek: Loža
365729 (4787) SeMiNeSanja
»

Plačaj-kolikor-hočeš tudi v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9924769 (21269) opeter

Več podobnih tem