» »

Spletna stran

Spletna stran

Kleemen ::

Zanima me, če lahko kot fotograf odprem spletno stran z mojimi slikami (tudi poroke, itd.), kljub temu da še nimam odprtega podjetja. Bodo problemi z inšpekcijo, ali je "promocija" preko interneta dovoljena? Poznam kar nekaj fotografov, ki slika dogodke in podobne stvari za samopromocijo in še niso imeli problemov, kar se tega tiče. Nevem pa kako je v zakonu napisano.

opeter ::

Kleemen je izjavil:

Zanima me, če lahko kot fotograf odprem spletno stran z mojimi slikami (tudi poroke, itd.), kljub temu da še nimam odprtega podjetja. Bodo problemi z inšpekcijo, ali je "promocija" preko interneta dovoljena? Poznam kar nekaj fotografov, ki slika dogodke in podobne stvari za samopromocijo in še niso imeli problemov, kar se tega tiče. Nevem pa kako je v zakonu napisano.


Promocija v smislu prodaje storitev?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

XsenO ::

(tudi poroke, itd.),


Za ostalo nisem siguran a za ta del se mi zdi, da boš rabil dovoljenje slikanih oseb.
1 + 1 = 1

Kleemen ::

Ne promocija za prodajo. Spletna stran samo za reference, brez kakšnega cenika oz. ponujanja storitev. To bi imel potem čez čas, ko odprem s.p., sedaj pa samo slike in več zvrsti fotografije.

Glede dovoljenja oseb vem, sploh pri poročni in družinski fotografiji je dovoljenje obvezno.

opeter ::

Promocijo brez problemo. Edino pazi na to, kar je XsenO omenil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kleemen ::

Potem super, zaenkrat slikam več ali manj za poznane tko da glede tega ni problema, bom pa vseeno še za sigurno vprašal.

Furbo ::

Fino, vse dokaze za preteklo delo na črno jim boš kar na splet dal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kleemen ::

Če delaš zastonj je po novem delo na črno?

Furbo ::

Če grem jaz k enemu postavit knauf stene (moj hobi), pa to poslikam in dam na net, mi bo kdo verjel, da sem delal zastonj?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kleemen ::

Montažerji ponavadi ne delajo zastonj, fotografov pa kar veliko za samopromocijo, ki je za naprej kar pomembna za resen posel.

Furbo ::

Se mi zdi da itak vsi fotografi delate zastonj, danes ti, jutri ko boš hotel začeti zaračunavati, bo tu nov bedaček, ki bo delal gratis 'za promocijo'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kleemen ::

jbg tko je.. drugače pa kaj ma to veze z vprašanjem? :)

Ales ::

Opravljaš fotografiranje kot pridobitno dejavnost in tega ne zaračunaš v gotovini, pač pa korist pridobiš s promocijo za namen lastnega marketinga. Tvoj marketing je čisto jasno del pridobitne dejavnosti.

Ali bo problem z inšpekcijo? Da.

Delaš na črno, ne plačuješ davkov in z nelojalno konkurenco odjedaš posel drugim ponudnikom storitev.

Kleemen ::

Čudno.. Kako da 3/4 drugih fotografov ki dela za promocijo in objavlja slike na internetu nima problemov?

SkIDiver ::

Ker ne sprašujejo na ST-ju. Postavi stran in objavi slike. Bodi pozoren na varovanje osebnih podatkov in objavo na podlagi pisnega dovoljenja kot je objavil XsenO. Ne oglašuj, da si storitev zaračunal in to je to.

Ko se bo država enkrat spravila na tovrstne zadeve pa bodo šli tako ali tako po vrsti in takrat ti bo v pomoč samo iznajdljivost, če vse skupaj ne boš imel prijavljeno.

Pa zagotovo ti bo v pomoč, če boš na strani predstavil zadevo kot hobi in ne kot dejavnost ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Furbo ::

Kleemen je izjavil:

Čudno.. Kako da 3/4 drugih fotografov ki dela za promocijo in objavlja slike na internetu nima problemov?

Kako pa veš, da jih nimajo? To ni nekaj s čimer se človek pohvali.

Če tako težijo s papirnato vojno, bi jaz raje vzel kaj drugega kot .si domeno in bil skop s podatki o sebi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

Flicker, DeviantART varianta npr.

SeMiNeSanja ::

Dajte no nehat strašit s to dejavnostjo. Tudi če bi se kdo zapičil, bi moral najprej dokazat, da je en sam cent zaslužil z prodajo fotografij.

Drugače pa je fotografija avtorsko delo, tako kot pisanje pesmi, knjig, petje,....
Po vaši logiki bi potem morali tudi nadlegovati vsakega pesnika, ki je na internetu objavil kak verz, da ne govorimo o tistih, ki svoje pevske sposobnosti demonstrirajo na Youtube - morda pa so kdaj komu na zabavi prepevali? Še dobro, da ni še SAZAS prišel za njim...

telexdell ::

S fotografijo se ukvarjam že nekaj desetletji. Imam tudi spletno stran, na kateri imam kar nekaj albumov slik z dogodkov, na katerih sem fotkal. Ker sem na teh dogodkih večkrat dobil kak kos šunke ali kozarec vina (mogoče je na kakšni forki tudi zabeleženo sredstvo plačila) sem torej oglaševalec dela na črno???

Na spletni strani lahko objaviš rešene naloge iz matematike, ne smeš pa ponujat inštrukcij matematike. Lahko objaviš fotografije in recepte za slastno pecivo, ne smeš pa ponujati peko le tega... Torej lahko objaviš fotke, katerih lastnik ali avtor si, ne smeš pa ponujati fotografski uslug ali prodajo le teh.

SeMiNeSanja je izjavil:

Dajte no nehat strašit s to dejavnostjo. Tudi če bi se kdo zapičil, bi moral najprej dokazat, da je en sam cent zaslužil z prodajo fotografij.

Je sin pred leti na portalu objavil ponudbo za inštrukcije, pa je kar hitro dobil poziv, da mora to umakniti, sicer sledi kazen. V pozivu ni bilo nikjer govora o zaslužku ampak zgolj o oglaševanju= prepovedano je že oglaševanje.

PS če pa si pri tem še kaj zaslužil, je pač kazen ustrezno višja.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

telexdell je izjavil:

S fotografijo se ukvarjam že nekaj desetletji. Imam tudi spletno stran, na kateri imam kar nekaj albumov slik z dogodkov, na katerih sem fotkal. Ker sem na teh dogodkih večkrat dobil kak kos šunke ali kozarec vina (mogoče je na kakšni forki tudi zabeleženo sredstvo plačila) sem torej oglaševalec dela na črno???

Oglaševalec najbrž nisi.

Recimo, da je nekdo je ljubiteljski fotograf, s fotografijo se ukvarja že leta, objavlja na spletu, mogoče naredi kdaj kako razstavo v real lajfu, itd. Mogoče celo ni le ljubiteljski fotograf, ampak bi se reklo, da je umetnik.

Naslikajo se sorodniki, prijatelji... lepo. Fotografira poroko. Vsi zadovoljni, kako lepo je naredil. Potem še eno. Na tretji vzame za potne stroške, ker je poroka nekje v p.m.. In seveda pričakuje, da bo kaj pojedel in popil z drugimi, pa mogoče poflirtal s kako družico. Vse lepo in prav. Ne zaračuna "ničesar", nobenih pogodb, nobenih davkov. Še s to družico se združita, trije froci. Kar naenkrat lačna usta.

Potem se to še stopnjuje, krog se širi. Pravnukinja prijateljice iz boguzahrbtije ima poroko, sosedova mrzla nečakinja birmo in nato še njen učitelj aerobike istospolno poroko svojega kraljevskega pingvina.

In na koncu umetnik dela en dogodek tedensko. Ne jemlje več le za "stroške", pač pa še kako malenkost zraven, ravno toliko da je, trije froci pa to. Sosedov mulo zna narediti DVD s fotografijami in to čisto poceni naredi zanj, pa še ostane mu nekaj drobiža, da lahko v miru polira svoje daguerreotype v kleti.

Je to delo na črno? Je prav, da se kaj takega sankcionira že pri "zaslužku" kosa šunke? Ne vem. Ja pa ne. A čmo zmerit, kako velik je bil kos šunke in postavit mejo glede na volumen in vsebnost maščobe? Al kje je meja?

Tako da... nisi oglaševalec dela na črno. Izvajalec pa... ne vem. A si?

Ravno zadnjič sem ponovno naletel na enega padalca v moji branži (ne leti ne nate, ne na OP, ne insinuiram ničesar tukaj) in to žal ne prvič in ne zadnjič. Neki moji stranki je oče tega padalca vneto razlagal, da jih nategujem, da je ta storitev v resnici 4x cenejša in da je njegov sinko že pravi ekspert. Sinko živi pri mamici in očku, ponavlja na faksu, ne plačuje niti svojega telefona in interneta, kaj šele davkov, starši ga imajo za olajšavo. Kaj rečeš takemu? Da je priden, ne dela nič narobe in da naj se le uči in zbira reference?

Kje je meja teh zajebancij?

SeMiNeSanja ::

telexdell je izjavil:


Je sin pred leti na portalu objavil ponudbo za inštrukcije, pa je kar hitro dobil poziv, da mora to umakniti, sicer sledi kazen. V pozivu ni bilo nikjer govora o zaslužku ampak zgolj o oglaševanju= prepovedano je že oglaševanje.

PS če pa si pri tem še kaj zaslužil, je pač kazen ustrezno višja.

Kdo mu je grozil z kaznijo in zahteval umik oglasa? Da ni bil kakšen 'ogrožen konkurent'?

Komot bi namreč ponujal inštrukcije, poračunal pa preko študentskega servisa, pa to nebi bilo delo na črno, tovrstni očitki pa podlo podtikanje.
Edino, če bi v oglasu zapisal 'poračunavala bova pa na roke', bi se lahko kdo začel vsajat in zahtevat umik oglasa. Katerakoli druga varianta pa je meni daleč od logike in zdrave pameti.

Za enkrat še ne moreš biti kaznovan, ker bi mogoče nekaj naredil, ampak moraš očitano dejanje najprej naresti, pa še potem ti ga morajo dokazati, da te lahko kaznujejo.

To z zahtevo po umiku oglasa pa ne vem... je morda šlo tudi za kakšen nesporazum?

jnovak ::

Delajte zastonj, namignite le, da so zaželeni prostovoljni prispevki ;) It's all good! It works & it's all legit.
Lahko dela cerkev, lahko delajo šolarji (prodajati ne smejo več, ko po šolah zbirajo denar za manj premožne), lahko delajo štrasenkunstlerji, lahko natakarji napitnine pobirajo, tudi vodiči, ipd.

Kje je pa zdaj meja kdaj je to še "prostovoljni" prispevek in ne plačilo na črno ... well, that's up to you to decide.
Ne bi pa res s temi bedarijami, da nekdo ne sme objaviti svojih fotografij na spletu. Edina zadeva je: ne objavi cenika. Ponujanje storitve samo po sebi je čist ok.

telexdell ::

SeMiNeSanja je izjavil:



...Komot bi namreč ponujal inštrukcije, poračunal pa preko študentskega servisa, pa to nebi bilo delo na črno, tovrstni očitki pa podlo podtikanje.
Edino, če bi v oglasu zapisal 'poračunavala bova pa na roke', bi se lahko kdo začel vsajat in zahtevat umik oglasa. Katerakoli druga varianta pa je meni daleč od logike in zdrave pameti.

Za enkrat še ne moreš biti kaznovan, ker bi mogoče nekaj naredil, ampak moraš očitano dejanje najprej naresti, pa še potem ti ga morajo dokazati, da te lahko kaznujejo...


Da ne bomo "na pamet":
Nedovoljena reklama
6. člen
(1) Prepovedano je naročanje in objavljanje oglasov (nedovoljena reklama) v časopisih, revijah, radiu, televiziji in drugih elektronskih medijih (oglaševalska organizacija) ali posredovanje in objavljanje reklamnih sporočil na drug način, ki je dostopen javnosti, če:
- pravna oseba, podjetnik ali posameznik ponuja oziroma reklamira delo na črno po določbah 3. člena tega zakona,
- pravna oseba, podjetnik ali posameznik objavlja potrebo po delavcu, katerega delo ni vezano na registrirano oziroma priglašeno dejavnost.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Furbo ::

jnovak je izjavil:

Edina zadeva je: ne objavi cenika. Ponujanje storitve samo po sebi je čist ok.

Ne pa ni. Kar probaj.
Bo hitro klicala ena tetka, se zanimala za fotkanje, ja kolk pa to stane, ok hvala. Potem pa položnica po pošti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Kleemen ::

Kako bo klicala, če ne daš kontakta? Če pa kliče poveš da slikaš samo za znance, ki jim ne računaš in to je to. Ali pa se ne javljaš na neznane številke.

vorantz ::

Kleemen je izjavil:

Kako bo klicala, Äe ne daĹĄ kontakta? Äe pa kliÄe poveĹĄ da slikaĹĄ samo za znance, ki jim ne raÄunaĹĄ in to je to. Ali pa se ne javljaĹĄ na neznane ĹĄtevilke.


:))
Nasmejal si me
Nrdis si reklamo za neko svojo storitev
Pa ne das zravn kontaktnih podatkov
Al pa jih das in se pol ne javljas

*clap**clap

SeMiNeSanja ::

telexdell je izjavil:


Da ne bomo "na pamet":
Nedovoljena reklama
6. člen
(1) Prepovedano je naročanje in objavljanje oglasov (nedovoljena reklama) v časopisih, revijah, radiu, televiziji in drugih elektronskih medijih (oglaševalska organizacija) ali posredovanje in objavljanje reklamnih sporočil na drug način, ki je dostopen javnosti, če:
- pravna oseba, podjetnik ali posameznik ponuja oziroma reklamira delo na črno po določbah 3. člena tega zakona,
- pravna oseba, podjetnik ali posameznik objavlja potrebo po delavcu, katerega delo ni vezano na registrirano oziroma priglašeno dejavnost.

Že res - AMPAK od kje nekomu ideja, da bi bile inštrukcije, ki jih je sin oglaševal delo na črno? Je morda imel v oglasu napisano 'denar na roke brez računa'?
Kot sem že rekel, ponujanje inštrukcij je samo po sebi popolnoma legalna dejavnost. Zatakne se lahko izključno pri načinu plačila. Če je študent, zlahka dobi napotnico od študentskega servisa in se mu plača preko servisa. Vse legalno.
Če ni več študent pa lahko ponuja inštrukcije kot osebno dopolnilno delo. Tudi povsem legalno.

Kdorkoli se je obesil na sam oglas in ga obtoževal dela na črno, ga bi lahko poslal v tri krasne, če je imel zadeve pošlihtane. Koneckoncev pa tudi če bi kasiral na roke in dejansko utajil davek oz. delal na črno, se to iz oglasa vsaj ponavadi ne da razbrati. Lahko bi te kvečjemu poklicali, se pretvarjali, da so potencialna stranka in se pozanimali na kakšen način poteka plačilo. Tu si pa potem sam kriv, če greš neznancu na telefonu nakladati, da ti bo plačal na roke, da ne bo treba davka plačat. V tem primeru bi za neumnost dodal še kazen, ne zgolj zahteval umik oglasa.

jnovak ::

Furbo je izjavil:

jnovak je izjavil:

Edina zadeva je: ne objavi cenika. Ponujanje storitve samo po sebi je čist ok.
Ne pa ni. Kar probaj.
Bo hitro klicala ena tetka, se zanimala za fotkanje, ja kolk pa to stane, ok hvala. Potem pa položnica po pošti.
What? Mešaš pojme oz. prehitevaš dogodke.
Govora je o spletni strani. In ta sama, brez ponujanja storitve za neko protiplačilo ni nobena kršitev po v sloveniji veljavnih zakonih.
Za del ponujanja storitev za plačilo je pa OP lepo napisal:
To bi imel potem čez čas, ko odprem s.p., sedaj pa samo slike in več zvrsti fotografije.

Kar se pa mojega "nasveta" tiče (je z malo sarkazma, ampak opisuje realno stanje pri nas): ko ga bo "klicala ena tetka" in ga vprašala "kolk pa to stane", ji lepo reče, da je storitev povsem brezplačna ... da dajo pa ponavadi XYZ prostovoljnih prispevkov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jnovak ()

Furbo ::

Ja lepo je s tujim priveskom po koprivah..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Yohan del Sud ::

Kot nekateri tu ugotavljate, tudi sam mislim, da je to stvar semantike. Sam bi na tvojem mestu uredil spletno stran "(ljubiteljskega) umetniškega fotografa" za ta čas, dokler ne boš zadeve res prodajal. Namesto izraza "album" uporabi "razstava" za posamezne sklope. Izogibaj se izrazom: ponudba, cena, sem na voljo, pridem pa posnamem, izvrsten fotograf za vsako priložnost, ipd. Lahko pa napišeš, da iščeš modele in lokacije za perfektne posnetke. Ne motijo tudi tvoji osnovni podatki za kontakt nekje na strani. Konec koncev te lahko pokliče kakšna galerija za razstavo in prodaš kaj povsem davčno brezproblematično preko avtorskih pravic (malo verjetno, ampak tebi bo to primarno itak stay-low krinka).
www.strancar.com

Kleemen ::

Točno tako ja, sicer pa vsak lahko dela preko avtorske pogodbe, plača davek in je problem rešen. Se pa dolgoročno bolj splača odpret podjetje, ampak ne dokler niso urejene reference. Do takrat pa simple stran, samo nekaj galerij, kontakt, brez kakršnihkoli ponudb, cenikov, itd.

jnovak ::

@Furbo
Ma večino poslov, novih podjetij se začne tako, da se najprej potipa na trgu, nato se pa odpre podjetje. Pol pa, da tule nekdo ne bi smel fotografij (svojih, avtorskih) objavljati ... c'mon now.

Če bi jaz začel z uvažanjem bučk, bi najprej pri trgovcih preveril ali jih zanima, za kako ceno od trenutnih dobaviteljih kupujejo, jim ponudil za nižjo ceno (vmes seveda še poiskal dobavitelja in preveril, če tam lahko dobim ceno s katero bom lahko profit delal) ... in šele potem bom odprl firmo in to tudi izvedel. Dokler pa zadevo ponujaš in se zanimaš še ničesar ne kršiš (izbrani primer ni najbolj merodajen, ker te bo težko nekdo resno vzel v takih pogovorih, če ne nastopaš kot podjetje, ampak ok).

Drugi primer: XY oseba, ki na FB ali Instagramu objavlja fotografije sebe. In potem jo ti pokličeš in ji rečeš, da bi ji plačal, če bi ... ti prodala eno od fotk za brošuro, če bi bila tvoja hostesa, fotomodel, spremljevalka na poti oz. whatever. In kaj, če bo rekla ja, jo boš kar takoj prijavil, ker ni imela vnaprej registrirane firme?

Dajmo se strinjat, da verjamemo, da se Kleemen zaveda kaj je delo na črno in kako sme svoje storitve izvajati in pri tem izdajati račune. No tako. Do takrat pa s samim obstojom spletne strani ni nič narobe.

Furbo ::

jnovak, jaz pa to vidim takole:
Če bi ti začel z uvažanjem bučk, kot naš vrli fotograf, bi jih naprej dobavil par vagonov zastonj, za referenco, da ljudje vidijo, da obvladaš, da si narediš reklamo. Tako kako leto, potem bi pa odprl firmo in začel to zaračunavati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jnovak ::

Aha, nekak na drugi točki videš težavo. OK, ne vem, če razumem povsem, ampak bom vseeno poskusil odgovoriti: jaz sigurno ne bi takoj dobavil par vagonov, ampak nekaj bi jih pa sigurno. In teh nekaj bi od dobavitelja nabavil kot privat (in ne pravna) oseba. Morda bi se že z njim dogovoril, da mi jih podari (tester, demo enote) - in enako bi jih dal tudi naprej na test, pokušino potencialnim kupcem.

Saj se povsem razumeva. Če se delo opravlja, bi moralo biti plačano in posledično plačani tudi davki. Ampak ... takle mamo; eni delajo by the book, drugi pa malo manj.

SeMiNeSanja ::

Samo z dampingom tudi ni dobro riniti na trg. V najslabšem primeru te stari dobavitelj 'povabi na sprehod', s katerega se vrneš ves plav in črn...
V najboljšem pa bo tudi stari dobavitelj spustil ceno na nivo tvoje, ti pa obsediš na zalogi in dolgovih. Stari dobavitelj pa se ti reži v brk....

Glede na to, da so to bolj mafijska posla, pa se ti tudi lahko zgodi, da bo stari 'kralj' začel ustraševati tvoje potencialne kupce, tako da niti zastonj ne bodo upali vzeti robe od tebe.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

SkIDiver je izjavil:

Ker ne sprašujejo na ST-ju. Postavi stran in objavi slike. Bodi pozoren na varovanje osebnih podatkov in objavo na podlagi pisnega dovoljenja kot je objavil XsenO. Ne oglašuj, da si storitev zaračunal in to je to.

Ko se bo država enkrat spravila na tovrstne zadeve pa bodo šli tako ali tako po vrsti in takrat ti bo v pomoč samo iznajdljivost, če vse skupaj ne boš imel prijavljeno.

Pa zagotovo ti bo v pomoč, če boš na strani predstavil zadevo kot hobi in ne kot dejavnost ;)


Ja, ampak recimo, da storitev opravljaš preko pogodb (npr. avtorske), potem bodo to preverjali?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SeMiNeSanja ::

opeter je izjavil:


Ja, ampak recimo, da storitev opravljaš preko pogodb (npr. avtorske), potem bodo to preverjali?

Kdo naj bi to preverjal? FURS ali kakšen drug pristojen organ RS, če te vzame pod drobnogled, to seveda lahko preverja, oz. od tebe zahteva da mu predložiš podatke.

Komu drugemu pa nisi dolžan polagat računov, niti ga nima kaj brigat, kakšno imaš ti poslovno razmerje s svojimi strankami, na kakšen način poračunavate, koliko zaračunaš, koliko daješ popustov,....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako najceneje ponuditi storitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010780 (8665) Invictus
»

Izdelava spletnih strani preko dijaške napotnice

Oddelek: Loža
283353 (2666) St235
»

Ponujanje spletnih storitev in zakoni

Oddelek: Loža
223545 (2670) Gavran
»

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na č (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
38584092 (69173) BlueRunner
»

Prevoz.org ugasnjen (II) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11324874 (20162) BlueRunner

Več podobnih tem