» »

Zaposlitev za nedoločen čas

Zaposlitev za nedoločen čas

He-Man ::

Pozdravljeni,

pri podjetju (privat podjetje - d.o.o.) sem bil zaposlen za določen čas in sedaj sem podpisal pogodbo za nedoločen čas. To je pa tudi edina sprememba, če primerjam prejšnjo pogodbo s to.

Mi lahko kdo na kratko, po kmečko, pove, kakšne ugodnosti pridobim s tem? Sem do česa več upravičen v primeru, da dam odpoved? Oz. da dobim odpoved?

Hvala!

Invictus ::

Pridobiš veliko, praktično neomejeno vrednost v očeh bank, ko boš šel iskat kredit.

Drugače nič posebnega. Ven te lahko vrže ravno tako.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Sem do česa več upravičen v primeru, da dam odpoved? Oz. da dobim odpoved?


2 zelo različna stavka.

1. Če daš odpoved nisi upravičen do ničesar
2. Če dobiš odpoved, ti pripada odpravnina (kar ti tudi pri navadni pogodbi, če dobiš izredno odpoved, ampak ponavadi delodajalec počaka da se ti izteče pogodba, sedaj pa tega ne more, ker je za nedoločen čas).

Alien123 ::

včasih je pogodba za nedoločen čas nekaj pomenila, danes pa ne več.. Službe izgubljajo oni za stalno ali za določen čas, itq so izgovori isti "višek delovne sile".. edino kar je super, kar je omenil Invictus, da dobiš kredit.. Pa še to moreš bit v bolj stabilni firmi :)

Aston_11 ::

Odpoved vseeno ni tako enostavna, kot pravijo. Delodajalci imajo še vedno težave formalno pravilno izpeljati postopek odpovedi, kaj šele po vsebini. Da pa se, itak.

Dr_M ::

Ce te hocejo za brez veze odpikat, prides z odvetnikom, v 99% se resi v korist zaposlenega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machete ::

No ni čisto tako. Torej je po tvoje kar vsaka pogodba za nedoločen čas doživljenska? Ne se hecat :) Ni najbolj preprosto, preveč komplicirano pa tudi ne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

V bistvu je kadrovska tako nesposobna, večinoma, da delavca ne zna zakonito odpustiti.

Že sam, če malo poguglaš, jih čisto zjebeš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532797 (7389) St235
»

Odpravnina

Oddelek: Loža
131929 (1119) MadMicka
»

Sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220733 (16121) St235
»

Prosim za nasvet: sporazumna odpoved

Oddelek: Loža
2810773 (10173) MadMicka

Več podobnih tem