» »

Slušalke z mikrofonom ali slušalke+mikrofon

Slušalke z mikrofonom ali slušalke+mikrofon

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Stvar je taka: Imam plantronics gamecom 780 slušalke na katerih mi je crknil mikrofon. Glede na to, da z izjemo mikrofona slušalke delujejo se odločam o tem, ali bi kupil samo drug mikrofon in slušalke uporabljal še naprej dokler bi delovale, ko bi nehale delovati pa bi kupil navadne slušalke brez mikrofona. Vprašanje je samo še, če je to dobra ideja in seveda kateri mikrofon vzeti. Mikrofon uglavnem uporabljam za gaming in skype klice tako, da nerabi biti ravno najbolj kvalitetna stvar. Gledal sem nekaj takega:

https://www.bigbang.si/racunalniska-opr...

Bi bilo tole uredu? Ima kdo kaj drugega za priporočat? Hvala Lp

puda ::

Kupi mikrofon in kasneje slušalke brez mikrofona. Imam isti mikrofon in je zadovoljiv, ni potrebe, da ga imaš tik pred seboj, še zmeraj se dobro sliši, mogoče bo pri skypu mal problema, če veliko tipkaš, ker se baje to sliši.

Sem zamenjal veliko "gaming" slušalk, pa sem ugotovil, da si raje za isti dnar kupiš klasične slušalke in mikrofon posebaj in je rezultat veliko boljši. Res pa je, da sem se stegnil in kupil Audio technica ath-m50 + AMP/DAC.

Domobrancek ::

puda je izjavil:

Kupi mikrofon in kasneje slušalke brez mikrofona. Imam isti mikrofon in je zadovoljiv, ni potrebe, da ga imaš tik pred seboj, še zmeraj se dobro sliši, mogoče bo pri skypu mal problema, če veliko tipkaš, ker se baje to sliši.

Sem zamenjal veliko "gaming" slušalk, pa sem ugotovil, da si raje za isti dnar kupiš klasične slušalke in mikrofon posebaj in je rezultat veliko boljši. Res pa je, da sem se stegnil in kupil Audio technica ath-m50 + AMP/DAC.


To imam namen narediti. Iščem samo nek primeren mirkofon. Glede na to, da nisem ravno zahteven uporabnik bom verjetno kar tega naročil.

SaXsIm ::

Kaj pa je crknilo na mikrofonu? Morda je treba samo zamenjati konektor.
SaXsIm

Domobrancek ::

SaXsIm je izjavil:

Kaj pa je crknilo na mikrofonu? Morda je treba samo zamenjati konektor.

Mikrofon je pritrjen na slusalke in mislim, da bi bilo potrebno cele slusalke razmontirat da bi ga lahko popravil. Pa se to ni sigurno da bi uspelo. Not worth it.

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Konektor je na kablu. Mikrofoni pa tudi ne crknejo kar tako, tako da bi jaz vseeno preveril z novim konektorjem, morda pa še funkcionira. Stroška je za dober evro, dela pa za 10 minut.
SaXsIm

SaXsIm ::

Pardon, pogooglal slušalke, vidim, da so USB. Sam jih sicer ne bi metal stran, bi jih vseeno poskusil odpreti in za začetek preveril mic on/off switch.
SaXsIm

Domobrancek ::

SaXsIm je izjavil:

Pardon, pogooglal slušalke, vidim, da so USB. Sam jih sicer ne bi metal stran, bi jih vseeno poskusil odpreti in za začetek preveril mic on/off switch.


Mikrofon ubistvu ni popolnoma crknil. Deluje še vednar me zelo prekinja, ko govorim. Usaj tako pravijo kolegi :)

SaXsIm ::

Potem pa je sploh težava kje v kakšnem stiku med mikrofonom in USB konverterjem. Slab spoj, slab kabel. Mikrofoni res ne crknejo kar tako.
SaXsIm

puda ::

Verjetno je kabel ali konektor. Se da popravt ampak ko boš olupu kabl te bo vse minil k so ponavad not žice mal debelej kot las.

neres ::

Domobrancek je izjavil:

https://www.bigbang.si/racunalniska-opr...

Bi bilo tole uredu? Ima kdo kaj drugega za priporočat? Hvala Lp

Priporočam raje kak lapel/clip-on mic, skratka nekaj kar bo fizično bližje izvoru zvoka [tvojim ustom]. Ker sicer ti mikrofon praviloma pobere še ostale neželene zvoke, hrup. Se jih dobi že za par €.
Nekateri hvalijo tudi ModMic, samo to je malo dražje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming Slušalke

Oddelek: Pomoč in nasveti
445586 (3889) darkz
»

Katere Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
283887 (2893) Roadkill
»

Nove Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
173051 (2680) IcyFox
»

Gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6114442 (12602) dottor
»

naglavne slušalke 2,5mm

Oddelek: Pomoč in nasveti
183243 (2985) crack_rack

Več podobnih tem