» »

Računalnik se samodejno restarta med uporabo

Računalnik se samodejno restarta med uporabo

Tick ::

Pozdravljeni,
Nisem našel nobene teme, ki bi bila po vsebini podobna moji težavi, zato odpiram novo.

Imam problem s PCjem. Le ta med uporabo nenehno crkuje/se restarta. Enako kot če bi pritisnil na restart button. Ob zagonu nezahtevnih iger se to zgodi takoj (COD2), zelo pogosto se to zgodi ob gledanju google-mapsov, ali street view-a, uporabo autocada, učasih (redko) pa tudi ob gledanju youtube-videov.

Računalnik se ne pregreva. GPU in CPU sem testiral s furmarkom in pri testu računalnik ni crknil.

Računalnik je sicer že kar star (cca 7 let) vendar za nezahtevno uporabo še povsem OK, če bi rešil težavo z nenehnim ugašanem.
Ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi lahko bil vzrok?

Specifikacije:
Intel quad CPU, Q6600, 2.4GHz
4gb rama - OCZ DDR2, 2x2gb
Grafična: ATI radeon HD 4870
Matična: Asus P5Q
Napajalnik: LC power, LC8650

Driverji so inštalerani...

Hvala
Matic

hojnikb ::

napajalnik te heca..
#brezpodpisa

solatko ::

Ali pa vročina. Očisti hladilnik procesorja in zamenjaj termalno pasto.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

Slab napajalnik, iztrošeni kondenzatorji na matični, rami..

solatko ::

BorutK-73 - Na OP-jevi plošči kondenzatorji niso problem. Lahko so zapacana ležišča RAM-ov, tudi napajalnik bi lahko bil krivec, vendar težje, saj bi imel v primeru odpovedovanja, probleme že pri zagonu.
Verjetno je problem samo v prahu in nedelujoči, stari, termalni pasti.
Delo krepa človeka

AvtoR ::

Testiraj RAM in zamenjaj (probno) napajalnik.

hojnikb ::

Smotan ste..

Računalnik se ne pregreva.


BTW, za hec preveri knofe na ohišju. Včasih se pri poceni ohišjih dogaja, da ti šaltru sami od sebe dajejo stick, hence se ti računalnik ugasne/resetira.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AC_DC ::

Kaj pravi bluescreenview ?
Ali izklopiš v win auto-restart on system failure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Tick ::

Se opravičujem za neaktivnost, za vikend nisem bil ravno blizu interneta.

Bi rekel da se ne pregreva, ker pri CPU testu ko so vsa 4 jedra procesorja maximalno obremenjena računalnik ne crkne. Bom pa jutri (če bom uspel) na novo nanesel termalno pasto na procesor in spucal celoten računalnik ter preveril stike na ramih, ter jih po možnosti očistil z alkoholom. Na grafični je bila termalna pasta zamenjana ne dolgo nazaj, temperatura le te je konstantna okoli 65 stopinj.

Ko računalnik crkne ni nobenega blue screena. V nastavitvah ni vključen auto-restart on system failure.

Žal težko dobim dodtani napajalnik, se da kako drugače preverit če je v napajalniku težava?

Hvala

gddr85 ::

testiraj še ram z memtest

AvtoR ::

Meni je pri podobnih simtomih počasi odpovedovala grafična kartica, dokler ga ni bilo več mogoče prižgati.

BorutK-73 ::

Ima matična gpu izhod da lahko probaš brez grafične kartice?
Testiraj z eno palčko rama in različnimi sloti in obratno.

Zgodovina sprememb…

Tick ::

Bom testiral z memtestom.

Bi znala biti res grafična ja, saj sem jo že enkrat pekel v pečici (čeprav se je to dogajalo že pred tem). Samo mi je čudno, da potemtakem ne odpove pri kakšnem testu..

Še nekaj, v system event-wieverju mi ta dogodek zazna kot nek kernel-power error, če je komu to kaj poznano:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tick ()

hojnikb ::

ce je bla graficna ze pecena, potem zna bit to. peka je sam zacasna resitev (ce potegnes vec kot par mescov ven si lahko vesel)
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Restart računalnika ob predvajanju videa

Oddelek: Strojna oprema
291309 (1058) mat3
»

Nenadni restart v igrah

Oddelek: Strojna oprema
202180 (1763) Sami
»

PC med igranjem random ugasne.

Oddelek: Pomoč in nasveti
173747 (3427) --MiRaLdInJo
»

Računalnik se sam restarta-vendar samo ko me ni zravn

Oddelek: Pomoč in nasveti
121048 (741) ;-)
»

ugasanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
141058 (907) aambro

Več podobnih tem