» »

Windows 10 na 300 milijonih naprav

««
7 / 11
»»

111111111111 ::

WhiteAngel je izjavil:

andromedar je izjavil:

V čem točno se pa ena kraja razlikuje od te tvoje druge kraje? No, poduči me :)


Če skopiraš software, fotko, film ali drugo avtorsko vsebino, to ni nobena kraja. Mogoče lahko govorimo o oportunitetni zgubi za lastnika avroskih pravic, ampak to še vedno ni kraja. Če avtorji trdijo, da to je kraja in celo prisilijo zakonpisce, da sčarajo neko skropucalo z imenom avtorsko pravo, to še vedno nič ne spremeni. Imajo le zblojen pogled na svobodo posameznika. Fotka, film in druga avtorska vsebina pa je namreč še vedno "tam", pri njih, in ni nikamor šla - če nekaj skopiraš, pač ne ukradeš. Drugo je, da si prilastiš vsebino in trdiš, da si ti avtor, čeprav nisi (!!!). Lep primer resnične kraje digitalne vsebine je pri bitcoinih, ki jih ne moreš kar naklonirati, ampak jih ukradeš iz tuje denarnice in preneseš na svojo.


Mene zanima kakšna je razlika, če sunem DVD z winsi iz štarcune in tistimi, ki jih skopiram iz travnika?

zmaugy ::

A bi lahko odprli drugo temo za razpravo o avtorskih pravicah?

BigWhale ::

Torej, da ne bo kdo prevec resno vzel mojega posta.

Ves hec je v tem, da je opravicevanje MSjevega zbiranja podatkov popolnoma napacno. Nihce ne sme zbirati nicesar brez privoljenja uporabnika. Se vec, to privoljenje mora biti jasno napisano in uporabnik mora biti jasno seznanjen s tem kaj se dogaja. Ne v nekem obskurnem clenu Terms of Services.

"Vsi te trackajo, tko da ni nic hudga, ce te tud Microsoft"

Je pa najbolj trapast izgovor, kar se jih je mozno spomnit.

mtosev ::

111111111111 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

andromedar je izjavil:

V čem točno se pa ena kraja razlikuje od te tvoje druge kraje? No, poduči me :)


Če skopiraš software, fotko, film ali drugo avtorsko vsebino, to ni nobena kraja. Mogoče lahko govorimo o oportunitetni zgubi za lastnika avroskih pravic, ampak to še vedno ni kraja. Če avtorji trdijo, da to je kraja in celo prisilijo zakonpisce, da sčarajo neko skropucalo z imenom avtorsko pravo, to še vedno nič ne spremeni. Imajo le zblojen pogled na svobodo posameznika. Fotka, film in druga avtorska vsebina pa je namreč še vedno "tam", pri njih, in ni nikamor šla - če nekaj skopiraš, pač ne ukradeš. Drugo je, da si prilastiš vsebino in trdiš, da si ti avtor, čeprav nisi (!!!). Lep primer resnične kraje digitalne vsebine je pri bitcoinih, ki jih ne moreš kar naklonirati, ampak jih ukradeš iz tuje denarnice in preneseš na svojo.


Mene zanima kakšna je razlika, če sunem DVD z winsi iz štarcune in tistimi, ki jih skopiram iz travnika?
jup. original, če v trgovini vkradeš ga več ni, ko z neta kopiraš pa si ukrado kopijo nečesa.nisi pa ukrado izvirnik kateri je pač na fizičnemu mediju (cdl dvd, usb ključek)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

zmaugy ::

Je fino, ko se Microfuck očitna blamaža deraila v debato o avtorskih pravicah?

boolsheat ::

Imaš popolnoma prav. Ampak na tracking te opozori ob namestitvi kolikor vem in, če samo poklikaš next brez, da odstraniš kljukice...

Da še dodam, glede posodobitev W7, a kdo ve kaj vse je namestil preko posodobitev v zadnjih letih v svoj sistem?

mtosev ::

boolsheat je izjavil:

Imaš popolnoma prav. Ampak na tracking te opozori ob namestitvi kolikor vem in, če samo poklikaš next brez, da odstraniš kljukice...

Da še dodam, glede posodobitev W7, a kdo ve kaj vse je namestil preko posodobitev v zadnjih letih v svoj sistem?
jaz nasplošno niti ne gledam. sn sigurno namestil wga update samo imam originalne winse tak, da je vseeno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zmaugy ::

Saj vemo, kdo nastavlja kljukice na tak način, da bi jih ja spregledal in sprejel nekaj, kar ti definitivno ni v interesu? Prevaranti in fukfehtarski spamerji.

Thuban ::

samo dve vprašanji imam.

1.) Ali vam res toliko pomeni kaj si soforumaši mislijo o microsoftovih operacijskih sistemih (oziroma o bilokaterem operacijskem sistemu), da ste se o tem pripravljeni pričkat nonstop v vseh možnih temah?

2.) Ali ste res mnenja, da boste s pametovanjem po forumu spremenili mnenje soforumaša? Ali vam je to dejansko že kdaj uspelo?

ps.: no, dejansko so bila 3 vprašanja.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

To ni "vse možne teme" ampak tema o prevladujočem namiznem OSu - Windows. Če je kje, je to mesto za to debato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Thuban ::

mah glej prevladujoči je, ker konkurence ni. Pa se lahko na trepalnice vržeš in se peteliniš po forumu kakor želiš, tega ne boš spremenil.

Lahko nam servirajo drek na špici in bo še vedno prevladujoči os, ker konkurence _ni_.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

boolsheat ::

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

mah glej prevladujoči je, ker konkurence ni. Pa se lahko na trepalnice vržeš in se peteliniš po forumu kakor želiš, tega ne boš spremenil.


In windows 10 ima isti UI kot windows 8? In zakaj ne?

Thuban ::

me ne zanima kak UI ima operacijski sistem.

Zanima me samo kako učinkovito OS dela s hardwarom in tu win10 absolutno zmaga.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Sedemka še vedno deluje?

Saj smo napisali - NE deluje več tako kot prej. Na isti mašini. Minimum je to, da moraš izključiti update in imet brez updatov ali pa se jebat na roke čekirat za vsak update. Ker te Mikroshit drugače posiljuje z "brezplačnim" XXX10. A je to isto kot prej, ko si imel vse na avtomatsko? Ne bi rekel.



Deluje tako kot prej, samo določenih updejtov pač ne smeš inštalirat, ker ti drugače smeti z win 10 in s telemetrijo ter pošiljanjem podatkov MS-u.
Pa razlika je med MS-om in googleom v tem da te MS ne profilira (zaenkrat). Google pa že samo od profiliranja in prodajajnja teh podatkov NSA in ostalim državnim varnostnim službam lepe denarce vleče.


Skratka: NE DELUJE več tako kot prej. Cut the crap.


Kako ne deluje? Ti programi več ne delajo na tem sistemu? Ti kaj drugega ne dela? Pač ne naložiš updejtov za windows 10 in telemetrijo, ter pošiljanje podatkov MS-u.

Funkcionalnost samega sistema pa je ostala ista in se ni nič spremenila.

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

me ne zanima kak UI ima operacijski sistem.

Fino. Odvrži tipkovnico, miško, touchscreen in se loti dela z osnovnim elektro priborom.

Thuban ::

itak smo tehnološki forum. Boš rekel da ne delaš s terminalom?

Uporabljaš Explorer za brskanje po datotečnem sistemu namesto s Total Commanderjem?


....

Total Commander je _isti_ od leta 1993 dalje, CMD se praktično ni spremenil od windows 95.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

krneki0001 ::

Thuban je izjavil:

itak smo tehnološki forum. Boš rekel da ne delaš s terminalom?

Uporabljaš Explorer za brskanje po datotečnem sistemu namesto s Total Commanderjem?


....


Večina total commanderja sploh ne pozna, vse delajo z explorerjem.

zmaugy ::

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Sedemka še vedno deluje?

Saj smo napisali - NE deluje več tako kot prej. Na isti mašini. Minimum je to, da moraš izključiti update in imet brez updatov ali pa se jebat na roke čekirat za vsak update. Ker te Mikroshit drugače posiljuje z "brezplačnim" XXX10. A je to isto kot prej, ko si imel vse na avtomatsko? Ne bi rekel.



Deluje tako kot prej, samo določenih updejtov pač ne smeš inštalirat, ker ti drugače smeti z win 10 in s telemetrijo ter pošiljanjem podatkov MS-u.
Pa razlika je med MS-om in googleom v tem da te MS ne profilira (zaenkrat). Google pa že samo od profiliranja in prodajajnja teh podatkov NSA in ostalim državnim varnostnim službam lepe denarce vleče.


Skratka: NE DELUJE več tako kot prej. Cut the crap.


Kako ne deluje? Ti programi več ne delajo na tem sistemu? Ti kaj drugega ne dela? Pač ne naložiš updejtov za windows 10 in telemetrijo, ter pošiljanje podatkov MS-u.

Funkcionalnost samega sistema pa je ostala ista in se ni nič spremenila.

Ne. Posodobitve so del funkcionalnosti sistema in ta del se je dramatično spremenil. A niste tukaj sami računalniški stručkoti? Pa je treba take stvari razlagat?

Thuban ::

Ne zanima me večina. Zanimaš me ti, tehnološki vseved ki se kurči čez windows 10.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

itak smo tehnološki forum. Boš rekel da ne delaš s terminalom?

Uporabljaš Explorer za brskanje po datotečnem sistemu namesto s Total Commanderjem?


....

Total Commander je _isti_ od leta 1993 dalje, CMD se praktično ni spremenil od windows 95.


Zakaj rabiš Total Commander, zakaj sploh rabiš zaslon? Uporabljaj voltmeter.

111111111111 ::

mtosev je izjavil:



jup. original, če v trgovini vkradeš ga več ni, ko z neta kopiraš pa si ukrado kopijo nečesa.nisi pa ukrado izvirnik kateri je pač na fizičnemu mediju (cdl dvd, usb ključek)


Ampak trgovina ima na polici iste kopije OS-a, kako sem jaz ukradel orginal. :)

Thuban ::

zmaugy je izjavil:

Thuban je izjavil:

itak smo tehnološki forum. Boš rekel da ne delaš s terminalom?

Uporabljaš Explorer za brskanje po datotečnem sistemu namesto s Total Commanderjem?


....

Total Commander je _isti_ od leta 1993 dalje, CMD se praktično ni spremenil od windows 95.


Zakaj rabiš Total Commander, zakaj sploh rabiš zaslon? Uporabljaj voltmeter.


Zaslon rabim za uporabo terminala ;)

V voltmetrom bi se dalo počasi prebirat 1 in 0, da, ampak stavim da bi se ti kurčil če bi spremenili barvo ohišja voltmetra.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

krneki0001 ::

Thuban je izjavil:

Total Commander je _isti_ od leta 1993 dalje, CMD se praktično ni spremenil od windows 95.


Nope. Takrat je bil še Norton commander, potem je ghisler naredil windows commander in ga kasneje (okoli leta 1998) preimenoval v total commander.

Thuban ::

Total commander obstja od leta 1993. Samo da se je takrat imenoval Windows Commander.

Total Commander @ Wikipedia
Initial release 1.00d September 25, 1993; 22 years ago
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Thuban je izjavil:

itak smo tehnološki forum. Boš rekel da ne delaš s terminalom?

Uporabljaš Explorer za brskanje po datotečnem sistemu namesto s Total Commanderjem?


....

Total Commander je _isti_ od leta 1993 dalje, CMD se praktično ni spremenil od windows 95.


Zakaj rabiš Total Commander, zakaj sploh rabiš zaslon? Uporabljaj voltmeter.


Zaslon rabim za uporabo terminala ;)

Sissy! Pravi moški to delajo z voltmetrom, res pravi alfa samci si prikjučijo drote in ugotavljajo napetost neposredno.

Thuban ::

Tebe bi vseeno motila barva kablov. V glavnem ne seri po temi če nimaš niti najmanjšega tehnološkega znanja ampak te zanima samo barva taskbara.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

Ne. Posodobitve so del funkcionalnosti sistema in ta del se je dramatično spremenil. A niste tukaj sami računalniški stručkoti? Pa je treba take stvari razlagat?


Ne. Posodobitve niso del funkcionalnosti sistema. In ni se nič spremenil, še vedno se v windows 7 enako obnašajo kot nekoč in vedno si moral preveriti prvo tak update na testni mašini, šele ko si potestiral in videl, da ti nič ne pokvari, si ga dal še na produkcijske mašine. Če tega nisi delal, ti je update znal sesuti sistem in si imel lahko velike probleme. In kdor tega ne dela, si je pač sam kriv, ker ne moreš kar dovolit, da se ti updejti kar sami nalagajo kakor hočejo.

Pithlit ::

Thuban je izjavil:

mah glej prevladujoči je, ker konkurence ni.

Seveda je. Če ti ne vidiš dlje od nosa (so to speak) še ne pomeni da ne obstaja. Če pa vidiš dlje od nosa... pa nisi našel primerne alternative... to pomeni le da je ni zate.

Kar se mene tiče mi je popolnoma vseeno kakšen OS mi poganja mlinček. Po mojih izkušnjah je pa WinOS (do 8.1 ... ker na 10 nisem šla) še najbolj okoren, ampak se navadiš.

Ponovno, Win* ima to prednost da na njem laufajo (nativno) _nekateri_ programi za _profesionalno_ rabo, ki drugje ne laufajo (vsaj ne nativno in brez problemov). A veš kolk ljudi jaz osebno poznam ki brez takšnih programov dejansko res ne morejo (si služijo z njimi kruh)? Enega. Kar pomeni da bi vsi ostali komot lahko uporabljali alternative... pa jih ne. Ker smo razvajeni. Pa ker je enostavno s travnika utrgat razne Corel-e, pa office... in vso ostalo kramo brez katere slehernik NE MORE živeti. In pol se folk zgovarja da to ni 'kraja'. Bedniki.
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ne. Posodobitve so del funkcionalnosti sistema in ta del se je dramatično spremenil. A niste tukaj sami računalniški stručkoti? Pa je treba take stvari razlagat?


Ne. Posodobitve niso del funkcionalnosti sistema. In ni se nič spremenil, še vedno se v windows 7 enako obnašajo kot nekoč in vedno si moral preveriti prvo tak update na testni mašini, šele ko si potestiral in videl, da ti nič ne pokvari, si ga dal še na produkcijske mašine. Če tega nisi delal, ti je update znal sesuti sistem in si imel lahko velike probleme. In kdor tega ne dela, si je pač sam kriv, ker ne moreš kar dovolit, da se ti updejti kar sami nalagajo kakor hočejo.


Jaz tega NIKOLI nisem delal. In NIKOLI se mi zaradi tega ni nič sesulo. In uradno NIKOLI nisem od M$ gor fasal spywarea, logično, saj človek ne pričakuje da bo dobil nož v hrbet od nekoga, od katerega redno kupuje programe in storitve in ki se v preteklosti nikoli ni obnašal na takšen način in ki se je v preteklosti vedno upravičeno ponašal s tem.

Thuban ::

Dobro.

Predlagaj nam rešitev težav, ki jih omenjaš. Posodobitev, UI... Predlagaj rešitev, ki bo rešila svet.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

krneki0001 ::

Thuban je izjavil:

Total commander obstja od leta 1993. Samo da se je takrat imenoval Windows Commander.

Total Commander @ Wikipedia
Initial release 1.00d September 25, 1993; 22 years ago


Tam do windows 95 in 98 se je v sloveniji večinoma uporabljal norton commander v dosu. Potem je norton naredil tudi norton commander za windows 95, ki pa smo ga zamenjali z windows commanderjem. Z windows 98 se je tudi pri nas razrastla uporaba total commanderja, ker so ga začeli promovirali v revijah. Prej ga večina ni poznala.
Ker sem od leta 1995 naprej delal na servisu pc-jev in sem štimal ljudem software, vem kaj so imeli na mašinah. Večina jih je tist file explorer v windows 3.11 uporabljala, potem pa navaden explorer.

Thuban ::

mah, pomojm se je total commander razširil zato ker je Norton zaspal in opustil Norton Commander, ki so ga kasneje po neumnosti ukinili.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

Dobro.

Predlagaj nam rešitev težav, ki jih omenjaš. Posodobitev, UI... Predlagaj rešitev, ki bo rešila svet.

A to si meni odgovarjal?

Thuban ::

tako je, rad bi slišal kakšno rešitev predlagaš. Vidim, da te zelo moti obnašanje MS, kar povsem razumem.

Vseeno pa narediva korak dalje. Kakšno rešitev predlagaš?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

krneki0001 ::

Thuban je izjavil:

mah, pomojm se je total commander razširil zato ker je Norton zaspal in opustil Norton Commander, ki so ga kasneje po neumnosti ukinili.

Ja tudi to. Je bila pa ena izmed zadnjih verzij NC za dos kr dobro podprta tudi za mrežne in com porte. Si lahko preko com kabla prenašal podatke iz ene v drugo mašino. (pa C&C si tudi lahko tako igral).

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

Jaz tega NIKOLI nisem delal. In NIKOLI se mi zaradi tega ni nič sesulo. In uradno NIKOLI nisem od M$ gor fasal spywarea, logično, saj človek ne pričakuje da bo dobil nož v hrbet od nekoga, od katerega redno kupuje programe in storitve in ki se v preteklosti nikoli ni obnašal na takšen način in ki se je v preteklosti vedno upravičeno ponašal s tem.


Če ti nisi delal, to ne pomeni, da drugi tega ne počnemo in da to ni priporočeno početi. Ampak očitno uporabljaš office, brskaš po netu in imaš še kaka 2 programa, ki nista imela problemov z updejti.

Namreč, ko pri nas smo uporabljal delphi in smo dobili update, ki je totalno sesul vse nstavitve delphija, bi to naredilo kr dost škode. In na srečo pač prvo na testni mašini sprobaš updejte in vidiš, da naredijo štalo, pa jih izpustiš.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

tako je, rad bi slišal kakšno rešitev predlagaš. Vidim, da te zelo moti obnašanje MS, kar povsem razumem.

Vseeno pa narediva korak dalje. Kakšno rešitev predlagaš?


Win 7/8/8.1 posodobitve kot do zdaj, brez forcefeed Win 10, brez vgrajevanja stalker/reklam orodij v Win 7/8/8.1. Do datuma kot je bilo obljubljeno.

Win 10: Če hočejo mene kdajkoli videt uporabljat to, potem mora obstajat varianta brez reklam in spywarea, normalno da je takšna varianta plačljiva - sam se zelo izogibam zastonj softveru, ker mi je jasno da nič ni zastonj in rajši plačam polno ceno takoj, kot da bi plačal veliko višjo ceno (ali denarno ali z izgubo zasebnosti) kasneje. Razumem pa, da je veliko ljudi, ki so pripravljeni se za drobiž odpovedat svoji zasebnosti, taki pač naj imajo svojo verzijo. OS je lahko tudi telefonski in naj ga zaračunajo tudi na telefonih - če se bojo držali tega, da na plačljivih verzijah ne trgujejo s podatki uporabnikov, potem so našli svojo zmagovito formulo, če bojo zgolj kopirali Scroogle, potem so v riti, kar bi jim lahko bilo že zdavnaj jasno glede na tržni delež Windoze phone.

krneki0001 ::

O kakšnih reklamah ti to govoriš v windows 10? Jaz nimam nobene reklame nikjer. Očitno imajo to samo tisti, ki so imeli nadgradnjo iz piratske 7/8/8.1.

Thuban ::

1. Se strinjam.
2. Morala bi obstajati verzija, kjer bi bila telemetrija povsem onemogočena. Ampak ta žal ne obstaja, zato moramo uporabljati kar je na voljo.
2.1 To pa pomeni uporabo najnovejšega OS Windows 10, ki je kolikor toliko varen (kljub telemetriji) ali pa uporabo zastarelih Win7/8/8.1 z izklopljenimi posodobitvami, kar pa vsekakor ni recept za srečno življenje.
2.2 Alternativa je seveda prehod na drug OS, kar pa ni tako enostavno. Apple sicer ni drag, saj če želimo sestaviti isto kvaliteten Microsoft sistem bomo prišli na povsem isti znesek ampak kljub temu je dejstvo da ljudje raje kupijo crap hardware, da je stvar cenejša. Linux je medtem za tehnološke rešitve fenomenalno dober, kljub temu pa za povprečnega Janeza ni tako zelo zanimiv...večinoma zaradi dejstva da je potrebno za vsako stvar iskati uporabno alternativo, ki jo je potem treba nastavljati preko terminala, česar pač 99% ljudi ne zna.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

Tebe bi vseeno motila barva kablov. V glavnem ne seri po temi če nimaš niti najmanjšega tehnološkega znanja ampak te zanima samo barva taskbara.

Sva ugotovila, da na koncu tudi ti rabiš UI, zato rajši spusti nosek. In M$ ni bil nič vzvišen nad mojim denarjem, ko ga je sprejel. Ne boš verjel, celo telefonsko tehnično pomoč imajo, kjer ni nujni pogoj za odgovor to, da upravljaš računalnik z voltmetrom. Saj razumeš kaj hočem povedat?

Thuban ::

zmaugy je izjavil:

brez vgrajevanja stalker/reklam orodij


glede tega se ne strinjam. Windows 10 uporabljam od prvega dne releasa in nisem niti ene reklame videl v celotnem sistemu Windows.

zmaugy je izjavil:

Thuban je izjavil:

Tebe bi vseeno motila barva kablov. V glavnem ne seri po temi če nimaš niti najmanjšega tehnološkega znanja ampak te zanima samo barva taskbara.

Sva ugotovila, da na koncu tudi ti rabiš UI, zato rajši spusti nosek. In M$ ni bil nič vzvišen nad mojim denarjem, ko ga je sprejel. Ne boš verjel, celo telefonsko tehnično pomoč imajo, kjer ni nujni pogoj za odgovor to, da upravljaš računalnik z voltmetrom. Saj razumeš kaj hočem povedat?


ja, samo ti pravim da če si tehnološki navdušenec (sklepam da si, če pišeš na slo-techu), lahko zadeve rešiš. Vse od a do ž.
Telemetrijo lahko blokiraš (ugotoviš z wiresharkom kam letijo podatki in to blokiraš...recimo v routerju ali pa direktno v windowsih).
Explorerja ne rabiš ker imaš perfekten Total Commander.
Starta ne potrebuješ ker lahko preprosto uporabiš ukaz RUN, preko katerega zaženeš bilokater program.

In na koncu ugotoviš, da se način uporabe od Windows 95 dalje ni spremenil nič.

edit.: sem zajebal. Wireshark je prišel na svet leta 1998, torej od Windows 98 dalje se ni spremenilo nič :P
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

krneki0001 je izjavil:

O kakšnih reklamah ti to govoriš v windows 10? Jaz nimam nobene reklame nikjer. Očitno imajo to samo tisti, ki so imeli nadgradnjo iz piratske 7/8/8.1.


Očitno jih imajo, vpiši v Google (ads in windows 10).

Thuban ::

Ti lahko povem, da imam Windows 10 na 2 računalnikih, žena na enem in na nobenem od vseh treh mašin ni ene samcate reklame. ZAENKRAT. Upam, da se ne bo ravno danes pojavila kakšna samo zato da boš lahko potem rekel da si imel prav :D
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

Ti lahko povem, da imam Windows 10 na 2 računalnikih, žena na enem in na nobenem od vseh treh mašin ni ene samcate reklame. ZAENKRAT. Upam, da se ne bo ravno danes pojavila kakšna samo zato da boš lahko potem rekel da si imel prav :D


http://www.zdnet.com/article/how-to-dis...
http://www.infoworld.com/article/293199...
http://www.pcworld.com/article/2975790/...

Ne vem, sam nimam Win10... Mislim danje bila celo na ST novica o tem.

Thuban ::

Ja, je bila novica in sem malo zapaničaril takrat ampak pač na srečo reklam še nisem videl. Nevem komu se lahko pojavijo in v kakšnih primerih. Sva pa oba naredila upgrade iz legalnih Windows 8.1 professional na Windows 10, morda je povezano s tem.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

krneki0001 ::

Imam 6 računalnikov in 2 tablici z windows 10 in 3 windows telefone, en je še na wp8.1, ostala dva na 10. Nikjer nobene reklame, telemetrije in pošiljanja podatkov MS-u.

Lahko da jih kdo ima, ampak jaz jih nimam na nobeni od naprav niti jih v živo še nisem videl na kaki windows 10 napravi.

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

zmaugy je izjavil:

brez vgrajevanja stalker/reklam orodij


glede tega se ne strinjam. Windows 10 uporabljam od prvega dne releasa in nisem niti ene reklame videl v celotnem sistemu Windows.

zmaugy je izjavil:

Thuban je izjavil:

Tebe bi vseeno motila barva kablov. V glavnem ne seri po temi če nimaš niti najmanjšega tehnološkega znanja ampak te zanima samo barva taskbara.

Sva ugotovila, da na koncu tudi ti rabiš UI, zato rajši spusti nosek. In M$ ni bil nič vzvišen nad mojim denarjem, ko ga je sprejel. Ne boš verjel, celo telefonsko tehnično pomoč imajo, kjer ni nujni pogoj za odgovor to, da upravljaš računalnik z voltmetrom. Saj razumeš kaj hočem povedat?


ja, samo ti pravim da če si tehnološki navdušenec (sklepam da si, če pišeš na slo-techu), lahko zadeve rešiš. Vse od a do ž.
Telemetrijo lahko blokiraš (ugotoviš z wiresharkom kam letijo podatki in to blokiraš...recimo v routerju ali pa direktno v windowsih).
Explorerja ne rabiš ker imaš perfekten Total Commander.
Starta ne potrebuješ ker lahko preprosto uporabiš ukaz RUN, preko katerega zaženeš bilokater program.

In na koncu ugotoviš, da se način uporabe od Windows 95 dalje ni spremenil nič.

edit.: sem zajebal. Wireshark je prišel na svet leta 1998, torej od Windows 98 dalje se ni spremenilo nič :P


Karkoli že sem, to ne pomeni, da se mi da vsak dan igrat s trivialnimi nastavitvami stvari, ki pričakujem da delujejo in s tem zapravljat čas. Poleg tega je treba imeti do sebe vsaj toliko distance, da zmoreš pomisliti na varianto, ko je vse tvoje igranje s sistemom zgolj scanje v veter v slabi vidljivosti in temnih nepremočljivih hlačah - nese po tebi, ampak tega ne veš/vidiš. Argument, da tega itak nikoli ne veš, ne zadostuje - če se nekaj ne sme početi in ti to vseeno delajo, jih morda lahko fašejo čez leto ali dve, ko se to ugotovi. Če ti v naprej dovoliš, da ti nekaj počnejo, pa misliš da si jim to uspel preprečiti in čez leto ali dve ugotoviš, da si si to samo domišljal, potem veš kje si.

boolsheat ::

Win10 Enterprise je brez telemetrije menda.

Thuban ::

zmaugy je izjavil:


Karkoli že sem, to ne pomeni, da se mi da vsak dan igrat s trivialnimi nastavitvami stvari, ki pričakujem da delujejo in s tem zapravljat čas. Poleg tega je treba imeti do sebe vsaj toliko distance, da zmoreš pomisliti na varianto, ko je vse tvoje igranje s sistemom zgolj scanje v veter v slabi vidljivosti in temnih nepremočljivih hlačah - nese po tebi, ampak tega ne veš/vidiš. Argument, da tega itak nikoli ne veš, ne zadostuje - če se nekaj ne sme početi in ti to vseeno delajo, jih morda lahko fašejo čez leto ali dve, ko se to ugotovi. Če ti v naprej dovoliš, da ti nekaj počnejo, pa misliš da si jim to uspel preprečiti in čez leto ali dve ugotoviš, da si si to samo domišljal, potem veš kje si.


Sorry mate ampak kljub temu, da si se trudil čimbolj čustveno in slikovno podati svoje mnenje iz njega ne zmorem razbrati poante tvojega sporočila.

Na nas ni da "dovolimo ali ne". Ne dovoliš lahko samo tako, da uporabiš konkurenčen izdelek, tu pa se pač stvar malce zatakne.

Na voljo imaš tako samo 2 opciji:
1. da uporabiš Windows 10 in živiš dalje.
2. da si kot svoj življenski cilj zadaš da se boš upiral sistemu dokler se bo dalo programe uporabljat na windows 7 in boš izgubljal čas in življensko energijo s tem. Obenem pa se boš prepiral po forumih kako ti gre MS na živce.

Izberi.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()
««
7 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja Windows 10 še naprej brezplačna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5231899 (25585) zmaugy
»

Zaradi slabe prodaje telefonov razmah Windows 10 nekoliko za pričakovanji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12031281 (27526) klinker
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9737779 (33529) zmaugy
»

Windows 10 v mesecu dni osvojil dvajsetino računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5933024 (29656) mtosev
»

Windows 10 gre za med (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16584019 (72172) MrStein

Več podobnih tem