» »

Windows 10 na 300 milijonih naprav

««
11 / 11
»
»»

TESKAn ::

Chucku Norrisu se računalnik ne upa nadgradit na win10.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

krneki0001 ::

Chuck Norris beat Halo 1, 2, and 3 on Legendary with a broken Guitar Hero controller.

AC_DC ::

Jupito je izjavil:

Kdor ne uporablja win10, je morda kriminalec in pedofil!

Kdor še ni namestil win10, verjetno nima časa, ker raje lovi mamute in dinozavre!

Kdor ne nadgradi na win10, komplicira življenje MS promotorjem in praktikantu, ki prevaja MS-jeve talking point-e!

Kdor ne nadgradi na win10, ima samo dve možnosti: nadgradnjo ali samomor.

Kdor ne uporablja win10 ne bi smel imeti pravice komentiranja!

Kdor ne mara win10, sovraži MS, ker ga mama in ata nista imela rada!

Kdor noče uporabljati win10, bo morda dobil najhujšo spolno prenosljivo bolezen!

Kdor je zaskrbljen zaradi zasebnosti, noče priznati, da doma seksa z googlovim robotom!



Na dlaneh vam bodo zrasle dlake od tipkanja!

Kdor ne mara win10 je mali človek ! (Cmerar press)
Kdor ne mara win10 si ne zasluži dodatka za stalno pripravljenost ! (Bramor press)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

solatko ::

Vi kar lepo ostanite na špioniranja varnih Windows 95.:))
Delo krepa človeka

Jst ::

Chuck Norris je pri nadgradnji na 10 naredil na 20.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

japol ::

Meni je sprejemljivo da tisti, ki želijo uporabiti win10 naj ga in da če je želja, da se jim pomaga z odstranitvami vse te nesnage. Tisti ki pa ste na drugih sistemih, pa ostanite tam, mogoče se vam kdo iz win10 pridruži. Ker sami opažamo, da se zaradi win10 odločajo za druge sisteme.
Zato bi bilo dobro narediti skupek vsega, kaj in kako s tem OSom.

Invictus ::

Saj je narejeno.

Windows 10 poskuša presekati s staro navlako od prejšnjih verzij, ker se programerji pasejo na kompatibilnosti za nazaj.

Interface je meni čisto všeč. Če nisi ravno butast, se ga brez problemov navadiš.

Gonilniki so problem samo za stara jajca. Skenerji so bili pa tako ali tako problem z vsako novo verzijo Windowsov. Ni to prvi tak primer.

Telemetrijo pač vedno lahko blokiraš, ni to nek bau-bau. Še prodajaš lahko listo za firewall, ki se avtomatsko updata ob vsakem novem Windows updatu. In zaslužiš z naročnino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

>Telemetrijo pač vedno lahko blokiraš
spet na pamet
tisti opisan ne deluje

mas ti svoj nacin?

mtosev ::

solatko je izjavil:

Vi kar lepo ostanite na špioniranja varnih Windows 95.:))
dos je še bolj varen. kolk vem nima tcp/ipja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AC_DC ::

Se ga da namestiti:
http://www.windowsnetworking.com/j_helm...





Win 3.11 ga tudi nima (trumpet winsock pomaga).
Na win95-98 ga moraš dodatno namestiti
https://www.ni.com/support/vxi/network/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

mtosev ::

vem, ampak po defaultu ga dos nima tpc/ip
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Truga ::

Po defaultu dos nima nicesar, dokler ne das v autoexec.bat ali config.sys

krneki0001 ::


Before/During Installation
oDo not use Express Settings. Hit Customize, and make sure everything is turned off.
oIt's strongly preferred that you use a local account with Windows 10.

After Installation
oHead to Settings > Privacy, and disable everything, unless there are some things you really need.
oWhile within the Privacy page, go to Feedback, select Never in the first box, and Basic in the second box.
oHead to Settings > Update and Security > Advanced Options > Choose how updates are delivered, and turn the first switch off.
oDisable Cortana by clicking the Search bar/icon.
o(Optional) Disable web search in Search by going to Settings, and turning off Search online and include web results.
oChange the name of your PC by going to Start (or hitting the Windows key), typing About PC, and clicking Rename PC.

Slightly Complex
oOpen up the Command Prompt by launching cmd as an administrator, and enter the following:


sc delete DiagTrack

sc delete dmwappushservice

echo "" > C:\ProgramData\Microsoft\Diagnosis\ETLLogs\AutoLogger\AutoLogger-Diagtrack-Listener.etl

oOpen up the Group Policy Editor by launching gpedit.msc as an administrator. Go through Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Data Collection and Preview Builds. Double click Telemetry, hit Disabled, then apply. NOTE: This only truly works in the Enterprise edition, but the final step provides a decent enough workaround for Pro users.


oWhile still in the Group Policy Editor, go through Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > OneDrive, double click Prevent the usage of OneDrive for file storage, hit Enabled, then apply.


oWhile still in the Group Policy Editor, go through Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Defender, double click Turn Off Windows Defender, hit Enabled, then apply.


oOpen up the Registry Editor by launching regedit as an administrator. Go through HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\DataCollection, select AllowTelemetry, change its value to 0, then apply.


oFirst, download the Take Ownership tweak and enable it. Then, head to the Hosts File by going through C:\Windows\System32\Drivers\Etc, take ownership of the hosts file, and add all of the IPs from this page into the file.

prowb ::

No en velik fejl windows 10, ki me res moti (drugače ga kar lepo uporabljam) je da ima nastavitve razmetane na milijon mestih... To je bilo že pri 8, ko so imeli nekaj nastavitev control panel, potem pa si imel za kliknit, da si šel pc setings. Sem nekako upal, da bo 10ka to poenotila...

BigWhale ::

krneki0001 je izjavil:


Before/During Installation
After Installation
Slightly Complex


Userfriendly as fuck. Kaj pa nardi tist, k ne ve, da MS zbira podatke?

Pithlit ::

BigWhale je izjavil:

Kaj pa nardi tist, k ne ve, da MS zbira podatke?

Tisti pa itak nimajo kaj skrivat (če mal pomisliš).
Life is as complicated as we make it...

Ahim ::

krneki0001 je izjavil:

Kakšna laž? Kaj pa v windows 10 ne deluje?


Marsikaj. Ze sam Windows 10 ne deluje na HW, ki naj bi povsem zadoscal za delovanje (resno, 1 GHz CPU? Prvi so bili na voljo leta 2000 in seveda ne podpirajo ukazov iz dolocenih naborov, ki jih W10 potrebujejo, a to ni eksplicitno napisano na spisku sistemskih zahtev).

In ne, niti ne gre za CMPXCHG16B, katerega so pri M$ "pozabili" omeniti pri sistemskih zahtevah; uporabljeni CPU to podpira, enako LAHF/SAHF ...

(konkretno Athlon 64 X2 6000+, 2 GB RAMa, Radeon HD5550)

krneki0001 ::

Ahim je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Kakšna laž? Kaj pa v windows 10 ne deluje?


Marsikaj. Ze sam Windows 10 ne deluje na HW, ki naj bi povsem zadoscal za delovanje (resno, 1 GHz CPU? Prvi so bili na voljo leta 2000 in seveda ne podpirajo ukazov iz dolocenih naborov, ki jih W10 potrebujejo, a to ni eksplicitno napisano na spisku sistemskih zahtev).


Ja je:
1 gigahertz (GHz) or faster with support for PAE, NX, and SSE2


Ahim je izjavil:


In ne, niti ne gre za CMPXCHG16B, katerega so pri M$ "pozabili" omeniti pri sistemskih zahtevah; uporabljeni CPU to podpira, enako LAHF/SAHF ...

(konkretno Athlon 64 X2 6000+, 2 GB RAMa, Radeon HD5550)


•Če želite namestiti 64-bitno različico operacijskega sistema v 64-bitni računalnik, mora procesor podpirati CMPXCHG16b, PrefetchW in LAHF/SAHF.


vir: https://www.microsoft.com/sl-si/windows...

microsoft.com/sl-si/windows/windows-10-specifications

Ahim ::

LOL :))

Ti vprasas kaj v Windows 10 ne deluje.

Jaz napisem, da cel sistem ne deluje (BSOD loop) in navedem konkretno na kaksnem HW ne deluje (sicer je slo za 32-bitne W10, a tudi 64-bitni bi morali na njem delovati, glede na navedene zahteve), da ja ne bo kaksnih dvomov o nezdruzljivosti HW glede na sistemske zahteve. Ni to nek eksoticen printer/skener, ampak kombinacija MB+CPU, proizvedena kasneje kot npr. Conroe generacija Core2 ...

Ti to gladko ignoriras in poskusas spet preusmeriti na nekaj drugega.

Ej, super, res me veseli, da cisto na dnu strani med "Additional requirements to use certain features" sele kot DVAJSETO tocko od 23 omenijo, da za namestitev verzije, katero uporablja VELIKA VECINA uporabnikov, moras izpolnjevati se nekaj pogojev, katerih zacuda niso uspeli navesti v odstavku "System requirements" na vrhu strani. Vazno je, da "vse deluje", pa cetudi ne ...

Nesejne; me ne veseli, v resnici se mi zdi abotno, tako kakor ti.


Vsi trije pacienti v tej temi ste si svojo forumsko titulo ocitno krvavo prisluzili! ;)

Machete ::

prowb je izjavil:

No en velik fejl windows 10, ki me res moti (drugače ga kar lepo uporabljam) je da ima nastavitve razmetane na milijon mestih... To je bilo že pri 8, ko so imeli nekaj nastavitev control panel, potem pa si imel za kliknit, da si šel pc setings. Sem nekako upal, da bo 10ka to poenotila...


Jaz sem enakega mnenja. Meni so nastavitve totalen kaos in skrivalnica.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

boolsheat ::

Jap, control panel so šli za brez veze menjati. Razumljivo, da je potreben drugačen vmesnik za touch naprave, ampak bi moral ostati ločen.

Invictus ::

Mislim, baš ste stručkoti.

Control Panel še vedno obstaja v Windows 10.

No comment...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

MrStein ::

Ja, "obstaja", tako kot demokracije v .. no , pustimo politiko.

- že v Win8 je start ekran (iskanje) silil "new style" zadeve namesto klasičnega CP
- v Win10 dejansko nekih stvari v CP več ni, le new GUI verzija
(da ne omenjamo, da so zdaj 3 generacije GUI-ja za nastavitve)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AC_DC ::

Invictus je izjavil:

Mislim, baš ste stručkoti.

Control Panel še vedno obstaja v Windows 10.

No comment...

It is everywhere !
http://www.techrepublic.com/article/con...
http://arstechnica.com/civis//viewtopic...

krneki0001 ::

Ahim je izjavil:

LOL :))

Ti vprasas kaj v Windows 10 ne deluje.

Jaz napisem, da cel sistem ne deluje (BSOD loop) in navedem konkretno na kaksnem HW ne deluje (sicer je slo za 32-bitne W10, a tudi 64-bitni bi morali na njem delovati, glede na navedene zahteve), da ja ne bo kaksnih dvomov o nezdruzljivosti HW glede na sistemske zahteve. Ni to nek eksoticen printer/skener, ampak kombinacija MB+CPU, proizvedena kasneje kot npr. Conroe generacija Core2 ...

Ti to gladko ignoriras in poskusas spet preusmeriti na nekaj drugega.

Ej, super, res me veseli, da cisto na dnu strani med "Additional requirements to use certain features" sele kot DVAJSETO tocko od 23 omenijo, da za namestitev verzije, katero uporablja VELIKA VECINA uporabnikov, moras izpolnjevati se nekaj pogojev, katerih zacuda niso uspeli navesti v odstavku "System requirements" na vrhu strani. Vazno je, da "vse deluje", pa cetudi ne ...

Nesejne; me ne veseli, v resnici se mi zdi abotno, tako kakor ti.


Vsi trije pacienti v tej temi ste si svojo forumsko titulo ocitno krvavo prisluzili! ;)


Kdo pa še laufa 1ghz pentuim 3 ali pentium 4? Na ostalih pa deluje win 10, tudi na atom procesorjih deluje brez problema. Na P3 in P4 pa še xp počasi laufajo.

gruntfürmich ::

končno so zrihtali da mi komp ne friza več.

kreteni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ahim ::

krneki0001 je izjavil:

Kdo pa še laufa 1ghz pentuim 3 ali pentium 4?

Nimam pojma.

krneki0001 je izjavil:

Na ostalih pa deluje win 10, tudi na atom procesorjih deluje brez problema. Na P3 in P4 pa še xp počasi laufajo.

Bom se enkrat zelo pocasi natipkal, da bos bolje razumel:

na domnevno podprtem Athlonu 64 X2 6000+ (februar 2007) z 2 GB RAMa (dovolj sodec po zahtevah) in Radeon HD5550 graficno (podprto sodec po zahtevah) W10 x86 zelo mocno ne deluje - ga niti ni mozno namestiti, ker se na priblizno 70% instalacije reboota, potem pa ostane v neskoncni BSOD+reboot zanki.

Seveda na istem HW W7 delujejo brez kakrsnihkoli izpadov.

krneki0001 ::

Na taki mašini že 8.1 ni normalno deloval:
http://www.neowin.net/news/microsoft-co...

AMD's early CPUs, i.e. Athlon x2 64, Opteron 185 lack CMPXCHG16b instructions.


Torej zakaj bi nadgrajeval mašino na windows 10, če je ta mašina imela težave že z windows 8.1?

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Tako je. Take gare vrzes stran in kupis novo masino za 100e ki je hitrejsa.

mtosev ::

Ahim je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Kdo pa še laufa 1ghz pentuim 3 ali pentium 4?

Nimam pojma.

krneki0001 je izjavil:

Na ostalih pa deluje win 10, tudi na atom procesorjih deluje brez problema. Na P3 in P4 pa še xp počasi laufajo.

Bom se enkrat zelo pocasi natipkal, da bos bolje razumel:

na domnevno podprtem Athlonu 64 X2 6000+ (februar 2007) z 2 GB RAMa (dovolj sodec po zahtevah) in Radeon HD5550 graficno (podprto sodec po zahtevah) W10 x86 zelo mocno ne deluje - ga niti ni mozno namestiti, ker se na priblizno 70% instalacije reboota, potem pa ostane v neskoncni BSOD+reboot zanki.

Seveda na istem HW W7 delujejo brez kakrsnihkoli izpadov.
9let stare kište pač niso primerne za najnovejše ose.
meni tudi windows xp ko je prišo ven leta 2001 ni dobro delal na 2leta starem kompu kateri je imel not celeron 466mhz, 128mb rama, riva tnt 16mb, 10gb hdd, bx440 chipset. win 2000 pa je istem konfigu delal super
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Modri dirkač ::

Ahim je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Kdo pa še laufa 1ghz pentuim 3 ali pentium 4?

Nimam pojma.

krneki0001 je izjavil:

Na ostalih pa deluje win 10, tudi na atom procesorjih deluje brez problema. Na P3 in P4 pa še xp počasi laufajo.

Bom se enkrat zelo pocasi natipkal, da bos bolje razumel:

na domnevno podprtem Athlonu 64 X2 6000+ (februar 2007) z 2 GB RAMa (dovolj sodec po zahtevah) in Radeon HD5550 graficno (podprto sodec po zahtevah) W10 x86 zelo mocno ne deluje - ga niti ni mozno namestiti, ker se na priblizno 70% instalacije reboota, potem pa ostane v neskoncni BSOD+reboot zanki.

Seveda na istem HW W7 delujejo brez kakrsnihkoli izpadov.

A ti ni škoda denarja za elektriko?
Everybody lies!

Invictus ::

Microsoft je končno presekal nekrofilsko podporo za star hardware. Kar je edino prav.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Pa še to samo za izredno star ali pa zanič. Čeprav bi nekateri tukaj najraje videli, da bi win10 laufali še na kakem pentiumu s 60MHz ali pa celo 486 računalniku.

Jarno ::

Res ne vem kaj folk pričakuje od Windows 10. Silijo ko vešče v luč.

Lonsarg ::

boolsheat je izjavil:

Jap, control panel so šli za brez veze menjati. Razumljivo, da je potreben drugačen vmesnik za touch naprave, ampak bi moral ostati ločen.

Sry, ampak CP nima kaj iskati na Desktop OSu v 21 stoletju. Edina napaka, ki jo je W10 glede tega naredil, da še ni vseh stvari prenesel v settings in CP popolnoma ukinil. Je pa v settingsih sedaj vsaj vse, kar ima povprečni uporabnik za tikat, na popolen prestop ap bomo očitno še malo čakali.

Ampak roko na srce, advanced user ima sedaj z kombinacijo Settingsov in popolnoma opasnega desnega klika na start 99% stvari na dosegu brez CP.

boolsheat ::

CP/Settings - nima veze kaj je, moteče je, ker je nareto na pol in to se vleče že iz W8.

OvCa77 ::

krneki0001 je izjavil:

Na taki mašini že 8.1 ni normalno deloval:
http://www.neowin.net/news/microsoft-co...

AMD's early CPUs, i.e. Athlon x2 64, Opteron 185 lack CMPXCHG16b instructions.


Torej zakaj bi nadgrajeval mašino na windows 10, če je ta mašina imela težave že z windows 8.1?

Pa kaj vi delate ne vem ker s 6400+ meni w10 dela boljši kot na nekaterih drugih kompjuterjih
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Egidij88 ::

Sem sel nazaj na sedmico, frizalo. Dokler ne bo novega kompa je reseno z moje strani.

krneki0001 ::

OvCa77 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Na taki mašini že 8.1 ni normalno deloval:
http://www.neowin.net/news/microsoft-co...

AMD's early CPUs, i.e. Athlon x2 64, Opteron 185 lack CMPXCHG16b instructions.


Torej zakaj bi nadgrajeval mašino na windows 10, če je ta mašina imela težave že z windows 8.1?

Pa kaj vi delate ne vem ker s 6400+ meni w10 dela boljši kot na nekaterih drugih kompjuterjih


vprašaj ahima, on trdi da tam gor windows 10 ne deluje

jest10 ::

Verjetno 32 bit verzija. (8.1 32 bit je normalno delala na 6400+)

njyngs ::

Kaj sem jaz edini tukaj, ki je zadovoljen z Win10? Niti ene stvari ne pogrešam v Win10 - tudi (stari) Control Panel je dostopen z 2 klikoma - z _desnim klikom miške_ na Start ikono in je na spisku.

japol ::

Ne, tudi jaz sem zadovoljen. Seveda po čiščenju in manjši ureditvi starta, namizja,.... Drugo je vse enako kot pri 7ki, rabi 4 sekunde da se postavi, itd.
Edino kar sem opazil je to, da ko sem moral kolegu preko teamviewerja nekaj popraviti, se na njegovih win10 nisem znašel čisto nič, kot da sem se prvič usedel za pc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()
««
11 / 11
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja Windows 10 še naprej brezplačna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5231900 (25586) zmaugy
»

Zaradi slabe prodaje telefonov razmah Windows 10 nekoliko za pričakovanji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12031283 (27528) klinker
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9737782 (33532) zmaugy
»

Windows 10 v mesecu dni osvojil dvajsetino računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5933026 (29658) mtosev
»

Windows 10 gre za med (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16584030 (72183) MrStein

Več podobnih tem