» »

USB polnilci - delujoči

USB polnilci - delujoči

H` ::

Doma imamo dva Nexus telefona, 4 in 5. Polnilcev pa vedno zmanjka. Govorim o wall chargerjih, ne slučajno podatkovnih kablih.

Torej grem po novega, seveda ga rabim ASAP. V BigBangu ipd te oderejo za 30(!?!?)EUR, v Šparu sem kupil dva za 10-15EUR, ne spomnim se več točno. Oba sta malo polnila, malo ne, kakor da bi bila težava v kontaktih.

Me razjezi in za isto ceno naročim iz Kitajske 10 polnilcev. Od teh "dobro" delata mogoče dva, ostalo sem z največjim veseljem zabrisal v koš. Pred tem sem jih pa seveda stestiral še na drugih telefonih in vsepovsod je bila ista težava. Nazadnje sem na dopust vzel dva, ki sta celo oba do konca dopusta crknila.

Moje vprašanje torej: kam po polnilce? Pa da cena ni oderuška?
so be it
  • spremenil: H` ()

nikjozo ::

Naroči s kitajske ali poglej za rabljenimi na bolhi.
Pri nas so dosti višje cene, kar je razumljivo. Vsakdo prodaja da zasluži, ne pa da igra dobrodelno ustanovo.

hojnikb ::

pusti kitajske polnilce, razn če maš dobro zavarovano nepremičnino.
#brezpodpisa

Thuban ::

H` je izjavil:


Me razjezi in za isto ceno naročim iz Kitajske 10 polnilcev.


potem pa beremo v novicah kako hiše zgorijo.

Jaz dam komot 20-30 EUR, če gre za original polnilec za katerega vem, da mu lahko zaupam.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Heavy ::

Bolha - pa gledaš da so kakšni od odsluženih telefonov.

Če rabiš imam enega od Samsunga odveč, napiši mi ZS če te zanima.
#TeamFelix

trnvpeti ::

blitzwolf kupi
in kitajski je

Big_Al ::

matobeli ::

Še en glas za BlitzWolf. Dobiš takega ki podpira zadnjo verzijo quick charga, pa ne stanejo ene ledvičke.

Če pa kdo želi originalne polnilce pa ugodno prodam original Sony 1.5A, samo 15€:))

Invictus ::

Kupi eno napajalno postajo kot npr:

http://www.amazon.de/Anker-PowerPort-Fa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

Jz sm pred kratkim kupu anker 2 port 24w z amazonu.. Poceni in soliden polnilec,mislim da 20 eur vse skup..

Mehmed ::

H` je izjavil:

V BigBangu ipd te oderejo za 30(!?!?)EUR


Kupi raje tri tele, imajo polnilce zraven.

https://www.bigbang.si/gsm-telefoni/gsm...

AnubisVX ::

Polnilci za android telefone morajo imeti v USB priključku povezana pina D+ in D-, če nista se telefon polni z omejenim tokom do 0.5A.
Kupi polnilec za Android telefone ali pa odpri polnilec in ustrezno prelotaj priključek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnubisVX ()

Invictus ::

To ni specifika Androida, ampak USB standarda.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sosed ::

Na mimovrste maš kej tazga:
https://www.mimovrste.com/hisni-polnilc...
Sicer original samsung ampak nima veze.

Vanich ::

...danes jih ima Lidl, po 5,99-€
- če še katerega ujamete.

win64 ::

Vanich je izjavil:

...danes jih ima Lidl, po 5,99-€
- če še katerega ujamete.

Kolko pa to da kej moči od sebe?
Sem kupil nekaj takega v mercatorju, pa mobitel počasi polni(isto kot da bi na računalnik na USB2 priklopil), tablico recimo pa sploh ne polni.

blackbfm ::

Spodoben polnilec mora dat od sebe min 2amp oz 10watt. Pri taki moci loh tut pricakujes da se naprava nafila v normalnem casu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

win64 ::

Že, ampak govoril sem o USB2 polnilcih. 2A preko USB2 ni mogoče. In večino teh univerzalnih poceni polnilcev, da od sebe natanko 0,5A na USB port. Kar je za hitro polnjenje premalo.
To sem na žalost ugotovil šele po nakupu...

Še malo konteksta:
In the USB 1.0 and 2.0 specs, a standard downstream port is capable of delivering up to 500mA (0.5A); with USB 3.0, it moves up to 900mA (0.9A). The charging downstream and dedicated charging ports provide up to 1500mA (1.5A). USB 3.1 bumps throughput to 10Gbps in what is called SuperSpeed+ mode, bringing it roughly equivalent with first-generation Thunderbolt. It also supports power draw of 1.5A and 3A over the 5V bus.

issak ::

blackbfm je izjavil:

Jz sm pred kratkim kupu anker 2 port 24w z amazonu.. Poceni in soliden polnilec,mislim da 20 eur vse skup..


Jaz sem kupil kar enega 4 portnega in enega 5, sem imel tudi dosti tel polnilcev. Pa sta bila skupaj malo več, ampak še vedno ugodneje kot 30e v bigbangu. Sicer jih imam pa kot slame od raznih tablic, telefonov, kamer, chromecastov... je kar čudno da ti tega zmanjka :D

Kitajske sem pa enkrat kupil pa nikoli več, en je crknil takoj, pred tem malo prasketal, drugi je crknil pa malo kasneje. Lahko jih kupiš 20 pa te bo stalo 20e in vsi bodo crknili.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

blackbfm ::

Že, ampak govoril sem o USB2 polnilcih. 2A preko USB2 ni mogoče.


Kva ni mogoče? Kje ti zivis? :)) meni tel potegne 1.6 amp iz usb2


In večino teh univerzalnih poceni polnilcev, da od sebe natanko 0,5A na USB port.


Crap polnilci

win64 ::

blackbfm je izjavil:

Že, ampak govoril sem o USB2 polnilcih. 2A preko USB2 ni mogoče.


Kva ni mogoče? Kje ti zivis? :)) meni tel potegne 1.6 amp iz usb2


In večino teh univerzalnih poceni polnilcev, da od sebe natanko 0,5A na USB port.


Crap polnilci

Strinjam se z vsem kar si napisal.
1.6A preko standardnega USB2 ni mogoče. Če imaš ti močnejši polnilec, potem to ni več del standarda. Ista luknja, vendar drugačna funkcionalnost.

Točno tako: Crap polnilci.

blackbfm ::

1.6A preko standardnega USB2 ni mogoče. Če imaš ti močnejši polnilec, potem to ni več del standarda.


Standardi so sli mal naprej v zadnjih 5 letih, ti pa vlečeš neke specifikacije izpred 10 in vec let

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

SimplTech ::

Imam zelo dobre izkušnje z AUKEY polnilci iz Kitajske. Na zadnje vzel 3 portnega (2 standardna 2,4A izhoda + 1 QC 2.0 izhod). Dal sem 15 EUR za kakovostno stvar + zraven je bil še kvaliteten 1m micro USB kabel. Tudi dostava je bila hitra - cca 14 dni.

Vzel sem pa tukaj (mogoče bo koga zanimalo): link

aky ::

Včasih kakšne polnilce razstavi in pogleda, kako so narejeni tale: https://www.youtube.com/user/bigclivedo...

Dobro je ocenil recimo Ikea Koppla, 3 USB, skupno 3,4 A. Cena 8 €.

Jaz ga imam in mi tablico in telefon fila BP.

A.

s1m0n ::

win64 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Že, ampak govoril sem o USB2 polnilcih. 2A preko USB2 ni mogoče.


Kva ni mogoče? Kje ti zivis? :)) meni tel potegne 1.6 amp iz usb2


In večino teh univerzalnih poceni polnilcev, da od sebe natanko 0,5A na USB port.


Crap polnilci

Strinjam se z vsem kar si napisal.
1.6A preko standardnega USB2 ni mogoče. Če imaš ti močnejši polnilec, potem to ni več del standarda. Ista luknja, vendar drugačna funkcionalnost.

Točno tako: Crap polnilci.


Problem je tudi v samem USB konektorju, večinoma so preko 1A na kontakt.
In pri 2A+ se konektor/kontakt kar lepo segreje :)

lopov ::

V telekomovih trgovinah prodajajo več vrst polnilcev, med drugim majo 1,2 A z 1 m kabla za nekaj manj kot 11 EUR.

Dela dobro -- zame je merodajno da če polni Nokie, pol je OK (te so najbolj zbirčne ker striktno sledijo USB standardu in uporabljajo USB profile).

Jerry000 ::

Slišal sem, da je najbolje uporabiti original polnilec, zajak? Ker baje če vzameš drugi polnilec verjetno ne bo kvalitetno napolnil napravo. Bo pisalo 100%, ampak ne bo kvalitetno. Koliko je to res in ne, vam prepuščam :)

matobeli ::

Upam da ne bo zvenelo nesramno, ampak vse kar si slišal je nažalost marketinški nateg ki ga je prežvečila nestrokovna javnost.

Izhaja pa iz tega da proizvajalci priporočajo samo original opremo zaradi:
-profita
-garancijskih pogojev

Če je napajalna napetost stabilnih 5V+- tolerance, bo elektrika stlačena v baterijo iz krompirja čist enako kvalitetna kot tista iz "brand" napajalnika.

Slab napajalnik je tisti ki bo ven pljuval prenizko (ne bo delovalo) ali previsoko (bo crknilo kaj) napetost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

win64 ::

blackbfm je izjavil:

1.6A preko standardnega USB2 ni mogoče. Če imaš ti močnejši polnilec, potem to ni več del standarda.


Standardi so sli mal naprej v zadnjih 5 letih, ti pa vlečeš neke specifikacije izpred 10 in vec let

Zato sem prilepil spodaj tudi:
In the USB 1.0 and 2.0 specs, a standard downstream port is capable of delivering up to 500mA (0.5A); with USB 3.0, it moves up to 900mA (0.9A). The charging downstream and dedicated charging ports provide up to 1500mA (1.5A). USB 3.1 bumps throughput to 10Gbps in what is called SuperSpeed+ mode, bringing it roughly equivalent with first-generation Thunderbolt. It also supports power draw of 1.5A and 3A over the 5V bus.

Nevem, kaj ni jasnega.
V glavnem, moraš zelo natančno gledat kaj kupuješ.

...:TOMI:... ::

Tomi

Jerry000 ::

matobeli je izjavil:

Upam da ne bo zvenelo nesramno, ampak vse kar si slišal je nažalost marketinški nateg ki ga je prežvečila nestrokovna javnost.

Izhaja pa iz tega da proizvajalci priporočajo samo original opremo zaradi:
-profita
-garancijskih pogojev

Če je napajalna napetost stabilnih 5V+- tolerance, bo elektrika stlačena v baterijo iz krompirja čist enako kvalitetna kot tista iz "brand" napajalnika.

Slab napajalnik je tisti ki bo ven pljuval prenizko (ne bo delovalo) ali previsoko (bo crknilo kaj) napetost.

Čist vrjamem da je nateg, samo pravim kaj sem slišal in me zanima vaše mnenje. Torej so dobri vsi polnilci, če je na telefonu 100% to pomeni da je polno in da bo baterija držala kolikor pač zmore, nič več, nič manj (tle sem mislil na kvaliteto)

Han ::

Imam starejši SBOX model od tega, ki polni v redu (2A, če je priklopljena ena naprava, sicer 1A), a pri tem rahlo šumi in cvili. Enakega lahko kupiš tudi v EnaA. Ali pa kaj takega.

roli ::

aky je izjavil:

Včasih kakšne polnilce razstavi in pogleda, kako so narejeni tale: https://www.youtube.com/user/bigclivedo...

Dobro je ocenil recimo Ikea Koppla, 3 USB, skupno 3,4 A. Cena 8 €.

To sem tudi jaz hotel predlagati.
http://www.r00li.com

Vanich ::

win64 je izjavil:

Vanich je izjavil:

...danes jih ima Lidl, po 5,99-EUR
- če še katerega ujamete.

Kolko pa to da kej moči od sebe?
Sem kupil nekaj takega v mercatorju, pa mobitel počasi polni(isto kot da bi na računalnik na USB2 priklopil), tablico recimo pa sploh ne polni.


Pravkar kupil enega, piše, citiram: "USB izhodi s skupno 2,1A"
Sta pa 2 USB izhoda.

Nisem pa še dal nič filat.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

SumTingWong ::

Daj sprobaj prosim. Letim takoj zdajle po enega ali dva.

r3dkv1c4 ::

Doma imam usb vtičnice po vseh sobah, nobenih problemov s polnilci.

Priporočam.

Tisti priloženi pri nakupu aparatov se uporabljajo pa zgolj za nosit okoli.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

mgermo ::

Vanich je izjavil:



Pravkar kupil enega, piše, citiram: "USB izhodi s skupno 2,1A"
Sta pa 2 USB izhoda.

Nisem pa še dal nič filat.;((


Daj preveri z Ampere appom z koliko to polni.

Vanich ::

mgermo je izjavil:

Vanich je izjavil:



Pravkar kupil enega, piše, citiram: "USB izhodi s skupno 2,1A"
Sta pa 2 USB izhoda.

Nisem pa še dal nič filat.;((


Daj preveri z Ampere appom z koliko to polni.


Skače - od cca 850mA do čez 1100mA.
Priklopljena je samo ena naprava.

Ni bistvene razlike v primerjavi z originalnim Samsungovim polnilcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

WaterBoy ::

mgermo je izjavil:



Daj preveri z Ampere appom z koliko to polni.


Pa ta app prav kaže? Meni je na mojem G4 in original polnilcem ki je prišel zraven telefona kazal isto kot z polnilcem ki sem ga dobil zraven LG oprimus G ki po nazivnih podatkih ima enkrat manjši izhodni tok

klinker ::

Jst sem si 5 kom teh kupu, pa eden Lumio 1520 fila bp, enega imam za led trak in tudi dela ok.
Ostali trije se zapakirani :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

(Ne)originalen polnilec

Oddelek: Mobilne tehnologije
223423 (2828) Lonsarg
»

Avtomobilski adapter

Oddelek: Na cesti
212964 (2324) Mare2
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375232 (4489) IL_DIAVOLO
»

Servis HTC - Al' sem nor, ali je to banalnost na vrhuncu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12533167 (27252) shadeX
»

V EU enotni polnilci mobilnih telefonov čedalje bliže (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9235289 (26072) tonylee5566

Več podobnih tem