» »

Kupiti gaming comp sedaj ali počakati,...

Kupiti gaming comp sedaj ali počakati,...

«
1
2

alpha1 ::

Kot sem že napisal v naslovu teme me zanima ali se "splača" počakati na nove procesorje ter nove matične ali kupiti sedaj i7 6700k ter Z170? Zanima me če kdo ima info kdaj bodo izšli novi cpu-ji in matične? Za grafično bom počakal sedaj nove. Računalnik se bo uporabljal za gaming.

Hvala za info

DarwiN ::

Itak se ne splača čakat do začetka 2017, ker pri cpujih je ravno 5% boosta med generacijami. Pa za gaming je I5 optimalen.. Ne potrebuješ I7.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mtosev ::

skylake je ven prišel pred kartim časom (avg 2015) tak, da pred 2017 ne pričakuj da bo kaj zanimivega prišlo ven
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

alpha1 ::

Aha hvala za info, to sem hotel vedeti

hojnikb ::

kar se zdaj splača čakat so nove grafične.
Novi amd procesorji pa pridejo proti koncu leta. If thats your thing.
#brezpodpisa

alpha1 ::

Sem pa zasledil da bi naj še to leto Intel izdal nove procesorje Kaby Lake

mtosev ::

sn pogledal na wiki in piše late 2016 za kirby lake. sn pa vido, da bo na istem socketu kot zdajšnji skylaki tak, da bo lahko verjetno bp nadgradil cpu, če boš hotel
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

alpha1 ::

Bom kar v svoji temi pisal. Kupujem gaming comp pa me zanima ali naj kupim matično ploščo X99 ali Z170 kajti nobena Z170 matična plošča nima 2x16pcie ker bom imel gtx 1080 SLI ali se motim? Monitor bo 4k.

Izbiram o dvema opicijama:
- Asus VIII extreme ali Gigabyte Z170X-Gaming G1 + i7 6700k/i7 7700k

- Asus V extreme X99 + i7 6850k

Katero opcijo bi vi izbrali, računalnik se bo uporabljal za gaming in hočem tudi 2x16pcie za gtx 1080 SLI.

mtosev ::

seveda obstajajo 1151 plate katere imajo 2x 16 pci-e. slabo si iskal

www.compare.eu mi najde 5 plat
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

hojnikb ::

iz proca ima 1151 platforma samo 16 stez.
#brezpodpisa

alpha1 ::

@mtosev katere plate so pa to, ta link me pripelje samo na geizhals.eu?

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

alpha1 ::

Super to me je zanimalo. Potem pa kar ostanem na 1151, glavno mi je da ima 2x16.

alpha1 ::

Sem pred nakupom računalnika pa me zanima katero matično kupiti zraven i7 6850k. Deluxe II je po specifikacijah boljša.

Asus strix x99 http://geizhals.de/asus-rog-strix-x99-g...
ali
Asus x99-Deluxe II http://geizhals.de/asus-x99-deluxe-ii-9...


hvala

mtosev ::

Če nisi neki hudi overclocker ne rabiš rog plate. Deluxe 2 je tud super plata
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

alpha1 ::

Vem ja vendar je deluxe 2 za 100€ dražja

alpha1 ::

Imam še eno vprašanje katere ddr4 rame kupiti za x99. Gledal sem te http://www.mindfactory.de/product_info.... oz katere mi vi priporočate. Naj bodo od te trgovine ker namen imam kupiti vse pri njih ter naj bodo 32gb.

DarwiN ::

Čakaj, malo ustavi konje. Rame dobiš praktično enako dobre za pol cene... Tudi pri cpu-ju ni nobene razlike med 6800 in 6850, razen če res potrebuješ tistih dodatnih 12 PCIe linij? Torej spet 200€.

Plata pa jasno tudi cenejša, sej menda ne potrebuješ 4x PCIE x16 in 45 USB priključkov, ali pač? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

alpha1 ::

Računalnik bo takšne sestave:

Procesor: i7 6850k
Matična plošča: Asus x99-Deluxe II
RAM: ?
2x SSD 850 pro 256gb + 2TB WD digital ki ga že imam od prej
Grafična: Asus gtx 1080 strix
PSU že imam seasonic x-1050W
Ohišje: Thermaltake core P5

Cpu bo na vodi. Sedaj imam samo vpršanje glede ramov. Kaj je potrebno paziti ( manjša/večja voltaža, manjše/večje latence, manj/več mhz ?).

hvala za pomoč :)
lp

opeter ::

Zakaj kupuješ dva SSD-ja namesto enega 480 ali 512 GB?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

buttplugs ::

Rami:
DDR4 Čimvečja kapaciteta. 16 ali 24. Za latence ti je vseeno, za voltažo isto, ker je odvisna od standarda, vzameš čimvečjo kapaciteto s čimveč MHz za čim manj dnarja.

Thuban ::

alpha1 je izjavil:

Računalnik bo takšne sestave:

Procesor: i7 6850k
Matična plošča: Asus x99-Deluxe II
RAM: ?
2x SSD 850 pro 256gb + 2TB WD digital ki ga že imam od prej
Grafična: Asus gtx 1080 strix
PSU že imam seasonic x-1050W
Ohišje: Thermaltake core P5


kakšna neumnost pa je zdaj to. zakaj ne kupiš samo enega ssdja Samsung 850 evo 500 gb?!
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

alpha1 ::

Povezal bi v raid

Thuban ::

zakaj?

misliš naredit raid1, da boš imel backup?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

alpha1 ::

mislil sem samo zaradi hitrosti

alpha1 ::

Je vsseno če kupim en paketkjer so notri 4x8 ddr4 ali pa dva paketa ramov po 2x8( npr. en paket je 2x8gb pa drug je 2x8gb tako da je potem to 32gb, seveda vzel bi pa dva enaka)

loveJDM ::

Ja to je vseeno

smacker ::

2 SSD sta hitrejša kot en ;) V Raid 0 načinu imaš praktično dvojno hitrost, ker piše malo na en, malo na drug disk. Problem Raid 0 je pa, da če crkne 1 disk, zgubiš podatke iz obeh diskov. Niso varni podatki, ampak če gor laufaš sistem to ni problem, moraš itak vse reinstallirat ko odpove disk.
RAM je vseeno če je 4x8 ali 2x2x8, vzami kar je ugodneje/na zalogi.
Nekatere komponente so čisti overkill, ampak če imaš denar in veselje, si kar privošči. Ferrarija tud noben ne potrebuje, ampak bi vsak užival z njim.

alpha1 ::

ja zaradi tega bi kupil 2x256gb. Drugače pa hvala za obrazložitev ;)
lp

DarwiN ::

Z rami res ne rabiš komplicirat... Vzameš ene CL16 3200Mhz in rešeno.. Tole na primer.

Pri SSDju pa itak PCIE. Če se ti gre za hitrost, nimaš kaj kupovat SATA.. Tole denimo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

M-XXXX ::

In za gaming komp mu priporočate 32gb rama? Zakaj? Da jih bo za tipkovnico dvignit uporabljal? Ker drugega razloga ni.
Pa 6 jedrni procesor za gaming? Metanje denarja stran.
Tako draga matična? Najcenejša, ki ima vse kar potrebuješ (prešteješ priključke in to je to)

smacker ::

Komp že skoristi RAM, če mu ga daš več, pač ne čisti neuporabljenih procesov. Lahko maš recimo 4-5 špilov non-stop zagnanih. Mi mu tega ne priporočamo, to si je sam izbral. Ima denar drugi ste mu pa fauš. Ni tu finta da rabi, ampak to hoče. Isto kot avti... Focus ST stane 25k€(nov), pa ma 6.5s do 100km/h. Za 1 sekundo manj moraš dat dvakrat več denarja, pa razlika ni tolko opazna. Performance bo mel boljši. Res da bo slabšo razmerje cena/performance, ampak če te denar ne skrbi, zakaj bi se sekiral? Treba si je privoščit užitke v življenju, od številk na računu nimaš nič.

DarwiN je izjavil:

Z rami res ne rabiš komplicirat... Vzameš ene CL16 3200Mhz in rešeno.. Tole na primer.

Pri SSDju pa itak PCIE. Če se ti gre za hitrost, nimaš kaj kupovat SATA.. Tole denimo.


Teh ne moreš dat v RAID, pri 2x SATA v RAIDU pa lahko dosežeš 1GB write in read speed ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

DarwiN ::

Teh ne moreš dat v RAID, pri 2x SATA v RAIDU pa lahko dosežeš 1GB write in read speed ;)

Omenjeni Samsung SM951-NVMe ima 2150 MB/s / 1260 MB/s, da o IOPSih sploh ne govorimo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

alpha1 ::

Kot je že @smacker rekel to sem si izbral sam in noben mi ni priporočal kaj naj kupim. Jaz sem samo vprašal za pomoč glede ramov kajti druge komponente so že odločene. Kaj pa samsung 950pro 512gb http://www.mindfactory.de/product_info.... ?

DarwiN ::

950pro je še boljši in hitrejši, s 3D NANDom.. Čeprav v RL ne boš opazil razlike napram temu, ampak imam občutek, da te ne bom uspel prepričat. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

alpha1 ::

Sedaj sem gledal 950 pro stane 310€ 2x 850pro pa 240€ tako da mislim da se splača dat 70€ za skoraj 1x večjo hitrost ki bi jo imel z 2x850pro.

DarwiN ::

Sej zgornji 512GB SM951-NVMe je ravno tako hitrejši od 850pro v raidu, in je še cenejši 15€. Kakorkoli.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

smacker ::

Wow, nisem vedel da so M2 tolk napredoval v hitrosti/padli v ceni. Mogoče si še sam privoščim kak upgrade v kratkem >:D Mam 850 evo 256gb (SATA), ampak mi placa zmanjkuje.

M-XXXX ::

Komp že skoristi RAM, če mu ga daš več, pač ne čisti neuporabljenih procesov. Lahko maš recimo 4-5 špilov non-stop zagnanih. Mi mu tega ne priporočamo, to si je sam izbral. Ima denar drugi ste mu pa fauš. Ni tu finta da rabi, ampak to hoče. Isto kot avti... Focus ST stane 25k€(nov), pa ma 6.5s do 100km/h. Za 1 sekundo manj moraš dat dvakrat več denarja, pa razlika ni tolko opazna. Performance bo mel boljši. Res da bo slabšo razmerje cena/performance, ampak če te denar ne skrbi, zakaj bi se sekiral? Treba si je privoščit užitke v življenju, od številk na računu nimaš nič.

Zelo slaba primerjava. Avto je boljši, bolj udoben, hitrejši, varnejši,... Čeprav ne sorazmerno z denarjem, ampak je.

32gb rama za gaming ali pa 6 jedrni procesor ni pa čisto nobene razlike, procesor zna biti celo slabši, zaradi nižje frekvence.

DarwiN ::

Ram je itak zastonj, tko da tu je overkill brez pomena. Povsem drugačna zgodba je pa pri cpuju in še posebej plošči.. Za igre bi bilo bolje 6700k in Z170.. Privarčuješ skoraj za še eno 1080ko, jo daš v SLI in si dober celo za 4k@144Hz monitor..

No, alpha1, upam da imaš vsaj nek spodoben monitor in da ne boš te zveri priklopil na neko 24tko. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

alpha1 ::

Brez skrbi, monitor bo itak 4k 8-)

alpha1 ::

Sem pred nakupom gtx 1080 pa me zanima katero kupiti. Najbolj se nagibam na asus gtx 1080 strix

dj_uro ::

to ali pa evga ftw
vw-klub.si

alpha1 ::

Zanima me če je velika razlika v navijanju med grafično ki ima 1x8pin,2x8pin(evga ftw) in 1x8+1x6(asus strix)?

DarwiN ::

Vse kaže, da pri pascalu ni skoraj nobene razlike... Večina 1070tk in tudi 1080tk gre navit do 2000-2100 Mhz out of the box.

Karkoli vzameš bo ok. Mogoče pa Asus ali MSI Gaming, lahko tudi hibridno MSI Sea Hawk X.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

alpha1 ::

Se splača npr. da vzamem najcenejšo gtx 1080 in potem dokupim vodni blok in pridem ceneje kot bi kupil asus strix?

DarwiN ::

Če boš imel vodno hlajenje v lastni režiji, potem raje kupiš kar SEA HAWK EK X, ki že ima namontiran EK blok v vrednosti 100-150€ in si ne rabiš mazat rok.

Ampak zakaj bi šel na vodno? A cpu boš tudi imel pod vodo?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

smacker ::

Več pinov maš, bolj stabilno napetost dosegaš pri navijanju. Neke vlke razlike pomoje ni, tak da ne rabi to bit glavni faktor pri izbiri.
Za ostale ne vem, ampak EVGA ma res odličen customer support in možnost podaljšanja garancije (za nekatere izdelke tudi do 10let, preveri kolk majo za gtx1080). Prebral že več pozitivnih izkušenj z reklamacijskimi zahtevki, tudi na tem forumu: EVGA hardware

alpha1 ::

Ja cpu bo na vodi. Ta msi mi je pa malce predraga. To imam v mislih http://www.mindfactory.de/product_info.... + https://www.ekwb.com/shop/ek-fc1080-gtx... = 770€, kaj pravite na to varjanto?

DarwiN ::

Tista MSI ima sicer custom PCB in "optimizirane" VRMje, plus boljše napajanje, ampak teh potencialnih ~100-200Mhz res ni vredno dodatnih 100€. Težko rečt, a ne.. S tekočim dušikom so jih bojda navili na 2.5Ghz, tko da vprašanja kako bo z vodo, ko pa še nihče nima teh kartic.. Loterija.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri sestavi Zverine od računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8917911 (6713) overklocker
»

Gaming računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575791 (4360) Napajalc
»

gtx 1080 ni 100% obremenjena

Oddelek: Strojna oprema
372554 (1638) konspirator
»

Sestava novega namiznega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
457252 (6158) Rampage

Več podobnih tem