» »

Sestava novega namiznega računalnika

Sestava novega namiznega računalnika

BorutO ::

Pozdravljeni. Na računalnike se kar razumem, problem je samo ena malenkost, ki je ne vem, oz nikoli nisem posvečal preveč pozornosti ...

V glavnem, zelo rad bi si kupil nov računalnik oz. ga nadgradil na maximum, se pravi, da bi si kupil komponente.

Zelo rad igram zelo zahtevne igre oz. zadnje cajte še itak samo The Elder Scrolls Online igram pa kaki GTA 5, ArmA 3 ipd ...

Prvo kot prvo, preden se začnete za glavo držati itd, da smo si na jasnem glede cene - delam po tujini, zato je cena najmanjši problem vsega tu, tako da mi ne z nekimi pametovanji kam naj vložim denar itd ...

V glavnem, zelo rad bi si kupil vse to, samo ne vem, če je kompatibilno vse skupaj:
- Matična plošča
- Procesor
- Grafična
- Rami
ali
- Rami
Ne vem ali je kaka razlika med 64gb ali pa 128gb - kar se izboljšav tiče?
- SSD disk
- 2x SSHD disk
Napajalnika nimam pojma kakega bi kupil, predvidevam pa, da enega, ki ima visok izkoristek, pa da ima čim več odprtine, da se ne greje preveč
Enako ne vem, če bom rabil za vse to tudi kako dobro ohišje, ki ima veliko "zračnikov" in na katerega se bo mogoče dalo pritrditi dodatne ventilatorje?

Polek tega bi še rad, da vse, če bo kdo kaj drugo priporočal išče vse dele iz ene trgovine in ne vsaki del posebej iz druge trgovine. Jaz sem se pač odločil za Mimovrste, ker imajo kar veliko izbire. Sem še probal na BigBang pogledat, pa nimajo nekaj dobrega preveč na zalogi ...
Računalnik mislim pol imeti najmanj 5 let, tak da ... pol bom samo nadgrajeval komponente, predvsem verjetno samo grafično, ki je največji point grafike v igri.

Sicer imam kar dober računalnik, ampak mi še vseeno ni preveč všeč, kar se zahtevnosti tiče. Za trenutni računalnik, ki ga imam, sem takrat dal okoli 2000 eur, po delih, ampak je že kar nekaj let od tega, ko sem ga nazadnje posodobil - edino grafično sem si kupil pred dobrim letom novo, ni pa tako vrhunska - 4gb.

r00k ::

AC_DC ::

530 eur za mb, 2200 za cpu, 920 za 128 gb rama, 1100 grafično --> **za igre** ??

Kakšno sestavo imaš sedaj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

OvCa77 ::

A je to kakšen vic ali kaj?8-OPomojem bi rad konkuriral nasinem serverju:D
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

DarwiN ::

Polek tega bi še rad, da vse, če bo kdo kaj drugo priporočal išče vse dele iz ene trgovine in ne vsaki del posebej iz druge trgovine. Jaz sem se pač odločil za Mimovrste, ker imajo kar veliko izbire. Sem še probal na BigBang pogledat, pa nimajo nekaj dobrega preveč na zalogi ...

Se zavedaš, da pri večini tvojih izbranih komponent pri mimovrste zraven piše "Rok dobave ni znan" ?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BorutO ::

Ne vem, nisem doma, ampak v tujini prek prenosnika. Točno ne vem kaj vse mam, vse kar vem je i7, pa geforce okoli 890? ipd ... morem pogledat. Vem, da ni tak dober, kakršnega si želim ... In ja ... pač, za igre gre to, tudi z AutoCADom znam zelo dobro delati, ampak redko ga uporabljam, ker tega uporabljam samo na prenosniku, ko sem na šihtu, da lahko preverjam načrte med delom.
To so sicer zahteve prenosnika:


Darwin, nisem nič to gledal, niti nisem opazil tega. sem samo gledal opis pa ceno. To je tudi mišljeno pol, da lahko čakam za en del tudi par mesecev? Jaz bi pač rad, da pol to vse pride naenkrat.

DarwiN ::

Ok, Borut, hah, sem se šel hudičevega advokata in se vprašal, kaj bi si jaz danes kupil, če bi imel neskončno denarja. :))

Tole je rezultat :P

Skromnost je lepa čednost. :P

Sem dodal še najboljši gaming monitor, ker predvidevam, da imaš neko jajco.. HDD s helijem anyone? :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

BorutO ::

ja, monitor je res že star, tudi okoli 4 leta, ampak sem zadovoljen z njim ... to kišto, ko jo imam zdaj, bom prodal za kakih jurja, oz cene niti ne vem približno.

DarwiN ::

Kateri monitor sploh imaš?

Pred štirimi leti še ni bilo teh G-sync 144Hz UWQHD gaming monitorjev. Kar nabavi tega. To je najboljša stvar, ki je doletela gaming v zadnjih letih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Napajalc ::

Niste resni, za tak PC se spodobi kvalitetno neslišno vodno hlajenje.
011011100111010101100010

meho7 ::

BorutO je izjavil:

ja, monitor je res že star, tudi okoli 4 leta, ampak sem zadovoljen z njim ... to kišto, ko jo imam zdaj, bom prodal za kakih jurja, oz cene niti ne vem približno.


A nimas to laptopa > i7-2670QM ? To verjetno se 500EUR ni vredno trenutno

edit: oh w8 od laptopa si dal podatke lel my bad :shame:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Rok Woot ::

Alienware dell? Bos mel se najmanj problemov glede dobavljivosti pomojem, pa se ohisje pa to kramo dobis kvalitetno.

hojnikb ::

>neslišno
>vodno hlajenje.

Pick one.
#brezpodpisa

BorutO ::

meho7 je izjavil:

BorutO je izjavil:

ja, monitor je res že star, tudi okoli 4 leta, ampak sem zadovoljen z njim ... to kišto, ko jo imam zdaj, bom prodal za kakih jurja, oz cene niti ne vem približno.


A nimas to laptopa > i7-2670QM ? To verjetno se 500EUR ni vredno trenutno

edit: oh w8 od laptopa si dal podatke lel my bad :shame:


Saj sem napisal, da so informacije iz laptopa, takrat sem dal 1250 nekje za njega ... za namiznega sicer ne vem, ker sem v tujini trenutno ... vem, da je zelo dober, ni pa tisto, kar hočem. Na primer, ko igram kake igre, GTA na max zahtevnosti, da grafično nabijem dokonca, mi včasih pade na 15fpsja ... isto je na primer v ArmA 3 ... itd...

Ja, predvsem to bi rad, da je dokaj tih računalnik, da ne bi ropotal, da bi ga slišal v drugo sobo. Takrat sem si kupil vodno hlajenje, samo sem med montažo nekaj zbrklal, pa sem uničil cev, zato sem si takrat nazaj ventilator namontiral. :P Pač, računalnik naj bo top.

To, glede dobavljivosti, pa bi bilo dobro se obrniti na prodajalca pa povprašati kako je kaj s tem? Predvsem bi rad to vse kupil iz kake slovenske spletne trgovine.

Glede ohišja pa ... rad bi, da ni preveč odprt z režami, pa ne premalo, zaradi praha in zaradi hlajenja, zraven tega pa mam rad normalna ohišja, da se čim manj vse sveti okoli, najboljše, da se nič ne sveti, še tiste lučke, ko je računalnik prižgan, bi boljše bilo, da bi bile skrite oz se ne bi svetile.

smacker ::

Delaš v tujini in bi računalnik kupil iz slovenske trgovine? No sej očitno maš preveč denarja :D Obrni se na kako specializirano trgovino, recimo Mlacom. Če imaš možnost, se lahko v poslovalnici v BTCju oglasiš, ti bojo znali tud svetovat. Cene neprimerljivo nižje kot na Mimovrste, tud z dobavljivostjo je manj težav.
Evo en predlog: http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
Diski so mišljeni SSD M2 512GB za sistem, SSD 1TB SATA za igre, če na 512GB zmanjka prostora in 2TB HDD za trajno hrambo (filmi, dokumenti, backup,...)

BorutO ::

Samo res. V Mlacomu sem kupil dele za računalnik. Nisem se spomnil imena te trgovine. Preko spleta sem si vse naročil, prodajalec mi je tudi preko maila svetoval kaj je dobro kupiti in kaj ne. Jaz sem mu linkal strani kaj bi rad mel, on mi je pa svetoval če je ok. ali ne. Bom zdaj takoj pogledal kako je kaj tam.

Problem pri tem, da delam v tujini, je ta ... Trenutno sem v Nemčiji, delam pa od 7h-19h vsak dan od ponedeljka do sobote, v nedeljo pa imajo vse trgovine zaprte. Isto je bilo tudi na švedskem. Na konec koncev pa tudi toliko denarja ne morem dvigniti ali plačati v trgovini, ker imam 300 eur dnevnega limita, zato bi mogel iti na banko. Drugo pa je, če preko spleta plačam, kjer ni nobenega limita.

Hvala za info od Mlacoma, se nisem mogel spomniti imena te trgovine, ker je ... malo čudno ime. :P

smacker ::

Samo za primerjavo, isti sestav v DE: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Razlika v ceni 700€. Za tak denar ti jaz naročim, sestavim, stestiram in osebno pripeljem v Nemčijo :D Če naročiš pri njih, dobiš predračun, po katerem jim nakažeš denar (lahko preko spleta) in pol ti pošljejo izdelke.
PS: RAM lahko boljši vzameš, mi je od nekega bundla ostalo v konfiguratorju, pa sem pozabil menjat. Te recimo: http://www.mindfactory.de/product_info....

BorutO ::

ok, bom pogledal še to stran ... če bo še boljšega kaj na ponudbi, bom probal boljšo vzeti ... tam do 8jurjov bi še dal, kar mislim, da bo težko preseči to ceno. pač, denar sem za nekaj šparal, ampak sem opazil, da ne bo nič s tega, zato bom pač za bedarije porabil denar.

V čem točno je razlika med 128gb ramov pa 64 ramov? Meni se je od nekdaj zdelo da ni skoraj nič razlike med 16gb ramov pa vse tja do 64, ker 128gb sem videl včeraj prvič.
Se sploh opazi kaka razlika v samem delovanju igre in računalnika v kakem autocadu ali je to taka malenkost, ki sploh ni omembe vredna?

Pa še glede diska mam vprašanje ... za sshd vem, da so diski različnih barv, če se ne motim, je vijolična barva kao najboljši disk, kar se tiče vzdržjivosti ... kateri SSD disk pa je potem najboljši? Se gleda to po kakih barvah oz. hitrosti?

smacker ::

Uff, za tak dnar dobiš kup opreme. Lahko vzameš tud server grade plato in 2 CPUja pa 4 grafe. Računaj še na kak setup 3 monitorjev, VR očala, sound system,...
Poglej še tu za ideje: https://pcpartpicker.com/builds/#sort=a...
Velikost RAMa ne vpliva bistveno na zmogljivost, dokler ga ne zapolniš. Obstaja software, ki omogoča uporabo RAMa namesto diska. Podatki v RAMu se berejo veliko hitreje kot z diska, ampak s tem tvegaš izgubo podatkov - če sfali štroma se vse kar je v RAMu zbriše. V splošnem za domačo rabo ne vidim scenarija, kjer bi 64GB RAMa blo premalo.
sshd nima smisla, to so navadni hddji z ene 8GB ssd pa algoritmom, ki hrani najpogosteje rabljene datoteke v teh 8gb. Za trajno hrambo je klasičn HDD čist ok. Barve uporablja WD za oznake svojih diskov, ma pa vsaka znamka svoje oznake za diske, ki so namenjeni različnim načinom uporabe. WD purple je najbolj vzdržljiv, a je namenjen specifični rabi - 24/7 snemanju posnetkov. WD black sodi med bolj zmogljive HDD diske za splošno rabo. SSDji so najhitrejši za M2 slot, zaradi samega vodila. Treba je pa specifikacije gledat za hitrost branja/pisanja. Samsung 950PRO je med hitrejšimi in zmogljivejšimi, zato tega uporabiš za sistem. Dodaš še en SATA SSD za igre in kake večje projekte (video obdelava, 3D rendering,...) če na M2 zmanjka prostora. Za trajno hrambo podatkov pa rabiš HDD, na SSDju baje nerabljeni podatki z leti začnejo zginjat.

diler515 ::

ima se može se a?

jst bi dal not kr lepo 128gb rama, pa naj bo ecc

za ssd vzemi tagega na pcie/m2 vodilu, ker ti sata za hitre ssdje rata bottleneck... pomoje ne rabiš tok velikega, raj vzemi mal manjšega za razliko v eur si pa kupiš še par hddjev za shranjevat večje file (filmi pa te fore) (lahko maš hddje v istem računalniku, al si pa postaviš še enga za celo bajto stanovanje, k ti pol služi kot strežnik..... ker za igre boš rabil windows za shranjevat velike količine datotek pa hočeš neki kar podpira zfs/btrfs... s tega računalnika lahko pol še stremaš filme na kjero kol napravo, maš gor kako spletno stran, ....)

pa poglej si mal kake tuje trgovine ker te cene pri nas niso realne

ps obvezno en hud 4k monitor... dans dobiš že take z matriko boljšo od tn in visokim refresh ratom/nizkim input lagom....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: diler515 ()

BorutO ::

Torej bi si vzel neki SSD disk s kakimi 500gb? En SSD disk bi imel za igre, ali je navaden disk čisto ok? Problem je, ker mi skoraj vsako leto ali dve kak disk crkne in sem že naveličan tega, ker vedno zgubim neke podatke. Zdaj mam trenutno 4tb, 4 diske po 1tb, če en gre v maloro, da še vseeno ne izgubim veliko podatkov.

Glede strežnika .. to sem tudi že razmišljal kako leto dni nazaj ... samo se mi zdi, da more to ogromno štrom požreti ... sem gledal neko matično ploščo, za server, ko imaš dva procesorja lahko notri, pa dosti grafičnih itd ... to ne rabim, ker čez leti bo tehnologija šla naprej, bolj bo vse starejše in slabše, več bo za menjat ... Tak en hud računalnik bi samo rad imel, da ga nadgradiš, pa maš par let mir, vsaj z grafično.

Nimam 4k monitorja ... nekaj sem iskal enkrat monitor za 4k + 3D, ker imam tudi telefon, ki dela 3D slike, pa mi te slike en drek pomagajo, ker jih samo na telefonu lahko gledam.

DarwiN ::

Tak hud gaming računalnik nima absolutno nobenega smisla, če ne misliš kupit novega 4k monitorja, oziroma še bolje, tistega UWQHD monitorja, ki sem ti ga priporočal zgoraj. Za tvoj 4-5 let star 1080p monitor namreč ne potrebuješ grafične moči najboljših sodobnih kartic. Bo efektivno enako, ali kupiš GTX1070 za 450EUR ali pa 2x GTX1080 za 1600EUR. Nobene razlike ne bo.

Glede diskov pa vzameš 512Gb Samsunga Pro za sistem, programe in nekaj iger, za preostale igre in arhiv pa vzameš WD 6Tb red dva komada in ju povežeš v RAID 1... RAID 1 pomeni zrcaljenje podatkov, tko da če ti en disk slučajno crkne, ne izgubiš ničesar, ker se ti isti podatki še vedno ohranijo na drugem disku.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

smacker ::

Se podpišem pod Darwinov komentar ;) Izgubo podatkov rešiš z RAID 1. Pa monitor obvezno nabavi, ker maš bottleneck tu. Komp bo zmožen producirat 4k@60fps, ti pa nimaš monitorja ki ti je to zmožen prikazat. UWQHD so še posebej kul, ker majo 21:9 razmerje, maš pri filmih kino format, pri igrah pa dobiš extra širino. Izbiraš lahko med Darwinovim in tem: http://www.mindfactory.de/product_info....
RAM pa vzami kar navaden, ne ECC - tisti skrbi za odpravo morebitnih napak v podatkih v RAMu in za to žrtvuje performance.

Rampage ::

In kaj i7-6700K manjka? Čeprav glede na recimo https://www.cpubenchmark.net/singleThre... je zadnja generacija i7k fail bi bilo bolj pametno počakati naslednjo.

smacker ::

Nič mu ne manjka, ampak OP išče top performance, cena mu ni važna. Razlika v performancu ni velika, čeprav ma i7-6950x 10 jeder, 6700k pa samo 4. Ti si prilopil single threaded benchmark, kar je fail ko primerjaš procesorja z različnim št. jeder. Marsikdo bi se spraševal če je vredno tega denarja, ampak OP bo dal 8 jurjov in ga cena ne skrbi.

koyotee ::

Človk sanja da se spozna na pcje a drgač pojma nima
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Rampage ::

smacker je izjavil:

Nič mu ne manjka, ampak OP išče top performance, cena mu ni važna. Razlika v performancu ni velika, čeprav ma i7-6950x 10 jeder, 6700k pa samo 4. Ti si prilopil single threaded benchmark, kar je fail ko primerjaš procesorja z različnim št. jeder. Marsikdo bi se spraševal če je vredno tega denarja, ampak OP bo dal 8 jurjov in ga cena ne skrbi.


Upam, da se zavedaš, da so nekatere aplikacije še vedno single threaded. In single threaded performance ima do zdaj še vedno Intel Core i7-4790K najboljši.

Druga stvar pa je, kaj ti bo 10 jeder? Za osebno uporabo pa sploh...

Like it or not, v enem pogledu je 6950x najboljši v drugem 4790k.

hojnikb ::

je 6700K bolši v single thread kot 4790K
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Rampage ::

Ne.

hojnikb ::

Višja frekvenca še ne prinese bolšega performanca.





nekaj izbranih single thread benchov
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Rampage ::

Kdo pa je to trdil? Jaz sem ti teste linkal. Problem 4790K je, da bo kmalu v EOL, neboš tipčku predlagal, da CPU, ki ga bo Intel upokojil v par mesecih tiši v novo boxo, potem naj si gre na bolho 3770k/4790k kupit, bo bistveno boljši p/p

Edit: Kje so Mhz pri tvojih testih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rampage ()

hojnikb ::

Tale cpubenchmark je glup. Imaš na anandu konkretne benchmarke v dejanskih programih zgoraj. Frekvence so stock.
#brezpodpisa

Rampage ::

Aaa, pa smo tukaj, odvisno katere teste vzamemo? Ti nabijaš, da je tvoj CPU boljši, jaz da je moj?

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-6... opa...

hojnikb ::

verjamemo konkretnim benchmarkov programov al sintetiki ?

btw, se ti ne zdi malo sumljivo hiter 4790k na cpubossu.. Starejša generacija z 5% višjim clockom skoraj 20% hitrejša ?

:)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

smacker ::

Rampage je izjavil:

Druga stvar pa je, kaj ti bo 10 jeder? Za osebno uporabo pa sploh...

Jaz tut ne vem zakaj bi kdo rabil komp za 8 jurjov v dnevni sobi, ampak če že sprašuje kaj je top performance za tak keš, pol mu pač povem.

Rampage je izjavil:

Like it or not, v enem pogledu je 6950x najboljši v drugem 4790k.

Vsaka stvar ma svoje prednosti in slabosti. Če se potrudiš mogoče celo najdeš scenarij, v katerem se bo c2q bolje odrezal od i7. Z vidika futureproof bo vse več aplikacij multithreaded, zato my vote for 6950x (če odmislimo ceno).

pegasus ::

Ma niste resni, edin smiseln nakup danes za "dnevnosobni workstation" je xeon phi 7200 serija na LGA3647 plati.

koyotee ::

Troll tema
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BorutO ::

Ok, priznam, da nimam pojma očitno o procesorjih, ko tako berem zdaj ... ampak vi samo meni predlagajte odličen procesor, pa po možnosti še hlajenje zraven, ki ne bo preslab za procesor, pa je to to. Glede onih, ki so v dvomih, pa mi je vseeno za vaše mnenje, jaz lahko delam z denarjem kar hočem.

Če pa ste že radovedni ... hotel sem iti s punco potovat po ZDA, pa mi to leto to še ne bo prišlo v poštev, ker ona ne dobi mesec in pol dopusta. Ko sem si sestavljal trenutni računalnik, sem vse dobro naročil, edino prodajalec mi je svetoval namesto 6 jedrnega procesorja 4 jedrnega, pa sem pač pol 4 jedrnega kupil, kar mi je žal, ker on je rekel, da ni potrebe po kupovanju 6 jedrnega. Ampak zdaj ni več tega potreba ali ne .. hočem imeti vrhunski računalnik, zato cena ne igra bistvene vloge.

Verma ::

Evo tole bi si jaz nabavil, če bi imel prosti budget. Vse izbrane komponente, so najnovejši in povečini kar najmočnejši modeli. Zraven nabaviš samo še en ohišje (kakšen Fractal Design, bi bil vredu) in pa 4K Gaming monitor, kot so ti ga predlagali par postov višje.

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

DarwiN ::

Za igre so I5 in 4 jedra polna kapa.. Ok, če kupiš I7-6700, torej s hyperthreadingom, ti ne more nihče očitat napake za teh dodatnih 100EUR.. That being said, če se že gremo neko preseravanje, vzemi 6 jeder i7-6850K. Ta še ima neko zmerno ceno 650EUR in 3.6Ghz... Ampak ne ga srat z 10 jedrnikom za 1800EUR in 3.0Ghz.. Ta procesor bo dejansko slabši v igrah zaradi nižje frekvence, medtem ko ti dodatna jedra ne pomagajo prav nič. Že res, da ga naviješ, ampak ne bo šel tako visoko kot I7-6850k.

Glede grafične. Čez 6 dni menda izzide nov Titan z 12Gb rama, ki bo 30-40% hitrejši od GTX 1080..

Torej Titan X + I7-6850k (vodno hlajenje) + Samsung PRO SSD + Raid1 HDD + Predator X34A monitor.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Napajalc ::

Jup, 6 jederniki imajo še OK frekvenco, tudi navit se jih da podobno kot 4 jedernike, so igre ki enostavno potrebujejo single core performance.
011011100111010101100010

5pellfire ::

Katero konfiguracijo bi priporočili predvsem za igre ...cena okoli 800 EUR (samo kišta)
(lahko primerjava tudi domače trgovine vs. tujina).

hojnikb ::

lahko kaj preneseš od prej ?
#brezpodpisa

5pellfire ::

hojnikb je izjavil:

lahko kaj preneseš od prej ?

Ne, čisto nova kišta ...brez tipkovnice, miške ali monitorja.

hojnikb ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

ohišje pa po izbiri pr nas..
#brezpodpisa

Rampage ::

Kaki ti je to vrhunski računalnik če nimaš diskov v RAID?

V takšni mašini bi potem pričakoval vsej 2x SSD v RAID1 ali RAID1+1 in z ločeno RAID kartico ne nekakšnimi integriranimi smetmi, ki ne zagotavljajo pravega preformanca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rampage ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sestaviti igrlani računalnik do 4 tisoč eurov

Oddelek: Pomoč in nasveti
283731 (2692) D3m
»

Gaming računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575840 (4409) Napajalc
»

Nakup matične plošče in procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
463175 (2604) Seljak
»

Intel bojda pripravlja 10-jedrni Broadwell-E (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9326099 (18878) dottor

Več podobnih tem