» »

Win7 šifriran USB disk na Win10

Win7 šifriran USB disk na Win10

CyberPunk ::

Zanima me, če se zunanji disk, ki je bil na Windows 7 Ultimate polno šifriran z Bitlockerjem, lahko normalno uporablja (bere, piše, briše...) na mašini, ki ima Windows 10 Home (ker ima ta verzija, kot razumem, ene omejitve glede enkripcije)?

AC_DC ::

Ne.
Windows 10 Home nima Bitlockerja.
http://www.pcadvisor.co.uk/feature/wind...

CyberPunk ::

Potem je samo read-only ali sploh ne bi odprl (ker eno okleščeno verzijo enkripcije ima)?

Lonsarg ::

Ta okleščena verzija še vedno omogoča branje in pisanje iz diskov, ki so šifrirani. Edina omejitev je da ne more delat novih kriptiranih diskov(pa še to lahko če se znajdeš iz command line narediš).

CyberPunk ::

Preko manage-bde? Sicer pa je free alternativa VeraCrypt ali pa se priporoca zdaj kaj drugega (TrueCrypt je sel po gobe, ce me spomin ne vara), ce hoces kaj zunanjega na novo sifrirati?

krneki0001 ::

Če imaš TPM v računalniku, lahko tudi bitlocker uporabljaš na windows 10 home. Recimo domača lenovo tablica (8") z 32bitnim windows 10 home ima disk zaklenjen z bitlockerjem.
Torej je treba samo poiskat, kako ga vklopiš na home ediciji windows 10.

Lonsarg ::

CyberPunk je izjavil:

Preko manage-bde? Sicer pa je free alternativa VeraCrypt ali pa se priporoca zdaj kaj drugega (TrueCrypt je sel po gobe, ce me spomin ne vara), ce hoces kaj zunanjega na novo sifrirati?

Manage-bde deluje brez omejitev na Home ediciji ja. Ter tako kot je poster povedal če imaš TPM 2.0+ je tudi na home možno kriptirat sistemski disk(ker je to funkcija, ki jo ponujajo tableti, ki imajo Home edicijo.)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 10" prenosnik ali 2v1 tablico za "na teren"

Oddelek: Kaj kupiti
71249 (1002) Lonsarg
»

VeraCrypt ali enostavnejša rešitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
101895 (1610) techfreak :)
»

Truecrypt opozorilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
163081 (1773) harmony
»

Samsungovi in Crucialovi SSD-ji ne znajo varno šifrirati

Oddelek: Novice / Varnost
317721 (4477) bbbbbb2015
»

Programi za ENKRIPTIRANJE namesto Bitlockerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
175043 (3289) Yacked2

Več podobnih tem