» »

OC + Spajkanje kondenzatorjev na plato

OC + Spajkanje kondenzatorjev na plato

primozn ::

Nekje sem zasledil, da za boljsi OC pomaga spajkanje kondenzatorjev na plato. Zanima me ce ma kdo kaj izkusenj s tem, kje tocno je treba kaj prispajkat in zakaj naj bi to pomagalo pri navijanju.

Hvala za odgovore! 8-O

frenk ::

stabilizira napetost...ni jih treba spajkat na plato...sam dodaš jih zravn:)...jest sm jih lih zanč nekj spajkou sam sm pomoije nekj zajebou pa sm use stran vrgu:D...bom spet probou k bom meu bol ram

primozn ::

Hvala za odgovor, sam meni še vedno ni jasno kam bi jih lahko drugam prispajkal kot na plato. Če prav razumem je treba povecat kapaciteto že obstoječih kondenzatorjev na plati. Vprašanje pa je na katerim je treba povečat kapaciteto in za koliko mF. Mi je že jasno, da jih lahko vsporedno vežeš in se kapaciteta sešteva, samo je problem ker so prispajkani čisto k plati in ne moreš nič zraven dat če prej teh ne vzameš dol. 8-O

Clemento ::

povecat ne najdes take z istimi nazivnimi vrednostnimi sam bolj kvalitetne. Prilotas jih lahko na mesto
obstojecih al pa tam ko je se plac pa jih v tovarni niso gor dal....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

frenk ::

jah ne vem zakva bi une k so gor stran dajou...jest bi jih ene par zaporedno prilotal pa jih v kšno škatlco dou, poj bi jih pa s kablom povezou...prispajkaš jih pa na drugi strani plate...zapomn si točn ke je kondenzator in poj plato obrn...tm boš vidu da je prispajkan in ke zravn to prspajkaš:)

Spajky ::

frenk, to z dolgimi žicami ni ravno pametno, čeprav praktično; na kondiče pride VF impulzni tok-signal od swičeja in morajo biti povezave kratke; najpametneje (malo zaje..) jih je zalotat takoj zraven originalnih!.. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen kondenzator je to ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
283198 (2241) cortez
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10314923 (10603) Pyr0Beast
»

Nasvet glede potencialno skurjene mamaplate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
608432 (7091) Pyr0Beast
»

Kje do točno določenega kondenzatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
146190 (5679) VolkD
»

Dodajanje kondenzatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
596269 (5393) OwcA

Več podobnih tem