» »

Zna kdo men tole po kmečko razložit ?

Zna kdo men tole po kmečko razložit ?

#000000 ::

Bolj ko berem ta zapleten text, man mi je jasno, ker je namenoma zgleda napisan da ga čim manj zastopi, uglavnem se mi splača vklopit to ali pustit pr gmah, v tujini sicer sem kr pogosto, ampak tam kličem ali preko njihove kartice ali pa sip telefonijo uporabim, ne vem če sem dvakrat klical preko simobila.

Tko da ne vem, mam pa občutek da ko oni nekaj sami nudijo je ponavad zajec skrit v kakem grmu :)
  • predlagal izbris: amacar ()

lonewolf_ ::

Kateri tekst?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

#000000 ::

haha o šit pozabu prlimat link, mel telefon vmes čak sam sekundo.

https://www.simobil.si/pomoc-in-informa...

Machete ::

Meni je tudi en prinesel pokazat v službi kaj narest, in po pravici povedano, tudi sam nimam pojma kaj bi sploh radi.
* aja pa še to je bila skrajšana sms verzija. Tu na netu mi je nekoliko bolj jasno :P
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

#000000 ::

tud men nič ni jasn, po eni strani so napovedovali da se bodo cene izenačile, sedaj pa neke omejitve in roki

andromedar ::

Meni se bere takole:

EU s 30.4. EU niža ceno gostovanja v tujini in Simobil dodatno odpravlja omejitev na 10 eur v gostovanju.

Če NE želiš pocenitve in želiš ohraniti omejitev stroškov gostovanja na 10 EUR, jim moreš do nekega datuma poslat SMS s ključno besedo EU10.

Po 30.4. boš lahko to spremenil samo preko klicnega centra in prodajnih mest enkrat na mesec.

V glavnem, napisano je tako, da bi našli enga, ki ne razume za kaj gre in da bi poslal SMS EU10 na tisto številko....ali pa ker mu pač nove nizke (EU-dirigirane) cene niso všeč (ali pa si želi omejitev 10 eur v tujini). Bruh.
Eh?

#000000 ::

evo nekak tko sem tud jest dojel ampak sem bral 5× pa še zdej nisem čist 100%

AndrejS ::

sedaj se ti splača to vklopiti, če imaš na mesec več kot 164 min pogovorov, prej pa se je splačalo če si imel več kot 43 min
Res pa ne vem kaj bi radi s tem povedali. Morda bodo kasirali vklop.

#000000 ::

zakaj bi si kdo želel omejit strošek POCENI gostovanja na 10 eur mesečno

andromedar ::

- Poskus zavajanja?
- Ker se nekdo ne zna kontrolirat in raje plačuje drage pogovore in ima rad da ga nekdo drug (simobil) pazi da ne pride čez 10 eur :)
Eh?

MrStein ::

Tabela trdi, da je po neki količini stara tarifa bolj ugodna, zato možnost izbire.
Tako direktno laž si po moje ne bi privoščili, tako da verjetno drži.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

#000000 ::

ajde ko sem v tujini me v bistvu najbolj jebe če te kdo pokliče in se folk trese ker je drago, zdej po novem pa naj bi če prav zastopim do 719 minute lepo čebljal po cenejši tarifi ?

jusv ::

andromedar je izjavil:

- Poskus zavajanja?
- Ker se nekdo ne zna kontrolirat in raje plačuje drage pogovore in ima rad da ga nekdo drug (simobil) pazi da ne pride čez 10 eur :)


Definitivno. Simobil poskuša s tem zavesti svoje uporabnike in jim podtakniti dražje klice (pod krinko max 10€ mesečno).
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Bellzmet ::

Seveda zavajanje.

#000000 ::

se mi je zdel, zakaj bi si limitiral nekaj kar je dobro :) ZAME

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

MrStein ::

Nič ne zavaja. Sem zdaj pogledal.

Za primer odhodnih klicev (prva vrstica v tabeli): po "njihovem" paketu (stolpec "Trenutni pogoji") stane minuta 0,2318 EUR. To je drago, ampak ko dosežeš 10 EUR stroškov (nekje 43 minut pogovora), se neha obračunavati (je zastonj dalje).
"Pogoji po EU regulaciji" pa imajo ceno 0,061 EUR na minuto.

Torej če kličeš dve minuti, je EU varianta cenejša (pride 12,2 centa, "njihova" pa pride 26,36 centa).
Ampak če kličeš veliko (več kot napisna meja preloma: 164 minut) je cenejša "njihova" varianta (stane 10 EUR, ker je to postavljena meja stroškov).
Primer: govoriš 200 minut. Po "njihovo" je to v vsakem primeru 10 EUR, po "EU" varianti pa 200*0,061 EUR = 12,2 EUR.

Na kratko: če imaš porabo (vsak mesec) večjo od napisane točke preloma, se ti bolj splača njihov EU10 paket("Trenutni pogoji"), če imaš manj, pa "standardna" varianta (ta po novi EU uredbi, ki začne veljati danes*).

POZOR: Izračun (tabela) za prenos podatkov velja za zakupljene količine. Torej recimo 2GB v paketu ULTIMATIVNI S. Če to presežeš, ti (v varianti "EU regulacija") zaračunajo višek po polni ceni (0,244 evra na MB). V bistvu to velja za klice in SMS-e tudi, ampak teh je zakupljenih neomejeno, tako da to tega ne pride.


* - čudno, da nekaj začne veljati zadnji dan v mesecu. Ve kdo več o tem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bajsibajsi ::

MrStein je izjavil:


* - čudno, da nekaj začne veljati zadnji dan v mesecu. Ve kdo več o tem?


Saj ti vendarle pise: "z uvedbo EU regulacije s 30.04.2016". Vec o regulaciji https://slo-tech.com/novice/t672662

Seveda gre najmanj za "zavajanje" polpismene raje. Jasno je, da znatnejsi delez uporabnikov, ki koristi EU gostovanje, ne prekoraci (LOL za poimenovanje) točke preloma! Ponudniki mobilnih storitev zelijo vec dobicka, kar pa jim, vsaj zadnjih nekaj let, EU z regulativami cedalje bolj omejuje.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Potem je "zavajanje" tudi vsak paket z zakupljenimi količinami. Tukaj vsaj piše, kdaj ti plačevanje po porabi splača.

MrStein ::

bajsibajsi je izjavil:

MrStein je izjavil:


* - čudno, da nekaj začne veljati zadnji dan v mesecu. Ve kdo več o tem?


Saj ti vendarle pise: "z uvedbo EU regulacije s 30.04.2016". Vec o regulaciji https://slo-tech.com/novice/t672662

Tu nič ne piše, zakaj se začne na zadnji dan meseca.


Seveda gre najmanj za "zavajanje" polpismene raje. Jasno je, da znatnejsi delez uporabnikov, ki koristi EU gostovanje, ne prekoraci (LOL za poimenovanje) točke preloma!

Če greš enkrat čez mejo v trgovino potem res ne. Kdo pa gre večkrat ali je nekaj dni na obisku, pa komot. Sploh podatke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

MrStein je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

MrStein je izjavil:


* - čudno, da nekaj začne veljati zadnji dan v mesecu. Ve kdo več o tem?


Saj ti vendarle pise: "z uvedbo EU regulacije s 30.04.2016". Vec o regulaciji https://slo-tech.com/novice/t672662

Tu nič ne piše, zakaj se začne na zadnji dan meseca.


Kako točno ne piše? Z prehodom iz 30.4. na 1.5. se spreminja cena gostovanja. Nova pravila se začnejo 1.5., stara pa prebnehajo 30.4.

MrStein ::

Torej se strinjaš z mano, da NE piše, da se ZAČNE na zadnji dan meseca? Super.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bajsibajsi ::

MrStein je izjavil:

Kdo pa gre večkrat ali je nekaj dni na obisku, pa komot. Sploh podatke.


Takrat uporabis Wlan, ali pa si uredis ugodnejsi net v tujini!

Nedavno sem se vrnil s krajse moto turce po Balkanu, kjer sem bil pozitivno presenecen, saj je imela vecina lokalov brezplacni Wlan.

Edit/
Drugace pa tudi za nekaj dni surfanja in mejlanja zadostuje 164 MB.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

MrStein je izjavil:

Torej se strinjaš z mano, da NE piše, da se ZAČNE na zadnji dan meseca? Super.


Zakaj pa se ne bi? Regulativa stopi v velja 1.5.

MrStein ::

BTW, stopila je v "velja" 30-ega aprila.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

časi dostave dostavnih servisev ?

Oddelek: Loža
247753 (2816) fikus_
»

Telekom še vedno zaračunava prenos podatkov v EU

Oddelek: Omrežja in internet
234680 (3603) Invictus
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111804 (58551) OK.d
»

Danes še zadnje znižanje stroškov mobilnega gostovanja v EU

Oddelek: Novice / Ostale najave
249577 (6786) GizmoX
»

Si.mobil - Pogodba o zagotovitvi posebne ugodnosti

Oddelek: Mobilne tehnologije
193950 (3457) Dr_Piškot

Več podobnih tem