» »

Telekom še vedno zaračunava prenos podatkov v EU

Telekom še vedno zaračunava prenos podatkov v EU

chort ::

Ojla,
imam že kar malo smešen problem. Telekom mi še vedno vsak mesec zaračuna do 7 EUR prenosa podatkov v EU. Ker številke niso velike jih nisem opazil, a vseeno se je od 15.6.2017 do sedaj nabralo skoraj 50€. Imam paket EU Brezskrbni, opis v temle videu:


A morda kaj narobe razumem? Bi se moral od česa odjavit, ali so preprosto nateguni?

Invictus ::

Izklopi...

Očitno si 1x vklopil, pa se ti avtomatsko podaljšuje...

Še vedno prodajajo podatkovni paket za Hrvaško :P.

Najbolje je, da kar zamenjaš paket... Ker so precej novi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Reklamiraj račun.

chort ::

Invictus je izjavil:

Izklopi...

Očitno si 1x vklopil, pa se ti avtomatsko podaljšuje...

Še vedno prodajajo podatkovni paket za Hrvaško :P.

Najbolje je, da kar zamenjaš paket... Ker so precej novi...


Ma ne, sem se dejansko potrudil prebrat drobni tisk, pri tem paketu je bila cena prenosa podatkov v tujini obračunana po ceniku, omejena pa na maksimalno 7 EUR na mesec. Nimam kaj izklopit >:D

Reklamiraj račun.

Sem, zadnjega pred enim tednom (še ni odgovora, vem da imajo 15 dni...), vse ostale pa danes. Ne vem čisto, kaj lahko pričakujem, glede na to, da so bili prejšnji računi že plačani.

Invictus ::

Nimaš kaj reklamirati. Saj piše v drobnem tisku...

Najdi si nov paket in zamenjaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chort ::

Invictus je izjavil:

Nimaš kaj reklamirati. Saj piše v drobnem tisku...

Ma ne vem če je ravno tako enostavno, Telekomov drobni tisk ni nad EU zakonodajo:

5. Is roam like at home automatic or do I have to do something to activate it?
You do not need to set anything up. Your operator will automatically cease to apply the roaming charge when you roam abroad in the EU after 15 June 2017.

9. I already have a advantageous roaming tariff plan which I have specifically chosen. Can I keep it after 15 June 2017?
Yes. Your operator will contact you ahead of 15 June 2017 and ask you if you want to keep your specific roaming tariff. If you confirm, you will keep it. If you reply negatively or do not reply, you will be switched automatically to the new roam like at home rules.
Vir: ec.europa.eu: Q&A Roam like at home

Na sporočila nisem ničesar odgovarjal, vsekakor pa nisem dovolj neumen da bi poskušal ohranit prejšnji deal. Paket težko zamenjam, ker bom še par mesecev na švedskem, po zadnji izkušnji (izpred enega leta, drug naročnik) pa moram bit fizično prisoten na prodajni točki za kakršno koli spremembno paketa.

jype ::

chort je izjavil:

moram bit fizično prisoten na prodajni točki za kakršno koli spremembno paketa.
Ja, še vedno težijo s tem, tudi če imaš sigen cert ga ne znajo upoštevat :(

harvey ::

jype je izjavil:

chort je izjavil:

moram bit fizično prisoten na prodajni točki za kakršno koli spremembno paketa.
Ja, še vedno težijo s tem, tudi če imaš sigen cert ga ne znajo upoštevat :(

Ne, urejaš lahko vse te zadeve preko monitor.mobitel.si.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jype ::

Zomg, pa res. V čem je pa finta, da je moj.telekom.si ločen od tega?

AndrejO ::

chort je izjavil:

Paket težko zamenjam, ker bom še par mesecev na švedskem, po zadnji izkušnji (izpred enega leta, drug naročnik) pa moram bit fizično prisoten na prodajni točki za kakršno koli spremembno paketa.

Če si dlje časa neprekinjeno v gostovanju, potem ti lahko domači operater znova začne zaračunavati za podatke.

Poglej si tč. 3 v dokumentu, ki si ga povezal.

Operater lahko odregira glede na razmerje porabe doma vs. gostovanje preko 4 mesecev. Lahko te kontaktira ("may contact you"), lahko te vpraša za pojasnilo ("can contact you"), ni mu pa tega potrebno storiti. Če mu razmerje ni všeč, ti sme začeti zaračunavati, pri čemer mora spoštovati siceršnje pogodbene pogoje oz. omejitve iz EU regulacije, če so slednji ugodnejši.

jype je izjavil:

Zomg, pa res. V čem je pa finta, da je moj.telekom.si ločen od tega?

Nekoč v prazgodovini sta to bili dve ločeni podjetji. Po združitvi se veliki šef A, ki je imel roko nad tem v TS-ju, ni ravno odlično ujel z velikim šefom B, ki je imel roko nad mobitelovim ekvivalentom. Njun uber šef C se s tem ni nikoli kaj dosti ukvarjal, ker ima dovolj drugih težav z upravljanjem celotnega TS in skupine TS.

Klasika srednjega managementa brez dovolj jasno postavljenih poslovnih ciljev, skratka. Vsak potem nekaj malo po svoje dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

chort ::

AndrejO je izjavil:

chort je izjavil:

Paket težko zamenjam, ker bom še par mesecev na švedskem, po zadnji izkušnji (izpred enega leta, drug naročnik) pa moram bit fizično prisoten na prodajni točki za kakršno koli spremembno paketa.

Če si dlje časa neprekinjeno v gostovanju, potem ti lahko domači operater znova začne zaračunavati za podatke.

Poglej si tč. 3 v dokumentu, ki si ga povezal.

Operater lahko odregira glede na razmerje porabe doma vs. gostovanje preko 4 mesecev. Lahko te kontaktira ("may contact you"), lahko te vpraša za pojasnilo ("can contact you"), ni mu pa tega potrebno storiti. Če mu razmerje ni všeč, ti sme začeti zaračunavati, pri čemer mora spoštovati siceršnje pogodbene pogoje oz. omejitve iz EU regulacije, če so slednji ugodnejši.


True, hvala za opozorilo, tega se popolnoma zavedam, ampak jaz temu pogoju zaenkrat ne ustrezam. Bom pa verjetno tokrat, preden se vrnem v domovino :)

harvey je izjavil:

jype je izjavil:

chort je izjavil:

moram bit fizično prisoten na prodajni točki za kakršno koli spremembno paketa.
Ja, še vedno težijo s tem, tudi če imaš sigen cert ga ne znajo upoštevat :(

Ne, urejaš lahko vse te zadeve preko monitor.mobitel.si.


Harvey, svaka čast, tega pa do sedaj kljub dolgemu iskanju nisem našel. Predvidevam, da tudi na Mobitelovih točkah tega ne poznajo, ker me nihče ni usmeril na to zlato jamo. Thanks!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

PaX_MaN ::

jype je izjavil:

chort je izjavil:

moram bit fizično prisoten na prodajni točki za kakršno koli spremembno paketa.
Ja, še vedno težijo s tem, tudi če imaš sigen cert ga ne znajo upoštevat :(

Pravilno, ker drugače pravzaprav niti ne more biti.

chort ::

PaX_MaN je izjavil:

jype je izjavil:

chort je izjavil:

moram bit fizično prisoten na prodajni točki za kakršno koli spremembno paketa.
Ja, še vedno težijo s tem, tudi če imaš sigen cert ga ne znajo upoštevat :(

Pravilno, ker drugače pravzaprav niti ne more biti.


Offtopic, ampak ne štekam. Lahko tole razložiš? Glede na to, da lahko s tem istim certifikatom dokazujem svojo istovetnost pri poslovanju z državno upravo, lahko (kot kaže pravilno) pričakujem tudi dokazovanje istovetnosti pri večjih igralcih na našem trgu telekomunikacijskih storitev (kar paradržavni Telekom nedvomno je).

Skratka, ravnokar (po tem ko sem po enem tednu čakanja poslal reklamacijam drugo sporočilo glede iste zadeve) sem dobil odgovor, da bodo odgovorili v zakonskem roku. Še kak teden torej.

Invictus ::

Tako ali tako si lahko privoščiš tistih 7 EUR do konca vezave s švedsko plačo... ;)

Živci tudi niso zastonj.

Poleg tega je v tej EU direktivi tudi "fair use". Kar pomeni, da ne moreš v roamingu koristiti toliko kot doma, zato operaterji to omejujejo. mislim da ti po določenem obdobju, ko se ne prijaviš v domače omrežje celo ukinejo paket...

Drugače nemški mobilni operaterji crknejo, ker bodo šli vsi po paket v Romunijo, kjer je 5x cenejši ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chort ::

Invictus je izjavil:

Tako ali tako si lahko privoščiš tistih 7 EUR do konca vezave s švedsko plačo... ;)

Živci tudi niso zastonj.

Poleg tega je v tej EU direktivi tudi "fair use". Kar pomeni, da ne moreš v roamingu koristiti toliko kot doma, zato operaterji to omejujejo. mislim da ti po določenem obdobju, ko se ne prijaviš v domače omrežje celo ukinejo paket...

Drugače nemški mobilni operaterji crknejo, ker bodo šli vsi po paket v Romunijo, kjer je 5x cenejši ;).

Sploh se mi ne gre zaradi denarja, če bi jim kasiral še za tisto urco ki sem jo porabil za pregled izpiskov in pisanje pritožb bi mi bili trenutno dolžni nekajkratnik originalnega zneska. Na njihovo srečo bo plačala stranka, ker mi v ozadju lafua eno 4h dolgo procesiranje ;) Vezave tudi nimam že nekaj let...

Gre se za to, da se ob poslovanju s korporacijami (pa naj bo to naš Telekom ali švedska Stena Line) kot stranka vedno bolj počutim nategnjenega. Na suho. Dokler ne podpišem so najprijaznejši, ko pa rabim customer support (kar je izjemno redko in v 90% primerov zaradi njihove napake) se pa ali nič ne zgodi ali mi pa first level support pravi da "computer says no" (sem počel tudi to, jim ne zavidam, problem je par klinov višje na plačni lestvici). Poleg tega se mi še nikoli ni zgodilo, da bi se "zmotili" v mojo korist, nekajkrat pa, da so se v svojo.

Fair use poznam in je ok, za moj primer sicer čisto neprimerno (na lokaciji kjer živim v SLO nimam gsm signala - poraba praktično nič), ampak tudi v tujini ne porabim dovolj da bi bil komu problematičen. 1GB na mesec tops. Trenutno imam recimo 100MB, pa smo na tretjini meseca.

Živcev mi pa to res ne požira, bolj me zabava. Predvsem sem pa hotel opozorit še kakega padalca, ki morda financira novega mercedesa komu na Telekomu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

PaX_MaN ::

chort je izjavil:

Offtopic, ampak ne štekam. Lahko tole razložiš? Glede na to, da lahko s tem istim certifikatom dokazujem svojo istovetnost pri poslovanju z državno upravo, lahko (kot kaže pravilno) pričakujem tudi dokazovanje istovetnosti pri večjih igralcih na našem trgu telekomunikacijskih storitev (kar paradržavni Telekom nedvomno je).

Pravzaprav, s certifikati slovenskih ponudnikov ne bi smel dokazovati ničesar, kajti:
elektronski podpis je niz podatkov v elektronski obliki, ki je vsebovan, dodan ali logično povezan z drugimi podatki, in je namenjen preverjanju pristnosti teh podatkov in identifikaciji podpisnika;

4. varen elektronski podpis je elektronski podpis, ki izpolnjuje naslednje zahteve:

- da je povezan izključno(!) s podpisnikom;

- da je iz njega mogoče zanesljivo ugotoviti podpisnika;

kot so na prej navedeni povezavi napisali, zgolj ime in priimek ter e-naslov ne identificirata podpisnika.
"Poslovanje z državno upravo" gre, ker zamižijo skoz en uč, ker za sigen-co oni "vedo" komu so ga izdal(CRP pa to), Telekom pač ne.

Ales ::

Kakšno mižanje na en uč?? Si sploh prebral link o avtentikaciji, ki si ga podal?

Preko API-ja lahko preveriš ali se EMŠO / davčna / matična ujemajo, tako za posameznike kot podjetja. Kaj še rabiš?

Invictus ::

PaX_MaN je izjavil:


"Poslovanje z državno upravo" gre, ker zamižijo skoz en uč, ker za sigen-co oni "vedo" komu so ga izdal(CRP pa to), Telekom pač ne.

Nič ne zatiskajo oči...

Ko zaprosiš za certifikat, te identificirajo.

Če daš certifikat drugemu, si si pa sam kriv...

Telekom bi pač lahko zaupal državnemu izdajatelju certifikatov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PaX_MaN ::

Ales je izjavil:

Kakšno mižanje na en uč?? Si sploh prebral link o avtentikaciji, ki si ga podal?

Preko API-ja lahko preveriš ali se EMŠO / davčna / matična ujemajo, tako za posameznike kot podjetja. Kaj še rabiš?

Da. Ampak jype ni pisal o tem. On je pisal o upoštevanju certa. Cert + emšo + davčna != cert.

Invictus je izjavil:

Nič ne zatiskajo oči...
Ko zaprosiš za certifikat, te identificirajo.

Upravna enota te res.
Ampak Telekom samo iz certifikata še vedno ne bo vedel, od koga ta je.

Invictus je izjavil:

Telekom bi pač lahko zaupal državnemu izdajatelju certifikatov...

Ampak Telekom še vedno ne bi vedel od katerega Janeza Novaka, ki ima e-poštni naslov janez.novak@gmail.com, je certifikat.

Ales ::

Kam si ti zablodil? Tudi Upravna enota samo iz certifikata nima pojma, kdo točno si ti. Ko pa ga uporabi za avtentikacijo, pa ve. Tako kot Telekom ali kdorkoli drug.

chort ::

Srž odgovora Telekoma na mojo reklamacijo:
Tistih 7 EUR maksimalnega doplačila podatkovnega prenosa po pogodbi velja tako za Slovenijo kot za EU, zato je vse košer in lahko to še vedno zaračunavajo v shemi Roam like at home.

Zanimivo je sicer, da je bil prenos podatkov doma vključen v bulk kvoto in nikoli nisem nič doplačal, prenos podatkov v EU pa ni bil, in je šel po ceniku do max 7 EUR (in gre še vedno). Zrelo za APEK.

Invictus ::

PaX_MaN je izjavil:


Upravna enota te res.
Ampak Telekom samo iz certifikata še vedno ne bo vedel, od koga ta je.

Seveda bo, saj je ravno to fora certifikata.

Preverila te je že upravna enota pred izdajo certifikata.

Zdaj, če certifikat deliš okoli, je pa to tvoj problem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chort ::

chort je izjavil:

Srž odgovora Telekoma na mojo reklamacijo:
Tistih 7 EUR maksimalnega doplačila podatkovnega prenosa po pogodbi velja tako za Slovenijo kot za EU, zato je vse košer in lahko to še vedno zaračunavajo v shemi Roam like at home.

Zanimivo je sicer, da je bil prenos podatkov doma vključen v bulk kvoto in nikoli nisem nič doplačal, prenos podatkov v EU pa ni bil, in je šel po ceniku do max 7 EUR (in gre še vedno). Zrelo za APEK.


Popravek samega sebe:
http://www.telekom.si/info-in-obvestila...

Očitno so res zaračunavali tudi prenos podatkov v Sloveniji (0.02€ za 1 MB), in sem jaz tisti, ki sem zrel za Bilobil.

Grem menjat paket in neham težit ;) Naj bo v opozorilo vsem v podobni situaciji.

Invictus ::

chort je izjavil:


Grem menjat paket in neham težit ;) Naj bo v opozorilo vsem v podobni situaciji.

Smo ti rekli ;).

Providerji menjajo pakete tako hitro, da je težko biti na tekočem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430803 (4149) link_up
»

Neomejen prenos podatkov na dan

Oddelek: Loža
51244 (971) destroyer2k
»

Roaming, mobilni operaterji in odprte meje (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7614647 (10088) vjreh43WAEFS
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111156 (57903) OK.d
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15250939 (41695) MrStein

Več podobnih tem