» »

HP 4730s - Kako priti v BIOS, če tipkovnica ne dela?

HP 4730s - Kako priti v BIOS, če tipkovnica ne dela?

Mitja358 ::

Pozdravljeni,

zanima me, kako priti v BIOS na prenosniku, na katerem tipkovnica ne dela zaradi politja tekočine? USB tipkovnica dela samo od POST-a naprej.

Hvala in LP.

wave ::

probej še kašno drugo tipkovnico na usb (kabel, wireless)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wave ()

Pesimist ::

drugo tipkavnico naroci. Polita je tak zanic. Mene je prisla menda okol 20EUR za 4720s model prenosnika pri nekem nemskem laptop fix shopu. Par tipk je v nemskem jeziku samo jih itak lahko ven spulis in zamenjas z starimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mitja358 ::

Sem sprobal 3 različne tipkovnice, nobena ni delala. V bistvi je tak, da polovica tipk ne dela, nekatere pa delajo. In na srečo dela tipka F10 in gre direkt v BIOS, čeprav piše prvo, da pritisnite Esc (tipka ESC ne dela) za dodatne možnosti in šele nato piše, da je F10 za BIOS, F9 za Boot Menu, itd.

Drugače pa prenosnik ni moj in stranka pravi, da ne rabi nove tipkovnice, ker ima doma priklopljeno USB tipkovnico. Sem pa gledal, da nova na eBayu stane dobrih 10EUR, ampak nikogar ne bom silil.

Če se pa bo slučajno odločila za novo tipkovnico, pa mi @Pesimist povej, če je za zamenjavo tipk kakšna posebna tehnika ali pač samo potegnem ven?

Pa hvala.

P.S. Je pa računalnik bil konkretno polit, saj je celo ohišje zlepljeno skupaj in sem komaj komaj odstranil baterijo. Zadnjega pokrova ni bilo mogoče odstraniti, čeprav sem si pomagal še z orodjem. Vse skupaj je, kot da bi bilo zavarjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

klinker ::

Samo cudno da USB tipkovnica ne dela takoj. Meni se wifi od logitecha dela bp takoj ko stisnem power gumb na laptopu.

Pesimist ::

Ni dobena posebna tehnika. Na youtube imas polno videjev kako se razstavi prakticno vsak model. Te pa priporocam da kompletno odklopis tipkavnico pa pac pustis v ohisju (nekaj za mravlice :D ), ker ce je polita, jaz sem jo polil s kokakolo in je po par mesecih komaj zacela konkretno jebati. Tipke so se zacele same pritiskati, dolocene tipke so delale kombinirane znake ali cisto druge, boot je dostikrat failno ker so neke tipke pritiskale....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mitja358 ::

No saj tipkovnico znam zamenjat, mene zanima zamenjava posameznik tipk. :))

Pesimist ::

jah na moji jo samo vun cufnem kot na vsaki cheap tipkavnici.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odstraniti tipkovnico iz prenosnika in čiščenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
366459 (982) solatko
»

Asus N550 problem s tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
151195 (926) perci
»

Tipkovnica prenosnika polita z vodo- menjava

Oddelek: Pomoč in nasveti
302303 (1830) radmannsdorf
»

Imam zanimiv problem z racunalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
71519 (1122) t-zonaz
»

laptop polil- tipkovnica ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
216180 (3691) ttommy

Več podobnih tem