» »

Problem z e-pošto

Problem z e-pošto

Boomerang ::

Včeraj sva s kolegom imela zanimiv problem in me zanima kje iskati napako. Kolega ima pri nekem tujem ponudniku zakupljen web hosting z mail podporo. Naredila sva nekaj mail računov in testirala pošiljanje in prejemanje mailov. Iz ustvarjenih mail računov lahko mail pošljem kamorkoli (na gmail, hotmail, yahoo itd). Ne morem pa prejeti maila, ki je bil poslan s strani drugega ponudnika. Se pravi, če iz gmaila pošljem e-pošto na svoj račun (pri ponudniku gostovanja), tega maila ne prejmem... namesto tega na gmail dobim sporočilo o napaki (koda napake 500 ali 505, piše da naslovnika ni možno najti). Zanimivo pa je, da prejemam maile, ki so poslani iz računov, katere sem sam ustvaril pri ponudniku gostovanja. Preizkusil sem ponudnikov webmail vmesnik in razne cliente za delo s pošto, a zmeraj enak problem. Kako se imenuje ponudnik gostovanja se sedaj ne morem spomniti. Mogoče kdo ve, kaj bi lahko bil problem?

Han ::

Pravilno nastavi DNS (cono)...

Boomerang ::

Točno sporočilo o napaki: 550 5.1.1 Recipient not found.

Kaj pa moram nastaviti pri DNS? Tega še nisem delal. Sedaj testiram in bi rad izvedel kje je napaka.

Han ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gostovanje spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
234124 (1421) starfotr
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10525013 (11643) donvito
»

Pošiljanje emaila na @siol.net

Oddelek: Pomoč in nasveti
294833 (4002) SeMiNeSanja
»

Kateri mail provider za svojo domeno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
204076 (3536) Yohan del Sud
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16317093 (17093) Bakunin

Več podobnih tem