» »

megane 3 1.5 dci problem

megane 3 1.5 dci problem

kevaliz ::

Zdravo,

imam en manjsi (upam) problem z mojim meganom. Imam obcutek kot da je volan rahlo zamaknjen v levo. Volan moram za par stopinj obrniti v levo da pelje avto naravnost. Ce ga obrnem na sredino avto pelje v desno. Ce imam volan obrnjen rahlo v levo da gre avto naravnost in ce spustim volan, gre avto se vedno naravnost. Sem ga peljal na pregled k privatniku, tudi geometrijo sem 2x naredil pa nic ne pomaga na servisu pa tudi niso nic odkrili. Pnevmatike so pravilno napolnjene, avto ni nobenega udarca prejel, vecinoma se itak po AC peljem. Imate kaksno idejo kaj bi lahko bilo?

Isotropic ::

optika

kevaliz ::

saj sem napisal da sem 2x naredil optiko pa se zmeraj isti problem

RED_line ::

si štelal kaj amortizerje?

kevaliz ::

nisem nic, so mi pa tudi na servisu pregledali podvozje in vse dodobra pretolkli, da so videli ce je kaj zraka oz ce se kaj maje pa ni bilo nic

subby ::

a snet volana pa obrnit za par zobčkov pa še nisi probal? glede na to, da se avto naravnost pelje če spustiš volan, lahko da ga je treba sam naštelat da bo naravnost stal

RED_line ::

to bi morali že na optiki naredit. lahko pa je tip bil nesposoben, kar ni težko

kevaliz ::

sem ze razmisljal da bi obrnil sam volan pa se bojim da bi kaj zlomil...

videc ::

Povej in pokaži mu (naj se pelje s tabo), kako moraš imeti volan obrnjen, da pelješ naravnost.
Verjetno je bolj težava v volanskem drogu, kot pa podvozju.

Scorpia ::

Ce je kaj zamaknjeno na podvozju, se takoj vidi na optiki.
Zdaj ni vsak servise dober z optiko, ce volan ne namesti v pravilen položaj, lahko optika pokaze vse naravnost, le volan je lahko postrani. Tega pa optika ne vidi, zato je treba v startu pravilno namestiti volan.
Avto lahko zavija tudi zaradi gum, sploh ce je kaksno gumo zradiralo zaradi prej nenarejen optike.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rahlo tresenje avta med 70-80km/h (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6816357 (11431) Wonailabs
»

Nalet v pločnik

Oddelek: Na cesti
466993 (5143) SplitCookie
»

Zapečeni končniki na vozilu??

Oddelek: Loža
328238 (7606) guest #44
»

Naj pomaga vsak, ki se spozna na popravljanje avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6416775 (15373) SkIDiver
»

volan

Oddelek: Igre
101030 (926) .smidge.

Več podobnih tem