» »

zmešan sesalc

zmešan sesalc

detroit ::

Pozdravljeni, ker sm totaln noob v štromu razen tega da me lahk skuri..sem prišel vprašat za nek nasvet.

Imam namreč robotski sesalec, kateremu se je z lepega zmešalo in je začel sesati tudi ugasnjen. Torej čim je baterija notri sesa. Razdrl sm ga in prišel do spodnje slike
 priklop

priklop


z leve proti desni, rjavi in črni sta povezana direktno na motor od sesalca. Ostaledva sta najbrž kontrolna. Bog si ga vedi kakšna je logika, ker sm ju tudi iztaknil pa še vedno motorček kar vrti. Izaknil sem tudi vse tiste kable levo (celotne) pa je sesalec še vedno delal. Zdaj pa si predstavljam da je tu neka logika samo je ne vidim. Vsakršni namig bi bil dobrodošel.

hvala
Skero

radmannsdorf ::

še napiši kater sesalec je to.

detroit ::

cleanmate qq-2l

našel en user manual http://www.infinuvo.com/docs/QQ2L_Userm... samo ni nobenega layouta itak:)
Skero

Highlag ::

Najdi kabel od baterije pa ta kabel izključi.
Never trust a computer you can't throw out a window

SaXsIm ::

Nesi na servis.
SaXsIm

detroit ::

Highlag govoriš o kablu od tistega vezja do motorja, to seveda če izklopim ugasne. Če pa govoriš od baterije do vezja pa je stik narejen direkt preko nekih elementov brez kabla, neki stični elementi pač.

SaXslm gre se za moj firbec/hobby bolj kot ne. Če ne bo šlo bom pač kupil drugega.
Skero

settler ::

Potem je logično da je nekaj med motorjem in glavnim krmilnikom. Lahko da je tranzistor vedno odprt.
Kaj je vzrok temu, bi pa pač bilo treba pregledat vezje...

WarpedGone ::

Ta sesalec (Cleanmate QQ2L) ima funkcijo Go: ga daš filat in ko je baterija polna se sproži sesanje.

Če je tu karkoli narobe, je to mogoče zataknjen knof Go na polnilcu. Ko je ta vklopljen, zraven gori zelena lučka.

Da nisi ti le mal preveč knofe stiskal?
Zbogom in hvala za vse ribe

detroit ::

Settler ja tako nekaj okvirno tudi meni deluje da pač skos dela dokler se neki ne zapre (očitno tranzistor?:P)

WarpedOne, sesalec dela čim daš baterijo notri, brez da bi kakšna lučka svetila in glavna polnilna enota z Go je izklopljena.
Bom pa danes ga še sestavil nazaj in napolnil (s kablom za motor izklopljenim) in potem čakal da se čisto sprazni pa da vidimo. Zadnja rešitev je da dodam še eno stikalo med vezje in motor...A je to varianta.
Skero

telexdell ::

Dvomim, da direktno tranzistor vklaplja elektromotor. Verjetno je vmes kakšen rele. Relejčki pa radi zapikajo (zaradi obloka se stali kovina kar spoji kontakta).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

KuntaKinte ::

alergika si nabavil,kaj češ

detroit ::

Telexdell, res sem pozabil omenit, da ko sem ga dal polnit je napisal error in potem ko sem ga naslednjič prebral je sam začel sesat (ni se pa premikal ali karkoli, nobene lučke samo sesal je).

KuntaKinte ne razumem:) Alergičen je na kaj?
Skero

detroit ::

ko sem ga naslednjič prižgal* (kje za hudiča je edit)
Skero

FX6300B ::

a pa se samo pelje ali tudi pač sesa/pometa?
May the force be with you!

detroit ::

samo sesa, niti vrti ne krtače niti vozi se ne. Kupil sem opremo za začetnike bom en gumb namontiral. Ko skurim pa bom kupil novo vezje na servisu hehe.

Hvala za ideje.
Skero

FX6300B ::

ahapotem se je pokvarjen rele ali tranzistor za motor
May the force be with you!

detroit ::

mislim da je velika verjetnost za to ja
Hvala vsem še enkrat
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24098376 (13604) Zstiller

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309148095 (67777) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16766726 (26374) mat xxl
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14568361 (33227) LordPero

Več podobnih tem