» »

Ali cyanogenmod potrebuje prej nalozen android?

Ali cyanogenmod potrebuje prej nalozen android?

Halfdead987 ::

Pozdravljeni.
Torej hotel sem si na Nexus 5 dati Cyanogenmod 13 in sem po nesreči wipal internal storage in zraven zbrisal OS.
Lahko prek TWRP inštaliram Cyanogenmod direktno ali rabim prvo stock?
Hvala,lp

BlaY0 ::

Dovolj je TWRP. Recovery je ločen sistem. Zadevo lahko v tem kontekstu primerjaš recimo z dualboot-om na PC-jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

golf3 ::

Lahko. Če ti zazna PC telefon kot storage potem daš lepo gor .zip roma. Če pa ne zazna potem pa prek adb-ja pushaš file na telefon.

BlaY0 ::

Ni treba da ti ga zazna kot storage. Fajle lahko gor preneseš prek ADB-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Halfdead987 ::

sem preko file storaga dal gor samo sem mislil da ni čisto samostojen rom:) hvala

BlaY0 ::

Popolnoma samostjen in avtonomen sistem, ki deluje iz rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Dr_M ::

But but why? Zakaj bi si s CM se bolj unicil nexusa?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BlaY0 ::

Saj ga bo verjetno samo probal.

Halfdead987 ::

zakaj uničil? imam probleme z random izklapljanjem in se noce bootati normalno in me zanima če je res motherboard/power button fuč ali je do firmwarea.

Halfdead987 ::

btw, če bi rad dal nekoč nazaj stari rom nazaj (stock) se ga da flashati preko twrpja ?

BlaY0 ::

Valda. Tudi TWRP lahko prepišeš s stock recovery-jem in sicer iz TWRP-ja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Halfdead987 ::

lol, ta twrp je vsemogočen

Kebo ::

Aja pa za flashat nexuse je nexus root toolkit zlo fajn programček. Sam označiš, kero verzijo bi rad flashal in to sam prenese in naloži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Mavrik ::

Halfdead987 je izjavil:

zakaj uničil? imam probleme z random izklapljanjem in se noce bootati normalno in me zanima če je res motherboard/power button fuč ali je do firmwarea.


Izklapljanje / resetiranje zaradi zataknjenega fizičnega gumba je zelo pogost problem na Nexusih 5 in CM pri tem ne bo pomagal.
The truth is rarely pure and never simple.

BlaY0 ::

@Halfdead987: Saj ni nujno da je TWRP, lahko je kateri koli recovery. Kot rečeno, recovery dela iz rama zato lahko njegov boot image brez problema prepišeš tudi takrat ko se nahajaš v recovery-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Halfdead987 ::

Mavrik je izjavil:

Halfdead987 je izjavil:

zakaj uničil? imam probleme z random izklapljanjem in se noce bootati normalno in me zanima če je res motherboard/power button fuč ali je do firmwarea.


Izklapljanje / resetiranje zaradi zataknjenega fizičnega gumba je zelo pogost problem na Nexusih 5 in CM pri tem ne bo pomagal.

Zaenkrat sicer pomaga saj se mi 1 uro že ni restartal, prej se je na okoli 20min. Mogoče veš kako bi lahko to rešil? Čim ceneje ker nebi ravno rad v tako star telefon vlagal €€.

njyngs ::

Mavrik je izjavil:

Halfdead987 je izjavil:

zakaj uničil? imam probleme z random izklapljanjem in se noce bootati normalno in me zanima če je res motherboard/power button fuč ali je do firmwarea.


Izklapljanje / resetiranje zaradi zataknjenega fizičnega gumba je zelo pogost problem na Nexusih 5 in CM pri tem ne bo pomagal.

Točno zaradi tega sem imel pred kratkim dvakrat Nexus5 na servisu. Prvič so menjali gumb in ni pomagalo. Zdaj so mi menjali plato + baterijo + gumb in bi moralo biti bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Halfdead987 ::

Jaz sem menjal OS in se zaenkrat od včeraj ni niti 1x tako ugasnil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100137 (16553) _ssd_sata
»

Android -ROOT (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
596799 (3430) max157
»

lg g2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13516788 (10023) Mare3
»

Google/LG Nexus 4 (strani: 1 2 3 438 39 40 41 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2013337217 (120067) Mavrik
»

Dual-boot Android

Oddelek: Pomoč in nasveti
121049 (818) bobby

Več podobnih tem