» »

Adapter USB - SATA / IDE

Adapter USB - SATA / IDE

«
1
2

T-Mac ::

Pozdravljeni,

zanima me ce ima kdo kako idejo zakaj mi preko adapterja ki ga imam za SATA in IDE diske preko prenosnika zazna samo SATA disk, IDE ga pa sistem ne vidi, disk se pa normalno zavrti, probal na parih IDE diskih in ga sistem ne prepozna, se pa zavrti kakor sem rekel, SATA brez problema zaznau sistem

T-Mac ::



Tole zadevco imam

Frenckie ::

Verjetno problem z napajanjem preko USB prenosnika.
Če imaš kak USB napajalnik, poskusi priklopiti USB na tanjšem kablu.

solatko ::

IDE disk 3.5 ne moreš napajat preko USB, temveč z molek 4 pin.
Pri pravih adaptejih IDE USB imaš napajalnik za disk posebej (podobno napajlaniku za prenosnik)

http://www.satacables.com/SATA-Hard-Dri...
Delo krepa človeka

Spajky ::

Mozno, da je treba jumperje na IDE diskih postavit na master ... za probat je ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

T-Mac ::

Zakaj bi bil problem z napajanjem, zakaj potem prodjajo adapter za IDE in SATA diske?

Solatko, saj imam ta komplet, ko si mi dal link. Svoj adapter in prikljucke za IDE in SATA. IDE ne dela, SATA pa lepo zazna sistem. Ko priklopim IDE disk se lepo zavrti ker ga slisim vendar sistem ga ne prepozna, kot npr. SATA, ko ga lepo prepozna sistem. Ne gre mi skupaj?

Sem prestail jumperje vendar nic?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

gddr85 ::

za 2.5" je dovolj usb napajanje, 3.5 rabijo več napajanja, če nimaš glih esatap konektorja, rabiš še adapter zraven usb/sata/ide

T-Mac ::

Imam tocno ta komplet se enkrat ko ga je pokazal solatko, torej adapter na 220V plus vsi te dodatki za SATA in IDE disk in oba sta 3.5", samo da IDE se zavrti sistem ga ne prikaze, SATA se pa zavrti in sistem ga prikaze?

gddr85 ::

a v biosu je viden? poglej v disk management, če je tam viden
mogoče ga je treba aktivirat/formatirat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

T-Mac ::

Ko sem te IDE diske priklopil direktno v kisti na vodilo so bili prepoznani v biosu, tukaj na hp pro book 4710s je pa tak bios da mi res nc ni jasn notri, stari biosi so imel res lepo zrihtan...

Frenckie ::

Pravilno priklopi adapter z dodatnim napajanjem na HHD (IDE in MOLEX).
Pa ne rabiš BIOSa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

T-Mac ::

Ne razumem se opravicujem, priklopim ide vodilo in napajanje - iz tega kabla napajanje gre ta kabel v adapter in ta na 220V? Kaj bi lahko drugace naredil?

Frenckie ::

Za priklop IDE diskov na tak adapter rabiš napajalnik, ki ima na koncu MOLEX konektor in ga priključiš na napajalni del diska (mora imeti 12V in 5V).
V gornjem videu ti prikazuje samo priklop SATA diska.
Nekaj takega kot je na linku:
http://www.amazon.co.uk/Decrescent-Tran...

solatko ::

Na desni strani diska, če konektroje obrneš k sebi, vidiš IDE priklop, jumperje in štiri pine za priklop na molek 12V, masa, masa, 5V, skozi IDE prenos podatkov, teče samo 5V, kar je dovolj za poganjanje 2.5 diskov, za 3.5 pa tisti priklop, ki ga daš na adapter iz 220V, vtakni v IDE disk, zajebat ne moreš, ker sta na vrhu, robova pobrana in ne moreš (brez uporabe grobe sile) molex obrnit okoli.
Potem bo zadeva delala.
Sedaj ti požene motor, ki rabi 5V, zato disk slišiš, za premike glave pa potrebuješ 12V in ker tega ni, se glava ne premakne, podatkov ne bere in posledično diska nikjer ne vidiš. V bios pa podatek o disku, pošlje elektronika.

Napetost iz USB ni dovolj za poganjanje 3.5 diskov, mora bit napajalnik.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

T-Mac ::

Hvala, razumem sedaj in hvala res za razlago, zakaj pa potem prodajajo komplet za IDE in SATA, naj potem napisejo da je samo za SATA 3,5"...

Kje bi potem lahko kupil se ta adapter, hvala se enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

Frenckie ::

Včasih so ga imeli tudi pri Conradu, ker sem ga pred leti nabavil tam.
Verjetno ga imajo tudi nekatere naše računalniške trgovine. Preveri.
Oglej si moj zgornji link, kaj mora vsebovati komplet.
Malo poglej po spletnih trgovinah.

T-Mac ::

Ok hvala, samo se nekaj, kolikor sedaj cisto razumem, imam sedaj presibak adapter ki gre na 220V?

Frenckie ::

Nimaš MOLEX konektorja, ki bi imel 12V in 5V, da bi zadovoljil napajanje IDE diska.
Moral bi imeti tako kot je na mojem linku. Poglej nalepko na napajalniku iz linka - ti lepo piše kake napetosti ima.
Vsebuje vse potrebne kable za priklop SATA in IDE diskov na USB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

solatko ::

Morda bi ga našel na Bolhi, sicer pa se kaj takega vedno najde na bolšjem trg v LJ ali naročiš na netu. Če si iz LJ mi piši na ZS, pa ti ga posodim, da dobiš dol podatke.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

Priklopi na molex od PC-ja.

solatko ::

Ima prenosnik, kolikor sem jaz zasledil iz postov.:(
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

T-Mac je izjavil:



Tole zadevco imam

Imaš isto kot ta? Ker ta ima dodaten kabel za molex

T-Mac ::

Evo sem slikal kak adapter sem dobil:


Hvala solatko za take besede in kaj bi bil pripravljen storiti, hvala vseem, kakor vidite zgoraj moj adapter in ker sem dost tehnicni tip in imam rad potem tudi doma vse pripravljen za takso ali drugacno rabo cez cas bi ga kar kupil ampak me ponovno bega ker na adapterju je 12V?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

gumby ::

Najprej priklopi adapter na IDE konektor, nato napajanje. Če boš naredil v obratnem vrstnem redu ti diska ne bo prepoznalo...
my brain hurts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

T-Mac ::

To sem ze storil, disk se zavrti ampak sistem ga ne prepozna...

jest10 ::

Si pogledal v computer managment? Mogoče ti ne dodeli avtomatsko črke pogona

T-Mac ::

Sem pogledal, ga ni

Frenckie ::

Če je slikana nalepka iz tvojega napajalnika, imaš spodaj levo sliko MOLEX priključka in razpored priklopov. Tega priklopi na IDE disk, da dobi potrebno napajanje za delovanje.
Na disk imaš tako priključen 42pinski konektor (podatkovni) in molex 4pinski konektor (napajalni).

T-Mac ::

Sm vrjetno ze naporen, ampak ko vtaknem napajlni kabel v disk je itak robcek na vrhnji strani tako da imam samo eno moznost da vtaknem ali moram kaj v potegnit ali kaj? :)

Ja to je slika iz mojega napajalnika

Ja ta MOLEX priklopim in podatkovni to sem naredil ze v startu?

Ce pa priklapljam SATA pa v ta napajalni kabel dam podaljsek za SATA napajanje in lepo dela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

solatko ::

Glede na to, da gre za star disk, je lahko zanič tudi elektronika diska.
Delo krepa človeka

T-Mac ::

Jih bom priklopil direktno na kisto in sel v sistem pa bom videl, drugace sem testiral disk, da sem ga priklopil direktno, sel samo do biosa videl ce je zaznan in ugasnil racunalnik, in ta disk je bil prepoznan na kisti v biosu...

T-Mac ::

Samo mi je zanimivo sterstiral tako 4 diske 3 IDE in 1 SATA, SATA itak normalno, IDE v BIOSU na kisti vsi vidni preko adapterja ne pokaze nobenga?

solatko ::

Imaš jumperje na Master - M ali MA?
Na drugih nastavitvah ne bo šlo skozi.
Če boš dal v kišto pazi na katerem priključku se bo nahajal.

Če je edina enota na IDE kablu, mora bit na zunanjem in na master, če imaš DVD na prvem, boš dal na drugega in ga moraš nastavit na SL - slave.

Ti je računalnik postavil gonilnik za adapter, ga v upravitelju naprav vidiš?
Delo krepa človeka

T-Mac ::

Zanimiv test, jumper dal na master priklopim ga niti ne zavrti. Jumper dam dol, torej nikamor priklopim in ga zavrti vendar ne prepozna :) Tako kot do sedaj :)

BorutK-73 ::

Si probal slave

T-Mac ::

Ja na slave se zavrti in ne prepozna

MrStein ::

solatko je izjavil:

Na desni strani diska, če konektroje obrneš k sebi, vidiš IDE priklop, jumperje in štiri pine za priklop na molek 12V, masa, masa, 5V, skozi IDE prenos podatkov, teče samo 5V,

Skozi data kabel ne teče nič in samo z data kablom ni šans, da bi motor zavrtel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

MrStein - Lapsus, zamenjal z 2.5 konektorjem. Se zgodi, če dolgo ne vidiš kakšne stvari.
Delo krepa človeka

T-Mac ::

Spet se javljam, samo da javim stanje, disk priklopljen v kisti in se lepo vidi v sistemu pod svojo crko. Priklopil spet preko usb-ja primary slave vse kombinacije in samo na eni vrjanti se zavrti disk in neviden pri ostalih se niti ne zavrti? Nimam vec idej, kolikor sem pa pokazal imam adapter 12V in SATA lepo prepozna...

T-Mac ::

A must have tool kit for data transfer, backup and cloning
Turn any SATA/IDE drive into a convenient external drive, could be used as a bridge to connect SATA HDD, 2.5\" hard disk, 3.5\" hard disk, CD-ROM, DVD-ROM, CD-RW, COMBO device, DVD-RW to computer with USB 2.0 interface
Hi-Speed USB interface provides for easy installation with its plug and play design
Light weight, lowest cost mobile storage solution
Use your 2.5\" / 3.5\" IDE hard drive or SATA hard disk as an additional external hard drive
Connect your SATA / IDE device to your computer through a USB port
Compliant with USB 1.1 and 2.0 standards
USB 2.0 interface for 480 Mbps high speed data transfer
Supports SATA Hard drive, 2.5\" laptop hard drives, 3.5\" desktop hard drives, CD-ROM, DVD-ROM, CD-RW, DVD-RW Combo devices
Plug-and-play
AC power can be used world widely with input voltage AC 100v - 240v / 50 - 60Hz
Supports for Windows ME/2000/for XP/for Mac OS 8.6 or Latest version
Net weight:225g
Package weight:229g
NOTE:you can leave message for US and EU plug
Package includes:
1 X USB to IDE / SATA cable adapter
1 X SATA Data cable
1 X AC adapter
1 X AC to IDE power converter
1 X IDE to SATA power cable

Nasel se ves tekst tega adaptra ce je tukaj kaka fora? Hvala res se za kak napotek :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

T-Mac ::

Nekaj sem se prebiral da bi moral najprej formatirati disk da bi ga nato spoznal sistem? Ni mi jasno zakaj bi formatiral kaj bi bilo boljse?

Imam win 7 pro in nekaj sem se bral da bi morda moral naloziti meke driverje? Joj kok me matra ne sploh da bi moral dobiti podatke ampak zakaj prepozna SATA IDE pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

BorutK-73 ::

Poglej če so pini ok na adapterju. Možno adapter ne prebavi ide diskov.

T-Mac ::

Kako pa preverim pine, adapter je tut 12V kot sem prikazal na sliki?

T-Mac ::

Ker disk se slisi ko se zavrti, kaj pa ce podatkovni kabel ni ok? Kupum mogoce boljsi nov adapter? Ima kdo doma da bi testiral :)

solatko ::

To je znak, da je ali slab stik na molek-u ali skurjena elektronika (nedelujoča) na adapterju.
Napajalni molex ima štiri cevke, ki se ob večkratnem vtikanju in iztikanju priklopa, raztegnejo. Potem pride do tega, da ena ali dve nimajo dobrega stika in ti disk sicer zalaufa, ni pa dovolj elektrike, da bi premaknilo glavo.

Poizkusi vse štiri cevke previdno stisnit, tako, da se boš ob priklopu na disk, moral malenkost pomatrat, da boš dobil vse štiri pine not. Če gre na lahko, je to, to.

To se je dogajalo tudi prej, ko so bile vse naprave IDE in so imele vse napajanje na 4pin molex. Pri napajalnikih prve klase, so bili to kvalitetni, praktično neraztegljivi priklopi, pri cenejših verzijah no name ali LC POWER, pa je bil konektor dober samo za dva tri priklope, potem pa je bilo že vprašanje, če bo delalo.
Delo krepa človeka

T-Mac ::

Supr hvala solatko, bom probal. Sedaj imam pa se nekaj pred casom mi je sel WD zunanji disk 500GB, stvar je bila sledeca, ko sem priklopil kamorkoli SATA disk kakor da ni nic, danes sem pa dobil vezje zadaj diska ga zamenjal in disk se je zalaufal, stvar je potekala takole: najprej je disk zabrencal, ko sem ga priklopil preko tega adapterja potem je bilo tiho,nato se je disk zagnal in nekaj udarjalo par sekund zapored naredilo majhno pavzo in nato spet udarjalo, sistem mi je spoznal gonilnike in napisalo da je nared za uporabo, sel v upravljanje racunalnika, videl disk, dal inicilizacijo diska MBR vendar cez cas napisalo da je podatkovna napaka (preverjanje CRC). Kaj to pomeni, da je disk za v smeti?

Ali sem slabo zamenjal zadnje vezje, da ne mogoce nekega prenosa podatkov. Samo cudno se mi zdi ker nekaj udarja in to imam obcutek da je z diskom res nekaj narobe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

T-Mac ::

Samo da povem kje sem ce sem ze celotni problem opisal, s testdiskom trenutno vidim disk 500gb

T-Mac ::

Po tolikih urah taki rezultati, mislim da ni nic nasel? Ali je kak boljsi program? Hvala

BorutK-73 ::

Glasni zvoki iz diska so slab znak. Če nimaš gor pomembnih podatkov, menjaj.

T-Mac ::

Sedaj sem ga odprl disk se zacne vrteti, roka pa skace do do zacetka diskovne plosce in nazaj in to pocne nekaj casa... Res me zanima ali se da kaj storiti? To kar sem rekel da nekaj udarja je ta roka ki se premika centimeter do diskovne plosce in nazaj... Karkoli kdo ce lahko kaj svetuje bi prosil za nasvet in hvala v naprej :)

Imam ze nove diske vendar na tem imam nekaj pomembnega in bi rad resil ce je kaka moznost?

Lahko posnamem in dam posnetek gor, samo ne vem kako spravim gor posnetek ker to kar nekaj zasede

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315680 (2094) tv6865
»

IDE disk preko pretvornika V USB disk NI ZAZNAN

Oddelek: Pomoč in nasveti
121318 (1109) m3k
»

Kupljen adapter IDE V SATA in obratno noče delati

Oddelek: Pomoč in nasveti
161558 (1204) WinXP
»

kako ugasniti hdd? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
513899 (3349) hojnikb
»

težava,iz eide diska bi rad presnel podatke preko eide conektorja pa ne gre

Oddelek: Pomoč in nasveti
291929 (1398) alese

Več podobnih tem