» »

Windows - namestitev (kdo, kje) ?

Windows - namestitev (kdo, kje) ?

pSP 3004 ::

Pozdravljeni.

Zanima me, kdo bi mi oz. Kje bi lahko namestil novi windows 10 na PC. Okolica CE -> LJ.

Lahko tudi v ZS
Hvala

Excavator ::

Zakaj še enkrat postaš isto temo? Namestitev windowsa : kdo, kje ?

MIHAc27 ::

Verjetno ker še vedno ni dobil odgovora...

Psp.. povej koliko si pripravljen sploh plačat. Za zastonj boš moral iskati med prijatelji, za dober denar ti pa vsak IT servis to naredi.

Machete ::

Ali pa povej, kje je sploh težava oz. se ustavi, ker načeloma je to precej preprost postopek in lahko pomagamo tu preko foruma. In ko enkrat znaš, znaš za (skoraj) zmeraj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatko ::

V UEFI-ju niti ni tako enostavno, če to poizkušaš s piratom.
OS namesti vsak računalniški servis, cene pa so seveda različne.
Delo krepa človeka

pSP 3004 ::

Zdravo.

Upam, da mi bo kdo pomagal. Sem iz Zasavja. Ce je mozno kaksen servis ali zasebno eden, ki bi lahko uredi vse skupaj. Lahko pripeljem do CE ali LJ okolica itd. .Rad bi samo uredil. Ta pir. wind je bil 3 leta, dokler nisem sam online zelel nadg. in je zaznalo da ni orginalen izvod.

Želel bi
- Win. 10 oz. Vpisati ključ akt. Win. 7 trenutni in nadgraditi na win. 10.
- Vse zbrisati oz trenutni win 7 OS in naložiti win 10. Vse novo.
- druga opcija - predlog.

- če bi se kdo sam ponudil in uredil oz. sem dobil samo eno ponudbo in je bila kar €€, ki bi lahko uredil tudi servis. Ponudim oz. se dog. oziroma zastojn tudi ne pac za trud in delo.
-Oz., če bi mi kdo razložil kako bi sam uredil, video kako, kje bi prenesel pir OS., ...


Rac.
WINDOWS 7 Ultimate
Copyright c 09 Microsoft C.
Service Pack 1
Win. // ID.: 00426-OEM-8992662-00497
(del. različica 7601 - ta izvod sistema ni org. /črno ozadje, ikone ""pod ključavnico"")

Lenovo
Intel(R) Pentium(R) CPU G630 2,70GHz
4,00GB (upor 3,82)
64- bit OS

solatko ::

Na računalniku ti ne teče originalna izdaja sistema, zato ti nadgradnje ne dovoli. Poizkusi takole - vzemi disk ven in ga sformatiraj na drugem računalniku.
Iz M$ WIN 10 update, potegni dol original verzijo w10, kakršno imaš na nalepki home edition ali PRO, vključno z orodjem za izdelavo USB instalacijskega ključka.
Čist disk daj nazaj v prenosnik in zaženi mašino iz USB ključka. Pred instalacijo bo zahtevalo ključ, ki je na nalepki za w7, ko boš tega vnesel, bi ti moralo ponudit nadgradnja ali nov instal. Izbereš nov, ko ti odpre okno z prikazanim diskom, izbereš delo z diskom, klikneš novo in izbereš velikost (priporočam do 150GB), daš naprej in dobil boš 3 particije in eno nelocirano.
Sedaj lahko urediš še to particijo, jo počrniš in daš novo, potem pa jo še formatiraš, zato, da ti bo to particijo takoj, ko bo instalirano, zaznalo in boš lahko takoj delal z njo, sicer pa to storiš pozneje v upravljalcu diskov.

Izbereš prvo particijo (tretja po vrsti) in stisneš next.
Po cca 20-ih minutah, boš dobil okno za nastavitev mreže, potem bo še nekaj urejalo in sistem boš imel naložen, sledi prijava v M$ račun ali stisneš preskoči in boš ime vpisal v lokalni račun, dodaš geslo (po želji, lahko ga tudi ne daš, če se ti ne da pri vsakem zagonu pisat), po dokončni ureditvi (nekaj minut), boš na desku.

V upravitelju naprav preveriš, če so vsi gonilniki v redu, manjkajoče lahko počakaš do prvega update-a ali pa greš na proizvajalčevo stran in jih postaviš ročno.

To je vsa umetnost in za to ne rabiš niti servisa niti ne vem kakšnega znanja.
Edino kar moraš storiti je, da v bios-u, pred pričetkom instalacije preveriš, če je UEFI vklopljen ali zadeva teče na Legacy.
Ko delaš z legalno programsko opremo, je UEFI bios veliko boljši (poglej na Googlu - UEFI vs legacy).

Za temeljito čiščenje prenosnika in eventualno zamenjavo termalne paste pa le reskiraj tistih nekaj 10€, vendar daj takemu, ki tisto kar računa, tudi kvalitetno naredi (nekateri uporabijo samo kompresor in ti mirne duše zaračunajo kompleten poseg cca 30€, za temeljito čiščenje pa se porabi vsaj uro do dve, predvsem pa zahtevaj slike o posegu).
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445290 (1861) jahidtech
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725947 (21067) R1710
»

UEFI ali Legacy (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310132 (8669) solatko
»

Windows 10 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
111771 (1392) Machete
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610491 (8005) krepki

Več podobnih tem