» »

Radar

Radar

Apofis ::

Kolk časa traja, da dobiš kazen, če te trofne stacionarni radar na AC (v mojem primeru na AC proti morju)? Thx

Invictus ::

A ni rok za pošiljanje 30 dni? Kasneje ni več možno?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

theBill ::

Apofis je izjavil:

Kolk časa traja, da dobiš kazen, če te trofne stacionarni radar na AC (v mojem primeru na AC proti morju)? Thx

Velika verjetnost je, da radarja sploh ni bilo v škatli.

Pred časom se spomnim, da so govorili, kako imajo za vse lokacije oziroma škatle na AC samo dva radarja, katera potem prestavljajo med lokacijami, in še od teh dveh naj bi bil samo en delujoč.

Apofis ::

Hm, sicer nisem opazil, da bi me zaflešal, sam a zmeraj znucajo bliskavico k te slikajo?

gregor_m ::

Apofis je izjavil:

Hm, sicer nisem opazil, da bi me zaflešal, sam a zmeraj znucajo bliskavico k te slikajo?


Kakor je meni znano bliskavice ni v teh radarjih. Sploh si ne predstavljam kako bi bilo ponoči, ko bi te bliskavica zaslepila.

RED_line ::

avstrijci imajo še zmeraj bliskavice. upam samo zato da strašijo :)

AndrejS ::

Na AC se mi je pred leti zabliskalo iz škatle - še do danes nisem dobil nič

GupeM ::

Rok, da te obvestijo o prekršku je 30 dni. Kazen lahko dobiš tudi kasneje.

Aston_11 ::

GupeM je izjavil:

Rok, da te obvestijo o prekršku je 30 dni. Kazen lahko dobiš tudi kasneje.


Takole zakon:
Postopka o prekršku zoper varnost cestnega prometa, ki je bil ugotovljen s tehničnimi sredstvi in storilec s kršitvijo ni bil seznanjen, ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni.

Invictus ::

gregor_m je izjavil:


Kakor je meni znano bliskavice ni v teh radarjih. Sploh si ne predstavljam kako bi bilo ponoči, ko bi te bliskavica zaslepila.

Seveda je.

Saj ti ne posveti s 20KW reflektorjev v faco ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

anko ::

gregor_m je izjavil:

Apofis je izjavil:

Hm, sicer nisem opazil, da bi me zaflešal, sam a zmeraj znucajo bliskavico k te slikajo?


Kakor je meni znano bliskavice ni v teh radarjih. Sploh si ne predstavljam kako bi bilo ponoči, ko bi te bliskavica zaslepila.


Je kar zabavno... Poskusi kdaj v Nemčiji :D Se prav lepo zabliska in ni dvoma, da so te slikali. In vedno v faco!

YaN-cH ::

Kakšen je postopek, ko te ulovijo na radar, s tujim vozilom.
Verjetno mi je patrulija izmerila prekoračitev hitrost na avtocesti (150km/h GPS). Vozil sem očetov avto, če so me ulovili bo oče dobil domov plačilni nalo.
Kaj je najboljša rešitev:
- se pritoži in jim sporoči, kdo je vozil avto
- ali kar naj plača kazen in mirna Bosna
če se pritoži, bom dobil jaz plačilni nalog. Ker predvidevam, da bo to trajalo neki časa, a bom potem še veljal polovička (a sploh še obstajajo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()

shadeX ::

Plačaj pa mir. Če se pritožiš ne boš pridobil popolnoma nič. Še polovičko boš zgubil.

Mare2 ::

YaN-cH je izjavil:

Kakšen je postopek, ko te ulovijo na radar, s tujim vozilom.
Verjetno mi je patrulija izmerila prekoračitev hitrost na avtocesti (150km/h GPS).

Patrulja bi te ustavila.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

shadeX je izjavil:

Plačaj pa mir. Če se pritožiš ne boš pridobil popolnoma nič. Še polovičko boš zgubil.


Polovičko "izgubi" samo tisti, ki se pritoži. Če pritožba uspe in steče postopek zoper drugo osebo ima ta seveda spet možnost polovičke.

smacker ::

Zakaj bi kompliciral? Za 150km/h ne bo kazenskih točk, za kazen je pa vseeno na koga je pisana. Oče dobi položnico, ti mu daš denar da jo plača in rešeno. Plus patrulja bi prišla lepo za tabo, verjetno so čakali koga z 180kmh ;)

90anze ::

mogoče kdo ve koliko časa traja da dobiš obvestilo ( položnico) od komunalnega redarja za prehitro vožnjo. Ujel naj bi me pred dvema mesecema, vendar do danes še nisem dobil obvestila. Nekje sem zasledil da jo dobiš v nekaj dnevih (5 dnevih), nekdo pa mi je rekel da lahko čakaš tudi več let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 90anze ()

Mare2 ::

Če te niso ustavili, je rok za pregon že potekel.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

90anze ::

Niso me ustavili. V zadnjem trenutku sem opazil avto komunalnega redarje pred njim pa nekakšen radar. zato misli da je bila velika verjetnost da so me ujel na radar.

St235 ::

Mare2 je izjavil:

Če te niso ustavili, je rok za pregon že potekel.


Ni nujno. Obstaja 30 dnevni rok v katerem morajo steč postopki. Glede na to, da o primeru ne vemo nič (lahko na primer ni vozil svoj avto) tako ni nujno, da je kakršenkoli rok zamujen.

90anze ::

sem vozil svoj avto

St235 ::

90anze je izjavil:

mogoče kdo ve koliko časa traja da dobiš obvestilo ( položnico) od komunalnega redarja za prehitro vožnjo. Ujel naj bi me pred dvema mesecema, vendar do danes še nisem dobil obvestila. Nekje sem zasledil da jo dobiš v nekaj dnevih (5 dnevih), nekdo pa mi je rekel da lahko čakaš tudi več let.


Več let ne smeš čakat oziroma bi v tem času zadeva zastarala. So pa v preteklosti bili takšni primeri. Zato je s spremembo zakona uveden 30 dnevni rok v katerem mora postopek steči. Tako, da če si vozil svoj avto je velika verjetnost, da niso merili, ker bi papirje že dobil. Teoretično so pa še vedno možni scenariji, kjer ti bo kazen v kratkem vročena. Načeloma pa, če sta res minila dva polna meseca je zadeva pase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

madog ::

St235 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Plačaj pa mir. Če se pritožiš ne boš pridobil popolnoma nič. Še polovičko boš zgubil.


Polovičko "izgubi" samo tisti, ki se pritoži. Če pritožba uspe in steče postopek zoper drugo osebo ima ta seveda spet možnost polovičke.


Kolikor jaz vem pritožba ne posega v polovičko (NE ZARŽI PLAČILA), plačilo moraš izvesti neglede na pritožbo, v kolikor jo plačaš v roku 16 delovnih dni se šteje za polovičko in jo tako tudi plačaš, pred/vmes/po pa se pritožiš. V kolikor je pritožba "odobrena" pa ti plačilo vrnejo.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

St235 ::

Ravno obratno, plačilo polovične kazni eksplicitno pomeni priznanje krivde in odpoved pravnim sredstvom (sodno varstvo) zoper plačilni nalog. Vse to je napisano v pravnem pouku, ki je del plačilnega naloga kakor tudi v Zakonu o prekrških. Plačilo polovičke je možno kadar je vročen plačilni nalog pravnomočen oziroma, ga kot takšnega priznaš. Če je plačilni nalog pravnomočen pa zoper njega ni dopustna zahteva za sodno varstvo. V kolikor polovičko plačaš, ob enem pa vložiš "pritožbo" bo le ta avtomatično zavrnjena.

Treba razumet čemu je polovička namenjena. Zlo po kmečko je bila osnovna težava v tem, da so se ljudje masovno pritoževali na vse prometne prekrške z utemeljitvijo ako prođe prođe. To je pomenilo ogromne sodne zasotanke in še več pritožb, ker je kar naenkrat postalo povsem realno, da zadeve zastarajo, če le se dovolj ljudi pritožuje. Zato je bila sprejeta odločitev, da se ljudem ponudi možnost, da v primeru kjer je krivda jasna, plačajo polovično kazen, če ne težijo za brez veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

madog ::

@Lakotnik29 my bad will now for later..... ?

Se vidi da mam bolj malo srečanj z policisti
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Colt1911 ::

Mene pa zanima kako veš v katero smer meri radar ali pa meri v obe smeri ?
Na radiju večkrat slišim da radar stoji v kraju x in meri v smeri proti y.

Cervantes ::

Radar vedno meri samo v eno smer.

St235 ::

Colt1911 je izjavil:

Mene pa zanima kako veš v katero smer meri radar ali pa meri v obe smeri ?
Na radiju večkrat slišim da radar stoji v kraju x in meri v smeri proti y.


Pogledaš v katero smer je obrnjen.

GupeM ::

Cervantes je izjavil:

Radar vedno meri samo v eno smer.

Res je, meri samo v eno smer. Recimo proti severu. Kazen pa dobijo tako tisti, ki vozijo proti severu, kot tisti, ki vozijo proti jugu. To sicer ne velja za laserske radarje (pištole), ker tam te policaj ustavi. Stacionarni in mobilni pa lahko merijo voznike, ki vozijo v obe smeri. Brat je bil iz mobilnega radarja slikan "v rit".

knesz ::

YaN-cH je izjavil:

Kakšen je postopek, ko te ulovijo na radar, s tujim vozilom.
Verjetno mi je patrulija izmerila prekoračitev hitrost na avtocesti (150km/h GPS). Vozil sem očetov avto, če so me ulovili bo oče dobil domov plačilni nalo.
Kaj je najboljša rešitev:
- se pritoži in jim sporoči, kdo je vozil avto
- ali kar naj plača kazen in mirna Bosna
če se pritoži, bom dobil jaz plačilni nalog. Ker predvidevam, da bo to trajalo neki časa, a bom potem še veljal polovička (a sploh še obstajajo)

Če ata lahko dokaže, da ni on vozil, potem napiše pritožbo in kazni ne bo. Preverjeno iz prve roke (dobil sliko mojega avta s stacionarnega radarja na avtocesti v času, ko sem bil službeno v Belgiji). Pa nič razlagat, kdo je vozil takrat.

matobeli ::

Colt1911 je izjavil:

Mene pa zanima kako veš v katero smer meri radar ali pa meri v obe smeri ?
Na radiju večkrat slišim da radar stoji v kraju x in meri v smeri proti y.


Čisto fizično pa so radarji v avtih montirani, vsaj tisto kar sem jaz videl, tako da meri skozi zadnjo šipo.

Colt1911 ::

Da merijo skozi zadnjo šipo , mene so enkrat slikali v "rit" , ko sem peljal mimo oz. se oddaljeval , lahko pa te verjetno merijo tudi od spredaj , ko se približuješ.
Zato me zanima kako veš , da meri samo v eno smer in v katero?
Mogoče kot avta z radarjem glede na cesto?

YaN-cH ::

knesz je izjavil:

YaN-cH je izjavil:

Kakšen je postopek, ko te ulovijo na radar, s tujim vozilom.
Verjetno mi je patrulija izmerila prekoračitev hitrost na avtocesti (150km/h GPS). Vozil sem očetov avto, če so me ulovili bo oče dobil domov plačilni nalo.
Kaj je najboljša rešitev:
- se pritoži in jim sporoči, kdo je vozil avto
- ali kar naj plača kazen in mirna Bosna
če se pritoži, bom dobil jaz plačilni nalog. Ker predvidevam, da bo to trajalo neki časa, a bom potem še veljal polovička (a sploh še obstajajo)

Če ata lahko dokaže, da ni on vozil, potem napiše pritožbo in kazni ne bo. Preverjeno iz prve roke (dobil sliko mojega avta s stacionarnega radarja na avtocesti v času, ko sem bil službeno v Belgiji). Pa nič razlagat, kdo je vozil takrat.

Oče lahko dokaže da ni vozil avta, je bil hospitaliziran. Po 17ih letih vozniškega lahko enkrat plačam kazen.

šernk ::

Zato me zanima kako veš , da meri samo v eno smer in v katero?
Mogoče kot avta z radarjem glede na cesto?


se ustaviš pa vprašaš policaja v kateri smeri meri. meri lahko v obe smeri in je prav vseeno kako ima postavljen avto.

doslej je veljalo edino da če sta na sliki 2 vozili, da je zadeva neveljavna. sedaj pa prihajajo počasi tudi radarji, ki lahko slikajo več voznih pasov istočasno, vendar mislim da jih v SLO še ni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

knesz ::

YaN-cH je izjavil:

knesz je izjavil:

YaN-cH je izjavil:

Kakšen je postopek, ko te ulovijo na radar, s tujim vozilom.
Verjetno mi je patrulija izmerila prekoračitev hitrost na avtocesti (150km/h GPS). Vozil sem očetov avto, če so me ulovili bo oče dobil domov plačilni nalo.
Kaj je najboljša rešitev:
- se pritoži in jim sporoči, kdo je vozil avto
- ali kar naj plača kazen in mirna Bosna
če se pritoži, bom dobil jaz plačilni nalog. Ker predvidevam, da bo to trajalo neki časa, a bom potem še veljal polovička (a sploh še obstajajo)

Če ata lahko dokaže, da ni on vozil, potem napiše pritožbo in kazni ne bo. Preverjeno iz prve roke (dobil sliko mojega avta s stacionarnega radarja na avtocesti v času, ko sem bil službeno v Belgiji). Pa nič razlagat, kdo je vozil takrat.

Oče lahko dokaže da ni vozil avta, je bil hospitaliziran. Po 17ih letih vozniškega lahko enkrat plačam kazen.

Potem pa ni problema. Napiše naj pritožbo z dokazi, da je bil hospitaliziran in zadeva bi morala biti zaključena.

Cervantes ::

Sem pa zadnjič nekje videl sliko od policjota, ki nažigal iz traktorja.
Tako, da...

madog ::

Potem pa ni problema. Napiše naj pritožbo z dokazi, da je bil hospitaliziran in zadeva bi morala biti zaključena.


To ne pali več, vem ker sta imela kolega in njegova mati enako zgodbo. Je napisala pritožbo bila je na dopustu v tuniziji on je vozil njen avto.
Obrazložitev v kolikor se kršitelj ne javi sam se kazen avtomatično zaračuna lastniku vozila!!!
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

St235 ::

madog je izjavil:

Potem pa ni problema. Napiše naj pritožbo z dokazi, da je bil hospitaliziran in zadeva bi morala biti zaključena.


To ne pali več, vem ker sta imela kolega in njegova mati enako zgodbo. Je napisala pritožbo bila je na dopustu v tuniziji on je vozil njen avto.
Obrazložitev v kolikor se kršitelj ne javi sam se kazen avtomatično zaračuna lastniku vozila!!!


Spet prodajaš gostilniške neumnosti.

Preberi si si odločitev ustavnega sodišča na temo 8. člena zakona o pravilih cestnega prometa in 29. člen ustave RS.

Svojo nedolžnost nikoli ne rabiš dokazovat tako da obtožiš drugega, prav tako se nisi dolžan izpovedat zoper svojega bližnjega. Seveda pa ne zadostuje, da napišeš da nisi vozil ampak moraš predložit dokazila, ki to potrjujejo.

knesz ::

madog je izjavil:

Potem pa ni problema. Napiše naj pritožbo z dokazi, da je bil hospitaliziran in zadeva bi morala biti zaključena.


To ne pali več, vem ker sta imela kolega in njegova mati enako zgodbo. Je napisala pritožbo bila je na dopustu v tuniziji on je vozil njen avto.
Obrazložitev v kolikor se kršitelj ne javi sam se kazen avtomatično zaračuna lastniku vozila!!!

Potem so ju pa nategnili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kazen za prehitro vožnjo slaba vidljivost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
516397 (4479) AndrejO
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30186905 (51901) Darko!
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6725358 (12673) Aston_11

Radar

Oddelek: Na cesti
286505 (4557) Mavrik

Radar-slaba slika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589458 (8860) Ziga Dolhar

Več podobnih tem