» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
261 / 374
»»

buttcrack ::

BG ga ima s kodo za dobrih 190$ btw

Ajnstajn` ::

Verjetno je bilo to že vprašano miljonkrat, pregledal sem nekaj strani nazaj, pa nisem našel.
Kako je s carino in davkom, če naročiš z GB, aliexpress, BG..? če je označeno da je z evropskega skladišča, potem ni davka (nad 22€) in carine (nad 150€), če pa je direkt s kitajske pa je?

Včasih si lahko dobil upaljeno carino, tudi če je stvar že v evropskem skladišču (in še ni carinjena).
//

buttcrack ::

Se nisi niti 5 minut trudil.

robertko ::

Ajnstajn` je izjavil:

Verjetno je bilo to že vprašano miljonkrat, pregledal sem nekaj strani nazaj, pa nisem našel.
Kako je s carino in davkom, če naročiš z GB, aliexpress, BG..? če je označeno da je z evropskega skladišča, potem ni davka (nad 22€) in carine (nad 150€), če pa je direkt s kitajske pa je?

Včasih si lahko dobil upaljeno carino, tudi če je stvar že v evropskem skladišču (in še ni carinjena).


Za BG:
https://slo-tech.com/forum/t730898/0

Za GB:
http://www.kajkupiti.si/kuponi-popusti-...

in pa
https://slo-tech.com/forum/t719943/7699

za AE: vsi ki imajo warehouse v EU in je možna dostava, bo brez dodatnih dajatev, drugače pa imaš tudi nekaj trgovin na AE, ki ti preko naročila z poštnino DHL (cca 22-24€) zagotavljajo dostavo brez plačila davka. To so npr. Goldway, Mi Global Store,..
Mi Zealer ima npr. nekaj ponudbe iz Italije.

mat11 ::

Po dolgem času , leta nazaj imel MI2, razmišljam če bi nabavil MI9, si ga kdo lasti, kako je zadovoljen?
mat

Master_Yoda ::

za AE: vsi ki imajo warehouse v EU in je možna dostava, bo brez dodatnih dajatev


To pa ne bo drzalo. Izdelek je lahko v EU warehousu, ampak ni sel preko carine tiste drzave in jo potem ti tudi placas...
Dovie'andi se tovya sagain.

robertko ::

Master_Yoda je izjavil:

za AE: vsi ki imajo warehouse v EU in je možna dostava, bo brez dodatnih dajatev


To pa ne bo drzalo. Izdelek je lahko v EU warehousu, ampak ni sel preko carine tiste drzave in jo potem ti tudi placas...


Lahko kakšen primer iz katere AE štacune.
Moja izkušnja, naročilo Amazfit Stratosa iz Španije z par € poštnine, ampak brez carine in dostava v parih dneh.
Meni je logično, da prav zaradi dajatev ponujajo možnost iz EU držav.
Ne vem, mogoče se motim...

fopi ::

A se trenutno bolj splača vzeti Mi8 ali
Mi9 SE?

Joseph033 ::

gregor ::

facepalm ::

mi zna kdo ocenit kakovost fotoaparata mi6 vs rn7?
razmisljam, da bi zeni nabavil rn7 zaradi boljse avtonomije. ne bi pa zelel slabsega fotoaparata.

flameir ::

kanarin je izjavil:

Verjamem pa da je v letu 2109 povsem uporaben tudi IP7 (kot meni še vedno odlično služi recimo že dodobra postaran iPad Mini 2).


Zakaj bi kupil telefon vako leto? Jaz ko kupim, kupim dober najnoveji model. Potem ga imam, dokler dela, če bo IP7 delal, ga bom pač imel še naprej.

louser je izjavil:

Kaj glede zvoka? A zvočnik?
iOS je za produkcijo glasbe boljši, a temu tako ali tako ni namenjen. Za poslušanje glasbe jr pa relativno boljši ali enak od povprečja Androidnikov in bistveno slabši, če gledamo sam high end.


Ne vem kere androide to misliš, ampak recimo proti S9 ali pa P20 Pro ima IP7 precej boljši zvok. Sem testiral različne žanre. Nisem pa pixla še testiral ali pa Xiaomijevih MI 8 / 9.

MrStein ::

flameir je izjavil:


Zakaj bi kupil telefon vako leto?

Sto ljudi, sto čudi...

(sicer pa: denar mora krožit)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

louser ::

flameir je izjavil:

kanarin je izjavil:

Verjamem pa da je v letu 2109 povsem uporaben tudi IP7 (kot meni še vedno odlično služi recimo že dodobra postaran iPad Mini 2).


Zakaj bi kupil telefon vako leto? Jaz ko kupim, kupim dober najnoveji model. Potem ga imam, dokler dela, če bo IP7 delal, ga bom pač imel še naprej.

louser je izjavil:

Kaj glede zvoka? A zvočnik?
iOS je za produkcijo glasbe boljši, a temu tako ali tako ni namenjen. Za poslušanje glasbe jr pa relativno boljši ali enak od povprečja Androidnikov in bistveno slabši, če gledamo sam high end.


Ne vem kere androide to misliš, ampak recimo proti S9 ali pa P20 Pro ima IP7 precej boljši zvok. Sem testiral različne žanre. Nisem pa pixla še testiral ali pa Xiaomijevih MI 8 / 9.

Ustvarjanje glasbe as in producent. iOS in MacOS imata prednost že zaradi zgradbe sistema samega.
Glede reprodukcije zvoka bo pa high end Androidnik enak ali boljši od Appla. Pa tu ne mislim onega mini zvočnika. Govorim za proper slušalke 100 in 150eur navzgor.
HTC U, LG V serija, ZTE Axon, Samsung Note, Vivo XPlay itd.

Ajnstajn` ::

robertko je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

Verjetno je bilo to že vprašano miljonkrat, pregledal sem nekaj strani nazaj, pa nisem našel.
Kako je s carino in davkom, če naročiš z GB, aliexpress, BG..? če je označeno da je z evropskega skladišča, potem ni davka (nad 22€) in carine (nad 150€), če pa je direkt s kitajske pa je?

Včasih si lahko dobil upaljeno carino, tudi če je stvar že v evropskem skladišču (in še ni carinjena).


Za BG:
https://slo-tech.com/forum/t730898/0

Za GB:
http://www.kajkupiti.si/kuponi-popusti-...

in pa
https://slo-tech.com/forum/t719943/7699

za AE: vsi ki imajo warehouse v EU in je možna dostava, bo brez dodatnih dajatev, drugače pa imaš tudi nekaj trgovin na AE, ki ti preko naročila z poštnino DHL (cca 22-24€) zagotavljajo dostavo brez plačila davka. To so npr. Goldway, Mi Global Store,..
Mi Zealer ima npr. nekaj ponudbe iz Italije.


hvala za razlago.
Kaj pa če naročim nekaj iz gearbesta in je warehouse: CN in piše: European Railway Direct Mail Free shipping
?
pri tem pa lahko normalno pričakujem carinjenje in davek?
//

louser ::

Da.

zk_eu ::

A bi mogoče kdo imel za posoditi DeepFlash kabel?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Mare3 ::

Glede na to, da sem sam že več let lastnik Xiaomi telefonov, me zanima kateri telefon bi priporočali za očeta. Telefon uporablja samo za klicanje, sms in občasno internet ter FB. V rangu do nekje 130€. Kakšne izkušnje imate s temi laucherji za starejše osebe, kateri imajo možnost dodajanja velikih ikon na začetni zaslon z veliko pisavo za poenostavljeno uporabo tudi brez očal? Lp

SumTingWong ::

Xiaomi Go za 66€? :D vse potrebno ima, pa se pol cene budgeta je.

Mare3 ::

Baterija zdrzi vsaj tri dni ob minimalni uporabi? :) Je navajen da mu drži cel teden ker ga res redko uporablja.

j4nm4n ::

Kdaj bo to na Gearbestu? Rabil bi neko free shipping varianto :D
https://www.digitalphablet.com/xiaomi-l...

PrimozBG ::

Mare3 je izjavil:

Glede na to, da sem sam že več let lastnik Xiaomi telefonov, me zanima kateri telefon bi priporočali za očeta. Telefon uporablja samo za klicanje, sms in občasno internet ter FB. V rangu do nekje 130€. Kakšne izkušnje imate s temi laucherji za starejše osebe, kateri imajo možnost dodajanja velikih ikon na začetni zaslon z veliko pisavo za poenostavljeno uporabo tudi brez očal? Lp

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 3/32GB Globa za 136 €

facepalm ::

j4nm4n je izjavil:

Kdaj bo to na Gearbestu? Rabil bi neko free shipping varianto :D
https://www.digitalphablet.com/xiaomi-l...


narocis direkt s kitajske. na paket naj napisejo "mp3 player" s ceno 10usd. skoraj vedno gre mimo carine:))

firbec ::

facepalm je izjavil:

j4nm4n je izjavil:

Kdaj bo to na Gearbestu? Rabil bi neko free shipping varianto :D
https://www.digitalphablet.com/xiaomi-l...


narocis direkt s kitajske. na paket naj napisejo "mp3 player" s ceno 10usd. skoraj vedno gre mimo carine:))

ha ha ha, the best :))

kanarin ::

Zanima me če še kdo čaka na prvi cenovno ugodni (torej Redmi) notch-less telefon. Recimo nekaj takega kot je prikazano tukaj .

Meni osebno ta selfie kamera ne pomeni kaj dosti, zato bi bila ta pop-up rešitev precej dobra opcija (če se kdaj to slučajno pokvari si ne bom rezal žil). Tisti slide dizajn na Mi Mix 3 mi nekako ne diši, je pa res da ga še nisem oz sprobal videl v živo. Kompromis je seveda "puch hole", ki vsaj meni zgleda precej boljše kot waterdrop notch. Torej upam, da bo Xiaomi sledil temu aktualnemu trendu (ki ga vodi Samsung) in bo začel ponujati tudi telefone brez teh (manj ali bolj grdih) zarez. Sam imamo rajši (manjšo) vidno brado in čelo na telefonu (mojemu RN5 iz estetskega vidika prav nič ne manjka) kot bilokakšno zarezo.

Kaj ostali mislite o tem ?

stara mama ::

Vse kar se neki premika in prestavlja na telefonu je pomoje no-go. Mix 3 sem držal v roki in na njem me je najbolj odbilo ravno to, da je drsni telefon, celo med režo lahko vidiš. Telefon mora bit iz enega kosa in je to to. Kako rešujejo problem selfie kamere je pa men načeloma vseeno, vseh oblik se navadiš ali pa jih programsko rešiš.
Xiaomi bo ziher sledil trendom, tud če kdaj vseka mimo.

Zgodovina sprememb…

gregor ::

Xiaomi is 9 Years Old: We Document Its Journey & Major Milestones!
https://www.gizmochina.com/2019/04/06/x...

Motion ::

Kako na Mi8 miui 10 izklopim pin od sim kartice

toplakd ::

Additional settings / Privacy
In klikneš na sim katerega želiš urediti.

misso ::

Je možno da je cena za RD 7 padla za 50€

https://www.mishop.si/xiaomi-redmi-7-33...

Dimnik ::

Kako za 50, prej je bil 169 sedaj 155, sem glih danes vzel modrega za očeta, jutri je že dostava prek gls

misso ::

misso je izjavil:

Je možno da je cena za RD 7 padla za 50€

https://www.mishop.si/xiaomi-redmi-7-33...


Zajebal sem, skoz gledam redmi note 7, sedaj pa sem videl redmi 7,

Klemzi90 ::

Klemzi90 je izjavil:

Kupil Pocophone F1 pred dobrim mesecem. Od vsega začetka zvočnik ne deluje. Vmes je kar tišina ali pa se glasnost izrazito zmanjša. Sogovorec vedno pravi, da vmes vse sliši.

Kako je s temi popravili? Naročil sem ga iz EU skladišča.


Poteklo je 45 dni, zato mi je prodajalec ponudil 85 $. Ena možnost, da to porabim na Gearbestu ter druga, da mi nakaže na račun (če vsem prav razumel).

Zadevo bo treba poservisirati. Kje to naredim najbolje za Xiaomi?

sminx ::

Pozdravljeni,

imam problem na Pocophonu, kar od 1x mi na vedno več kontaktih noče pošiljat sms-jev, prej pa je šlo normalno. Ve kdo kako to rešiti brez factory reseta?

LP
Igor

PrimozBG ::

Klemzi90 je izjavil:

Klemzi90 je izjavil:

Kupil Pocophone F1 pred dobrim mesecem. Od vsega začetka zvočnik ne deluje. Vmes je kar tišina ali pa se glasnost izrazito zmanjša. Sogovorec vedno pravi, da vmes vse sliši.

Kako je s temi popravili? Naročil sem ga iz EU skladišča.


Poteklo je 45 dni, zato mi je prodajalec ponudil 85 $. Ena možnost, da to porabim na Gearbestu ter druga, da mi nakaže na račun (če vsem prav razumel).

Zadevo bo treba poservisirati. Kje to naredim najbolje za Xiaomi?


Jst sem to najdel na ALIEXPRESSU:

https://www.aliexpress.com/item/New-Buz...
mogoče imaš samo ta del za zamenjat.

posnetek

Killermode ::

sminx je izjavil:

Pozdravljeni,

imam problem na Pocophonu, kar od 1x mi na vedno več kontaktih noče pošiljat sms-jev, prej pa je šlo normalno. Ve kdo kako to rešiti brez factory reseta?

LP
Igor

Imam enak problem na Redmi Note 5
problem rešujem tako, da kontakt shranim ponovno oz spremenim telefonsko številko v
"00386+telefonska št"
Lahko tudi probaš kakšen drug SMS app.
Recimo od googla : Link

Zgodovina sprememb…

sminx ::

Sem glih tega googlovga probu pa dela normalno. Sem ugotovil da je treba pobrisat cache na org. app pa dela spet normalno.

Stari maček ::

Klemzi90 je izjavil:

Klemzi90 je izjavil:

Kupil Pocophone F1 pred dobrim mesecem. Od vsega začetka zvočnik ne deluje. Vmes je kar tišina ali pa se glasnost izrazito zmanjša. Sogovorec vedno pravi, da vmes vse sliši.

Kako je s temi popravili? Naročil sem ga iz EU skladišča.


Poteklo je 45 dni, zato mi je prodajalec ponudil 85 $. Ena možnost, da to porabim na Gearbestu ter druga, da mi nakaže na račun (če vsem prav razumel).

Zadevo bo treba poservisirati. Kje to naredim najbolje za Xiaomi?

Tule dobiš rezervni del, serviser pa ti tudi ne sme več kot 10 EUR vzet.

misso ::

Naročil Global Redmi note 7, sedaj pa počakajmo ko pride.

-valvoline- ::

Kje dobiti najbolj ugodno z eu taxfree redmi note 4 ali 4x global 64gb? Kasne kamere vgrajujejo v tazadnjih rn4x?

tomy5 ::

bolha in ebay, itak so tolk stari da so skor zastonj

-valvoline- ::

tomy5 je izjavil:

bolha in ebay, itak so tolk stari da so skor zastonj

jah, po 100e jih prodajajo rabljenih 2 leti. hvala lepa. novi so na alix po 118e, sam ne vem kje trenutno se da narocit tak da bo brez dajatev

Zgodovina sprememb…

w4nkst4 ::

kostollany ::

Zdravo.

Mene pa zanima ali se da kaj narediti pri samem prikazovanju zadnjih klicev? Zelo me moti, da se vsak klic beleži v svojo vrstico, tako imam istega klicatelja v zadnjih 5ih vrsticah, nato naslednjega v treh in tako naprej. Kolikor se spomnim je imel Samsung zelo lepo za vsakega klicanega le en zaznamek, pod podrobnosti pa si videl vse odhodne, prejete in zgrešene klice dotične osebe. Upam, da sem dovolj jazno zapisal, hvala.
Uporabljam pa xiaomi a2 lite.

Hvala.

;-) ::

Ima redmi note 7 kako moznost kot samsung da snema fotografije gibanja...da pri navadni fotografiji se pokaze moznost gibanja?

musicfreak ::

kanarin je izjavil:

Zanima me če še kdo čaka na prvi cenovno ugodni (torej Redmi) notch-less telefon. Recimo nekaj takega kot je prikazano tukaj .

Meni osebno ta selfie kamera ne pomeni kaj dosti, zato bi bila ta pop-up rešitev precej dobra opcija (če se kdaj to slučajno pokvari si ne bom rezal žil). Tisti slide dizajn na Mi Mix 3 mi nekako ne diši, je pa res da ga še nisem oz sprobal videl v živo. Kompromis je seveda "puch hole", ki vsaj meni zgleda precej boljše kot waterdrop notch. Torej upam, da bo Xiaomi sledil temu aktualnemu trendu (ki ga vodi Samsung) in bo začel ponujati tudi telefone brez teh (manj ali bolj grdih) zarez. Sam imamo rajši (manjšo) vidno brado in čelo na telefonu (mojemu RN5 iz estetskega vidika prav nič ne manjka) kot bilokakšno zarezo.

Kaj ostali mislite o tem ?


Honor V20 je notch kar dobro resil. Premisljujem o nakupu. In baje odlicna kamera.

j4nm4n ::

Rabim pomoč. Razbito imam steklo (mislim da moram menjat cel LCD?) na Redmi 4x. A je kdo to delal že? Jaz sem enkrat menjal uspešno na enem LGju ki pa se je lažje razstavil, imel je snemljivo baterijo in ohišje.
Je kaj posebnega, kar je treba pazit in kak nasvet? Imel bi za backup telefon in če bi ugodno prišel skozi, se mi zdi da se splača mi zrihtat. Ker je moteče, ker se steklo vsake toliko odkruši in se pojavijo drobni delci stekla.

cresh ::

-valvoline- je izjavil:

tomy5 je izjavil:

bolha in ebay, itak so tolk stari da so skor zastonj

jah, po 100e jih prodajajo rabljenih 2 leti. hvala lepa. novi so na alix po 118e, sam ne vem kje trenutno se da narocit tak da bo brez dajatev


Ti jst rabljenga ugodno prodam, če želiš.

Pandorumx5 ::

sminx je izjavil:

Pozdravljeni,

imam problem na Pocophonu, kar od 1x mi na vedno več kontaktih noče pošiljat sms-jev, prej pa je šlo normalno. Ve kdo kako to rešiti brez factory reseta?

LP
Igor


Probaj najti od operaterja nastavitve APN, ker možno, da jih nimaš nastavljenih/napačno.

j4nm4n je izjavil:

Rabim pomoč. Razbito imam steklo (mislim da moram menjat cel LCD?) na Redmi 4x. A je kdo to delal že? Jaz sem enkrat menjal uspešno na enem LGju ki pa se je lažje razstavil, imel je snemljivo baterijo in ohišje.
Je kaj posebnega, kar je treba pazit in kak nasvet? Imel bi za backup telefon in če bi ugodno prišel skozi, se mi zdi da se splača mi zrihtat. Ker je moteče, ker se steklo vsake toliko odkruši in se pojavijo drobni delci stekla.


Če že menjaš, nabavi LCD + frame (LCD and assembly), ker ti bo lažje, mogoče daš kak € več.
Kak se ga lotiš: https://www.ifixit.com/Guide/Xiaomi+Red...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

SMS-i nimajo veze z APN-ji.

Za SMS-e je nastavitev "SMS centre". Vpiše se telefonsko številko SMS centra, ki ga izveš pri svojem mobilnem opraterju (imajo na web strani, če niso preveč skrili).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
261 / 374
»»