» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
232 / 375
»»

Tomson ::

Mi A2 ima bistveno zmogljivejši procesor kot Mi A1, SD660 v Mi A2 je v skoraj 2x zmogljivejši od SD625 v Mi A1. Pa še novejši Android ima Mi A2. Verjetno se težava skriva kje drugje, v procesih, aplikacijah, storitvah, ki povzročajo težave ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

facepalm ::

tezava je zelo verjetno programska. sam pa sumim na faulty emmc.
nimam zivcev se s tem ubadat in sem ravno z namenom "pali/vozi" vzel android one telefon. ampak ta zal ni dovolj dodelan.
ce bi to vedel prej, bi obdrzal A1 za par mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

BCSman ::

Pametni telefon Xiaomi Redmi 6A 2/32GB črn - Enaa - 154,79 €
Se splača? Gledam nekaj najcenejšega z vsaj 3gb rama in da je trgovec s Slo.

uhuhu ::

BCSman je izjavil:

Pametni telefon Xiaomi Redmi 6A 2/32GB črn - Enaa - 154,79 EUR
Se splača? Gledam nekaj najcenejšega z vsaj 3gb rama in da je trgovec s Slo.

V naslovu strani je navedeno, da ima 2 GB, v opisu pa 3 GB - raje najprej povprašaj, kateri podatek je pravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uhuhu ()

dexterboy ::

Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

BCSman ::

Kul, bom Redmi 6 3gb/32 narocil s kommdate za 140eur oz. 145 ce izberem po posti.

jb_j ::

facepalm je izjavil:

tezava je zelo verjetno programska. sam pa sumim na faulty emmc.
nimam zivcev se s tem ubadat in sem ravno z namenom "pali/vozi" vzel android one telefon. ampak ta zal ni dovolj dodelan.
ce bi to vedel prej, bi obdrzal A1 za par mesecev.


nared write/read test,
in takoj veš, če je problem emmc.

na a2 litu (baterije ne morem spraznt prej kot v 4-ih dneh)
in imam konstantno merjenje srčnega utripa, in konstantno BT, wifi, vklopljene.
mi band3 mi porab okol 10%/dan. (in ob 15k do 18k merjenj srčnega utripa dnevno preko BT povezave)

read / write: 280-300 / pa najbrž okol 100 (meh le 87)

se pravi emmc, na boljšem nivoju kot ssd, na računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

gregor ::

če je mogoče kdo spregledal...

mix 3 ima priložen tudi brezžični polnilec:

https://www.gizmochina.com/2018/10/28/u...

lippi ::

Hvala @Tomson, hvala @Generton!
Obe varianti se mi zdita super, ceprav ce je res za tako ceno v Celju, poklicem jutri in ga kupim! Tako kot je nekdo omenil ima garancija pri takih zadevah svojo vrednost.. posljem kak pic, ko uredim!

facepalm ::

jb_j je izjavil:

facepalm je izjavil:

tezava je zelo verjetno programska. sam pa sumim na faulty emmc.
nimam zivcev se s tem ubadat in sem ravno z namenom "pali/vozi" vzel android one telefon. ampak ta zal ni dovolj dodelan.
ce bi to vedel prej, bi obdrzal A1 za par mesecev.



nared write/read test,
in takoj veš, če je problem emmc.

na a2 litu (baterije ne morem spraznt prej kot v 4-ih dneh)
in imam konstantno merjenje srčnega utripa, in konstantno BT, wifi, vklopljene.
mi band3 mi porab okol 10%/dan. (in ob 15k do 18k merjenj srčnega utripa dnevno preko BT povezave)

read / write: 280-300 / pa najbrž okol 100 (meh le 87)

se pravi emmc, na boljšem nivoju kot ssd, na računalniku.

r/w teste sem naredil.
na default (64mb) imam cca 280r/200w kar ni slabo. ce povecam file na 2gb, je hitrost pod polovico tega. s 4gb sem pa test prekinil po cca 30min.

kot zanimivost, sem danes upravljal z mi 6x, kateri ima identicen hw kakor mi a2.
razlika v odzivnosti je konkretna. pa se display je drugacen, za moje oci superioren na mi 6x.
sumim, da ima moj mi a2 navaden ips, namesto ltps.
sicer nima veze, jutri ga posljem nazaj.

Skyfall ::

Gledam Xiaomi A2 in Poco F1. Enostavno se ne morem odločit katerega vzeti. Velik poudarek dajem na kamero, ki se mi zdi na A2 boljša. A2 tudi nima "screen notcha", ki je na Pocotu precej velik. V vsem ostalem je Poco boljši. Mi lahko kdo pomaga pri odločitvi?

ivanuscha ::

Kamera je boljša na Poco F1, tudi sicer boljši telefon.

kanarin ::

Glede na spodnji članek, neke velike razlike - kar se tiče kamere sploh ni:

https://www.smartprix.com/bytes/xiaomi-...

Torej če je ključen poudarek na kameri (in te recimo ne ne moti čisti android), potem glede na dokaj veliko razliko v ceni bi rekel A2.

Samo če se pa pogovarjamo o budgetu na nivoju Pocophone - zakaj se ne stegneš še nekaj 10 € pa prideš do Mi 8 , ki je pa pravi flagship s trenutno top 10 kamero (vsaj glede na aktualno DXOMARK lestvico). Da ne omenjam Amoled zaslona, ki ga Pocophone seveda nima.

Zanima me kaj si mislite o "slide" dizajnu oz mehanizmu pri Mi MIX3. Mislite da se bo to obneslo ? Sam sem pri takih premikajočih mehanizmih že v osnovi skeptičen. Je pa po drugi strani ekran res lep, brez tistega nadležnega notcha. Bo ga treba dobit v roke za dat neko realno oceno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

facepalm ::

Skyfall je izjavil:

Gledam Xiaomi A2 in Poco F1. Enostavno se ne morem odločit katerega vzeti. Velik poudarek dajem na kamero, ki se mi zdi na A2 boljša. A2 tudi nima "screen notcha", ki je na Pocotu precej velik. V vsem ostalem je Poco boljši. Mi lahko kdo pomaga pri odločitvi?


Jaz sem si lastil A2 in je SW precej nedodelan, zato sem ga tudi vrnil. Sam bi na tvojem mestu vzel pocota ze zaradi performancea in obcutno boljse avtonomije baterije.
Notch se da skriti. Mi A2 ima OGROMEN camera bump. Poco ga prakticno nima, ker je ze sam telefon debelejsi.
Pri A2 moras imeti sreco pri HW (razlicni emmc, fingerprint senzor in display), vsaka "zgresena" komponenta ima svoje buge. Za pocota pa ne vem.

Dimnik ::

Epecar, ti si verjetno kupil fake a2 (hahaha, malo za hec)

facepalm ::

Ma sem videl, da nisem bil edini.
Nekateri so imeli fingerprint bug (goodix senzor). Ga je xiaomi baje pokrpal. Nekateri so imeli pocasen emmc. Sem mislil, da nisem med njimi, dokler se ni se moj "upocasnil". Vsi pa imajo bug, ce wipas chrome cache, je telefon neodziven do reboota.

Jaz sem ga vrnil ker:
- je zelo pocasnejsi od Mi 6X in nic hitrejsi od Mi A1 (vsakdanja uporaba)
- je nemogoce prenasat velik file preko omrezja in istocasno gledat video (steka)
- display je inferioren od tistega pri 6x, ceprav naj bi imela oba LTPS, sumim da je imel moj navaden IPS
- nimam volje cakati na xiaomi da pokrpa vse luknje, hocem da telefon dela out of the box

dexterboy ::

Osebno bi se tudi jaz odločil za Mi8, ker je kamera bomba. Ako se je le mogoče stegniti za tistih par jurčkov ;)
Vendar pa, ko pogledam akcije Tomasa, se bojim, da bo Poco letos podrl mejo 250 evrov. In to je pa že "nesramno" poceni...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Dimnik ::

Saj imaš prav, ker moj mi note3 z sd660 leti ko raketa

amacar ::

Kamera na mi8 ni neki biser, so verjetno fejkali oz optimizirali za teste (https://www.androguider.com/2018/10/xia.... Meni se zdi na nivoju iphone 7 ali galaxy s7, na momente celo slabsa (vem ker sem naredil prehod in sem pricakoval boljso sliko), zdi se mi precej sumnata.

Glede sliderjev pa ne vidim problema, ze prej so obstajali telefoni, ki so delovali bp (nokia n95, kopica samsungov...).

Dimnik ::

Hah, to okrog kamer se svašta dogaja oz ocenjuje....

prvi primer, prodam s8+ uporabniku, ki je imel jabolko 7 ali 8, pravi da dela samsung slabe slike

drugi primer, slikava z sestrično eno podobo v temi oz svetloba od kandelabra, ona z jabolko x, jaz z mi note3 in mi pove, da naj ji pošljem sliko, ker je na mojem boljša, je rekla da.je njej naredilo neko rumeno sliko....pa ima že cel čas vse od jabolka....sem si takoj zmislil na fante iz sloteca, jaooo, jaoooo, kaj bi oni rekli na to

jb_j ::

facepalm je izjavil:

Skyfall je izjavil:

Gledam Xiaomi A2 in Poco F1. Enostavno se ne morem odločit katerega vzeti. Velik poudarek dajem na kamero, ki se mi zdi na A2 boljša. A2 tudi nima "screen notcha", ki je na Pocotu precej velik. V vsem ostalem je Poco boljši. Mi lahko kdo pomaga pri odločitvi?


Jaz sem si lastil A2 in je SW precej nedodelan, zato sem ga tudi vrnil. Sam bi na tvojem mestu vzel pocota ze zaradi performancea in obcutno boljse avtonomije baterije.
Notch se da skriti. Mi A2 ima OGROMEN camera bump. Poco ga prakticno nima, ker je ze sam telefon debelejsi.
Pri A2 moras imeti sreco pri HW (razlicni emmc, fingerprint senzor in display), vsaka "zgresena" komponenta ima svoje buge. Za pocota pa ne vem.


sicer imam a2 lite, android one, edina napaka, xiaomi kamera.
baterija nenormalna v primerjavi lg g4 (flagship 4-leta nazaj), če je zdj lg g8 odzun)
kamera je slaba, edino če uporabljaš google camero, potem je v nekih razumskih mejah.
uporabljam lita, z vsemi mejl obvestili, in konstantim merjenjem srčnega utripa.
pa je mogoče baterija enkrat ali dvakrat zdržala manj kot 4-dni.

me mal spominja na čase prvih telefonov,
ko si napolnil, in imel za teden časa baterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

facepalm ::

A2 in A2 lite sta dva popolnoma drugacna telefona.
Slaba baterija/vrhunska baterija
Hiter SoC/varcen SoC
Nadpovprecna kamera/podpovprecna kamera
Midrange/entry level

gustek_si ::

Oba sta zelo podpovprečna telefona. Uporabni telefon na Androidu je samo Google Pixel 3/XL. Pogojno še Samsung Galaxy Note 9.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bosslipxx ()

gddr85 ::

ne se hecat ;)

Stari maček ::

gddr85 je izjavil:

ne se hecat ;)

Pač gustek....:D:))

dexterboy ::

Danes grem iskat RN6 pro. Sedaj imam RN4 in me prav zanima razlika v fotogafijah med tema dvema telefonoma. Ker prejšnji 950 XL je delal fotke za v okvir...
@amacar, tole za fejkanje pa nisem vedel. Hvala za info.
Ne razumem, zakaj proizvajalci ne ponudijo dobro optiko v svoje telefone, ampak vse prelagajo na breme software opreme. Sej če že daš 300 in več za telefon, bi se spodobilo, da je "foto oddelek" na nivoju, kot se spodobi. Ker mi je glupo, da vlečeš s seboj še en kompakten fotoaparat samo zato, da bi imel "spodobne" fotografije za spomin iz izleta... Ne rečem za DSLR, to je drugi svet, v mislih imam kompaktne "škljocavice" :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

antonija ::

V 8-9mm ohisja ne mores spravit "dobre optike". Dobra optika kosta ponavadi vec kot flagship telefon in pride v precej velikem in tezkem ohisju.
V telefonu nimas druge izbire kot da vgradis en kompromis od optike, in potem das cez cimvec SWja da skrije napake. Itak pa danes skoraj nihce vec ne zna fotografirat, cem jim pri tem ne pomaga gora elektronike in software-a. Hudica, se uredit fotk v photoshopu vecina ne zna, pa se vsi pocutijo poklicane da s epo forumih kurcijo katera kamera je dobra in katera ni.

IMO se vedno velja da za dobro fotko ne rabis nujno dobre kamere, rabis pa dobrega fotografa. It's not the bow&arrow, it's the indian.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

IcyFox ::

Ima kdo kakšne izkušnje z Band 3?

amacar ::

Imaš celo temo: Mi Band 3

PromeuZ ::

Xiaomi Redmi 6 4GB 64GB se ga dobi kje za manj kot 151€?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

tigrr ::

Iščem čimugodnejšo ponudbo za Mi Mix 2S 6/128 ali 6/64, po možnosti iz EU, z wireless polnilcem in iz EU skladišča. Kaj priporočate ?

lippi ::

Generton je izjavil:

lippi je izjavil:

Živijo, jaz pa se močno zanimam za electric scooter Xiaomi M365.. nekaj sem jih najdel na Aliexpressu, kjer zagotavljajo "100% free tax EU / US / RUS" ipd. ampak mi ne vliva nekega velikega zaupanja... če pa so iz EU warehouse pa je cena taka kot bi redno plačal vse dajatve...

Ima kdo kako priporočilo kako najceneje do M365???

Hvala!


Imas ga pa v Telemach Celje Center za 399e in mas SLO garancijo 2leti pa Evropski certifikar, se splaca premislit.


samo, da povem, da kličem že tretji dan po cca. (ne pretiravam!) 50-60x dnevno v razmakih preko celega dneva v Celje na Telemach (pa tudi na Telemach v MB, KP,...) imam vklopljen auto-redial in fantje moji, v treh dneh se enkrat ni nihče javil od vseh poslovalnic :) Top service :) Zgleda, da bom moral osebno it preverit, če imajo skiroje na zalogi.. ali pa bo hitreje, če ga iz kitajske naročim.

Še eno zadevo. Kaj pa Xiaomi BIP? vidim, da je cena na kitajskem okoli 60 eur+... za par eur več pa se dobi že pri nas.. ima kdo kak link z boljšo ponudbo?

bmwwww ::

lippi je izjavil:


samo, da povem, da kličem že tretji dan po cca. (ne pretiravam!) 50-60x dnevno v razmakih preko celega dneva v Celje na Telemach (pa tudi na Telemach v MB, KP,...) imam vklopljen auto-redial in fantje moji, v treh dneh se enkrat ni nihče javil od vseh poslovalnic :) Top service :) Zgleda, da bom moral osebno it preverit, če imajo skiroje na zalogi.. ali pa bo hitreje, če ga iz kitajske naročim.

Še eno zadevo. Kaj pa Xiaomi BIP? vidim, da je cena na kitajskem okoli 60 eur+... za par eur več pa se dobi že pri nas.. ima kdo kak link z boljšo ponudbo?


Očitno sem bil pa jaz rojen pod srečno zvezdo. Ko sem jih klical, sem največ počakal 1 minuto, pa sem že bil na vrsti. Dosti sreče ;) Sicer pa je osebno preverit lažje, če nisi res preveč oddaljen.

lippi ::

bmwwww je izjavil:

lippi je izjavil:


samo, da povem, da kličem že tretji dan po cca. (ne pretiravam!) 50-60x dnevno v razmakih preko celega dneva v Celje na Telemach (pa tudi na Telemach v MB, KP,...) imam vklopljen auto-redial in fantje moji, v treh dneh se enkrat ni nihče javil od vseh poslovalnic :) Top service :) Zgleda, da bom moral osebno it preverit, če imajo skiroje na zalogi.. ali pa bo hitreje, če ga iz kitajske naročim.

Še eno zadevo. Kaj pa Xiaomi BIP? vidim, da je cena na kitajskem okoli 60 eur+... za par eur več pa se dobi že pri nas.. ima kdo kak link z boljšo ponudbo?


Očitno sem bil pa jaz rojen pod srečno zvezdo. Ko sem jih klical, sem največ počakal 1 minuto, pa sem že bil na vrsti. Dosti sreče ;) Sicer pa je osebno preverit lažje, če nisi res preveč oddaljen.


Govorimo o klicu v poslovalnico ali številko za splošne informacije 0802288?

Ja iz KP v Celje bo mal dolga sam za preverit ponudbo :P

Tomson ::

tigrr je izjavil:

Iščem čimugodnejšo ponudbo za Mi Mix 2S 6/128 ali 6/64, po možnosti iz EU, z wireless polnilcem in iz EU skladišča. Kaj priporočate ?


Trenutno se najbolj splača Xiaomi Mi Mix 2S Global 6/128GB za 395€ iz EU skladišča. QI polnilec vzameš pa na Ebay/Amazon ...

PromeuZ je izjavil:

Xiaomi Redmi 6 4GB 64GB se ga dobi kje za manj kot 151€?


Xiaomi Redmi 6 Global 4/64GB iz HK skladišča za 123€ ali iz EU skladišča za 131€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

bmwwww ::

lippi je izjavil:


Govorimo o klicu v poslovalnico ali številko za splošne informacije 0802288?
Ja iz KP v Celje bo mal dolga sam za preverit ponudbo :P


Splošne informacije probaj. Sej bojo oni vezali. Valda vidijo kje je kaj na zalogi?

lippi ::

bmwwww je izjavil:

lippi je izjavil:


Govorimo o klicu v poslovalnico ali številko za splošne informacije 0802288?
Ja iz KP v Celje bo mal dolga sam za preverit ponudbo :P


Splošne informacije probaj. Sej bojo oni vezali. Valda vidijo kje je kaj na zalogi?


3x klical na informacije.. 2x googlali, da najdejo številke poslovalnic, za izdelke v ponudbi so rekli naj pogledam na njihovem www, 1x se začeli smejat in rekli, da take stvari prodajajo v prodajalnah s kolesi in ne na Telemachu.. pa sem jo vprašal, če je kdaj slišala, da tudi kruh prodajajo na bencinski črpalki in ne samo v pekarni.. sliedilo malo tišine in sva se pozdravla :)

BIP uro naročil kar v SLO v Mishop-u..

DePalmo ::

antonija je izjavil:

... Hudica, se uredit fotk v photoshopu vecina ne zna, pa se vsi pocutijo poklicane da s epo forumih kurcijo katera kamera je dobra in katera ni. ...

No, jaz sem že eden izmed teh in se bom še vedno kurčil. Pa ti povem zakaj? Zato ker so sposobni narediti telefon ki bo delal super slike, samo ni mi jasno zakaj tega ni danes že v vsakem telefonu, ampak samo v "flagship"-ih, pa še tisti znajo pešat. Tudi če imaš v low-budget telefonu super hardware, bo slika še vedno zmazek (UMI C1, sem ga imel).

Za primerjavo. Pred dvemi leti sem kupil Nexus 5x, slike je delal super brez dodatnih nastavitev. Pred tem sem imel nekaj telefonov, večinoma kitajskih. Noben mu ni segel do kolen. Tudi sedaj ko iščem naslednjika in gledam "camera sample" po netu, vidim da je na tem delu še vedno ena velika žalost. Tako kot omenjeni Pixel 3 XL, lahko da dela supr fotke a razočara na ostalih področjih, predvsem pri ceni, zato ga pač nebom kupil.

In kljub temu da sem naslednjika iskal že nekajkrat in vmes tudi našel, še vedno nevem kaj bi kupil ker imajo praktično vsi za en drek kamero, za telefon pa nebom dal jurja. Tudi opevani A2 nima super slik, ima povprečne. Vem pa zato ker ga ima sestra.

antonija ::

Sej jaz se tud kurcim nad fuzbalerji ko gledam tekme, pa je bila zadnja fuzbal tekma v kateri sem aktivno sodeloval v osnovni soli v casih jugoslavije. Ampak se pa ne cutim poklicanega, da bi v javnosti komentiral fuzbal ker... nimam pojma o fuzbalu. Podobno kot ga vecina nima o fotografiji, HWju kamer ali SWju ki kamere danes upravlja.

Se vedno bo veljalo da lahko dober fotograf naredi dobro fotko, tudi ce ima v roki fotoaparat, s katerim vecina ne zna narest dobre fotke. Se strinjam da lahko dober SW tudi najvecjemu antitalentu omogoci da posname nekaj, kar ni totalna polomija. In ce kasneje fotki pojacas barve in dodas kaksen extremno fejt blur/bokeh effekt z nekaj flare-a, bo vecina zemljanov prepricana da je to dobra fotka. In tudi s tem ni nic narobe, samo rahlo smesna situacija je.

Drugace pa: Ce imas telefon, v katerem naj bi bila dpbra kamera, pa ti SW ne odgovoarja, zamenjaj SW. Navsezadnje je to tema o xiaomi telefonih, ki ti omgocajo odklep bootloaderja brez hackov, od tam naprej pa ni tezko pridet do roota in namestitve kateregakoli SWja za upravljanje kamere. Baje je od googla vrhunski SW, bo delal "ful lepe fotke".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tomy5 ::

lippi je izjavil:

bmwwww je izjavil:

lippi je izjavil:


Govorimo o klicu v poslovalnico ali številko za splošne informacije 0802288?
Ja iz KP v Celje bo mal dolga sam za preverit ponudbo :P


Splošne informacije probaj. Sej bojo oni vezali. Valda vidijo kje je kaj na zalogi?


3x klical na informacije.. 2x googlali, da najdejo številke poslovalnic, za izdelke v ponudbi so rekli naj pogledam na njihovem www, 1x se začeli smejat in rekli, da take stvari prodajajo v prodajalnah s kolesi in ne na Telemachu.. pa sem jo vprašal, če je kdaj slišala, da tudi kruh prodajajo na bencinski črpalki in ne samo v pekarni.. sliedilo malo tišine in sva se pozdravla :)

BIP uro naročil kar v SLO v Mishop-u..


Telemach uradno ne prodaja Xiaomi izdelkov, vsaj ne vseh
Prodaja jih samo njihov dealer v Celju, ki je samostojen doo

facepalm ::

antonija je izjavil:

Drugace pa: Ce imas telefon, v katerem naj bi bila dpbra kamera, pa ti SW ne odgovoarja, zamenjaj SW. Navsezadnje je to tema o xiaomi telefonih, ki ti omgocajo odklep bootloaderja brez hackov, od tam naprej pa ni tezko pridet do roota in namestitve kateregakoli SWja za upravljanje kamere. Baje je od googla vrhunski SW, bo delal "ful lepe fotke".


Tako je. Gcam port naredi veliko razliko. Ena redkih stvari, ki ja pri Mi A2 ne morem grajat je prav kamera, sploh z gcam. Jaz sem bolj point n shoot sorte, ker slikam le kadar moram in mi ni bilo nikoli potrebno ponoviti shot.
Sem pa videl slike malo bolj vescih uporabnikov s "pravilnimi" manual nastavitvami in gcam portom. Za moje laicno oko, so bile vrhunske (za 200eur vreden telefon).
Eno sem celo dal za wallpaper.

dexterboy ::

Khm... kaj pa, če je tu kdo iz Celja oz. okolice, da bi šel osebno preveriti to "situacijo" okoli Telesmeha, da @lippi ne bi delal kilometrov in izgubljal živcev?
Razumem, da ni plačljivo, ampak bo mogoče koristna informacija še za koga drugega...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

BCSman ::

Opozorilo novincem, ki kupujejo cenejše xiaomije in se niso prej pozanimali o kakih cvetkah: ni NFC modula in bo treba še naprej Urbano v obliki fizične kartice uporabljat. ;((

sajmon ::

BCSman je izjavil:

Opozorilo novincem, ki kupujejo cenejše xiaomije in se niso prej pozanimali o kakih cvetkah: ni NFC modula in bo treba še naprej Urbano v obliki fizične kartice uporabljat. ;((


V bistvu je NFC bolj redek pri Xioami telefonih, po podatkih na gsmareni jih od 77 modelov 17 podpira NFC

c0ck4m0u53 ::

lippi je izjavil:

bmwwww je izjavil:

lippi je izjavil:


Govorimo o klicu v poslovalnico ali številko za splošne informacije 0802288?
Ja iz KP v Celje bo mal dolga sam za preverit ponudbo :P


Splošne informacije probaj. Sej bojo oni vezali. Valda vidijo kje je kaj na zalogi?


3x klical na informacije.. 2x googlali, da najdejo številke poslovalnic, za izdelke v ponudbi so rekli naj pogledam na njihovem www, 1x se začeli smejat in rekli, da take stvari prodajajo v prodajalnah s kolesi in ne na Telemachu.. pa sem jo vprašal, če je kdaj slišala, da tudi kruh prodajajo na bencinski črpalki in ne samo v pekarni.. sliedilo malo tišine in sva se pozdravla :)

BIP uro naročil kar v SLO v Mishop-u..


Če jih je preko telefona nemogoče priklicat, stopi v stik z njimi preko elektronske pošte.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

lippi ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

lippi je izjavil:

bmwwww je izjavil:

lippi je izjavil:


Govorimo o klicu v poslovalnico ali številko za splošne informacije 0802288?
Ja iz KP v Celje bo mal dolga sam za preverit ponudbo :P


Splošne informacije probaj. Sej bojo oni vezali. Valda vidijo kje je kaj na zalogi?


3x klical na informacije.. 2x googlali, da najdejo številke poslovalnic, za izdelke v ponudbi so rekli naj pogledam na njihovem www, 1x se začeli smejat in rekli, da take stvari prodajajo v prodajalnah s kolesi in ne na Telemachu.. pa sem jo vprašal, če je kdaj slišala, da tudi kruh prodajajo na bencinski črpalki in ne samo v pekarni.. sliedilo malo tišine in sva se pozdravla :)

BIP uro naročil kar v SLO v Mishop-u..


Če jih je preko telefona nemogoče priklicat, stopi v stik z njimi preko elektronske pošte.


evo, pisal tudi email. mogoče bo več sreče... če pa je res kdo iz celjskih koncev in lahko vrže uč, bom hvaležen za info! :)

kanarin ::

Zanima me kaj menite o Mi 8 Lite. Če nisi pripravljen dati za telefon več kot (dobrih) 200 € je to lahko dobra (optimalna) izbira ? Kaj kamero ima na nivoju Mi 8 ali kaj slabšo ? Sicer je res, da če se stegneš še nekaj deset € , dobiš že Pocophone, samo če se tako gledaš - če od se Pocophone stegneš podobno naprej pa dobiš že ta pravi MI8 (ampak to pomeni že vsaj 100€ več). Sicer se mi cena okoli 350 € za flagship res zelo ugodno, ampak vseeno bi raje ostal v rangu okoli 200 €.

Oz če drugače vprašam, katedi Xiaomi telefon ima po vašem trenunutno najboljše razmerje P/P ? Vsi pač ne rabimo ravno najhitrejši čipset (SN 845), oz ni to najvišje na prioritetni lestvici (ne igramo najbolj zahtevnih igric). Za običajno uporabo je po mojih izkušnjah povsem dovolj že vsem dobro znani SN 625.

Tomson ::

Težava Mi 8 Lite modela je, da je dejansko preblizu Pocophone F1 modelu. Razlika (ne cenovna) med slednjima je precejšnja in čeprav, kot omenjaš, cenovna razlika med Pocophone F1 in Mi 8 spet ni tako velika, je tudi razlika med slednjima precej manjša, kot med Mi 8 Lite in Pocophone, kar pomeni, da Mi 8 več ni tako vabljiv in je razlogov za nakup precej manj, kot iz Mi8 Lite na Pocophone.

Najboljše P/P razmerje pri Xiaomiju imajo Pocophone F1 (270€), Mi Mix 2s (325€) in Xiaomi Mi 8 (320€). So sicer precej skupaj cenovno, a po lastnostih se, razdn dejstva da imajo vsi enak SD845 CPU, razlikujejo, od vrste in velikosti zaslona, teži, kvaliteti materialov, dizajnu, Androidu (včeraj sem npr. za Xiaomi Mi Mix 2S prejel nadgradnjo na Android 9), ostala dva sta še na 8.1, Pocophone ima edini SD kartico in 3.5mm priključek, Mi Mix 2S edini omogoča brezžično polnjenje, Pocophone ima največjo baterijo ... Skratka, vse odlične opcije, potem pa odvisno od želja, pričakovanj in potreb.

Če pa gledaš nižji cenovni rang pa dobiš precej pri Xiaomi Mi A2 Lite (130€) ali Redmi Note 6 Pro (155€) modelu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

facepalm ::

Ce bo Xiaomi v kratkem pokrpal hrosce, bi bil Mi A2 best p/p v 200€ teritoriju. Sedaj, ko iscem drugi telefon, se bom moral stegniti do 300€ za Pocota, ker vmes enostavno ni primernega modela. Razmisljal sem o Nokii 7.1 plus s sd710, vendar je se nisem zasledil v prodaji in tudi cena bo verjetno nad 250€.

gregor ::

««
232 / 375
»»