» »

Carinska pošta

Carinska pošta

«
1
2

Tim135 ::

Pozdravljeni. Pred kratkim sem naročil iz alija čevlje za katere sem plačal cca. 50$, sedaj pa želi carinska pošta da jim pošljem račun. Ko sm odpru na internetu moj primer piše da je Skupna vrednost blaga 18USD, čeprav v resnici ni. Prav tako so čevlji replika. Ima kdo kakšen nasvet in ali se splača photoshopat cene in potem to poslat njim. Lp

luksorzi ::

Če te ne zalotijo, se ti splača.

Tim135 ::

Kaj pa pomeni to Skupna vrednost blaga 18USD, a da oni predvidevajo da so toliko stali?

Pyromanic ::

To pomen, da je na paketu označen 18usd. Poslal so ti ker se jim zdi, da to ni prava cena.
Zdaj ali boš photoshopiru druge cene ali poslal pravilno je pa tvoja odločitev.

loveJDM ::

Photoshopaj ka te kurac...če pa bo kaj pa reči da so ti tak oni poslali pa nič ne veš

Tim135 ::

kaj se zdi vm da je najbolse da nardim? tut ce bom placu 10 EUR za davk sam da dobim cevlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tim135 ()

loveJDM ::

50si dal za njih,pa 10 za za davek je 60pa čakal si en mesec?Si ziher da se tebi to splača :) ?

Tim135 ::

ma lj js sam hocm cevlje, raj dam za to k pa da mi unicjo cevlje oz. jih posljejo nazaj :D

loveJDM ::

Ma za tak denar bi tukaj kupil malo še zraven dal pa adijo

TgT ::

Mislim da slika ne bo dovolj, potrebna bo povezava do narocila. :D
Hit'N'Run

Valentin ::

TgT je izjavil:

Mislim da slika ne bo dovolj, potrebna bo povezava do narocila. :D


Narobe misliš...

Ales ::

Nekateri lepo napeljujete človeka na utajo davka in carine. Posledice boste tudi delili z njim? >:D

kixs ::

Ko kupujes izven EU moras biti pripravljen na carinske postopke. Sicer ni nujno, da bodo ravno tebe "izbrali", ampak moznost obstaja. Poslji pravi racun in placaj tistih 10€.

Tudi sam sem kar nekaj stvari nabavil izven EU in v 70% je slo mimo carinskih postopkov. Res pa so mi paket z najvecjo vrednostjo dali v postopek in sem pac moral doplacati se 40€.

refosk ::

Sem tudi jaz poskušal s "popravljenim" računom in popravljeno sliko izdelka pa sem od njih nazaj dobil (po številki izdelka) točen link do mojega izdelka tako da se raje nisem sprenevedal. Šlo pa je za izdelek v vrdnosti 30€. Par mesecev nazaj je pa izdelek v vrednosti 100€ šel brez pregleda carine skozi. Občutek imam da je odvisno na kakšnega carinika naletiš, eni so že kar računalniški maherji in izbrskajo vse živo.
Se mi pa poraja vprašanje zakaj je treba carini dvakrat plačati za opravljeno delo? Ali ni carina javni sektor in so plačani iz proračuna (naš denar) potem pa še zaračunajo za postopek obdelave?

Ales ::

Saj ne gre carina in strošek postopka njim v žep, ampak nazaj v proračun.

Valentin ::

Zanima me, če so upravičeni do zaračunavanja stroškov obdelave, čeprav se na koncu izkaže, da carine oz. davka ni ?

Alamar ::

Že tisočkrat razloženo na tem forumu. Stroške postopka ti zaračuna Pošta Slovenije (carinska pošta) po javno dostopnem ceniku in ne Carinska uprava. Pošta Slovenije je pooblaščena s strani Carine, da pregleduje pošiljke prispele izven EU. Če se vtaknejo v tvojo pošiljko in ugotovijo, da je carinska deklaracija napačno izpolnjena ter te pokličejo k predložitvi računov, so seveda upravičeni do zaračunavanja manipulativnih stroškov tudi, če je vrednost pošiljke pod mejo 22 EUR.

Sicer bo pa za 50 USD vrednosti vse skupaj plačal kar več kot 15 EUR in ne 10 EUR.

KraitPay ::

Meni se je prejšni teden prvič zgodilo da so odprli dve koverti na katerih je bil nalimana koda 5USD. Čeprav ena pošiljka je bila vrednosti 3EUR, druga 2EUR. Obakrat elektronski elementi, ki se jih ni dalo dobiti pri nas, bi moral pa čakati nekaj dni. Ker me čas ni preganjal sem kupil od kitajca. No na koncu me je prišel artikel še dodatne 4EUR zraven zaradi poštnih stroškov.

Sem govoril v službi z enim sodelovcem, ki preko ebaya naroča 100 in eno stvar (zase in druge) in je povedal, da so odprli pisemsko ovojnico v kateri so bile slike za na nohte v vrednosti 2EUR.

Tako da ne vem, ali nekdo dela profit, ker če bo šlo takole naprej, ne vem več. Tukaj dosti stvari ne dobiš. Tisto kar pa dobiš pa prodajalci prenapihnejo cene.

Naj tisti ki odpira te pakete, zapravlja svoj čas, če pač ne ugotovi, da ni nič narobe. Je pa res da je kaznivo, če je narobe izpolnjen tisti obrazec, od tujcev pa itak dobiš, ponavadi, nepravilo izpolnjen obrazec. Pa če jih še tako prosiš. Imajo menda kar natisnjene te obrazce in jih samo limajo preko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

SaXsIm ::

In kaj je tvoj point? Pač, preračunaj si, če se ti splača ali ne. Slovenski trgovec, ki ima isto stvar dražje, je zaradi nje plačal dajatve, kitajec jih ni.
SaXsIm

Alamar ::

KraitPay je izjavil:

Meni se je prejšni teden prvič zgodilo da so odprli dve koverti na katerih je bil nalimana koda 5USD. Čeprav ena pošiljka je bila vrednosti 3EUR, druga 2EUR. Obakrat elektronski elementi, ki se jih ni dalo dobiti pri nas, bi moral pa čakati nekaj dni. Ker me čas ni preganjal sem kupil od kitajca. No na koncu me je prišel artikel še dodatne 4EUR zraven zaradi poštnih stroškov.

Sem govoril v službi z enim sodelovcem, ki preko ebaya naroča 100 in eno stvar (zase in druge) in je povedal, da so odprli pisemsko ovojnico v kateri so bile slike za na nohte v vrednosti 2EUR.

Tako da ne vem, ali nekdo dela profit, ker če bo šlo takole naprej, ne vem več. Tukaj dosti stvari ne dobiš. Tisto kar pa dobiš pa prodajalci prenapihnejo cene.

Naj tisti ki odpira te pakete, zapravlja svoj čas, če pač ne ugotovi, da ni nič narobe. Je pa res da je kaznivo, če je narobe izpolnjen tisti obrazec, od tujcev pa itak dobiš, ponavadi, nepravilo izpolnjen obrazec. Pa če jih še tako prosiš. Imajo menda kar natisnjene te obrazce in jih samo limajo preko.
Nisi plačal poštne stroške, ampak manipulativne stroške zaradi obdelave pošiljke z nepravilno izpolnjeno carinsko deklaracijo. Pošta ima vso pravico to storitev zaračunati. Cena storitve je objavljena v javno dostopnem ceniku.

Tim135 ::

Zahtevali so link, tako da je sedaj vse uredu, bolj pa me skrbi to, da je sedaj pregled izdelka. Bomo vidli kaj bo..

borisk ::

js zadnje čase pišem kitajcem pod opombe, da naj prav izponjujejo CN22/23, ker če ne bodo mogli plačat, in so zaenkrat kar pridni. takrat ko to pozabim, mi ponavadi odprejo ;)

Pithlit ::

Tim135 je izjavil:

Zahtevali so link, tako da je sedaj vse uredu, bolj pa me skrbi to, da je sedaj pregled izdelka. Bomo vidli kaj bo..

Če bi imeli namen uničevat bi ti že takoj povedal.
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

Sem ze dobil obvestilo o carinskem postopku in dokazilih. Pa na koncu ni bilo videt na paketu, da je bilo kaj odpirano.

SaXsIm ::

Se precej potrudijo, vsaj v večini primerov, ja.

Tudi sam se poslužujem zahtevanja pravilno izpolnjene deklaracije CN22, z obrazložitvijo, da bom od njih zahteval vse stroške, ki bodo nastali v primeru nepravilne deklaracije. Sicer je ponavadi nikoli ne izpolnejo, sem pa vedno dobil denar od kitajcev.
SaXsIm

toplakd ::

No, jaz pa dobivam ravno obratne zahteve od strank izven EU. Če bi lahko vpisal nižjo vrednost na CN22-CN23 :)
Potem pa moram vsakemu posebej jovo na novo razlagat da nisem kitajc.

jero_no1 ::

Alamar je izjavil:

Že tisočkrat razloženo na tem forumu. Stroške postopka ti zaračuna Pošta Slovenije (carinska pošta) po javno dostopnem ceniku in ne Carinska uprava. Pošta Slovenije je pooblaščena s strani Carine, da pregleduje pošiljke prispele izven EU. Če se vtaknejo v tvojo pošiljko in ugotovijo, da je carinska deklaracija napačno izpolnjena ter te pokličejo k predložitvi računov, so seveda upravičeni do zaračunavanja manipulativnih stroškov tudi, če je vrednost pošiljke pod mejo 22 EUR.

Sicer bo pa za 50 USD vrednosti vse skupaj plačal kar več kot 15 EUR in ne 10 EUR.


Očitno eni 'cariniki' delajo tudi malo mimo pravil.
Imel primer prejšnji teden - pošiljka vredna 21,5€, odprta na carinski pošti, dobil poziv za predložitev računa.
Sem jim poslal ustrezen račun (manj od 22€), zraven v opombe prijazno napisal, kaj zavraga me morijo, če je cena pod 22€ itd.
Dobil čez 2 dni paket domov, brez plačila dodatnih stroškov (sem pa jih glede na vse teme in komentarje tukaj gor pričakoval vsaj 5€ pa še kaj zraven).

Poleg tega sem opazil, da se bolj vtikajo v pakete od Aliexpress, ker imajo vsi tracking number, ne glede na vrednost (pri ebayu je ponavadi šele nad 50$ tracking number).

Pithlit ::

Mimo pravil?
Life is as complicated as we make it...

Magic1 ::

Verjetno si bil zelo na meji, in niso verjeli, da si toliko plačal za izdelek. Ker pa je bil verjeto CN obrazec pravilno izpolnjen v primerjavi s tvojimi dokazili, ti niso nič zaračunali. Toliko o "nategunih". Lahko bi ti vseeno zaračunali in pol se ti pritožuj. Svaka jim čast na pošti, bolj kot berem take teme, bolj vidim, da je folk trd in ne pošta.
Magic

scipascapa ::

Pa zakaj hudiča kupujete tekstil in obutev izven EU, ko pa je to zelo ugodno pri nas ali znotraj EU?
Je pa tale znesek 22€ res absolutno prenizek, moral bi biti vsaj nekje 50€.

Pithlit ::

Ummm... zakaj? Majčka pri kitajcu: 2€. Popolnoma enaka majčka pri Nemcu: 10€. V lokalni trgovini verjetno nekje med 14,99€ pa 19,99€.

Zato.
Life is as complicated as we make it...

gumby ::

Alamar je izjavil:

Že tisočkrat razloženo na tem forumu. Stroške postopka ti zaračuna Pošta Slovenije (carinska pošta) po javno dostopnem ceniku in ne Carinska uprava. Pošta Slovenije je pooblaščena s strani Carine, da pregleduje pošiljke prispele izven EU. Če se vtaknejo v tvojo pošiljko in ugotovijo, da je carinska deklaracija napačno izpolnjena ter te pokličejo k predložitvi računov, so seveda upravičeni do zaračunavanja manipulativnih stroškov tudi, če je vrednost pošiljke pod mejo 22 EUR.

Potem naj te stroške zaračunajo carini, ki je "naročila" te storitve. Jaz jih pač nisem...
my brain hurts

KraitPay ::

Sem plačal tudi že za pravilno izpolnjen obrazec. Tako da mi ne nakladajte, da sem plačal samo zato, ker so pač odprli in ni bil pravilno izpolnjen obrazec. V tem primeru razumem, da morajo zaračunati. Ampak na pravilno izpolnjen CN obrazec + vrednost manj kot 25€?

pacek ::

Tim135. Pazi pri replikah, ker se ti lahko zgodi, da na koncu plačaš še kaj več, kot predvidevaš... Na koncu pa se ti še lahko zgodi, da moraš plačati še postopek uničenja... In ostaneš tako brez denarja kot tudi brez replike... ;)

Pithlit ::

gumby je izjavil:

Jaz jih pač nisem...

Ja kdo pa jih je če ne tisti ki uvaža (v tem primeru torej ti)? Sveti duh?

KraitPay je izjavil:

Sem plačal tudi že za pravilno izpolnjen obrazec. Tako da mi ne nakladajte, da sem plačal samo zato, ker so pač odprli in ni bil pravilno izpolnjen obrazec. V tem primeru razumem, da morajo zaračunati. Ampak na pravilno izpolnjen CN obrazec + vrednost manj kot 25€?

Glede na napisano bom jaz gladko trdila da pojma nimaš.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

jero_no1 ::

KraitPay je izjavil:

Sem plačal tudi že za pravilno izpolnjen obrazec. Tako da mi ne nakladajte, da sem plačal samo zato, ker so pač odprli in ni bil pravilno izpolnjen obrazec. V tem primeru razumem, da morajo zaračunati. Ampak na pravilno izpolnjen CN obrazec + vrednost manj kot 25€?


22€ je mejna vrednost.


Pithlit je izjavil:

Mimo pravil?


Beri: strankam v postopku prijazna obravnava :)
Oz. tako kot je bilo tudi že nekajkrat napisano - precej je odvisno od človeka, ki obravnava tvoj paket.

Pithlit ::

jero_no1 je izjavil:

Beri: strankam v postopku prijazna obravnava :)

Aja... moj srakazem detektor rabi uglasitev...
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

Ce sem vcasih le tu in tam dobil kaksno carinsko posto, je zadnjih nekaj mesecev cisto drugace. Za vsako posiljko, ki ima vrednost cez 23€ dobim carinsko posto. A so kaksne algoritme postimal ali je to zgolj nakljucje? :|

Pithlit ::

Učinkovitost so povečal. Saj so plačani za to... ne pa da samo stolčke grejejo.
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

Dobro so me opalili. Vrednost izdelka skupaj s postnino 28€. Celotno placilo carine in obracuna... 13,43€

Pithlit ::

Saj to sploh ni tolk čudna cifra. Samo da carine nisi plačal (če ni ravno trošarinsko blago)... DDV pa to. Lahko pa daš specifikacijo.
Life is as complicated as we make it...

erkgheoruugh ::

kixs je izjavil:

Dobro so me opalili. Vrednost izdelka skupaj s postnino 28€. Celotno placilo carine in obracuna... 13,43€

A hočeš reči, da je carinska pošta kriva, ker se ti nisi pozanimal, kakšni bodo stroški uvoza izdelka iz ne EU države v vrednosti nad 22€?

kixs ::

Stroski so kakrsni pac so, so pa veliki glede na ceno artikla. A sem kje napisal, da cesa ne vem al kako?

mirkuma ::

Sem pravkar v postopku pri DHL Expres, ki prav tako izvaja storitev carinske pošte.
Za uro naročeno iz Singapurja (creationwatches), sem rabil poslati: paypal račun, davčno in povezavo na dejansko spletno stran artikla s ceno. Jasno je pošiljatelj napisal 1/3 cene na priložene papirje in pošiljko označil kot darilo (sam od sebe), pa že DHL ve kako gre zadeva in so me vnaprej (ko je bila pošiljka šele prevzeta v Singapurju) prosili da posredujem informacije za carino. Tudi s plačilom DDV in ocarinjenjem o zadevabistveno cenje kot pri nas, edino kar me skrbi je, da bodo nabili stroške skladišlenja (ker carinjenje traja še 2 dni, pa še vikend prihaja).
Ampak kot kaže fitre pošte samostojno avtomatsko prijavijo vse pošiljke iz tujine (pošilkje izven EU).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

jero_no1 ::

kixs je izjavil:

Stroski so kakrsni pac so, so pa veliki glede na ceno artikla. A sem kje napisal, da cesa ne vem al kako?


Tole pogledaš vnaprej - cenik Carinska Pošta + 22% DDV na vrednost izdelka s poštnino in vidiš kolk te bo stalo vse skupaj, da potem nisi presenečen.

kixs ::

Nisem dobil prvic. Navadno za vecje zneske, pa potem manj izgleda. Pri teh mejnih zneskih, pa podrazi za prakticno 50%.

Magic1 ::

Jah, nekje je treba mejo postavit in ni prvič kjer so zraven neki pavšalni stroški, ki na mejni vrednosti izpadejo visoki. Sej če hočeš kupit en čunga lunga prek ebaya, bo tudi poštnina velik delež. Ne bomo šli zdaj pizdit zakaj je poštnana tako draga za tako malenkost.
Magic

mirkuma ::

mirkuma je izjavil:

Sem pravkar v postopku pri DHL Expres, ki prav tako izvaja storitev carinske pošte.
Za uro naročeno iz Singapurja (creationwatches), sem rabil poslati: paypal račun, davčno in povezavo na dejansko spletno stran artikla s ceno. Jasno je pošiljatelj napisal 1/3 cene na priložene papirje in pošiljko označil kot darilo (sam od sebe), pa že DHL ve kako gre zadeva in so me vnaprej (ko je bila pošiljka šele prevzeta v Singapurju) prosili da posredujem informacije za carino. Tudi s plačilom DDV in ocarinjenjem o zadevabistveno cenje kot pri nas, edino kar me skrbi je, da bodo nabili stroške skladišlenja (ker carinjenje traja še 2 dni, pa še vikend prihaja).
Ampak kot kaže fitre pošte samostojno avtomatsko prijavijo vse pošiljke iz tujine (pošilkje izven EU).


Na koncu je bilo pri meni takole:
artikel 107 EUR
1. davek na dodatno vrednost 23,54 EUR +
2. uporaba instrumenta zavarovanja za carinsko obv. 18,30 EUR ( z DDV, osnova storitve brez DDV je 15 EUR)
------------------------------------------------------------------------------
SKUPAJ Z DDV (22%) 41,84 EUR

Končna cena 107 EUR + 42 EUR = 149 EUR
Cena Amazon.de / eBuy.de 200EUR + PTT, cena pri urarju v SLO 220 EUR.

Na koncu je že vprašanje če se teh 60-70EUR razike splača (pač garancija pri prodajalcu itd...)
Če bi pri nakupni ceni artikla bil zaračunan tudi davek države prodajalca, se ne bi izšlo (veliko jih zaračun tudi svoj davek).
Pri dražjem artiklu oz. artiklu ki ga ni mogoče dobiti na EU trgu pa zna biti računica drugačna.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

r3dkv1c4 ::

Pithlit je izjavil:

Ummm... zakaj? Majčka pri kitajcu: 2€. Popolnoma enaka majčka pri Nemcu: 10€. V lokalni trgovini verjetno nekje med 14,99€ pa 19,99€.

Zato.

You must be kiddin`

Dokaži tvoje trditve, ker moje izkušnje kažejo drugače.

Primer desigual cunje recimo.

Original majčka ni imela težav s pranjem, z obstojnostjo barv in kar je najpomembnejše, v tej majčki se moja boljša polovica nikoli ni potila.

Fake majčka od kitajca pa je obledela, se raztegnila in kar je najslabše, pod njo se je moja boljša polovica skoraj okopala v lastnem potu.

V naštetih in ostalih nenaštetih razlikah se plačuje kvaliteta.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Pithlit ::

A Desigual majčko bi ti po 10€ kupil? Jaz je nebi... ker mi je jasno da ni to to. Za 10€ se dobi 'generike' (ki so takve i onakve kvalitete). Če ti še ni jasno... pri kitajcih se kupuje takrat ko ne rabiš da ti zadeve trajajo (če pa kljub vsem celo imajo neko obstojnost, pa še tolk boljše).

To da ti moram dokazovat da majca ki pri kitajcu stane 2€, pri nemcu 10€... pri nas pa 15€... je rahlo smešno. To da not mešaš Desigual je pa kar huronsko.
Life is as complicated as we make it...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27255766 (38156) AndrejO
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498779 (53640) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029905 (26473) Fritz
»

Carinski postopek - račun

Oddelek: Loža
469651 (7964) Ganon

Več podobnih tem