» »

Katero distribucijo?

Katero distribucijo?

blackfly666b ::

Katero distribucijo Linuxa je najbolj smiselno uporabiti za web/e-mail/ftp streznik (+router in firewall)?
V glavnem mi vsi svetujejo Debiana, pa ne znajo nekako utemeljiti le-te odlocitve.

mile ::

darh ::

Debian za lenobe
Slackware za dlakocepnike ki so se pripravljeni malo poglobit
:D
Excuses are useless! Results are priceless!

noraguta ::

Slackware za lenobe.
gentoo za tiste ki se jim da poglabljat.

;~)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

mile ::

Definitivno je najhitreje/najlažje porihtat clarkconnect

Featur ::

Debian z pomočjo APT postaviš enostavno in hitro na noge.

mile ::

calrkconnect ma tud apt...

BigWhale ::

ClarkConnect je tudi en 'blackbox' ko se instalira, web-schmeb interface, bleeh... :P

Zakaj debian? Zato, ker ce med instalacijo instaliras dejansko samo tisto kar potrebujes. Ce cesa ne nucas, ne instaliras. In debian je zlo natancen okrog tega. Poleg tega lahko precej hitro popravis marsikateri security leak in je ze bil narejen v smislu secure serverja.

Slackware ce si mazohist (kar sem jaz vcasih bil), gentoo pa ce si.. hmm... "insitutional" type, kar pa (se) nisem :P

mile ::

"blackbox" je samo, ča ti zadevo tako vzameš . Pač navaden redhat s bonbončki , ki marsikaj olajšajo (recimo nastavitev firewalla, ki je drugače totalno mukotrpno)

Modeli izdajajo popravke takoj, ko je napaka locirana in je na voljo popravek s strani programerjev. Tko da varnost tuki ni vprasanje . In za namestitev lepo kliknes en gumbek (apt in action) in to je to..

Osnovna zadeva (s ssh serverjem,snortom,DHCP serverjem in CUPS-om) zasede 200 MB, kar ni kej dosti več kot debian (sem imel tudi debian za router) .Sigurno da se da z debianom postavt manjsi sistem, sam pol lahko clovek razmislja že FREESCOT-u in podobnih

Jst zadevo furam ze eno leto v kombinaciji s P200 , 40 GB diskom in mlDonkijem in nikoli nisem imel nobenih problemov...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater Linux za server?

Oddelek: Izdelava spletišč
362564 (1966) kekz
»

Debian server VS. Gentoo server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
584840 (4009) Nerdor
»

Kateri Linux uporabljate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
804819 (3902) hruske
»

Najprimernejši Linux za P 200 MHz (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523544 (2903) CCfly
»

kak se vam zdi slackware

Oddelek: Operacijski sistemi
171239 (1027) AnubisOfDoom

Več podobnih tem