» »

Kater Linux za server?

Kater Linux za server?

Klemzz ::

zanima me ker linux je najbolš za server, gor bi meu internetno stran pa forum, kasnej pa še ftp...

Gandalfar ::

debian stable

kekz ::

Tukaj res ni dileme: SLACKWARE

Gandalfar ::

seveda je dilema, ce sem mu jaz nekaj drugega svetoval, mar ne? :)

Monster ::

dilema je vedno :D .... pr men se je končala na slacku >:D
Ka zaboga...

sverde21 ::

Slackware :)) :P
<?php echo `w`; ?>

Poldi112 ::

FreeBSD.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

asgard2.0 ::

debian stable al pa ubuntu server
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

hitcher ::

Dobri so vsi, samo od tebe in tvojega znanja je odvisno, katerega
boš uporabil, pa bodisi slak, rh, fedora, ubuntu, kubuntu, ali
karkoli že pač :)

asgard2.0 ::

za začetnika je verjetno najbolš kak sme server
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

Gandalfar ::

sme?

fatman ::

Slackware.

64202 ::

debian :D
I am NaN, I am a free man!

Daedalus ::

Debian stable.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tody ::

bozga fanta boste čist zmedl... Škoda da nimamo anket :D

kekz ::

Tole piše na eni strani o slacku:

Slackware

Slackware Linux, predstavlja napredni Linux operacijski sistem, katerega ključna cilja pri oblikovanju sta bila preprosta uporaba in stabilnost. Slackware zagotavlja tako za navadne kot napredne uporabnike popolni sistem, pripravljen za delo s katerokoli kapaciteto, od namiznih delovnih postaj do strežnikov. Vsebuje spletne, ftp in e-poštne strežnike, pa tudi široko izbiro priljubljenih namizij. Napredno Linux jedro, na katerem temelji Slackware, se odlično odreže v simetričnih večprocesorskih sistemih (do 16 procesorjev), z možnostjo optimizacije vsakega posameznega razreda Intelovih procesorjev. Trenutno velja Linux Slackware za najboljši operacijski sistem.

sverde21 ::

Konkurenca slacku je pomoje lahko samo Gentoo, ki ga lahko še bolj po svojih potrebah prilagodiš.:\
<?php echo `w`; ?>

Daedalus ::

No, sej če ma dovolj časa za zgublat za matranje s slackom...pol kr:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Poldi112 ::

@kekz:
Po katerih kriterijih velja Slack za najboljsi os?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Daedalus ::

Po subjektivnih, ha ha ha:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

DennisDee ::

Slackware je meni osebno zelo vsec, ima pa en mali problem. Ce bos uporabljal za web server in bos hotu met kak web control panel, potem bo tezka... Zarad tega sem sou iz slacka na debian-a. Velik vec stvari podpira kar se web serverja tice. Za workstation pa vsekakor slackware. Tud jst sm se zacetnik pri linuxu, sam pol pa tko mal po forumih brskas, pa se velik hitrej naucis, kokr ce bi bral kako knjigo al pa ne vem kolk dolge spise o uporabi. Vedno za karkoli rabim, skocim sem al pa na kak drug forum (ce je za tocno dolocen izdelek) in dobim vse informacije. Samo vedno pa uporabim search :)

sverde21 ::

Zarad tega sem sou iz slacka na debian-a. Velik vec stvari podpira kar se web serverja tice.

Npr.?

Sicr za web vmesnik bi ti predlagu Webmin ampak ta stvar ni kej preveč pregledna :\ na žalost.

No, sej če ma dovolj časa za zgublat za matranje s slackom...pol kr:P

Matranje. Niti ne, ko se ga navadiš gre k po maslu (kar velja za vsako distribucijo IMO).
<?php echo `w`; ?>

asgard2.0 ::

če res nimaš pojma pol probaj clarkconnect al pa sme server . Oba je enostavno uporabljat, tako rekoč out the box varjanta. Drugač pa Debian Ubuntu ali kak derivat Debiana. Apt pač rules :D
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

Poldi112 ::

Nah, emerge in ports sistema sta boljsa. Apt je samo ok. Imas polno enih repozitorijev, ki jih pač moraš kombinirati, ker je debian preveč čistunski in veliko paketkov izpade zaradi licenc. In potem se ti kakšne aplikacije zaradi tega tepejo, za kakšne moraš najti čist en zahojen repozitory, skratka veselica.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zee ::

zaradi tega ne uporabljam Debiana in klonov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DSI ::

CentOS. CentOS je ubistvu zastonjska različica RHEL-a (RedHat Enterprise Linux).

sverde21 ::

@zee: word!

Sm sprobal ClarkConnect prejšn tedn, pa sm se zajebavu 3-4 dni pa še zmeri nism mogu skompajlat PHP-ja z mojim parvrstičnim configom :'( , tak da sm nazaj na Slacku :P

Sei ubistvu se distribucije razlikujejo samo po (pred)naloženih paketkih in po nekaj custom softwarea, ki ga distributerji dodajo, tako da se men zdi najbolš izbira Slack kot temelj (ker je zlo stabilen) in potem naložiš svoje paketke :))
<?php echo `w`; ?>

asgard2.0 ::

Pa sme server. Men dela zlo vredu. Čeprav imam tudi debian based server mi je ta zlo vredu ker ce ne rabis kakih hudih zadev ma to vse not. Pa se preko web interface se vse ustima.:D
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

sverde21 ::

Jah sei pr Slackware se pa prek SSH vse uštima >:D
<?php echo `w`; ?>

Witboy ::

freeBSD :D

zee ::

ne samo pri Slacku :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

asgard2.0 ::

Poglejte si kaj je napisal v prvem postu. klemz ali maš ti doza pojma o linuxu ? Če ne pol si izberi eno od outbox verzij, drugač pa slack, debian , ubuntu
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

Looooooka ::

slackware.
in nobenga matranja ni.
matranje je pr distrotih ki obljubljajo out of the box experince,ki ga pol NIMAJO in ko hocs kj sam skompajlat si fucked ker gre njihova customizacija v tri krasne.
ste pa pozabl cloveka prasat ce je zacetnik...ker ce je pol slackware ni za njega.Drgac je pa the winner...razn ce hocs v 2 urah met vse click click zrihtan.Pol rajs vzem en komercialn distro.

kekz ::

Če je že taka dilema, kateri linux ...
Lahko narediš SVOJEGA: Linux From Scratch
(http://www.tldp.org/LDP/lfs/LFS-BOOK-6....

Sicer sem pa jaz 11 let na slacku (z vključenimi lastnimi modifikacijami in dodatki 8-) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

asgard2.0 ::

Jaz sem ravno včeraj nastelal sme server. Ma vse kar rabiš za enostavno uporabo.

Samba
SMTP
POP3
IMAP
WEBMAIL ( HORDE3 )
PHP , CGI
MYSQL
APACHE

sam sem dodal fetchmail (je kot dodatk na njihovi strani)
phpmyadmin (tud kot dodatk)

vse skupaj instalirano v 15 minutah. Zlo dobra zadeva ki dela brez problema.
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

sverde21 ::

z vključenimi lastnimi modifikacijami in dodatki 8-)
//oftopic
Mal sm firbčn, kake modifikacije maš to?:)
<?php echo `w`; ?>

kekz ::

Npr.
dmraid za SATA,
niti najnovejši kernel ni podpiral IDE UDMA od moje plate, zato sem malo popravil kernel source (drive IDE diska),
na enem serverju imam nek SATA, za katerega proizvajalec (Silicon Image) daje samo driverje za določene suse in RH v binarni obliki, pa sem moral popatchati binarni driver, da je ustrezal mojemu slacku,
dodal neke module, da lahko ganjam ene programe z drugih sistemov (emulacija SCO unixa),
dodati in spremeniti sem moral nekaj kode za IPsec, da mi dela povezava z nekimi starejšimi hroščatimi Cisco škatlami,
... še dosti stvari bi se našlo.

Trenutno debugiram driverje za ene mrežne giga kartice, ker so "originalni" slabi (nestabilni) in mi iSCSI šteka (to tudi dodal, saj slack nima).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Server za vse

Oddelek: Operacijski sistemi
121587 (1276) mitfif
»

Slackware- Xfce - GAIM problem

Oddelek: Operacijski sistemi
61150 (1019) KoKi
»

Dobri stari ... ne, novi Slackware

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
314060 (3032) Jebiveter
»

kak se vam zdi slackware

Oddelek: Operacijski sistemi
171225 (1013) AnubisOfDoom
»

Keri Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
201471 (1102) CaqKa

Več podobnih tem